Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 07 Jaan 2019, 22:36

Küsitud raha eest võiks selle ajuvaba viilimise küll ära unustada https://www.k-rauta.ee/p/saeketi-terita ... 0-220w/c25 . Parem siis juba tinutamisele keskenduda.

Või siis see (tundub rohkem tööriista moodi) https://www.stokker.ee/ketiterituspink- ... 2054512252

Ma tahaks näha neid H kõvasid viilimüüjaid, kellele anda ette nüriks lastud kett ja anda ülesandeks see näiteks lõunapausil teravaks viilida. Ja nii päevast päeva. Suure tõenäosusega oleksid viilid ja vastavad soovitused kiirelt kodulehelt kadunud. Ja lisaks, siin on vist ehitusfoorum, st kettsae kasutamise śuunitlus on rohkem kõva kuivanud puit, mitte toores, mida lõikab iga asjaga. Kuivand puit võib vahel olla saagimisel nii kõva, et sädemed lendavad, eriti, kui oksa satub. Ja õige ehitussae kett peab puidus oleva naela läbi lõikama, siis kvalifitseerub. Ma tean meest (käisin peegli eest läbi), kes uuel O hüper super ketipasal (pärast seda, kui kõvasulamplaatiga fiaskoga lõppes), mis kiirelt nüriks läks, lasi gaasipõletiga lõikehambad punaseks ja pistis õlisse ehk karastas korralikult ära. Siis sai juba lõikava keti. Viiliga SELLE juures polnud midagi teha. Mul on kettide kohta selline arvamus, et vaatamata sellele, mida nende kohta jutustatakse, need tehakse täpselt nii kehvad, kui ostjal veel kannatust on. Kui tahtmist oleks, saaks kindlalt teha asja, millega lõika või puukruve (need on teadupärast kõvemad, kui naelad). Rauasae tera jaoks ometigi valitakse õige materjal ja termika, puuride jaoks tuntakse Co lisandiga kiirlõiketerast jne.

Kõvemat ketti reklaamib nüüd lõpuks O https://www.stokker.ee/saekett-325-15-6 ... 1677680973, S-l peaks ka midagi olema. Kas nad reklaamitule vastavad, ei tea. 15 a tagasi sai kaubandusvõrgust vaid sulapaska, neid võis tõesti viilida, kui viitsimist.
Pilt üritusest, mille peal oli vaja kaubandusvõrgust saadavat saasta katsetada (nüüd enam sellise jamaga ei tegeleks) Pilt
Viimati muutis kunn24, 08 Jaan 2019, 00:58, muudetud 1 kord kokku.
Bürokraatia sünnib idiootidest.

Lambivend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Lambivend » 08 Jaan 2019, 00:08

Mul muidu sihuke pink, koos oregoni kettaga. https://www.stokker.ee/ketiterituspink- ... Id=3481792

Tequila, kui viitsid mingi aeg äkki saad käiaga teritatud hambast ligidalt pilti teha, eriti külgedest.
Tahaks just näha milline küljeprofiil ja 'gullet' välja näevad. Siis tean kas tasub investeerida 4.8mm kettasse.

Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline » 08 Jaan 2019, 00:51

kunn24 kirjutas:
07 Jaan 2019, 22:36
, puuride jaoks tuntakse CO lisandiga kiirlõiketerast jne.

See on midagi vapustavalt uut. Tahaks kohe täpsemalt teada
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 08 Jaan 2019, 00:54

CO oli veidi ebaõnnestunult kirjutatud, pidanuks olema: Co (koobalt). Parandasin ära. Tööstus elab nende otsas (kui jutt pole kõvasulamplaatidest), keegi puure ja freese ei viili. Tavalise HSS-iga võib plastikut freesida, muuks seda seal ei kasutata, kuna ei püsi mõõdus. Kui tahad juurde lugeda, siis otsingusse: "koobalt puur, frees" vms-t. Meil saab neid korralikest tööristafirmadest ka osta, kuid need üldiselt pole käsitööriistade jaoks. Ma korra tellisin neid paar kg Ebay.com-ist (laevaga tulid) Lockheedi tehase liinilt mahavõetuna. Müüdi kaalukaubana, oli erinevaid, ka astmetega. Tollmõõdus. Keegi neid seal ei terita, kui aeg täis, läheb uus sisse jne. Olid head küll, teemantiga uus tera ette ja muudkui puuri. Siis imestasin, et miks meil poes sellist saasta müüakse puuride pähe? Jutt läheb teemast väga kaugele, kui illustreeriv video, mis tööstuses toimub (lisaks lõkekiirusele tagatakse ka TÄPSUS): Kas tõesti arvad, et terast freesitakse nagu sulavõid meil poes saadava jamaga? Kuid illustratsioon on selles mõttes kohane näitamaks, et seakettidel on veel arenguruumi nii, et "tapab".

tequila
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas tequila » 08 Jaan 2019, 06:03

Katsun laupäeval pildi teha. Endal seesama Ozaki muidu.

MultiCut on DuraCuti vana nimi ja see EI ole kõvasulamkett. Teritatakse tavalise viiliga. Lihtsalt paksem kroomikiht peal.

Muidu tavalise jalal kuivanud kuusega pillub ka sädemeid ja võib ühe lõikega keti nüriks lasta.

Miks kette ei karastata liiga kõvaks- lähevad hapraks. Terasel peab sitkus alles jääma.

Aga mul on küsimus, miks Sa seda kräppi sawzalliga ei sae? Lased nagu vana mees ja ei huvita kruvid ega naelad? Kokkuvõttes pole kindel, et isegi kauem läheks, kui kettidega jändamise ka arvesse võtad ;)
Ma leiba endale sellega ei teeni, niiet ei oska seda arvestada, aga ise kasutan remontimisel kõige rohkem otsasaagi ja multitooli ja ei oska nagu küll miskit kurta et väga nüriks miskit läheks või nii. Katuseservade alt roovitiselattide vahetamine ja muud s1ttused kõik tehtud saadud. Või vanade lenkide väljasaagimine, otse põranda sisse lõikamine, laagid ja värk, muu sihuke jama.

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 08 Jaan 2019, 09:53

"Miks kette ei karastata liiga kõvaks- lähevad hapraks. Terasel peab sitkus alles jääma."
Sit- kust kõvaduse juures saavutatakse kohtkarastuse, süsiniku ja legeerivate elementide õige doseerimise/ valikuga.

Peab omale ajaviite-ülesande võtma saeviil taskus kette valima- millele viil peale ei hakka, see prooviks võtta.

tequila
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja

Lugemata postitus Postitas tequila » 08 Jaan 2019, 10:36

Suht võimatut asja soovid ;)
Viil ei hakka peale näiteks Stihli RD ketile. See on "päris" kõvasulamkett, lõikeelemendid on peale joodetud, nagu Sa ise juba rääkisid kardab naelu (ja kivisid). Kasutatakse maa lähedalt ja mullase puu lõikamiseks, kuivanud puude jaoks, samuti põlenud puu lõikamisel. Viiliga ja tavalise käiakiviga teritada ei saa, ainult teemantkäiaga.

Kõvasulamketid lõikavad aeglasemalt ja tahavad võimsamat saagi.

See mida Sina taga ajad on DuraCut, aga mis on täpselt samast terasest mis muud ketid, lihtsalt kroomikiht on paksem. https://www.oregonproducts.com/en/duracut
Teritada saad viiliga või tavalise roosa käiaga.

Reklaamjutu järgi püsib 3x kauem terav.

Need mõlemad ketid maksavad umbes samapalju, .325 15" on ca 40 euri.

Sama raha eest saad sellise asja-
https://www.tooriistamarket.ee/et/lammu ... t-ax-300mm

Tavaline AX tera mida ise kasutanud olen lõikab ka suht kõigest läbi (välja arvatud poldid), lihtsalt kestab vähem. Aga naelad ja liiv pole mingi teema.

Ja siis on selline asi- https://rapcoindustries.com , vaata sealt Terminator ja Dragon

15" kett võiks olla ca 130...150 eurot (hind on 2..3 taala üks lüli).

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 08 Jaan 2019, 12:06

Saavad teha küll, kui tahavad. Iseasi on hind muidugi https://www.stihl.com/STIHL-power-tools ... -3-8“.aspx Samas tekib küsimus, miks peab päästetöötaja saag olema korraliku ketiga, aga ehitaja oma mingi juraga? Maitse (rahakoti) asi.

Kas sellist keegi on katstanud kuiva puidu, mulla (ikka juhtub), naelte jms sees? Tundub rahakotile enam vähem talutav https://www.mehka.ee/stihl-saekett-325- ... -kovasulam

Paistab, et need on kõik sellised asjad, kus viil tuleb ära unustada. Su Rapcoindustris'e viite all on väga robustsed ketid, nende käitamiseks peab vist V8 olema sael, :)?

tequila
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja

Lugemata postitus Postitas tequila » 08 Jaan 2019, 12:43

Sa ajad nüüd asju segi nagu pudru ja kapsaid ;)

Kõigepealt, RDR ja RD on totaalselt erinevad asjad. RDR on spetskett päästjatele, Stihl teeb täiesti eraldi saage selleks. Palju õnne kui miskit tavapärast saagida üritad ;) natuke googelda, saad teada, mis värk on.
Jah, loomulikult, need kõik (st need terminaatorid ja värk) on ~100cc saagide jaoks, 3/8" ja 1,6mm gauge. Hinda ka vaatasid? ca 400...500 euri on 20" RDR koos latiga.

RD kaotab hambad suust, kui naelaga kohtub.

Ma täielikult spekuleerin, aga kas ei tule lihtsam ja odavam otsida üks odav suur hiinakas, mille saab komplekteerida .404 peale ja seda kasutada? Alla täismõõdu 3/8 on kõik paras tilulilu.
Teine võimalus on otsasaag, mis on igas suhtes mõistlikum ja ohutum ja ka odavam.

Aga see "miks-" küsimus, tavaline kettsaag pole disaini mõttes sobilik taolisteks ülesanneteks (lammutust mõtlen). Põhiline probleem on see, kui lati ots peaks puutuma vastu naelu või mingit metalldetaili. Noh näiteks saed mingit tala nii et lati otsa ei näe ja taga on näiteks koba. Või suur nael vms.
Viimati muutis tequila, 08 Jaan 2019, 12:57, muudetud 1 kord kokku.

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 08 Jaan 2019, 12:56

Ma ei tea hetkel nii RD3-st kui RDR-ist tuhkagi, see hea hoiatus, et RD (kas ka RD3?) hambaid kaotab. Tean vaid seda, mis kraami 10- 15 a tagasi (siis, kui ma oma putkadega jantisin) pakuti ja mis kõvasti vanduma võttis. Mis RDR-il tavakasutuses probleemiks saab, kui päästjad temaga ilusti hakkama saavad? Kas ka lendavad plaadid minema või ei tea? Eeldatavalt päästjatele peaks korralikke asju tehtama. Nii palju, kui nägin, et teda müüakse vaid 1 kindla pikkusena spetsiaalse päästjate sae jaoks, aga ikkagi... Seda, kui alatult kuskil rauatükk võib peidu olla, tean piisavalt. Mis puutub hinda, siis masinatööstuses maksavad instrumendid pingipargiga võrreldes sama raha, miks peaks sae puhul asi teistmoodi olema, kui lõppkokkuvõttes saab hea asja (kas saab?) ja ei pea seal kõrval nii palju viilima ja tinutama.
Viimati muutis kunn24, 08 Jaan 2019, 13:06, muudetud 1 kord kokku.

tequila
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja

Lugemata postitus Postitas tequila » 08 Jaan 2019, 13:00

Noh, kuidas päästja käes hoiab ja lõikab? Pmslt pidi võtma vaid lati otsast 5" ja kui hoiad allapoole nurga all. Niisama ristikiudu lõikamisel pidi lihtsalt suitsema :D Nad on disainitud katuste sisse aukude tegemiseks.
Nii vähemalt foorumis kirjutati, mingi tüüp oli endale kändudega tegelemiseks ostnud. Aga muidu pidi toimima samamoodi, nagu karu suvel suusatab.

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 08 Jaan 2019, 13:28

See, et katustesse aukude tegemiseks, kõlab lootustandvalt, st peaks olema garanteeritud, et lõikeplaadid minema ei lenda. Siin videos RDR-iga suurt ei suitse ka

Ja siin lõikab RD3-ga kände päris maapinna lähedalt (lõige määrdus mullaseks, st puutus maapinda)

Mingi analoogilise testi peaksid kõik saeketi müüjad ette näitama, kes ehituse tarbeks kette pakuvad, :)

tequila
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja

Lugemata postitus Postitas tequila » 08 Jaan 2019, 14:04

Noh, sealt esimese video pealt on hea näha, kuidas RDR võtab, laseb lati otsaga kogu aeg.

Muidu see päris päästjate saag ise näeb selline välja-
https://www.stihl.com/STIHL-power-tools ... 461-R.aspx

Telliselõikajatest koomikud aga polnud kuulnud nendest riistadest :D
https://www.stihl.com/STIHL-power-tools ... e-saw.aspx

LISATUD:
Leidsin sellise video, saab veidi aimu, mismoodi need rescue ketid sihtotstarbeliselt kasutades käituvad.

Urmas
autodidakt
On tänanud: 128 korda
On tänatud: 209 korda

Lugemata postitus Postitas Urmas » 09 Jaan 2019, 02:17

Vau, hea teema taastatud. Aga tekkis küsimus, et miks see nn päästjate saag ei võta tagantpool? Minu arusaamise järgi peaks võtma ju terve keti ulatuses?
Kui nüüd minna tagasi kogemusteni keti teritamise osas, siis kõrvalt kogenumaid kuulates, olen loobunud mõttest osta neid Handymanni poolt pakutavaid elektrilisi teritajad. Õnneks olen võitu saanud emotsiooniostust. Enne ei osanudki tähelepanu pöörata mõningatele pisisjadele nagu, et väikse plastiktihvti kulumise lokse võib mõjutada nii palju nurka. :shock: Hiilisin isegi vahepeal seda Ozakit, aga vist sai kaine(?) mõistus võitu. Metsas käimiste sae keti teritus maksab 1€/tk ja tagavaraks on paar ketti. Õnneks me ei ole oma metsas palgalised puudelangetajad.
Kodus on katlapuude parajaks tegemiseks16" latiga tagamootoriga Makita. Oli kaks ketti, üks kaasas, ühe ostsin tagavaraks. Kuna ei kasuta ainuisikuliselt saagi ja suudeti üks kett sinnasamusesse keerata, siis ostsin K-Rautast sooduka ajal uue(11€, Makita karbis). Küttepuud on metsakuiv ja 50cm poolekssaagimisel tuleb saepuru, mitte tolmu. Ma ei ütleks, et peale talvehooaega ca 25r30m puude saagimist oleks kett nüri. Kevadel või suvel lõikab 30-50cm läbimõõduga nagu niuhti. Samas, metsas olijad ikka aeg-ajalt(päeva jooksul) viilivad ketti.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

tequila
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja

Lugemata postitus Postitas tequila » 09 Jaan 2019, 07:30

Ma saan aru, et hamba geomeetria + lati kuju.

Ozeki kohta oskan arvata seda, et 150.- on tema eest palju. Ise maksin (küll mitu aastat tagasi) alla saja euro, oli mingi soodukas. Põhimõtteliselt et midagi teha saaks, tuleb kõik reguleerimiskruvid üle käia (mina vahetasin lukustusmutrid üldse välja). Noh, töötab. Samas kui rahast kahju ei hakka, soovitaks osta üldse taolise, kus saab keti kinnitust liigutada edasi-tagasi (vaata praegu Oregoni pakutavat, saad aru, mida mõtlen). Aga see vist oli üle 300 euro ja koju mõttetult kallis. Ozekil saab seda sama reguleerimist teha kruviga, mis on renni keskel, aga see on selline üsna jura variant, ütleks. Miks seda vaja on- saad hamba pikkuse samaks ilma reguleerimata, kui teise poole hambaid teed.
Nende roosade kividega teritamine tahab harjutamist ja endal pole siiamaani päris käpas (aga ma pole näiteks noa teritamist suutnud ka 100% ära õppida, niiet tihendi küsimus :D )
Keti teritamise spets kivi (mitte teemant, mingi karbiid vms materjal on hoopis) maksab üle soti, niiet kui kodus erinevad saed, siis.... ühesõnaga saab roosade kividega ka :D

Põhimõtteliselt saab hakkama ka viilirakisega. Tundub jube nikerdis algul, aga töötab küll. Minu arust saab veidi teravam kui käiaga lasta, aga ajakulu on ikka kordades suurem. Noh ja paar korda lükata kannatab täitsa vaba käega ka, ei juhtu midagi halba.

Endal on kah see Makita olemas. Noh, umbes kolme paagi peale (õli siis) peaks natuke ikka teritama (ja minu arust võtab õli ikka kõvasti vähem, kui võrreldav mootorsaag). Nende Makita kettide (=Oregon) kohta midagi paha ei oska küll öelda. Proffidel niikuinii teised saed ja teised ketid.

Muidu kui tolmu hakkab tulema on juba hilja. Hääle järgi tunned ära ja kui enam ei vaju ise sisse (ei pea tagasi hoidma).

tequila
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja

Lugemata postitus Postitas tequila » 12 Jaan 2019, 16:25

Proovisin pilta teha, ei kukkunud kõige paremad välja- telefon ei taht ära teravustada miskipärast.
Kett on 95VPX, teritatud 55/30/10 ja 4,8mm kiviga. Sedapidi vaadates tundub, et jube sügavale on lastud, aga kõik on siiski õige :D
IMG_20190112_125018.jpg
IMG_20190112_124617.jpg

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 12 Jaan 2019, 17:05

Pildi järgi on tegu väga pehme pasaga. Lõikehammas on pealt poolenisti teritamata.

tequila
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja

Lugemata postitus Postitas tequila » 12 Jaan 2019, 18:25

Ei ole, see on mingi veider peegeldus või kida + veidi fookusest väljas pilt. Vaata, kuidas hamba serv jookseb. Ja pane parem oma relakatöö üles.

Kui Sa ülevalt lugesid, mida üldse küsiti, siis saad ehk pihta ka, miks sellised rakursid ja mis pildi pealt paistma peab.

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 12 Jaan 2019, 18:31

Ega ma pole väitnudki, et relakatöö keti kallal ilus oleks. Seega ei viitsi tast pilt teha, midagi uudisväärset seal pole.

Kuid miks sa pehmest materjalist ketti kasutad, kas raha pole korralikku osta, :)? Firma toodab oma sodi nii kaua, kuniks leidub lolle, kes neid ostavad. Seega tee heategu, viska see saast prügikasti ja panusta progressile. Kui kõik nii teevad, siis tuleb äkki tootjatel aru p..st pähe ja lõpetavad jama pähemäärmise kergeusklikele. ;) ja koristavad oma ägedad viilikomplektid ka lõpuks pakkumistest ära. Mina olen seiskohal, et saekett, mida saab malmist viiliga viilida, ei kõlba kuhugi.

Kuid su pildil tundub teritusketta tera olema liiga jäme või on keti materjal tõepoolest nii pehme, et ei kuluta ketast üldse. Nii, et uus murekoht: ketiteritusmasinatele pakutakse ka sobimatu terasuurusega kettaid. Katstatakse jälle nahaalselt tarbija kannatust.
Viimati muutis kunn24, 12 Jaan 2019, 18:41, muudetud 1 kord kokku.

tequila
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja

Lugemata postitus Postitas tequila » 12 Jaan 2019, 18:41

?
Ma saan aru küll, et nädalalõpp jne ;)

Ketti küll ja enam. Väikse sae jaoks standardkett, iga pood müüb ja soodukaga saad 10 euriga 15". Kolm paaki ja läheb jälle käia, elu on lill. Lõikab muide paremini, kui kõvasulam et Sa teaks ;)
Ma saaks aru, kui noriksid, et miks micro chisel ja safety ja üldse .325, laste värk ;)

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 12 Jaan 2019, 18:43

:mrgreen: Eks see kirjalik jutt ole ikka veidi üle võlli, et sõnum hästi kohale jõuaks. Kuid isegi tagasihoidlikult võttes ma propageeriks kestvaid kette.

tequila
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja

Lugemata postitus Postitas tequila » 12 Jaan 2019, 18:46

Ei, ketas on täpselt õige. Peenikese kettaga jääb gullet kole nagu kardulamaa. Ja vähemalt minul läheb serv siniseks tee või tina.

Muide, milline see kestev kett on .325 pixelile? Kohe huviga tahaks teada? Eestis on 3 varianti, Oregon, Husq (see uus udupeen x cut) ja Stihl?
Viimati muutis tequila, 12 Jaan 2019, 18:52, muudetud 1 kord kokku.

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 12 Jaan 2019, 18:49

Siis kasuta vähemalt vett jahutuseks. Võta naine või lapsed kampa, 1 teritab, teine laseb vett peale. Tugevdate pereühtsust koostööd tehes. Samas sinine serv ei pruugi olla ka probleem, kõik sõltub, mis saastaga tegu. Kui on lihtsalt karastamata süsinikurikas teras, siis see võib selle tõttu saada ka kerge karastuse lõikeservale.

Ma jään su lisatud küsimusele vastuse võlgu, kuid esmamulje, mis vajaks katsetamist, tundub kalduvat Stihli PD, RD 30 € kettide poole. Nagu varem kirjutasin, kettide teema oli mul hästi aktuaalne kuskil 10- 15 a tagasi. Siis minu mäletamist mööda selliseid kõvemaid kette ei pakutudki. Kõvasulam plaatidega kett osutus jamaks, nagu kirjutasin.

tequila
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja

Lugemata postitus Postitas tequila » 12 Jaan 2019, 20:48

Jeesus, Sa ei väsi :D

Saad aru, et need ketid reaalselt lõikavad tavalist puud ca kolmandik sitemini :D Ja need PD ketid on KÕVASULAM PLAATIDEGA. vaata pildi pealt kui ei usu. apsull mõttetu asi tavalise kasutuse jaoks. Nendelt samadelt Stihli PD hammastelt lööb tükke välja, olen ise näinud. Täiesti tavalist kuivanud puud saagides.

Kordan veel, tänapäeval on mingite s1ttuste lõikamiseks otsasaag või multitool. Või ma ei tea, paned ketassaele musta puu ketta, see elab näiteks betoonijäägid ja naelad üle. Kettsaag ei ole selle jaoks ja Sa oled seda siin pikalt ise tõestanud :D

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 13 Jaan 2019, 00:02

Tunne on, me oleme veidi mõlemad oma väidetega puusse pannud.
1. Ei päde su väide, et lõikavad sitemini, Stihl on ise video teinud (kuigi see võib ka olla lavastus)
2. Ma ei tabanud ära, et neil kettidel on ka peale joodetud kõvasulamplaadid, mille kerget ärakadumist ma varem nentisin.
Jääb vaid loota, et nad on neid paremini õppinud kinnitama, vastasel korral naelu ei tohi nende kettidega lõigata.

Seega jääb ikkagi püsti küsimus, kas korralikku ketti ehitamise/ lammutamise jaoks üldse tehakse? Tundub, et oleme alguses tagasi.

Vasta