Kõvasulam Saeketta teritus

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas insippo »

Lähevad nüriks ja vahest laseks käia kivi peal üle natuke. Stokkeris küsiti pea 500€ sellise käia kivi eest. On mingeid teisi variante ?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tule Märjamaale ja ma juhatan, kus teritatakse kõvasulam hammastega saekettaid hinnaga 20, või oli 25 senti hammas.
Siin foorumis on käinud läbi jutt, et saab ka relakaga teritada kui paned külge ilma sälkudeta teemantketta.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas rokikas »

HVxHa-4X2YQ
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mis ta seal räägib ka?
Mis tal teritusvahendiks on?
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas insippo »

25 senti hammas on see,et poest saab uue ketta :) Mis ma neist ostan kogu aeg. Vaatasin, et Dremeli otsa saab osta kõvasulam ketta ja sellega teritada. Tahaks käia otsa midagi toekamat.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas insippo »

saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Uue risu saad jah, mis on poes juba nüri ja mida ei saagi tervaks kuna sulam on nii halb.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas insippo »

Alguses lõikab küll. Kas tõesti on see sulami viga, et ei pea üldse enam? Ma ei ole selline puidutöömees muidu aga vahest tarbin saagi ja ketas võiks lõigata ikka normaalselt aga mitte närida puitu. Igatahes jube kähku läheb nüriks küll. Ostan selle käia ketta Hiinast ära. Relaka otsa ja saab natukenegi teravamaks. Tööl on ka 1 laua käi olemas. Aastas korra või 2 laseks ikka sae kettad üle. Hind ka ju sellel teemant käia kettal olematu.
Külaline
külaline

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:25 senti hammas on see,et poest saab uue ketta :) Mis ma neist ostan kogu aeg...
Enda miiusael 40 hambaga ja miskit 300mm ketas, mille(normaalse) uue hind poes oleks alates 40€ ja ülespoole. Terituse hind tuleks max 10€. Jah, sa saad ise terituskettaga teritada, aga kas sa suudad ka kõik 40 hammast täpselt õige nurga alla teritada nagu seda on terituspingis teritatud ketas ehk, et ei hakkaks puitu närima, selles jääks kahtlevale seisukohale. Loomulikult, valik on sinu teha, aga ise eelistan pingis teritatut.

Urmas
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas insippo »

Seda küll jah
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas Hiid »

aga kus siis tartus teritada saaks, kui tahaks pingis?
Külaline
külaline

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas:aga kus siis tartus teritada saaks, kui tahaks pingis?
https://www.google.ee/search?q=saeketta ... TF-8&hl=et :)
Urmas
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Hiid kirjutas:aga kus siis tartus teritada saaks, kui tahaks pingis?
Kõige vingem koht pidi olema Ülenurme tehnospargis, vist KAUR TRADE? Hind pidi kirves olema, aga tulem jällegi üli hea. Ise teritanud Ringteel, seal bussipargi pool teed on imelik garaaži sarnane hoone, kus mingi aeg ka diivan katusel oli ( äkki on ka praegu, bussipargist siis üles, Võru mnt. poole liikuda). Siis Hiinalinnas oli mingi venelaste jõuk, kes ka head tööd tegid.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas insippo »

Minuarust on lihtsalt teritusel ka vahe aga mitte see kõvasulam hammas on sitast materjalist. Ma lõikan igast asju, polükarbonaati näiteks. Peale seda puud ei taha võtta :)
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Panen jala keset küla maha. Mina teritan nii ise, kui kasutan ka teritustöökoja teenuseid. Ise teritamiseks kasutan lauakäia sellise kettaga nagu insippo viitel. Teen käia ette klotsidest improviseeritud elementaarse aluse õige nurga hoidmiseks ja siis näpu vahel. Ajab asja ära. Probleem nimelt selles, et aastate jooksul tekkinud hulk saekettaid, mil mõni hammas murdunud ja sellist ketast töökojas ei teritata, pingi aju pidi lolliks minema. Teiseks on odavad vene ja aasia päritolu kettad väga madalakvaliteetsest kõvasulamist ja neid pole lihtsalt mõtet kalli raha eest teritada, lisaks teritustöökoda kaugel, kord viia, kord tuua, kulud kasvavad. Teritustöökojas käin paremate ketastega ja kui muud kraami, freese, peitleid, paksuse teri, vaja saelinti, jms ka kogunenud.
Teemantketta sain aastaid tagasi sellisest firmast nagu Katomsk, asub Tallinnas Mustamäel Kadaka busside lõpppeatuse taga, siis tegeles see firma põhiliselt vene, ukraina, valgevene tööriistade müügiga. Maksis paarsada krooni.
Teritustöökojaks Terätoimitus Tallinnas Kalmistu teel
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Ühe mõtte tahtsin veel lisada. Kui teritate ise mingit kõvasulamist asja, ÄRGE KASTKE JAHUTAMISEKS VETTE, rikute kõvasulami ära.
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas insippo »

Nii ta on jah, et odavate saeketasteda ei lähe kuskile teritusse. Netis on olemas õpetus ise terituse pingi tegemisest . Vineerist. Parem ikka kui näpuvahel. Ostan selle sealt igatahes ära palgapäeval. Peaks relakale võlja mõtlema mingi rakise.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

insippo kirjutas:... Ostan selle sealt igatahes ära palgapäeval. Peaks relakale võlja mõtlema mingi rakise.
Insippo, ma ei taha sinu indu maha jahutada ega muretse sinu rahakoti paksuse pärast, aga loodan, et palgapäev sul homme veel ei ole. :)
Otsisin tegelikult rakist relakale, aga leidsin Tööriistamarketi kodukalt kõvasulam ketaste teritamise tööriista. Sellel oli sarnane teemantketas lihvimiseks ja riista andmeid uurides selgus, et teritaja mootori pöörded on 2850rpm. Vaadates uuesti sinu viidet, siis sealt ma ei leidnud lubatud max pöörete numbrit ja sellest tekkis väike kahtlus, et kas see ikka sobib relaka otsa kinnitamiseks.
Veel, minu inglise keele oskuse juures tähendab "grinder" nurklihvijat ja võib tähendada ka käia. :scratch:
Kokkuvõtteks, uuri veel, kas see ketas ikka sobib relakale, sest isegi pöörete regulaatoriga relaka min pöörded peaksid jääma sinna 5000rpm kanti.
See teritusriist on lk 13/32 lõpus siin http://www.tooriistamarket.ee/files/Tools_2012/13.pdf
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas insippo »

Relakas vbl käib kiiresti liiga. Mul on tööl 1 käi mis käib aeglasemalt. Olen sellise käia kettaga teritanud asju nii 30 a tagasi.
Külaline
külaline

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sa ei topi mingi valemiga seda enda viidatud teemantketast relaka otsa, sest selle sisemine diameeter on 13mm, aga relakatel 22,2mm. Muidugi on variant, et puurid või treid augu suuremaks, kuid see peab olema väga täpne töö, arvestades relaka pöörlemiskiiruseid. Jäävad üle käia variant, viia teritusse või osta uusi kettaid.

Urmas
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas insippo »

No siis saab käia otsa panna. See ei ole ka probleem
Kasutaja avatar
ToolTrade
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 24 Apr 2015, 08:30
Asukoht: Tartu - TURU 63
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas ToolTrade »

Hey
Pigem ikka osta korralik saeketas, ning teritada vastavas firmas. 25 senti hammas ei saa üldiselt kuskilt kvaliteetset saeketast. Kui räägime ehituspoodides leitavatest vene ja hiina ketastest, siis jah. Kahjuks on aga ka puidu lõikamisel ja tegelikul lõikamisel paraku väga suur vahe.
Relaka otsas jne teritamine sisuliselt mõtetu, sest hamba nurk on üli oluline. Kui tegemist kreissaega, millega küttepuusid saagida, siis muidugi pole see oluline.
Teradest tehaseni.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas insippo »

Ma otsustasin osta korraliku ketta saele ja viia teritada. Ise pole tõesti mõtet jahmerada. Olen küll alles algaja ja midagi pole teinud veel. Peale kuppel kasvuhoone. http://aiamaa.wordpress.com . Plaan on ehitada 10 m diameetriga. Mul on Metabo järkaja kettaga 210 mm, läbimõõt. Milline ketas sellele oleks hea ? Vaatasin Ebayst
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from= ... t&_sacat=0
Lame
külaline

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas Lame »

Ma ostsin Makita 210x30 24 hambaga ketta nurgasaele-minumeelest teeb väga sileda lõike. OK on uhiuus ka muidugi, eksnäis kaua käib. Selline siis:
http://www.bauhof.ee/tooriistad-ja-tehn ... akita.html
Kui ei eksi siis espakis oli 22euri.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kõvasulam Saeketta teritus

Lugemata postitus Postitas insippo »

Asjad on niikaugel, et lasin ketta üle sellise http://www.ebay.com/itm/191611078168?_t ... EBIDX%3AIT teemant kettaga. Dremeli otsa panin. Lõige muutus kohe puhtamaks. Sõber kurtis, et Pärnus polegi kedagi kes teritaks kõvasulam kettaid. Viis saekettad teritusse ja kui proovis pärast siis lõige tuli karvane. Peab avama teritusefirma.
Vasta