Murutratkorite rihmad.

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
gloopus
külaline

Murutratkorite rihmad.

Lugemata postitus Postitas gloopus »

Olen yarmani rihmade otsingul, seega küsiks, kes mis tootja rihmu murutraktoritel kasutab, olin siiani originaalide kasutaja Aga täna neid stokkerisse ostma minnes- olid enne kallid, siis nüüd on hinnad päris jaburad. Seega otsustasin seekord mingit alternatiivi teed minna, isegi usast tellides tuleb hind pea poole odavam, kuigi pool summast transport,
Samas neid "vene" rihmasid kah ei tahaks.
Keegi leidnud mingi tootja, edasimüüja vms, mida tasuks kasutada?
dmax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 10 Veebr 2014, 16:17

Re: Murutratkorite rihmad.

Lugemata postitus Postitas dmax »

Mis on kallis. Mina ostan neid 30 eur. tükk.
olevipoeg
külaline

Re: Murutratkorite rihmad.

Lugemata postitus Postitas olevipoeg »

Jõudu!
Kõikide,,vene" rihmade mõõdud on saadaval ja ka need A-profiili rihmad sobivad kõikidele Yardmannidele ja Cadettidele ja muule staffile. Originaalrihm on läbilibisev, tehniline rihm aga ette nähtud mitte-läbi-libisema. Originaal on 30- 50 eurikut, samas mõõdus ,,vene" (goodyear, stomil, misiganes) 6-8 eurikut. Point ongi läbi-libisemises. Kui paned ,,vene"rihma, riskid sellega et kändu sõites lendab su vene rihm ribadeks. Lõikeorgani taha-lülitamisel pead seda tegema ettevaatlikult ja madalatel pööretel. Kui sa lauslollusi ei tee, võid rahumeeles vene rihma panna. Ja kui mõõdu teada saad (originaalil neid pole peale märgitud) võta kohe kaks ja kirjuta kuuri seinale see A-2470 vms üles. Aastaid juba nii mitmega toimetatud...
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Murutratkorite rihmad.

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere. Aga mis neist rohelistest rihmadest arvata - neid mul suvega mitu tükki purunenud.
Sel traktoril originaalrihm ja kolmas hooaeg käsil - mu meelest OK!
Muidugi niidetavat pinda pole palju, no ehk umbes ca 15 ja + liitrit/kord, kulub kütust.
Varuks sai ostetud samamõõtu rihm, ca 40.- millegagi oli letikas. Andres
(Ah jaa: olen kunagi seda odavat, vist siis venerihma ka proovinud ega kestnud tõesti eriti.)
ristu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 97
Liitunud: 05 Dets 2006, 17:10
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 3 korda

Re: Murutratkorite rihmad.

Lugemata postitus Postitas ristu »

Tere,
need "vene" kiilrihmad ei ole mõeldud tagurpidi väänamiseks, seal on tõmbejõudu vastuvõtvad kiud ainult välispinnas. Tavalisel murutraktoril väänatakse rihma mõlemat pidi ja seetõttu need rihmad ei kesta. Olen selle tee eelmise traktoriga läbi käinud. Suve jooksul sai ikka mitmeid kordi rihma vahetatud enne kui aru sain selle töö mõttetusest. Seejärel sai ostetud õige rihm oregoni oma. Praegusel traktoril on peal originaalrihm ja algas viies hooaeg. Kindlasti on võimalik selle "vene" rihmaga "ettevaatlikult ja madalatel pööretel" toimetada kui rihmavaru kuuriseinal ripub, aga kas sellel on mõtet? Iganädalane muruniitmine on niigi tüütu tegevus, tore on kui lisaks ei pea mõtlema, kas masin peab vastu või ei.
Parimat
kaupz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Aug 2010, 09:33
On tänanud: 1 kord

Re: Murutratkorite rihmad.

Lugemata postitus Postitas kaupz »

Vasta