Pöördlasert tahaks

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

Olen selline ehitaja kellel aegajalt läheks vaja seda tööriista. Elan maal ja pidev ehitus. Hetkel käsil grillmaja. Tahaks vudamenti laduda ja siis seinad jne. Kus iganes läheks vaja. Kallist ei tahaks osta väga. Palju on igasuguseid müügil, et on kellegil öelda kogemustest midagi ?
kruvi keeraja
külaline

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

Ilmselt on mingi max summa sul ka silme ees. Taoliste laserite hinnad erinevad kordades. Sõltudes siis täpsusest funtsionaalsusest, koostekvaliteedist jne. Praegu saada ka ristjoonlaserid mis joonistavad 3 x 360 kraadi joont, need on üldjuhul kompaktsemad ning siseruumides väga mugavad kasutada. väljas peab üldjuhul siiski ka vastuvõtja olema päevasel ajal töötades. Korraliku pöördlaseri plussid tulevad välja välitöödel, maad planeerides, kaldeid tehes, torusid ja aedu paigaldades. Suur töömaa ning väga täpsed, siseruumides kohmakad jällegi.
Ise hakkasin kevadel maja ehitama ning tekkis ka vajadus, lõpuks sai valitud boschi kallima otsa pöördlaser siiski. väga rahul olen just kasutusmugavusega. teine valik oleks olnud boschi 360 kraadi ristjoonlaser. see oli odavam ka tunduvalt. hetkel ei kahetse valikut, kuid hinnavahe oli ka päris suur.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

Mul on olnud Hilti pöördlaser. 23000 krooni maksis. See oleks liig mis liig. Ma ei tegele igapäevaselt ehitusega aga kodus oleks ikka vahetevahel vaja. Kuna tuleb selle putka ehitus kus on vaja palju kasutada. Ilma vastuvõtjata ka ei kujuta hästi ette. Kaigast poleks küll vaja. Selleks saab kasutada mida iganes. Vaatasin igasuguseid netist ja ega ei julge osta sellist 200€ maksvat. Äkki ei kõlba. Mul see putka tuleb ø9 m. Vbl siis see 6 punkti oma töötaks kah ? Ilma laserita ei mängiks vast ehitus välja kuidagi.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

https://www.ebay.com/itm/182341162208

Tea kuidas see töötaks?

Ja selline on sooduses. Kas kannataks laduda vundamenti. Tuleb kaheksanurkne ja külje pikkus on 3500.
https://www.stokker.ee/lasernivelliir-l ... 1676714354
fgh
külaline

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas fgh »

Selle esimese versiooni võib liigitada klassi prügi ja mahavisatud raha.
Stabila pole ka suurem asi mingi vundamendi maha märkimisel. Välistingimustes on selle kasutamine piin. Samuti on täpsusklass nagu öösel päikesevõtmine. See 0,3 mm meetrile on täielik kosmos ja ilmselt on mõeldud vastuvõtjaga täpsust. Kümne meetri peale on see täpp välitingimustes peaaegu tuvastamatu ja "mündi" suurune. Kui juurde lisada, et ladumiseks on Teil seda laserit vaja pidevalt liigutada ja keerata eri suundadesse, siis diameetrika 9m võite avastada, et vundament on laotud 20mm viltu või astmesse.

Siseruumides ja väikese vahemaaga on asi kasutatav. Ise soovitaks pigem vaadata soov, osta jms kus kasutatud asjad liikvel. Ostes tehke mõõdulindiga kontroll ja kvaliteetne asi kestab mitu aastat ja on seejuures ka täpne.

Pigem avaldage eelarve ja äkki keegi lugejatest pakub midagi.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

500€ oleks vast piisav ?
Kruvi keeraja
külaline

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas Kruvi keeraja »

Selle raha eest soovitaks mina midagi taolist
Olen näppinud koos vastuvõtjaga komplekti, tundus päris korralik
https://www.amazon.com/Bosch-GLL-3-80-A ... b_title_hi

Nende ristjoonlaseritega on see häda, et neile pole varuosasid saada ja galibreerimine is n ka enamasti võimatu
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

473€ ilma käibeta meil hind.
Külaline
külaline

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:473€ ilma käibeta meil hind.
Koos käibega Verkteris 489€. http://www.verkter.ee/Mooteriistad/Lase ... a%20BM%201

Urmas
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

Tore hind ja ilus asi aga ikka närib vähe, et kas on vaja raisata. Samas on katusele eterniidi panek ees ja vbl saab seal ka kasutada. Samas saab selle raha eest vundamendile fibo peaaegu. Samas on EE-ga liitumine pooleli. Ma pean lausa mõtlema ja vaatama , et jõulumees on ka ju liikvel varsti. :). Vbl teeb seal poes hind ka hüppe. Ühesõnaga pole mul kiiret veel ja tark ei torma.
Külaline
külaline

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:Tore hind ja ilus asi aga ikka närib vähe, et kas on vaja raisata. Samas on katusele eterniidi panek ees ja vbl saab seal ka kasutada. Samas saab selle raha eest vundamendile fibo peaaegu. Samas on EE-ga liitumine pooleli. Ma pean lausa mõtlema ja vaatama , et jõulumees on ka ju liikvel varsti. :). Vbl teeb seal poes hind ka hüppe. Ühesõnaga pole mul kiiret veel ja tark ei torma.
eks ta rohkem kalli kingitusena riiulisse läheb kui pdevalt töö pole sellele peale anda

telli saksast 317 euri (koos käibega) https://www.elektroshopwagner.de/produc ... ign=idealo

ennem kui Eestist midagi ostate www.idealo.de , saksa hinnavõrdlus sait. Pole veel kordagi pidandu pettuma ja transa pea sama kiire, kui meil kohalikes veebipoodides. Seal on kõike lampidest kodutehnika ja tööriistadeni ja kohalikus poes käies jääb sageli mulje , et tellitaksegi sealt sulle ja pannakse see 100 vahele :D
Külaline
külaline

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:Tore hind ja ilus asi aga ikka närib vähe, et kas on vaja raisata. Samas on katusele eterniidi panek ees ja vbl saab seal ka kasutada. Samas saab selle raha eest vundamendile fibo peaaegu. Samas on EE-ga liitumine pooleli. Ma pean lausa mõtlema ja vaatama , et jõulumees on ka ju liikvel varsti. :). Vbl teeb seal poes hind ka hüppe. Ühesõnaga pole mul kiiret veel ja tark ei torma.
Vaata selliseid asju, raha jääb alles, patareisid pole vaja ja kaua kestab:
https://www.tooriistamaailm.ee/mootesil ... oolik-10-m
http://www.avsk.ee/est/tooted/vesiloodi ... 33437.html
Talvel kasuta antifriisi.
:hello:
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

Muidugi. Tünn antifriisi säästumarketist ja tehtud.Saksast ei osteteta asju koos käibega ja üldse ei osteta välisriigist koos käibega.
Ma vaatan seda saksamaa lehte ja no ei saa aru mitte muhvigi. Mingi hind on 216€ või mis ta seal on.
laser
külaline

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas laser »

http://www.boxes.ee/index.php?otsing=gl ... g&lang=est

Vastuvõtjaga ja ilma. Kompleksuses peab enne tellimist veenduma.
Minu viimase aja kogemustele tuginedes, siis tööriistu saab tihti eestist odavamalt kui netikaudu. lisaks garantiiga ka muretum kui eestis esindus olemas
laser
külaline

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas laser »

kuigi tõesti. Idealo.de kaudu otsides näiteks https://www.elektrowerkzeuge-bender.de/ ... offer.html
see on tunduvalt odavam, kui Eestis antud komplekt. Kevadel maksis selline eestis 1100 koos käibega. samas pole seda hetkel saada seal laos.

EU-st tellides jur. isikuna kehtib tõesti käibemaksu vabastus, väljaspool EU-d aga mitte ning eraisikul pole vahet, tema peab kõik maksud kinni maksma .
laser
külaline

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas laser »

laser kirjutas:kuigi tõesti. Idealo.de kaudu otsides näiteks https://www.elektrowerkzeuge-bender.de/ ... offer.html
see on tunduvalt odavam, kui Eestis antud komplekt. Kevadel maksis selline eestis 1100 koos käibega. samas pole seda hetkel saada seal laos.

EU-st tellides jur. isikuna kehtib tõesti käibemaksu vabastus, väljaspool EU-d aga mitte ning eraisikul pole vahet, tema peab kõik maksud kinni maksma .
Vabandust, mõtlesin siiski seda komplekti GRL 500 HV + tarvikud https://www.zoro.de/rotationslaser-bosc ... =on-idealo
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

Nii kallid kaasaelajad. Sa otsitud ja vaadatud ning asi on leidnud lõpu. Laser + vaatuvõtja ja kohver ja prillid ja statiiv on Saksamaalt saadud 326€ -ga koju kätte.
laser
külaline

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas laser »

Palju Õnne!
Kuna siin see teema juba üleval on, siis anna teada ka kuidas investeering end ära tasus
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

Arvan, et järgmine nädal saan kätte. Saan kohe testida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

laser kirjutas:http://www.boxes.ee/index.php?otsing=gl ... g&lang=est

Vastuvõtjaga ja ilma. Kompleksuses peab enne tellimist veenduma.
Minu viimase aja kogemustele tuginedes, siis tööriistu saab tihti eestist odavamalt kui netikaudu. lisaks garantiiga ka muretum kui eestis esindus olemas
Tuntud firmade puhul, kellel Eestis esindus/ametlik maaletooja olemas, kehtib garantii suvalisest EL või EMÜ riikidest igal juhul ja kohalikud diilerid on kohustatud tegelema garantiiga, ajagu meie maaletoojad garantii mittekehtivusest kärbseid pähe niipalju tahavad.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

Saab ikka meilt ma odavamalt aga hetkel oli vastupidi. Garantii on nagunii euroopa oma. Bosch annab vist isegi 3 aastat.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas rundll »

insippo kirjutas:Olen selline ehitaja kellel aegajalt läheks vaja seda tööriista. Elan maal ja pidev ehitus. Hetkel käsil grillmaja. Tahaks vudamenti laduda ja siis seinad jne. Kus iganes läheks vaja. Kallist ei tahaks osta väga. Palju on igasuguseid müügil, et on kellegil öelda kogemustest midagi ?
koduses kasutuses piisab täitsa vabalt üsna lihtsast ristjoon laserist. Aeg ajalt läheks vaja!!!! Mingi hetk oli kasutuses üsna lihtne (loe: odavama otsa) Bosch, millega ehitati mitmeid maju ja oli iga päev kasutuses. Oli ka roteeruv laser, aga see ju tundivalt ebamugavam. Odava Boschi täpsuse üle ei saa kuidagi kurta.

Ntx: fassaadi alumise serva sirgeks lõikamisel tegime majale ringi peale : 3-ne ridaelamu boks, ca 70 jm, 6x ümbertõstmist - 3 mm erinevust stardi ja "finiši vahel" ja seda ilma vastuvõtjatta. Kõrval teine punt kasutas dewalti sama taseme relva. dewalt parem, kuna joone jämedus kauguse suurenedes oluliselt ei suurenenud. Boschi joon läks mõnevõrra jämedamaks.

Ahjaaa....kui pappi üle mõttetult vedelemas siis Stabila vastuvõtja üsna OK(Y) ja mitte "Pöördlasert tahaks" vaid "pöördlaserit tahaks"

:wave:
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Loen seda pealkirja kogu aeg ... Pööraselt tahaks ... ja mõtlen, mida insippo nii pööraselt tahab.
Vasta