Platesae otsingutel

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas Urmas »

praanik kirjutas: 10 Sept 2019, 16:14 No aga see dewalt tulebki sealt koos saatmiskuluga (36 EUR) sama mis Eestis kätte saab, paarkümend EUR siia sinna, ja garantii asju on kodumaal oleva firmaga ka palju lihtsam ajada
https://www.toolnation.de/dewalt-dwe749 ... medium=cpc
Aga näiteks see https://www.ffx.co.uk/tools/product/Dew ... -Stand-Set Selle saaks idee järgi kätte ca 760€ eest.
Ei saa aru, mida te kardate sellest garantiist kui ostate välismaa netipoest? Ärge laske margiesindajal endale kotti pähe tõmmata! Olen ka garantiitöökojas vaielnud Šveitsist ostetud relaka pärast. Esialgu käskisid töökoja omad viia sinna kus kohast ostsin. Egas midagi, kõne kohalikku Boschi esindusse ja asjad hakkasid laabuma. Teadke oma õigusi ja nende kohustusi. Loomulikult töökoja omad kõigepealt eeldavad, et oled loll nagu lauajalg ja saaks tasuta töö eest topeltraha küsida.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas Urmas »

praanik kirjutas: 10 Sept 2019, 11:54 Ja mille poolest see dewaltist parem valik oleks?
Vaata tehnilisi andmeid ja võrdle hindasid, ehk siis saad aru. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas praanik »

mootori võimsus on sama, metabol on veidi suurem lõikesõgavus aga seda vaid 90 kraadi nurga all, ja vist suuremad pöörded, dewalti kohta saan erinevatest allikatest erinevat infot pöörete kohta, aga selle eest on tal suurem lõikelaius ja minu arvates palju parem küljepiire ning selle reguleerumine.
metabo on jälle kompatsem, ja vaiksem

aga ei saa võrrelda ainult Kw ja mm, ainult need ei tee saest head tööriista.
välismaalt kasutajate arvamusi lugedes, on murettekitav veidi Metabo kohati kõikuv kvaliteet ja probleemid ketta lahti tulemisega,
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas Urmas »

praanik kirjutas: 10 Sept 2019, 23:20 mootori võimsus on sama, metabol on veidi suurem lõikesõgavus ....
Jaa, kiikasin ka ise paari DeWalti tutvustavat videot ja pean möönma, et mõned asjad tundusid tõesti lihtsamini käsitletavad, aga ... kui hakata mõtlema, siis näiteks kui tihti on sul vaja ketta taga olevat ohutusjuhikut ära võtta ja tagasi panna, et see peab nii lihtsalt käima. Laua laius oli suurem, aga kui lai laud on praegusel ja kas tundsid pidevat vajadust ca 10cm laiema laua järele? Kas need paar asja on väärt 200-300 eurost hinnavahet? Eriti kui eelarve on piiratud ja kokkuhoitud raha eest saaks saele juurde kasvõi paar korralikku ketast. Muidugi, valik on sinu. ;)
Kas sa Boschi nn profivariante ka vaatasid ja võrdlesid?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas praanik »

Seda ma tean, et ma suudan alati valikud enda jaoks keeruliseks teha.
Boschi oma on töö juures meil, normaalne saag, aga ise ei tahaks.
Käisin ka seda metabot poes katsumas, tundus ka päris kobe. Ägedad jalad, kompaktne ja töölaua pikendus ketta taha on head asjad.
Eks igalühel ole omad vajadused ja eelistused.
Minu jaoks üks tähtsaim omadus sellise sae juues on küljepiire ja selle täpsus ning seadistamise mugavus.
Tegelikult olen ma otsuse peas ära teinud juba, üritasin ise ennast ümber ka veenda korraks, aga ei õnnestunud.
Mõnisada EUR hinnavahe ei ole seekord takistuseks, sest kui ma ostan selle sae näiteks 10. Aasta perspektiiviga, siis tunduvalt tähtsamaks pean ma neid samu väikseid detaile sae juures mida pidevalt kasutan ning mis teevad minu arvates elu palju ilusamaks.
Aga tänud ka alternatiive tutvustamast.
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas anto »

Niisama infoks, et peale toda garantiijuhtumit Bosch GTS 10 XC saega, millest ma siin lõimes 3 aastat tagasi kirjutasin, pole sellega rohkem mingeid probleeme olnud. Õnneks! Töötab nagu kellavärk ja saeb endiselt täpselt.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas Urmas »

anto kirjutas: 20 Sept 2019, 17:23 Niisama infoks, et peale toda garantiijuhtumit Bosch GTS 10 XC saega, millest ma siin lõimes 3 aastat tagasi kirjutasin, pole sellega rohkem mingeid probleeme olnud. Õnneks! Töötab nagu kellavärk ja saeb endiselt täpselt.

Lugesin ka su esimest postitust ja kuna hiilin ise sama mudelit juba pikemat aega, siis vist lähen selle ostu teed.
Vaatasin üle teema teisel leheküljel kirjeldatud ülevaate kelgust ja tuli meelde, et juutuubis oli kellegil lahendus kelgu loksu probleemi lahenduseks. See siin https://www.youtube.com/watch?v=IkY0gRz-hbo . Kas sinu arvates see toimiks?
Nüüd on jäänud veel välja peilida sae kõige soodsam variant. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Võrukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 01 Mai 2012, 18:50

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas Võrukas »

See Bosch GTX 10 XC ju peaegu juba formaatsae hinnaga.
............
Mul endal on Bosch PTS ja kõik saab tehtud.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas tequila »

Nojah, Stokker pole ju kõige odavam ka hiinlast osta mitte...

https://www.stokker.ee/ketassaagmasin-t ... -/83359455
https://www.stokker.ee/ketassaagmasin-t ... /423265472

tegelikult läheb see ka veel samasse hinnaklassi
https://www.stokker.ee/ketassaagmasin-t ... -608553933

Tööriistamaailmas oli GTS 10 koos ratastel alusega pmslt 1400 euri...

krt kas mitte Bernardo TK200 pro kusagil ca 550 euri ei maksnud? Üsna kindel, et vähemalt kelk nendel ei logise ;)

Endal on soov kunagi Scheppach TS310 asemele miskit täpsemat (õigemini, kiiremini seadistatavat) vaadata, aga need jobsite lauasaed küll ei kutsu.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mida ta videos toppis sae lüliti vahele ja kuidas see lullu asja paremaks teeb? https://www.youtube.com/watch?v=PqoTPvN_nx0
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Urmas kirjutas: 24 Sept 2019, 20:00 Mida ta videos toppis sae lüliti vahele ja kuidas see lullu asja paremaks teeb? https://www.youtube.com/watch?v=PqoTPvN_nx0
Sujuvkäiviti
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas anto »

Urmas kirjutas: 20 Sept 2019, 19:08 Vaatasin üle teema teisel leheküljel kirjeldatud ülevaate kelgust ja tuli meelde, et juutuubis oli kellegil lahendus kelgu loksu probleemi lahenduseks. See siin https://www.youtube.com/watch?v=IkY0gRz-hbo . Kas sinu arvates see toimiks?
Jah, seda kelgu-värki saab erinevat moodi lahendada. Peaasi, et ei oleks loksu sees. Ma ise kasutan ristikiudu saagimiseks (järkamiseks) ainult oma vineerist kelku, mis sõidab piki lauaääri (vineerist kelgu põhjale on lihtsalt alt pool kaks riba külge kruvitud/liimitud, mis piiravad seda vastavalt vasakult ja paremalt). Töötab täitsa kenasti.
Niiskuse tase on mul küllalt stabiilne (suvel 60% kanti, talvel langeb 50% peale). Lõtkusid pole tunda ei suvel ega talvel. Seega, vineeri paisumine/kahanemine jääb ilmselt kusagile max paari kümnendiku mm piiresse.

Ei mäleta, kas ma seda tookord mainisin, aga Bosch'i n.ö. integreeritud kelguga oli see jama, ma ei saanud seda ka peale õlitamist sujuvalt käima. Liikus n.ö. hakkides. Niimoodi ei saanud toorikut kettale ohutult ette sööta.
Vineerist kelk (parafiiniga alt määritud) liigub aga mõnusalt sujuvalt.

Vineerist kelgu puhul on veel see hea, et saejälg tuleb puhtam, kuna ketas ei rebi toorikust väljudes kiude lahti - neid toetab kelk vastavalt alt ja tagant. Samuti, kogu materjal on pidevalt toetatud, ka peale pooleks saagimist. Kelgu külge saab pikkuse piiramiseks stop block'e panna, mis teevad ühesuguse pikkusega detailide saagimise palju kiiremaks ja täpsemaks (pole vaja iga kord eraldi mõõta) jne.
Nii, et ma arvan, et see tasub igal juhul omale valmistada.
Urmas kirjutas: 20 Sept 2019, 19:08 Nüüd on jäänud veel välja peilida sae kõige soodsam variant. ;)
Ilmselt mingist Saksa veebipoest saaks kõige odavamalt. Vaata idealo.de saidilt, kes seda müüb ja kes on nõus Eestisse saatma. Mina sain tookord kusagil €930 eest kätte koos saatekuludega.
yasaka8
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 29 Juul 2011, 11:11

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas yasaka8 »

Kas kellelgi Boschi väiksema vennaga - Bosch GTS 635-216 ka kogemusi? Hinnavahe neil hetkel isegi üle 2x vist. Kannatab odavamaga ka saagida või on pigem ligadi-logadi?
Vasta