Kompressorile lisapaak?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mul on nipet-näpet kodutarbimiseks ja tööl põhiliselt klammerdamiseks kasutusel väike kompressor Herkules Twenty, 24l paagiga, max 10bar ja tootlikusega vist ~180l/min. Tahaks proovida sellele värvipritsi taha, aga tean, et 24l paagi mahust jääb värvipritsi jaoks väheks, kuid samas vedeleb garaažis üks nõukaaegne tühi gaasiballoon.
Nüüd küsimus- kas keegi on teinud või kas saab sellest balloonist teha lisapaagi ja mida selleks tegema peaksin? Puurima-keermestama ballooni 3 auku- 1) sisseminev ots 2) väljatulev ots manomeetri ja õhu surve regulaatoriga ning 3) ballooni põhja kondensvee tühjenduskraani jaoks? Kas piisab kompressori ja lisapaagi ühendamiseks kiirliitmikuga voolikust? Ei tahaks lisapaaki statsionaarselt kompressori külge kinnitada. Ja põhiline küsimus, kas see lisapaak annab efekti koos selle eelmainitud kompressoriga? Kas piisab ballooni seina augu puurimisest ja keermestamisest või peaks ikkagi keevitama keermestatud torujupid aukudele? Ballooni seinad on iseenesest nagu üpris paksust metallist? Vist 5mm paksusega, ikkagi vene aja värk, mil kokkuhoidu eriti ei tuntud. :)
Paluks arvamused, kas olen õigel teel. Tänud ette!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
A.S.
külaline

Re: Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ega see värvimine lõbusamalt ikka kulgema ei hakka. Kui seni tegid värvipritsiga suts-suts-suts, siis peale lisapaagi paigaldamist saad teha 3x pikema sutsaka, kahe sutsu vahel pead aga 3x kauem ootama. Osta kas võimsam kompressor või väiksemate düüsidega värviprits. Või vaata karbist, oli sellel pritsil äkki väiksem düüs lausa kaasas.
 
ahtos
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 09 Mai 2012, 12:29
On tänatud: 4 korda

Re: Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas ahtos »

Mul on 80liitrine auto gaasiballoon selleks otstarbeks,enne ballooni on reduktor mis laseb sinna 5atm rõhku ja värvimine täiesti võimalik.
Külaline
külaline

Re: Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

A.S. kirjutas:Ega see värvimine lõbusamalt ikka kulgema ei hakka. Kui seni tegid värvipritsiga suts-suts-suts, siis peale lisapaagi paigaldamist saad teha 3x pikema sutsaka, kahe sutsu vahel pead aga 3x kauem ootama... 
Kas ikka on päris nii? Minu mõte seisnes selles, et kuigi kompressoril endal on olemas väljuva õhu surve regulaator ja ma keeran selle umbes 3bar peale(pritside soovituslik), siis ei löö ta rohkem sisse kui ca 3bar ja jääbki sinnakanti plõksima, kuid kui kompressori oma keeran maksimumi(10bar) peale, siis saaksin lüüa sisse mõlemasse paaki 10bar, aga lisapaagi väljundile paigaldan samuti regulaatori ja selle rõhu saaksin sättida juba 3bar peale, mis ei sõltu kompressori releest.
Loodan, et said aru minu idee selgitusest. Kas ka sellisel juhul jäävad kehtima sinu kirjeldatud tsüklid?

Urmas
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Urmas kirjutas: tootlikusega vist ~180l/min.
Kui värvipüss kulutab vähem õhku minutis siis on lisapaagist kasu küll.
A.S.
külaline

Re: Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Külaline kirjutas:Minu mõte seisnes selles, et kuigi kompressoril endal on olemas väljuva õhu surve regulaator ja ma keeran selle umbes 3bar peale(pritside soovituslik), siis ei löö ta rohkem sisse kui ca 3bar ja jääbki sinnakanti plõksima,
Selge, sul on siis selline regulaator, kuigi netist leitud piltide nupu kuju järgi eeldaks justkui midagi muud. Sellega võib tekkida jah see probleem, et võib kompressori liiga tihti välja lülitada, vähemalt teoreetiliselt. Tegelikult aga ei lase töötav värviprits survel nagunii nii kõrgele tõusta, et seal midagi välja lülitumas oleks.

Minu kompressoril näiteks regureeritakse vaid väljuva õhu survet, paagis (samuti 24l, üks odav säästukas teine on) on jätkuvalt täissurve sees (sellel lülitinupuga kokkuehitatud releel midagi reguleerida ei anna). Aga neid surveregulaatoreid on ka eraldi müügil, lisapaagi jaoks ju plaanid selle niigi soetada.
Külaline kirjutas:Kas ka sellisel juhul jäävad kehtima sinu kirjeldatud tsüklid?
Kui ikka värviprits tahab oluliselt rohkem õhku (ja tavaliselt tahab) kui tillukene kompressor anda suudab, siis ei aita nende survetega mängimine seal midagi. Vajutad ikka värvipritsi päästiku lahti ja näed, kuidas nagu imeväel ka suur paak tühjaks imetakse. Muutub vaid see, et suurem paak võimaldab pikemalt järjest värvida, täpselt samas suurusjärgus aga kasvavad pikemaks ka pumpamiseks vajalikud pausid. Ainus reaalselt toimiv lahendus on pritsile peenem düüs panna.

Või palju konkreetne värviprits õhku saada tahab? Kui on kompressori tootlikkusega umbes samas suurusjärgus, siis on lisapaagist abi ikka, sest värvimistööl tulevad ju nagunii pausikohad sisse.

Aga lisapaagi saaks kõige mugavamalt külge-küljest mõne "kiirliitepesa-jagaja" abil (palju sul seda värvimist siis ikka on), ühe väljaviigu külge ühendad vooliku abil lisapaagi, teisest läheb läbi surveregulaatori-veefiltri voolik värvipritsi jaoks.
Kuju on neil umbes selline:
https://www.tooriistamaailm.ee/kiirliit ... -valjundit
http://www.stokker.ee/p:1977731/suruohu ... -valjundit
Oleks kompressoril 2 väljaviiku, nagu osadel on, saaks lisapaagi vooliku sinna torgata.
 
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Tegelt toimiks asi ka nii:
Paned lisa paagi kolmikuga kompressori ja püssi vahele. Enne püssi paigaldad rõhu regulaatori.
Ja veefilter võiks ka vahel olla.

Ehk siis: kompressor - voolik - lisapaak - veefilter - voolik - rõhu regulaator - püss.

Selle tühja gaasiballooni kraani otsa pane lihtsalt kolmik koos vooliku kiirliitmikega. Proovitud ja toimib.

Samal meetodil olen mõned aastad tagasi auto detaile ühekaupa värvinud väikse kompressoriga, kuni tekkis vajadus suuremaid pindasi värvida ja ostsin korraliku kompressori.
Külaline
külaline

Re: Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sul AS on vist ikkagi õigus. Käisin keldris korra katsetamas. Lasin paaki 10, keerasin 3 peale ja tegin päästiku lahti. Tuli üpris pikalt, hakkas tööle, lasin päästiku kinni ja ootasin kuni lülitas ennast välja. Keerasin regulaatori põhja, et vaadata kui palju oli sisse peksnud. Oli ikkagi 10bar.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ahjaa, selle lisapaagi tahtmine tuli sellest, et vahest oleks vaja mõne m2 jagu värvida-lakkida laudu vms. lahusti baasil värvidega ja 1l paagiga metallist värvipüstolit on lahustiga hea pesta pärast tööd. Mul on olemas ka väikeste paakidega värviprits, aga seda ei raatsiks lahusti baasil värvidega kasutada. Metallist püstoli jubinaid saaks vabalt jätta lahustipurki ligunema.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rokikas kirjutas:Kui värvipüss kulutab vähem õhku minutis siis on lisapaagist kasu küll.
Kahjuks kipuvad nad jääma vajaduselt 180l/min ja ülespoole.

Urmas
A.S.
külaline

Re: Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Panedki siis jah kompressori külge kiirliitepesadega jagaja, selle ühe haru külge torkad voolikuga lisapaagi, hea lihtne vajadusel eemaldada või suurema paagiga asendada. Veefiltriga rõhuregulaator (see läheb jagaja teise haru külge) tuleb siis lisaks muretseda, kompressori oma pead ju põhja keerama.
Külaline
külaline

Re: Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas kogu kupatus jadas ei või olla nagu enrico kirjeldas?

Urmas
A.S.
külaline

Re: Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Jadas on see jama, et pead ballooni sisse mitu auku tekitama. Ja positiivne efekt sellest vaevalt suureneb, aga eks sa ise tead, suur poiss juba. Teed nii, kuidas lihtsam tundub. Pealegi, enrico- ei soovitanud jadas.
enrico- kirjutas:Paned lisa paagi kolmikuga kompressori ja püssi vahele.
Või kuidas jadas sa mõtlesid?

Ma vaatasin selle gaasiballooni pronksist kraani, seal on paaris kohas selline peenem auk (ühele neist ligipääsuks tuleks kraan pooleks saagida), kuhu annaks mõnusasti keere sisse ajada, kompressori vooliku kiirliitmiku jaoks. Rauast korpus on keerme jaoks vast liialt õhukene (külg vist päris 3.5mm välja ei venitanud, otsad tundusid justkui veel õhemad olevat), pead tõesti mutri keevitama.
 
Külaline
külaline

Re: Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Selge, eks hakkan pusima ja tänan veelkord kõiki arvamuste avaldajaid.

Urmas
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Kui on vajadus, küll lahenduse leiab. Nõukaajal värviti tolmuimejatega, enamus tolmuimejatel oli suisa komplektis pooleliitrise purgi peal käiv "värviprits". Kunagi värvisin ise sellega ühe kortsusõidetud autoukse, igal juhul parem, kui pintsli või rulliga. Lisapaakidena on kasutatud isegi autorehve.
Vahepalaks üks ekstreemne juhtum oma praktikast
90-ndate alguses oli vaja "üles taguda" üks Soomest toodud tõeline romu Ford Transit ja kompressorit mul ei olnud. Oli hunnik 20 liitriseid GAZ157 suruõhuballoone ja õuel seisis üks GAZ66. Sellel masinal oli rehvide surve muutmiseks peal tilluke ühekolvine kompressor, mille tootlikusega midagi teha ei saanud. Ühendasin 7 balloni, kokku 140 liitrit, ritta selle kompressori järele ja värviprits kõige otsa. Auto mootor tööle ja niikauaks, kuni berdun´id (rõhukaitseklapid) plärisema hakkasid. Selle 140 liitriga sai parasjagu ühe värvipüstolitäie ära lastud ja niimoodi see romu pritspahteldatud, värvitud. Ainult bensiini kulus 50 liitrit. Olid ajad. Mitte, et ma neid taga igatseks, aga igale probleemile on võimalik leida lahendus.
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Külaline
külaline

Re: Kompressorile lisapaak?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Teinekülaline kirjutas:Kui on vajadus, küll lahenduse leiab. Nõukaajal värviti tolmuimejatega, enamus tolmuimejatel oli suisa komplektis pooleliitrise purgi peal käiv "värviprits"...
Omal ajal isegi teinud selle tolmuimejapritsiga valged pilved siniseks värvitud lakke. Jäid küll pilvede moodi. :)

Urmas
Vasta