millist lintlihvijat valida

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
nugis1971
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 07 Veebr 2015, 18:28

millist lintlihvijat valida

Lugemata postitus Postitas nugis1971 »

On kellelgi antud lihvijatega kogemusi,millist valida?
http://www.boxes.ee/9403-

http://www.boxes.ee/9404-
niii
külaline

Re: millist lintlihvijat valida

Lugemata postitus Postitas niii »

Mis nende masinate juures siis peaks kasutamisel erinevat olema?
Ma loen välja, et üks on vaiksem. Isiklikult eelistaksin seda. Võimsust on minu meelest mõlemal piisavalt. lihvlindi laius ka teadaolevatest laiem.
lihvilage
külaline

Re: millist lintlihvijat valida

Lugemata postitus Postitas lihvilage »

Kg-de vahe on.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: millist lintlihvijat valida

Lugemata postitus Postitas NLS »

Helirõhu tase on neil ikka võrdlemisi sama. Kaalu vahe aga küll. 9403 on raskem, võimsam ja pisut kiirem, st. tööd teeb kergemalt. 9404-l on jällegi reguleeritavad pöörded, Kui mingil juhul peaks see üldse argmunet olema. 9403 miinus on see (kui üldse peaks jälle vaja olema) et talle ei ole olemas tagurpidi lauale kinnitamise rakist.

Kui nii laia lindiga lihvijat muidugi vaja ei ole siis soovitaks ka seda varjanti kaaluda:
http://pood.taivoster.ee/index.php?rout ... ct_id=2398
Väga vastupidav ja töökindel tööriist
Allan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 08 Nov 2006, 16:23
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 8 korda

Re: millist lintlihvijat valida

Lugemata postitus Postitas Allan »

Kasutan 9404 ja 9403 pole lähedalt näinud. Sõltub küll, kus seda masinat kasutama hakatakse, kuid reguleeritavad pöörded on mul peaaegu alati kasutusel. Kõige esimesel kasutamisel tõmbasin max pööretega pehme männipuidu sisse korralikud vaod, peale seda olen pööretega tagasihoidlikum. Üldjuhul kasutan P120 paberit, vahest ka P80 ja max pöörete peale panen ainult tugeva puidu korral kui on tarvis korraga võrdlemisi palju maha võtta. Aeg-ajalt on lihvija ka tagurpidi laual, seega minu soovitus neist kahest oleks 9404.
Külaline
külaline

Re: millist lintlihvijat valida

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tänan nõuannete eest.Vaja oleks sellega puhtaks lihvida 300 m2 palkseina ja 150 m2 plankudest põrandat.
Allan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 08 Nov 2006, 16:23
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 8 korda

Re: millist lintlihvijat valida

Lugemata postitus Postitas Allan »

Kas see palksein on nii põhimõtteliselt sile (vähemalt väikeses ulatuses)? Sõltub muidugi seinast, aga arvatavasti on selle puhastamiseks mõni parem viis kui lintlihvija. Samuti võiks põranda jaoks põrandalihvijat kasutada... eriti kui seda 150m2 on.
Kuid 9403 vs 9404 korral valiksin siiski viimase.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: millist lintlihvijat valida

Lugemata postitus Postitas NLS »

Seina lihvida nii raske lintlihvijaga on päris tüütu tegevus. Kui palki vaja puhastada on selleks tõesti paremaid lahendusi. Kasvõi relakas ja fiiberketas. Põranda jaoks oleks mõistlik rendist võtta põrandalihvija. Saad ilusa ühtlase tulemuse ka.
Vasta