Kohler Courage mootori garantii - on kellelgi kokkupuudet?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Kohler Courage mootori garantii - on kellelgi kokkupuudet?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Küsimus Husqwarna LTH 154 murutraktor, varustatud Kohler mootoriga. Seisval masinal imbub karburaatorist kütust õhufiltrisse ning sealt edasi garaaži põrandale. Müüja väidab, et kütusega seonduv ei kuulu garantii alla ning pakub uut solenoid klappi, hinnaskaalas ~100 EUR või siis kütuse ahelale täiendavat sulgkraani. Googeldades leida olev info seda ei kinnita, on kellelgi kogemust?
fgh
külaline

Re: Kohler Courage mootori garantii - on kellelgi kokkupuudet?

Lugemata postitus Postitas fgh »

Kogu see mootor ongi kütusega seonduv. Helista otse maaletoojale ja küsi mis värk on. Ilmselt lastakse üle, peale seda võib ka tarbijakaitse huvitav variant olla. Eraisikul on see 2 aastat nagu püha lehm, selle vältimiseks peab väga hea ja seadustega tõendatud põhjus olema.

See on ju katkine masin. Alati võib ka olla muidugi põhjuseks solkkütus, aga see juba ekspertiiside ja muu taplemise koht.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Kohler Courage mootori garantii - on kellelgi kokkupuudet?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

No kütuse kvaliteedi osas olen nõus, kui selle süüks aetakse, siis tuleb küsida, millistele tingimustele vastab ning nende nõuetega minna Statoili küsima, miks nende kütus ei vasta nõuetele. Saadan maaletoojale päringu, et väljastataks arusaadavad garantii nõuded, vaatame.
KaidoT
külaline

Re: Kohler Courage mootori garantii - on kellelgi kokkupuudet?

Lugemata postitus Postitas KaidoT »

Husqvarnat ostes peab vist küsima kaasa nimekirja garantii alla käivatest detailidest. :)
Kunagi ostsin Husqvarna niiduki, millel käis külgväljaviske plastikust rohusuunaja vastu tagaratast, kui niidukõrgus oli 4 astmes või madalam (kokku 7 astet). Ratta jäme muster kiskus niidukiga tagurpidi liikumise ajal rohusuunaja ava eest ära ja siis hakkas sealt igasuguseid asju näkku lendama. Kui Husqvarna edasimüüja juurde läksin asja uurima, siis oli esimene vastus, et olen ise ära lõhkunud ja kellelgi teisel pole sellist viga olnud. Kui poes olnud samasuguse uue niiduki peal näitasin, et asi ei saagi korralikult toimida, sest rataste telg liigub madalamaks lastes ettepoole ja rohusuunaja on liiga lähedale paigutatud, siis müüja sai nagu asjast aru küll, aga vastus oli ikkagi, et rohusuunaja garantii alla ei käi.
Ei viitsinud ennast vihastada rohkem, kuigi oleks pidanud asja edasi ajama. Eks selle peale mängitaksegi, et klient lööb käega.

Loo juures jääb arusaamatuks, kas Husqvarna oma toodetest mingit prototüüpi ei valmista, mida enne tootmist korralikult katsetataks. Väike asi tegelikult, aga usaldus kaob ära tootja vastu, sest muruniidukid aeg-ajalt ka vigastavad tõsiselt kasutajaid ja mulle ei meeldi muruniiduk, mis otse joonise pealt masstootmisesse lastakse.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Kohler Courage mootori garantii - on kellelgi kokkupuudet?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Ma lasin küll probleemi kõrvaldada - paigaldati enne kütuse filtrit kraan ning maksin kogu lõbu koos töö ja tihenditega kinni - 46 EUR kanti + aeg ja kulu transpordile. Mõtlesin, et löön ka käega, aga samas - kui kütus, mis on plahvatusohtlik jne edasi vedelik, ning sellega seonduv EI KÄI garantii alla, siis mis veel ei käi? Lugesin eile õhtul garantii tingimusi - sõna-sõnalt ei tsiteeri, aga mõte on selles, et 4 taktlise mootori garantii annab mootori tootja! ning garantii tingimused on toodud mootori kasutusjuhendis. Ostan auto - BOSCH toodetud ABS plokk lendab - auto müüja kehitab õlgu - pöördu BOSCHI poole? :scratch:
Mida mul ei ole ja mida ma ei saanud koos masinaga, on mootori kasutusjuhend. Saatsin eile maaletoojale maili - tahan kirjalikku jälge, siiani ootan.
fdg
külaline

Re: Kohler Courage mootori garantii - on kellelgi kokkupuudet?

Lugemata postitus Postitas fdg »

Kohler, Briggs, Kawazaki, MTD, Kõikide nende mootorite garantiid peaks eestis tegema Stokker.
Samasugune probleem oli varem husqvarnal oleva Briggsi mootoriga, millel voolas kütus karterisse.
Mootori tootja sama, aga ikkagi tundub sõltuvat, kes ja mida tellib enda raami peale.
kiilas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 14 Okt 2014, 10:03
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Kohler Courage mootori garantii - on kellelgi kokkupuudet?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Mul aastatae tagant meeles juhtum kus inimene läks Husqvarna saega garantiisse ja seal tehti suured silmad ja öeldi "aga te olete sellega tööd teinud mis garantiid te tahate"
Vasta