Akutööriist vs elektriline käsitööriist

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
petsikas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 21 Veebr 2016, 10:46

Akutööriist vs elektriline käsitööriist

Lugemata postitus Postitas petsikas »

Kutsun üles mõtlema ja arvamust avaldama üldisematel teemadel - kas akutööriist on alati parem "juhtmega" tööriistast? Millised on akutööriistade plussid lisaks sellele, et nad on mobiilsemad, üldjuhul kergemad ja seetõttu kasutamisel mugavamad (pole juhet taga tolknemas) ning lisaks sellele, et neid saab kasutada kohas, kus elektrivõrku pole - näiteks metsas või kõrgetel tellingutel. Samas - kui tihti leiab näiteks akutrell (kui kõige levinum akuriist) kasutamist kohas, kus voolu pole? Avaldage arvamust - ma pakun, et enamusel neist, kes igapäevaselt trelli käes ei hoia, tuleb sellist olukorda ette harva või üldse mitte ja akutrelli kasutatakse pigem mugavusest või on elektritrell kui (üldjuhul) suurem ja raskem asi on pandud juba kuhugile riiulile tolmu koguma. Tegelikult toodetakse õnneks veel ka juhtmega tööriistu, mis on üsna kerged, aga "akutööriistade buumi" tõttu lihtsalt vähe tähelepanu leidnud.

Võrdleks näiteks 3 Makita löökkruvikeerajat:
http://makita.ee/tool/0000000/TD0101F.html
http://makita.ee/tool/0000000/TD090DWJ.html
http://makita.ee/tool/0000000/TD110DSAJ.html
Olulisemad näitajad kõigil enam-vähem samad: kaal u.1 kg ja pingutusmoment 90-110 Nm. Mõõdud on akuriistadel pisut väiksemad, aga kui jõuame hindadeni, siis saab elektririist minu jaoks olulise eelise, sest akuriistad on juba koos 1 standardse akuga 40-45% kallimad. Kuna konkreetseid mudeleid müüakse ilma laadijata, siis 1. akuriistale tuleb juurde osta eraldi laadija DC10WA (u.35€) ja 2.akuriistale DC18RC (u.60€) Kui hakkame rääkima sellest, et katkestusteta tööd jaoks oleks vaja veel lisaaku osta, siis vaatan uuesti elektririista hinda küsin endalt, kas akuriist on ikka niipalju parem, et poole suurem hind ja pidev tegelemine akudega ennast ära tasub?
Kui ma keeraksin kruvisid igapäevaselt või isegi üle päeva, siis on selge, et 18V tööriistade komplekt koos varuakudega on parim lahendus. Kas keegi oskab veel nimetada põhjused, miks kodukasutaja või töömees, kes tööriista hooajaliselt kasutab, peaks elektririista asemel akuriista ostma? :this:
kruvi keeraja
külaline

Re: Akutööriist vs elektriline käsitööriist

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

See on niivõrd indiviuaalne, mõnel mehel pole üldse elektrilisi tööriistu vaja, kõik saab käsitsi ära teha.

Ise pole elukutseline, kuid kasutan peaaegu igapäevaselt tööriistu. minu jaoks trell/kruvikas peavad olema akuga!!!! teistega saab ka hädapärast ilma, kuid see juhtmemajandus on välja vihastanud mind mitmeid kordi.
kaablid lühikesed, jäävad igale poole taha kinni, väikeseks saagimiseks võtan pigem käsisae kui hakkan mööda õue kaablirulle kerima ja pärast kokku tagasi. Garaazis pidevalt komistan juhtmerägastiku otsa ( ok, eks see minu organiseerimatus selles rohkem süüdi)
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Akutööriist vs elektriline käsitööriist

Lugemata postitus Postitas NLS »

petsikas kirjutas:
Võrdleks näiteks 3 Makita löökkruvikeerajat:
http://makita.ee/tool/0000000/TD0101F.html
http://makita.ee/tool/0000000/TD090DWJ.html
http://makita.ee/tool/0000000/TD110DSAJ.html
Olulisemad näitajad kõigil enam-vähem samad: kaal u.1 kg ja pingutusmoment 90-110 Nm. Mõõdud on akuriistadel pisut väiksemad, aga kui jõuame hindadeni, siis saab elektririist minu jaoks olulise eelise, sest akuriistad on juba koos 1 standardse akuga 40-45% kallimad. Kuna konkreetseid mudeleid müüakse ilma laadijata, siis 1. akuriistale tuleb juurde osta eraldi laadija DC10WA (u.35€) ja 2.akuriistale DC18RC (u.60€) Kui hakkame rääkima sellest, et katkestusteta tööd jaoks oleks vaja veel lisaaku osta, siis vaatan uuesti elektririista hinda küsin endalt, kas akuriist on ikka niipalju parem, et poole suurem hind ja pidev tegelemine akudega ennast ära tasub?
Ma ei tea kust su info pärineb aga konkreetseid mudeleid müüakse siiski komplektsena koos kahe aku ja laadijaga. TD090 hind koos kahe aku, laadija ja kohvriga on ca 135 euri ja TD110DSAJ hind ca 159 euri.

Eks akutööriist annab ikkagi mobiilsuse ja koos sellega ka kiiruse. Lisaks ei saa igal objektil elektri peale kindel olla või siis peaks meeletult pikendust vedama (korralik jätkujuhe pole ka odav lõbu).
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Akutööriist vs elektriline käsitööriist

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Ma olin kunagi sarnase dilemma ees. Tööriistaks oli küll tiigersaag. Akuriista osta ei raatsinud ja mu meelest ajas ka juhtmega aparaat väga hästi asja ära. Seda täpselt niikaua, kuni ükskord pidin majakatuselt eterniiti maha võtma ja sai naeltel päid maha lõigatud sõbra käest laenatud akusaega. Peale seda läksin ja ostsin ka endale akusae. Juhtmega masina annetasin järgmise põlvkonna tegijale :)
Samas on olukord käsiketassaega justnimelt vastupidine. Akupealt töötaval ketassael jääb mu meelest jõudu siiski väheseks ja seda pole ma küll akupealt töötava masina vastu ümber vahetada tahtnud. Samas sõber ostis endale ka ketassae ja ei taha oma juhtmega ketassaagi kapist enam välja võtta, sest vaja ju juhtmeid vedada. Eks lõppkokkuvõttes taandubki asi isiklikele vajadustele/harjumustele. Kui vaja löökkruvikeerajat kasutada ainult töökojas, kus seinas kümneid pistikuid siis pole ju loomulikult vajadust akutööriista järele, kuid kui pidevalt tarvis sellega ühest objekti otsast teise joosta siis on akutööriist siiski asendamatu...
Torutööd Tartus 56 932 898
Praanik
külaline

Re: Akutööriist vs elektriline käsitööriist

Lugemata postitus Postitas Praanik »

Kui aus olla, siis naersin kunagi sõpra, kes ostis akuga ketassae. Minujaoks oli see suurim lollus, seda enam, et Tollal olid akud lahjemad ja hinnad soolasemad. kuid kui lõikasime katuse peal roove ja distantsliiste sellega, siis ma enam ei naernud. Nüüd endalgi samad plaanid. Kui trell ka samade akude pealt toimetab, siis veelgi soodsam.
JP76
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 01 Sept 2013, 15:54

Re: Akutööriist vs elektriline käsitööriist

Lugemata postitus Postitas JP76 »

Kui sul on vaja harva kasutada, on akud alati tühjad, kui tihti kasutad, mõtled, miks pagan need juhtmed jalus on, või et kuhu ma selle pikenduse nüüd paningi.

Käsiketassaega olen nõus, et jõudu võiks rohkem olla ja 45 nurga all ei lõika mul 5cm prussi päris läbi, huupi ütleks, et umbes 20% on M18Fuel nõrgem, kui juhtmega. Aga kui arvestada neid paljusid eri kordi, kus ja kuidas ma teda kasutanud olen, siis ilmselt oleksin kasutanud käsisaagi, kui et juhet hakanud vedama. Ja see saag on ainuke asi, mis suudab 4Ah akusid tühjaks tõmmata. Kruvikaga, tuleb ennem nälg kallale.

Lisaks aku eeliseks on see, et kui juhtub, et tahad mingit riista juurde osta, siis saad osta ainult kere, mille hind ei erine väga palju juhtmega riista omast.
Külaline
külaline

Re: Akutööriist vs elektriline käsitööriist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nõus eelkirjutatuga, kelledel tööriistade käes hoidmine on igapäevane, et akuga varindid on kõige etemad.
Objektil küll ei soovi enam juhtmeid eriti näha. Akurelakaga II korrusele korraks midagi tegema minna on tunduvalt etem kui juhtmega riistaga, eriti kui teisele korrusel pole ühtegi pistikut ja järgmine hetk on relakat jälle vaja esimesel korrusel. Sama lugu akuga lööktrellide puhul. Seda nimetatakse liikumisvabaduseks, see käib juba inimõiguste alla ja akutööristadega on need vabadused tagatud. :)
Kodukasutajal on nii ja naa, sa pead ise oma vajadused, elektripistikute olemasolud ja kasutusintensiivsuse üle vaatama ning otsustama. Räästa all on akutrellidega tunduvalt mugavam toimetada kui juhet ümber maja järgi lohistada.

Urmas
petsikas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 21 Veebr 2016, 10:46

Re: Akutööriist vs elektriline käsitööriist

Lugemata postitus Postitas petsikas »

Tänud kaasamõtlejatele. Nagu teemat alustades kirjutasin, on akuriistad kahtluseta parem valik tõsistele tegijatele, kes on igapäevaselt ehitusel toimetamas, samuti parim valik tellingutel või katustel, kus on raske liikuda, objektidel, kus elektri peale ei saa kindel olla või kohas, kus tööpaik tihti muutub ja oleks vaja muidu jätkukaablit üle erinevate takistuste sikutada. Oleks hea lugeda nüüd ka nende arvamusi, kes igapäevaselt sellistes olukordades pole.

Kuna enamus näiteid on toodud ülalmainitud olukordade kirjeldamiseks, siis vastukaaluks see Metabo akude reklaam, kus akuriista kasutamine minuarust põhjendatud pole. Töö toimub 1 kindlas kohas, midagi ei sega juhtmega relaka kasutamist, voolu saaks kõrvalolevast putkast. Uued akud on kindlasti head, sest kestavad 4 minuti asemel 8 minutit, aga tavalise relakaga oleks saanud nii mitu toru seibideks lõigata, kui vaja.

Üliselt võttes on selge, et vastasseis pole enam võrdne ja akuriistad on tihti elektririistadest paremad juba ka mitme tehnilise näitaja poolest. Tundub, et akuriistade arengusse panustatavad suurtootjad miljoneid, aga tavalisi elektrilisi käsitööriistu enam eriti ei arendata. 10 punkti küsimus on: kas akuriistade plussid on tekkinud ainult tänu sellele, et elektririistu ei saanud muuta kergemaks, järgi tolknevat juhet painduvamaks ja arenda neis näiteks väändemomenti või on see kellegi teadlik otsus, et arengusuund võetakse elektririistadelt akuriistadele? Milline võiks olla seis näiteks 10-15a pärast?
A.S.
külaline

Re: Akutööriist vs elektriline käsitööriist

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Kodukasutuses akuga (loomulikult liitiumakuga) kruvikeeraja on vast kõige vajalikum, teised tööd saab tavaliselt ka juhtmega riistaga tehtud, neil on ka jõudu rohkem. Vähemalt minul on nii. Kuigi tegelikult sõltub asi rohkem konkreetsest inimesest, et millega ta seal kodus siis ikkagi tegeleb.
petsikas kirjutas:...aga tavalisi elektrilisi käsitööriistu enam eriti ei arendata.
Aga mida seal siis ikka niiväga arendada on?
 
Külaline
külaline

Re: Akutööriist vs elektriline käsitööriist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

petsikas kirjutas:Kas keegi oskab veel nimetada põhjused, miks kodukasutaja või töömees, kes tööriista hooajaliselt kasutab, peaks elektririista asemel akuriista ostma? :this:
1. Palun defineeri meile, mida tähendab sinu arusaamade järgi "hooajaline kasutus". Kui tihti kestab hooaeg? Iga nädal või kuus 2x või iga kahe kuu tagant või 4x aastas või kevadel kasvuhoone kokku kruvida või ostad igal sügisel uue mööbli ja selle kokkukruvimiseks? Kas sellel trellil saab olema kindel kohtkasutus või teed trelli hoiunurgast 50-...m raadiuses töid?
2. Ei, sa ei pea akuriista ostma, ükski seadus sind ei kohusta seda tegema.
Valik on sinu!

Urmas
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Akutööriist vs elektriline käsitööriist

Lugemata postitus Postitas NLS »

petsikas kirjutas: Tundub, et akuriistade arengusse panustatavad suurtootjad miljoneid, aga tavalisi elektrilisi käsitööriistu enam eriti ei arendata. 10 punkti küsimus on: kas akuriistade plussid on tekkinud ainult tänu sellele, et elektririistu ei saanud muuta kergemaks, järgi tolknevat juhet painduvamaks ja arenda neis näiteks väändemomenti või on see kellegi teadlik otsus, et arengusuund võetakse elektririistadelt akuriistadele? Milline võiks olla seis näiteks 10-15a pärast?
Arendatakse ikka elektritööriista samamoodi, ega el. tööriist 10-15 aasta pärast kusagile kadunud ei ole. Muutuvad ühtpidi kergemaks, ohutumaks, vibratsiooni vähendatakse, teisalt arendatakse ka järjest võimsamaid. Näiteks Boschil on 1900W ! väike relakas. Mõni aasta tagasi ei osanud sellise jõudlusega väikesest relakast unistadagi. Samuti ei kao kusagile el. saepingid, puurvasarad ja piikajad. Akutööriistad ei ole lihtsalt piisava jõudlusega suuremate tööde jaoks.

Akurelakas on hea küll jah kui on vaja mõned lõiked teha siin ja teised seal aga pidevaks töötamiseks ei kõlba.
Ja arvestades akurelakate hinda ei ole pointi kodukasutajal ka sinna investeerida.

Akutehnoloogia areneb muidugi kiiresti ja ikka töötatakse välja paremaid ja kauemkestvamaid akusid. Ma arvan, et 10-15 aasta pärast on ka Li-iooni kõrval mingi uus ja ägedam akukeemia aga el. tööriista see veel kabelisse ei saada.
petsikas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 21 Veebr 2016, 10:46

Urmasele

Lugemata postitus Postitas petsikas »

1. Palun defineeri meile, mida tähendab sinu arusaamade järgi "hooajaline kasutus". Kui tihti kestab hooaeg? Iga nädal või kuus 2x või iga kahe kuu tagant või 4x aastas või kevadel kasvuhoone kokku kruvida või ostad igal sügisel uue mööbli ja selle kokkukruvimiseks? Kas sellel trellil saab olema kindel kohtkasutus või teed trelli hoiunurgast 50-...m raadiuses töid?
2. Ei, sa ei pea akuriista ostma, ükski seadus sind ei kohusta seda tegema.
1. Nu minul näiteks on hooaeg soojemal ajal, s.t. aprillist novembrini, talveperioodil on käsitööriistad kasutuses ebaregulaarselt - vahel päev-poolteist korraga ja siis jälle seisavad mitu kuud. Mootorsaagi pole alates septembrist puutunud. Trell leiab kasutust jah enamasti 50m raadiuses. Maamajas on kaugemal ka vaja, eks siis kerin pikema rulli lahti ja jätangi kaabli niikauaks vedelema. Usun, et kruvide keeramiseks Makita el. löökkruvikeeraja TD0101F käib mulle 86 euro eest küll, et sellega näiteks puukuur maal püsti panna. Suuremaks puurimiseks on olemaks pneumolöögiga puurvasar, väiksemaks on vähemalt 15a vana Boschi NiCd 9,6V akutrell, millega kruvisid väga ei keera.
2. Ei pea muidugi, olen juba pikemat aega kahevahel ja plusse-miinuseid kaalumas. Uurisin näiteks tundide ja päevade kaupa, kuskohast saab suuremate tootjate Li-Ion akusid parima hinnaga. Kuna ei oma kindlat tööd ega elukutset, siis pole olnud lihtne tegelikke vajadusi välja selgitada. Käesolev arutelu on sellele üksjagu kaasa aidanud. ;)
petsikas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 21 Veebr 2016, 10:46

to: NLS

Lugemata postitus Postitas petsikas »

Ma ei tea kust su info pärineb aga konkreetseid mudeleid müüakse siiski komplektsena koos kahe aku ja laadijaga. TD090 hind koos kahe aku, laadija ja kohvriga on ca 135 euri ja TD110DSAJ hind ca 159 euri.
Ju siis sul on õigus, ma pole poes vaatamas käinud, aga netipoed millegipärast ei maini laadijat. Näiteks: https://www.tooriistamaailm.ee/akulookk ... dwj-10-8-v - hind 145.-, plastkohver kaasa, 2. akust ja laadijast pole sõnagi. Mõne koha peal on tõesti 2 akut ka kirjas.
Arendatakse ikka elektritööriista samamoodi, ega el. tööriist 10-15 aasta pärast kusagile kadunud ei ole. Muutuvad ühtpidi kergemaks, ohutumaks, vibratsiooni vähendatakse, teisalt arendatakse ka järjest võimsamaid. Näiteks Boschil on 1900W ! väike relakas. Mõni aasta tagasi ei osanud sellise jõudlusega väikesest relakast unistadagi. Samuti ei kao kusagile el. saepingid, puurvasarad ja piikajad. Akutööriistad ei ole lihtsalt piisava jõudlusega suuremate tööde jaoks. Akurelakas on hea küll jah kui on vaja mõned lõiked teha siin ja teised seal aga pidevaks töötamiseks ei kõlba. Ja arvestades akurelakate hinda ei ole pointi kodukasutajal ka sinna investeerida. Akutehnoloogia areneb muidugi kiiresti ja ikka töötatakse välja paremaid ja kauemkestvamaid akusid. Ma arvan, et 10-15 aasta pärast on ka Li-iooni kõrval mingi uus ja ägedam akukeemia aga el. tööriista see veel kabelisse ei saada.
Tänud arvamuse eest :)
A.S.
külaline

Re: Akutööriist vs elektriline käsitööriist

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Netipoodidega kipub see häda olema jah, et infot on teinekord vähevõitu, mõnikord peale hinna muud kirjas polegi. Sellel viimasel lingil on vähemalt kahte akut mainitud ja kui on juba akud, siis on ka laadija.
 
Külaline
külaline

Re: Urmasele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

petsikas kirjutas:Trell leiab kasutust jah enamasti 50m raadiuses. Maamajas on kaugemal ka vaja, eks siis kerin pikema rulli lahti ja jätangi kaabli niikauaks vedelema. Usun, et kruvide keeramiseks Makita el. löökkruvikeeraja TD0101F käib mulle 86 euro eest küll, et sellega näiteks puukuur maal püsti panna. ;)
No selliste vajaduste juures ma valiksin kindlasti akutrelli.

Urmas
maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Re: Akutööriist vs elektriline käsitööriist

Lugemata postitus Postitas maidor »

Külaline kirjutas:
petsikas kirjutas:Kas keegi oskab veel nimetada põhjused, miks kodukasutaja või töömees, kes tööriista hooajaliselt kasutab, peaks elektririista asemel akuriista ostma? :this:
1. Palun defineeri meile, mida tähendab sinu arusaamade järgi "hooajaline kasutus". Kui tihti kestab hooaeg? Iga nädal või kuus 2x või iga kahe kuu tagant või 4x aastas või kevadel kasvuhoone kokku kruvida või ostad igal sügisel uue mööbli ja selle kokkukruvimiseks? Kas sellel trellil saab olema kindel kohtkasutus või teed trelli hoiunurgast 50-...m raadiuses töid?
2. Ei, sa ei pea akuriista ostma, ükski seadus sind ei kohusta seda tegema.
Valik on sinu!

Urmas
Näiteks meie kasutasime kodus elektrilist kettsaagi ainult küttepuude saagimiseks. Saagi kasutasime ainult kevade. Mõned kasutavad akudega muruniidukit. Nimetaks neid hooaja tööriistadeks.
Vasta