husqvarna 435

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas karukusti »

On kellelgi sellise saega kokkupuuteid olnud? Et kas tasub muretseda, vaja oleks seda siis iga aastase küttepuu tegemiseks, ühesõnaga ostan iga aasta 20 tihu 3 meetrist küttepuud ja saag leiaks kasutust siis nende tükeldamisel.. Või jääb mainitud saag lahjaks selle töö jaoks?
Tänud ette!
ziff
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 19 Sept 2014, 23:45
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas ziff »

Soetasin endale sellise eelmisel kevadel. Siiani kasutuses olnud vanade sirelite harvendamisel ning vanade õunapuude rookimisel-tükeldamisel. Siiani ei oska midagi otseselt ette heita. Paar korda on juhtunud, et sooja mootori käivitamisel on pisut pusimist. Ma usun, et küttepuude tükeldamiseks on selles saagi küll.
Aga kui väga palju ringiliikumist ei ole, siis puhtalt küttepuude jaoks võib-olla kannatab ka elektrilist vaadata?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ziff kirjutas:Aga kui väga palju ringiliikumist ei ole, siis puhtalt küttepuude jaoks võib-olla kannatab ka elektrilist vaadata?
Pooldan Ziff`i mõttekäiku! Hooldus odavam, jooksvad kulutused saele tuleb väiksemad jne. Vaja palke tõsta või nihutada, siis elektrilisel lased nupu lahti ja kulu ei ole, bensukaga ei viitsi kogu aeg uuesti käima sikutada ja tuksub niisama tühja.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas aero »

20 tm elektrisaega? Tõsiselt? Olles otsemootoriga elektrisaagi proovinud - kaminapuid võiks ju teha aga sellist mahtu ei kujuta ette. Elektrisae jõudlus on ikka hoopis teisest liigast. Mina pole husq-t proovinud (kui tsiklid välja jätta 8) .) Odava Partneri pidasin lõpuni ja Stihl 250 sain "vana saag tagasi" kampaaniaga ~7000 kr eest. 2,2kW tööjõudlus tundus pea kahekordne võrreldes partneriga. Ja sae kaal oli sama, mis P351-l ! Sidurikaane alune oli puhastamine mõttes hoopis paremini lahendatud, paakide korgid kiiremad-mugavamad jne. Ei pea end asjatundjaks aga selle mahu jaoks siiski alla 2kW ei vaataks. Siin viewtopic.php?t=22054 arvati kunagi, et alla 10k normaalset Hsqv-t ei saa. 500€ Stihli julgeks oma kogemuse pealt küll osta.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Elektrisaed võid ära unustada tõesti, lisaks sellele et nad üsna jõuetud on saab ka juhtmetega mässamisest puuhunnikus üsna kiirelt siiber ette. Mul omal on stihl ms181- 1,5kw mootoriga. Töö teeb ära, aga samas võiks olla võimsam. Kui rahakott kannatab soovitan samuti vaadata vähemalt 2kw mudeleid.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas rokikas »

20 tm. on muidugi päris suur kogus aga päris ära ma küll ei välistaks elektrisaage küttepuude tegemisel.
https://www.stokker.ee/video/elektrisaa ... i-manguasi
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Väideti et kui kett on terav, on seda saage küllalt selle töö jaoks ja hea kerge ka olevat, samas kui kett nüri, olgu neid kw kui tahes palju ja ikka oled hädas!
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2077
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Pole see elektrisaag nii mannetu midagi. Lisaks odavamale hooldusele räägib elektrisae kasuks ka tuntavalt kergem kaal ja töötamisel väiksem vibratsioon. Kui päev otsa saagima pead siis annab õhtuks tunda küll, kumma saega tööd oled teinud. Ostsin endale paar aastat tagasi palgitöö juures täppislõigeteks elektri Stihl'i. Nüüd teen 90% lõigetest maja ümbruses elektrisaega. Bensuka panengi käima vaid siis, kui on vaja üks või kaks lõiget teha ja ei viitsi juhet laiali vedada. Aga kui on olemas vajadus aeg-ajalt ka kusagil metsas tööd teha siis on loomulikult mõistlik teha üks korralikum investeering ja võtta bensusaag.
Torutööd Tartus 56 932 898
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas karukusti »

pikk88 kirjutas:Pole see elektrisaag nii mannetu midagi. Lisaks odavamale hooldusele räägib elektrisae kasuks ka tuntavalt kergem kaal ja töötamisel väiksem vibratsioon. Kui päev otsa saagima pead siis annab õhtuks tunda küll, kumma saega tööd oled teinud. Ostsin endale paar aastat tagasi palgitöö juures täppislõigeteks elektri Stihl'i. Nüüd teen 90% lõigetest maja ümbruses elektrisaega. Bensuka panengi käima vaid siis, kui on vaja üks või kaks lõiget teha ja ei viitsi juhet laiali vedada. Aga kui on olemas vajadus aeg-ajalt ka kusagil metsas tööd teha siis on loomulikult mõistlik teha üks korralikum investeering ja võtta bensusaag.
on töötatud mõlemiga ja mõlemad ka olemas aga ei kipu mina küll elektrisaega päev otsa pikendusjuhtme sees tatsama. Mootorsaag vana ja väsinud jonsered aga mudeli nr kulunud, seega ei tea selle võimsust ja ei oska husqvarna 435-võrrelda. El saag Makita-väärt tööriist aga nagu juba mainisin siis ei hakka sellega küll jändama.Iga töö jaoks olgu ikka õige töörist leian mina.
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas karukusti »

järgmine varjant husqvarna 445 aga nagu teadjamad väidavad siis kas mul on mõtet sellist osta, esiteks juba raskem ja kuna mul metsa lõikust kuskil teha pole siis ongi üks suur küsimärk...ja kallim samuti..
A.S.
külaline

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Aastakümneid on ju küttepuude tükeldamiseks ketassaagi kasutatud, lihtne ja mugav, ei pea iga veerand tunni tagant teritama ega midagi. Sina pole säherduse asjanduse peale mõelnud?
 
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Muidugi on A.S. kreissae mõte kõige jumekam. Meil maalgi kõvasulamhammastega, 550mm läbimõõduse kettaga kreissaag ja tõesti, ei ole teist siiani veel teritanud. Saele tegin veel pikkuse piiraja ka külge, et oleks 50cm jupid, mis mahuvad ilusti lõhkuja vahele. Läbi lastud on selle kettaga oma 200tm palki kindlasti. Vaatasin ühest oma vanast teemast, et see saag sai valmis aastal 2009 ja siiani pole teritanud. Äkki peaks teritamisele juba mõtlema hakkama, aga eks suvel vaata.
Huvi pärast mõõtsin aega, mis kulus pildil oleva rakisetäie puude läbisaagimiks ja aega kulus selleks 30 sekundit. Puude kogus rakises oli 22x135cm. Laias laastus oleks see umbes kolm 30cm läbimõõduga palki. Kas see on liiga aeglane tempo? Minu jaoks ei ole, sest ei võta kodus ega maal puudesaagimist metsameeste kutsemeisterlikkuse võistlusena. Selle Makitaga saab maal ka suuremaid palke juppideks saetud, mis on kreissae jaoks liiga jurakad.
IMG_2277.JPG
IMG_2277.JPG (133.25 KiB) Vaadatud 8131 korda
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2077
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kreissae plussiks on kindlasti ka see, et tekkib vähem saepuru, kui kettsaega lõigates.
Torutööd Tartus 56 932 898
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas karukusti »

mis kreissae jutt nüüd käib ma ei saa aru, teemaks oli husqvarna 435 mitte kreissaag. On endalgi kreissaag olemas aga kes on kreissaega ise lõiganud, teab väga hästi kui "mõnus" on jämedaid palke sinna peale upitada ja siis ümberringi keerutada, et saag palgi läbi lõikaks! Peenikesi kreisaga lõigata on muidugi lust ja lillepidu!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas Hiid »

aero kirjutas:20 tm elektrisaega? Tõsiselt?
Olen ühe ja sama Makita saega teinud ~7a jämedamapoolset kaske.
Metsast toon 2m. tüved ja õue peal lasen need neljaks.
Igal aastal 20-25m3
Vähe nadim on siis, kui on -20.C ja külmem. Siis ei taha jäätundu puud hästi võtta.
Muul ajal võtab nigu võid.
Kiiremini ja paremini, kui Husqvarna 345, mis mul metsas langetamiseks.
Samas langil juhtmega ei mässaks..... :scratch:
marx0
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 02 Veebr 2015, 22:52
On tänatud: 1 kord

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas marx0 »

Elektrisae kasuks räägib ka see et minuarust neil enamasti saetee kitsam mis omakorda tähendab vähem saepuru ja sama võimsa bensiinil töötava saega võrreldes peaks ka paremini lõikama.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas aero »

Saetee laius tuleneb keti laiusest. See omakorda tuleneb plaadist. Ma ei välista seda aga loogiliselt ei kõla küll, et mootori tööpõhimõte oleks seotud plaadi tüübiga.
Külaline
külaline

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mul on (olid) kodus 20-25cm jämedused saare palgid mis maalt toodud.
ca aasta aega tagasi saagisin maal (proovisin saagida) neidsamu saarepalke stihliga (täpset marki peast ei tea aga metsatöödeks mõeldud korralik mudel).

kuna maal inimene kes saagi peaks justkui hooldama on pisut ignorant siis oli kett nüri , õudne oli saagida.
kusjuures ta lasi sama nüri ketiga kõik tööd ära, metsas puid jne . jube valus on/oli vaadata kuis hea saag on ignorandi käes kes ei mõista mis on terav ja mis nüri kett.

eile saagisin neidsamu palke kodus hecht 1835-ga (äsja ostetud, ketil veel tehaseteritus).
saagis nagu nuga läbi või. kusjuures tegu on kõige odavama (elektri)saega. tõsiselt hästi saagis.
ma küll (hetkel) ei nuta võimsamat saagi taga.. võibolla ainult siis kui peaks 40cm palke saagima vmt..

minuarust tähtsam kui mootori võimsus on see et kett oleks terav (korralikult terav).
stihl on kindlasti väga hea saag (olen sellesama saega ühe väikse palkmaja ehitanud) aga kui kett nüri siis pole heast saest kasu.


https://www.youtube.com/watch?v=j9RCMr4 ... tu.be&t=11
zaeke
külaline

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas zaeke »

Mõtlesin, et panen siia oma sõna elektrisaagide kohta ikka ka, kuigi teemaks hoopis huski 435. Mul on endal ürgvana el.saag, mis töötab üsna hästi (hammasrattad sees vanad, aga ta on juba 10 aasta tööd teinud ka), lõikab kiiresti, väristab vähe, mingi aeg lõikasin sellega iga kevad 20-40 ruumi juppideks. Hiljuti võttis üks tuttav ka endale vist ühe odavamat sorti elektrisae ja see on täielik loom. Nii et elektrisaag tõesti ei ole mänguasi, ainsad miinused ongi vast juhe, mida vedada, ja et muidugi märjaga ei maksa õue möllama minna... :hello:
Ma vaatasin, et huskil on praegu soodukas lausa, ainult et 1.6 kw jääb suurema metsa jaoks vist natuke väheks? (praegune mul 2.1 kw vist, kui õigesti mäletan, suuremat ei tahaks väga, aga nõrgemat kindlasti ka mitte)
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Otsin just eile endale ära HUSQVARNA 321 ELECTRIC. Kaalusin ja mõtlesin väga pikalt. Kuna sain aru, et metsas käimist mul ette ei tule, ainult küttepuud siis elektrisaag on kindlasti kõige õigem valik. Ei hakka vaidlema mugavuse üle - tilbendav juhe jms. Kuid elektrisaag on kindlasti võimsam riist. El mootori võimsus ja bensumootori võimsus on kaks eriasja, kohene vääne jne. Ning ka hooldusvaba ülevalpidamine.
Kindlasti ei maksa siis võrdlusesse tuua kusagil toidupoes müüdavaid el mootorsaage nende puhul ei ole jah ei tegu ega nägu.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Pühade aeg proovisin oma elektri Husqvarna ära. Vaatmata sellele, et töökoht oli ette valmistamata siis juhe ei seganud absoluutselt, töökoha raadiuseks oli ca 50 m. Saag toimis nagu nuga või sees. Ületas kõik ootused. Ja tõi pigem bensuka ebamugavused välja: päris tihti oli olukordi, kus saagisin ja pidin siis midagi sättima ja sae kõrvale panema - ma ei pidanud saagi seiskama ja uuesti käivitama nagu see oleks olnud bensuka puhul. Ainukeseks ebamugavuseks võiks välja tuua liiga kiire mootorikaitse rakendumine ja peale selle ca 5 sekundiline viivitus enne kui sai edasi toimetada
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: husqvarna 435

Lugemata postitus Postitas arno14 »

elektrikettsael ilmnes üks oluline puudus välja, seda ei luba tootja manuaal ja ise ka ei julge väga - kergemas vihmas tööd teha
Vasta