Milline keevitus??

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Maikkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 07 Mär 2016, 14:00

Milline keevitus??

Lugemata postitus Postitas Maikkel »

Tervist!
Otsin kaasaskantavat inverter MMA keevitust endale. Olen siin netis ringi vaadanud igasugustes poodides, kuid see pilt on ikka kuradi kirju. Niipalju pappi ei ole, et mingi Kemppi endale ligi v6tta (vb kasutatult v6taks). Ning eks neid korralike firmasid on teisigi. Samuti olen ka neid hiinakaid vaadanud, mille kohta leidub seinast seina tagasisidet.
Minu soovitav võimsus võiks olla sinna 200A kanti. ja hinnapiir siis 200-400€ kõige maks. Võiks olla kohvriga mudel. Kui on selline mudel olemas siis oleks ägedaim 400v/230V aga eelistaks siiski 230V mis on ka levinum.

Silma on jäänud palju mudeleid mis vabalt vastavad mu tingimustele. Kuid neid firmasid ja ostukohtasid on nii jõhkralt palju, et mida kauem veedan asja uurides, seda segasemaks asi läheb.

Kas mõni teadja....oskaks siin kätte anda mõne hea e-poe vms. Või lausa mõne asjalikuma mudeli. Aparaat ei lähe objektile igapäevaseks kasutamiseks, pigem kodune kasutamine...korra kaks nädalas.

Ise paiknen merel pikemat aega veel, seega neti surfamise võimalused on piiratud ja koju saabudes võiks masin juba ees oodata. Sellepärast siis küsin siin.

Silma jäänud mudelid:
https://osta-ee.postimees.ee/inverterke ... src=search

https://osta-ee.postimees.ee/keevitusap ... src=search

https://osta-ee.postimees.ee/keevitusap ... src=search

https://osta-ee.postimees.ee/inverterke ... src=search
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Milline keevitus??

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Siin lisaks ka keevitusel traadi variant https://www.pmkaubamaja.ee/index.php?pa ... 20&lang=et
See siis inverter elektrood keevitus https://www.pmkaubamaja.ee/index.php?pa ... 20&lang=et

Kui profi tööd ei tee, siis pole kummagi masina kohta midagi paha öelda. Kodumajapidamisse väga head.
Oma ala meister..
Maikkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 07 Mär 2016, 14:00

Re: Milline keevitus??

Lugemata postitus Postitas Maikkel »

See Koos Migiga tundub äge olevat. Kuid nende hindade juues....140€ ja 320€
Vaadates siin osade aparaatide hindasid, siis see tundub kuidagi nii prostalt odav olevat.

On kellegil isiklike kogemusi?
Selle hinna juures muidugi kalduks selle MIG MMA poole.
On keegi keevitanud nende odavate aparaatidega, annab kuidagi tunda kah, et kvaliteet langeb vms?
Ise olen mingi 2000€ maksva Kemppiga keevitanud(MIG) Ja sellega oli väga lõbus.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Milline keevitus??

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Mul on need mõlemad. See 140 maksis aastaid tagasi ca 200. Eks turul neid palju ja iga aastaga tuleb juurde.
Selle 140.-€ on siin oskaja mees keevitanud katla survepaaki, ekskavaatori alusraami ja maja tugi metall konstruktsioone. Tema on väga rahul olnud.
Selle 320.-€ ostsin selle pärast, et eelmise traatkeevituse mähis läks läbi. Olen mõned keevitused teinud, minu arust väga mõnus. Keevitus tundus isegi parem kui nässu läinud 150A Telwinil.
Enne ostmis uurisin isegi ja sain selle soetanud inimeselt samuti positiivse tagasiside.


Tegemist on siiski koduseks kasutamiseks mõeldud seadmetega.
Oma ala meister..
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Milline keevitus??

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Naabrivana kirjutas:Selle 320.-€ ostsin selle pärast, et eelmise traatkeevituse mähis läks läbi. Olen mõned keevitused teinud, minu arust väga mõnus. Keevitus tundus isegi parem kui nässu läinud 150A Telwinil.
Kas sa teed traatkeevitust täidistraadiga või kasutad ballooni? Kui täidistraadiga, siis olen kuulnud, et pidavat natuke pritsima. Kas vastab tõele?
Endal nokitsemiseks praegu Wel005 koos ballooniga.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Milline keevitus??

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Urmas kirjutas:
Naabrivana kirjutas:Selle 320.-€ ostsin selle pärast, et eelmise traatkeevituse mähis läks läbi. Olen mõned keevitused teinud, minu arust väga mõnus. Keevitus tundus isegi parem kui nässu läinud 150A Telwinil.
Kas sa teed traatkeevitust täidistraadiga või kasutad ballooni? Kui täidistraadiga, siis olen kuulnud, et pidavat natuke pritsima. Kas vastab tõele?
Endal nokitsemiseks praegu Wel005 koos ballooniga.
Ikka gaasi lasen juurde, olen natuke vanamoodne.
Oma ala meister..
Maikkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 07 Mär 2016, 14:00

Re: Milline keevitus??

Lugemata postitus Postitas Maikkel »

Sai siis ära tellitud too 200A Twinmig, merelt koju jõudes Augusti keskel saab siis igast peened traadid ja gaasid ostetud, eks näis mis loom ta siis on.

On keegi arvutanud, kui palju on hindade erinevus Solid wire, Gas shielded Flux ja Self shielded flux vahel? Kui keegi on neid kõiki kolme kasutanud ja teadlikult võrrelnud. Solid wire traat mõistagi odavaim aga gaas tuleb juurde osta sinna.
Nelinurk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Aug 2018, 09:49

Re: Milline keevitus??

Lugemata postitus Postitas Nelinurk »

On see Twinmig 200 ennast õigustanud? Firmanimetus Welder Fantasy kõlab esialgu imelikult, kuigi ülevaated netis on kiitvad hinna ja kvaliteedi suhte kohapealt. Ühe teise Poola tootja Fanmig Most toodang ca 2-3 x kallim.
Külaline
külaline

Re: Milline keevitus??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Millist traati valida kui kasutada mig keevitust ilma gaasita? Kas need vasktraadid on gaasiga keevitusele?
Külaline
külaline

Re: Milline keevitus??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vasktraadid? :roll:
A.S.
külaline

Re: Milline keevitus??

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Eks see ülevasetatud traat paistab ju eemalt küll kui vask. :grin:
Maikkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 07 Mär 2016, 14:00

Re: Milline keevitus??

Lugemata postitus Postitas Maikkel »

See twinmig 200 welder fantasy oli täis pask. Selle masinaga võid sa ainult oma fantaasiates keevitaja olla, nagu ka nimi viitab juba :D

Kätte saades arvasin et olen idikas, ei oska keevitada, ei sulatanud sisse mettalli vaid kasvatas muna hullult suureks ainult, tükid paistavad välja nagu oleks kokku keevitatud aga peo vahel murrad lahti. Saatsin garantiisse, ütlesid seal poolas väidetavalt, et kõik oli korras masinaga aga tagasi tulles miskipärast oli juba oluliselt parem keevitada. Kuid siiski pask. Ei sulata sisse mettalli. Ning nüüd viimane kord keevitades tekkis mingi lühis Mig käppa sees ja suht selle alguses sulas traat sisse kinni. Vb kuidagi mingitmoodi oleks saanud asja parandada, ilmselt uus käpp osta korraliku firma oma 100€ eest, aga kuna masin ise oli 200€ siis saatsin kuradile ja ostsin uue. Uue korraliku masinaga kohe pakist võttes oli erinevus ÖÖ ja PÄEV.

Odav sitt, muud mul ei ole öelda selle kohta.
Elektrood keevituse osa oli okei, see endiselt töötab ja selle jaoks ta käib küll, pisikesi töid mugav teha väikse elektroodiga. Kuid Traadi rull, ei saanud esimest 5kg rulligi ära kasutada.
Vasta