tööriist internetist, firma või eraisik

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

tööriist internetist, firma või eraisik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere.

Esitan võibolla natukene rumala küsimuse, aga ehk oskab keegi midagi ütelda. Nimelt tööriista tellimine internetist. Nimelt soovin sisetöödeks laserit. saksast on oluliselt soodsam saksast tellida kui eestist. Aga mind huvitab see, et firmale tellides on veel oluliselt soodsam. Kuigi ma firma omanik pole siis, kas saan ka firma hinnaga tellida. Tean et autoga on nii, et kui tellid firmale saad saksa käibeka võrra odavamalt ja eestis siis maksad käibe. Aga tööriista ju ei registreeri. Olen ainult riideid tellinud ja seepärast küsiksin targematelt abi. Pole saksa keeles ka just kõige osavam. Kas on üldse selline võimalus või pean see paarkümmend protsenti kõrgema hinna maksma ja eraisikuna ostma, või on ehk mõni skeem olemas kuidas ettevõtte hinnaga saab,
Ette tänades
Lauri
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: tööriist internetist, firma või eraisik

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Kui sul on ettevõte ja sellel on olemas Eesti käibemaksukohuslase number, siis saad osta Saksast asja ilma Saksamaa käibemaksu tasumata.
Külaline
külaline

Re: tööriist internetist, firma või eraisik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tänan. Aga eestis ei pea ju kusagil registreerima. Mul tuttaval ehitusettevõte ja põhimõtteliselt saaksin tema kaudu siis osta.
kruvi keeraja
külaline

Re: tööriist internetist, firma või eraisik

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

Täpselt nii, kui tuttavaga kaubale saad. Sakslased tahavad tihti ka kirjalikku tõestust, et kaup läheb riigist välja, enamasti tõendab selle UPS, DHL vms saateleht ka ning sinult ei nõuta lisa paberite täitmist
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: tööriist internetist, firma või eraisik

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Külaline kirjutas:tänan. Aga eestis ei pea ju kusagil registreerima. Mul tuttaval ehitusettevõte ja põhimõtteliselt saaksin tema kaudu siis osta.
Ma ei saa täpselt aru mida sa selle registreerimise all mõtled, aga su sõbrast ehitusettevõtja peab selle ostu kajastama oma käibedeklaratsiooni ühendusesisese kauba soetamise real
A.S.
külaline

Re: tööriist internetist, firma või eraisik

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Teemaalgataja tahab ilmselt teada, kas ja kuipalju maksuametnikud viitsivad reaalselt kontrollida. Sest paki võib ju peale kohalejõudmist lihtsalt "ära kaotada", ei jää mingitki märget kohalikku raamatupidamisse.
 
Külaline
külaline

Re: tööriist internetist, firma või eraisik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jah, kui ilusalt ütelda siis umbes nii ma mõtlesin jah, sest tegelikult Eesti riiki ma ju ei nööriks sellega. Poleks võibolla kõige ilusam tegu, aga hinnad on sellisel juhul väga ahvatlevad.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: tööriist internetist, firma või eraisik

Lugemata postitus Postitas ifffff »

A.S. kirjutas:Teemaalgataja tahab ilmselt teada, kas ja kuipalju maksuametnikud viitsivad reaalselt kontrollida. Sest paki võib ju peale kohalejõudmist lihtsalt "ära kaotada", ei jää mingitki märget kohalikku raamatupidamisse.
 
Kuidas ei jää?
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: tööriist internetist, firma või eraisik

Lugemata postitus Postitas NLS »

Kui ilma käibeta ettevõttele osta mõnest teisest EU riigist siis tahetakse et see oleks makstud ka ettevõtte arvelt ja ongi märge maas.
A.S.
külaline

Re: tööriist internetist, firma või eraisik

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ja kui maksad eraisiku krediitkaardiga või PayPal kontoga, kas siis kantakse lihtsalt raha tagasi?
 
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: tööriist internetist, firma või eraisik

Lugemata postitus Postitas NLS »

A.S. kirjutas:Ja kui maksad eraisiku krediitkaardiga või PayPal kontoga, kas siis kantakse lihtsalt raha tagasi?
 
Ei tea, pole eraisikuna proovinud firmale koostatud arvet tasuda. Pole ka läbi eBay tellinud firmale midagi. Olen müüjatega otse ühendust võtnud ja ka soodsamalt saanud kui eBay kaudu.
Vasta