Platesae otsingutel

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
skept
külaline

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas skept »

lambist pakuks välja, et antud masina täpsusklass jääb sinna 1-3mm kanti. võimalik, et teatud võimlemisega annab natuke vähendada. kui see rahuldab, siis anna tuld..
gizmik
külaline

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas gizmik »

Selle peaks 3k€ kätte saama http://www.markuss.ee/toode-1-10-formaa ... basic.html
Tegemist Felderi soodsama versiooniga
https://youtu.be/f8c9-BGJLeM Marius ostis ka alguses sama Hiina tehase toodangu, aga sae tera liikus paremale ja vasakule kõrguse muutmisel. Tootja ütles, et see normaalne
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas anto »

Nonii, olen nüüd selle Bosch GTS 10 XC saega saanud ca "aastakese" tööd teha. "Aastake" on jutumärkides, kuna reaalseid töötunde arvestades on asi aastast iga väga väga kaugel. Esiteks pole asjaarmastajana nii palju aega, kui tahaks, et tisleritööga tegeleda. Teiseks, saagimine moodustab vaid ühe operatsiooni paljudest teistest, millega tisleritööd tehes tegelema peab.

Seda kõike arvesse võttes olen ma sinise Bosch'i töökindluses üsna pettunud! Selle aasta jooksul on saag juba ühe korra garantiiremondis ära käinud. Lausa nii "edukalt", et mulle anti lihtsalt täiesti uhiuus saag vastu. Ühest küljest küll tore, et Bosch'i garantiimeeskond probleeme niivõrd kiiresti lahendab (2-3 päeva pärast oli mul juba töötav (s.t. uhiuus) saag käes). Teisest küljest on tõsine mure, mis peale garantiiaega edasi saab. Ega ma siis seda saagi vaid paariks aastaks ei ostnud!

Siinkohal soovitan kõigil tungivalt oma Bosch'i tööriistad peale ostmist veebis ära registreerida. Sel juhul pikeneb garantiiperiood 3 aastani. Mina seda ei teinud ja mul peaks garantii kehtima vaid 2 aastat. Keegi väitis, et kõigest ühe aasta, aga see kehtib vist juriidilise isikute kohta. Erakasutuses peaks sinine Bosch 2 aastat garantiid andma ka ilma registreerimiseta.

Ühesõnaga, nimi on küll Bosch Professional, aga reaalselt ei pidanud see isegi hobikasutaja käes vastu :(

Jääb vaid loota, et mulle sattus vaid üks õnnetu isend ning teistel siinsetel foorumikülastajatel (ja ka minu asendussael) seda probleemi enam ei esine.


Järgnevalt mõned mõtisklused sae muude omaduste kohta.

Kelk (sliding table): täiesti kasutu asi. Tookord kirjutasin, et loks on minimaalne, aga loks on loks ja Bosch oleks selle võinud tegelikult paremini disainida.
Reaalselt kasutan ma oma vineerist kelku (crosscut sled) ja see töötab kordades paremini, kuna
a) see on palju laiem ja pikema käiguga
b) on täiesti loksuvaba
c) liigub kergelt (määrisin oma vineerist siinid parafiiniga kokku)
d) omab zero clearance'it ja väldib tükkide rebimist nii alt kui tagant.

Kuna vasakpoolne mitre slot asub selle sama loksuva Bosch'i kelgu peal, siis pole seda mitre slot'i võimalik usaldada - juba puht teoreetiliselt ei saa see see mitr slot saekettaga ühes ja teises asendis korraga paralleelne olla. Lisaks, on see süvend nii väike, et sinna pole võimalik toekamat juhikut mahutada. Seepärast, kui ma omale teise crosscut sled'i ehitasin, panin selle käima mööda lauaplaadi välimisi servasid. Kuna vasakul küljel ulatub käepide paar mm välja, siis panin sinna vineerist riba, mille välimine äär on ideaalselt sirge, sisemisel aga kerge süvend käepideme jaoks freesitud. Parempoolne juhik liigub põhilaua ja laienduse vahel, s.t. juhikud sõidavad nii vasakul kui ka paremal pool mööda põhilauda (selle servasid). Põhilaud on kõik ühest tükist valatud ning seetõttu täiesti stabiilne.
Selline lahendus töötab väga hästi!

Kuna ma Bosch'i kelku ei kasuta, siis tekkis hiljuti mõte see üldse ära koristada ja asendada tühimik lamineeritud vineeriga. Sel juhul saab kogu lauasae laua ideaalselt ühele tasapinnale. Praegu on muidu originaalkelk ülejäänud lauaga võrreldes veidi kõrgemal.

Laud ise on muidu korralikult valatud (alumiinium), s.t. ühel tasapinnal. Olen seda DIN 874-1 straight edge'iga kontrollinud. Nii et siin tuleb Bosch'i kiita!

Muuseas, suuremate tükkide saagimiseks, mida on lauasae peale paha panna, olen hakanud sukeldussaagi (Makita SP6000J) kasutama. See annab palju täpsema tulemuse. Lauasaagi kasutan keskmise või väikese suurusega juppide saagimiseks (mida oleks omakorda sukeldussaega ebamugav saagida).

Mäletan, et kiitsin kunagi CMT thin kerf kettaid. Üldiselt on tegu tõesti päris heade ketastega, aga viimasel ajal olen ma hakanud suuremat täpsust nõudvate tööde puhul siiski paksemate Industrial ketaste poole pöörduma. Need annavad veel puhtama lõike. Ma oletan, et vist seetõttu, et nende puhul kasutatakse esiteks suurema jäikusega metalli ja teiseks annab ka suurem paksus ise stabiilsust juurde.
Näiteks, Industrial rip cut kettaga (pikipuiduketas) saagides ei pea ma liimpuidu jaoks lamelle saagides neid enam hööveldama. Saeketas jätab juba ise üsna puhta jälje. Viimistlusena see ei kõlbaks (oleks vaja ikkagi siluhöövli või siis lihvijaga üle käia), aga liimühenduse jaoks on saejälg vägagi puhas.

Lühidalt: kui on viitsimist saagi natuke siit-sealt paremaks teha ja kui oletada (mis ei pruugi tõsi olla), et sinine Bosch ei ole töökindluse mõttes nii saast nagu mu esimene isend, siis on see kodukasutusse üsna hea valik.


P.S. Tuhat vabandust kasutaja Maikkel'i ees, et ma vastan jälle hilinemisega. Tõepoolest, ei sattunud seda foorumit vahepeal kahjuks lugema.
Koht, kus mina selle ostsin oli http://www.ach-shop.com/
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas anto »

anto kirjutas:Muuseas, suuremate tükkide saagimiseks, mida on lauasae peale paha panna, olen hakanud sukeldussaagi (Makita SP6000J) kasutama. See annab palju täpsema tulemuse.
Igaks-juhuks täpsustan, et asi pole mitte Bosch'i lauasae täpsuses, vaid selles, et ma ei suuda suure tüki puhul (näit. vineeritahvel või suur liimpuitkilp, mille ma olen kokku liiminud) seda ise sirgelt ette sööta. Minu jaoks töötab paremini teine viis, kus saetav materjal on paigal ja mina liigun (sukeldus-)saega mööda siini.

Bosch'i lauasaag ise on muidu täpne, kuna mootorivõllil loksu pole ning fence (paralleljuhik?) lukustub kahest otsast korraga ja on täiesti jäik/stabiilne, s.t. sinna võib julgelt vastu suruda ilma, et see kuhugi liiguks või painduks.

Muuseas, varem kasutasin n.ö. ehituspuusepa ketassaagi, aga mingil hetkel läksin sukeldussae peale üle. See on täpsem ja jätab täiesti puhta jälje (kui korralikku ketast kasutada).

Kui keegi tahab selliste suurte asjade saagimiseks ikkagi lauasaagi kasutada, siis võib kaaluda sae ette ja taha vastavalt infeed/outfeed laudade lisamist, mille peal saaks saetava materjali kenasti toetada. Samuti, fence'i pikendamist. Bosch'i fence on õnneks neljakandiline ning nii ees olev lukustushoob kui ka tagumine mehhanism on mõlemad kitsamad kui fence ise. Seega, põhimõtteliselt on võimalik omale vineerist kast ehitada, mida saab vajadusel originaal-fence'i peale tõsta (peab tihedalt istuma) ja mis toimiks seega pikendusena nii ette kui taha. Sel juhul peaks suurema materjali rip'imine juba kergem olema, kuigi mina isiklikult eelistan suurte tükkide puhul ikkagi sukeldussaagi :)
Siit-Sealt
külaline

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas Siit-Sealt »

Tere, soovitan soojalt DeWALT DWE7491
http://www.tallmac.ee/est/kaubamargid/d ... ag_dwe7491
siis ei pea siin foorumis nurisema sae puuduste üle. :D
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas anto »

Tänan, aga ma kardan, et Dewalt ei oleks parem valik :)
Bosch'il oli kaks puudust: kelk ja töökindlus. Kõigile kelgust tulenevatele probleemidele olen juba hea lahenduse leidnud. Mis töökindlust puudutab, siis siin jääb mul vaid oodata ja vaadata, mis edasi saab. Kui see peaks peale garantiiperioodi uuesti katki minema ja parandus osutub mõttetult kalliks, siis lähen ja ostan kas Hammer'i (Felder) või Minimax'i (SCM) ära.
Külaline
külaline

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas sellise odavama otsa saega kannataks mingit tööd teha või ainult küttepuude jaoks?
http://www.ikh.fi/en/table-saw-255mm-2000w-230v-xw070
Võibolla on keegi proovinud või kasutab? Huvitaks eelkõige loksude suurus ja mis täpsusega lõikeid osutavad võimalikuks.
Külaline
külaline

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Kas sellise odavama otsa saega kannataks mingit tööd teha või ainult küttepuude jaoks?
http://www.ikh.fi/en/table-saw-255mm-2000w-230v-xw070
Võibolla on keegi proovinud või kasutab? Huvitaks eelkõige loksude suurus ja mis täpsusega lõikeid osutavad võimalikuks.
nende väikeste platesaagide puhul paneb punkti ikkagi plate suurus ja sae konstruktsioon. Kui vaimusilmas näete seda tõsise plaadilõikurina, siis seda nad ei ole kuna puudu plaadi täpseks lõikamiseks vajalik tasapind, suur kelk jne . Lihtne ka testida, võtke rendist endale see väike saag (10 euri päev vms) prooviks ja näete kohe kitsaskohad või sobivuse enda jaoks ära.

N: tüüpiline liimpuitkilp töötasapinnaks 3cm paks, 62cm lai 2,5 või rohkem meetrit pikk, ristipidi lõikamine pea võimatu kuna plaat kaalub ise rohkem, kui see saag ja selle lõike jaoks oleks teil vaja saag tugevalt kinnitada , vähemalt ühte abimeest plaadi tõstmisel, paremat juhtlatti , suuremat kelku jne. Pikupidi ajad ehk kuidagi selle plaadi seal ribadeks, ristipidi lõikamine lootusetu. Täpsus kaheldav kuna juhtlatt on tölla mölla 30cm alumiiniumist lapats.

Töö iseloom paneb riista valiku kiirelt paika. Robustsed lõiked ehitusel, täpsemad lõiked väiksematel detailidel täiesti ok, mingit suuremamõõdulise mööbli valmistamist raske ette kujutada. ka siin teemas mainitud juhtlatiga sukelsaag annab suuremate detailide juures 9 juhul 10 -st täpsema lõike
Külaline
külaline

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Umbes sama oletan isegi aga mul õnneks mingeid suuremaid plaate ja tasapindu lõigata pole vaja. Laenutuses seda konkreetset saagi pole kohanud et proovida. Maksimaalne ristlõige jääks minu vajaduste puhul 500-600mm kanti ja toorik ise maksimaalselt 1200mm lai, kuid tulemus peaks olema sellegipoolest üsna täpne. Vastasel juhul puuduks mõte ju seda kolme sottagi investeerida. Mingi lippadi-loppadi lõigete jaoks võin ise 'ghetto' lahendusena olemasoleva ketassae mõne plate peale keerata ja siis muudkui kütta. See tee on läbi käidud. :mrgreen: Bosch GTS 10 XC ostu olen kaalunud aga kas see oma +400 euro võrra nüüd tollest Woodtec-i nässakast sedapalju parema tulemuse annaks? Natuke kahtlen. Crosscut sled tuleb nagunii teha mõlemi puhul.
Külaline
külaline

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Umbes sama oletan isegi aga mul õnneks mingeid suuremaid plaate ja tasapindu lõigata pole vaja. Laenutuses seda konkreetset saagi pole kohanud et proovida. Maksimaalne ristlõige jääks minu vajaduste puhul 500-600mm kanti ja toorik ise maksimaalselt 1200mm lai, kuid tulemus peaks olema sellegipoolest üsna täpne. Vastasel juhul puuduks mõte ju seda kolme sottagi investeerida. Mingi lippadi-loppadi lõigete jaoks võin ise 'ghetto' lahendusena olemasoleva ketassae mõne plate peale keerata ja siis muudkui kütta. See tee on läbi käidud. :mrgreen: Bosch GTS 10 XC ostu olen kaalunud aga kas see oma +400 euro võrra nüüd tollest Woodtec-i nässakast sedapalju parema tulemuse annaks? Natuke kahtlen. Crosscut sled tuleb nagunii teha mõlemi puhul.
odavast variandist mõistlikum on täna tellida inglismaalt see latiga saag ja esimese tööna lõigata endale töölaud kus peal detaile läbi lasta. kui on vaja väga väikseid detaile läbi tõmmata, siis võib võtta dewalti või makita asja ja sinna juurde alutada stabiilse aluse ja parema kelgu, juhtlati.
nugis1971
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 07 Veebr 2015, 18:28

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas nugis1971 »

Tere,kas kellelgil ka sellise saega kogemusi on ?
http://shop.koneita.com/et/home/1240-no ... -380v.html
gizmik
külaline

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas gizmik »

Jällegi on kogemus Scheppachi 230v analoogiga. Probleeme oli liuglaua täpseks seadmistamisega. Tuli mingeid auke suuremaks teha ja kõvasti mängida enne, kui tasapind sae laual ja liuglaual samaks sai. See võis olla ka konkreetse isendi probleem. Selle sae kõige suurem eelis on suur saetera/lõikekõrgus. Kui seda igapäevaselt ei tarbi, siis pigem eelistaks siin varem mainitud Boschi. Palju täpsem ja mugavam kasutada tööriist.

See konkreetne on pigem ehituse, kui mööbli tootmise saag.
Voltamper
külaline

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

nugis1971 kirjutas:Tere,kas kellelgil ka sellise saega kogemusi on ?
http://shop.koneita.com/et/home/1240-no ... -380v.html
On kogemusi küll. Oleneb milleks sul seda saagi vaja on. Mootori võimsus on hea, saab ka 6cm paksusest lauast jagu. Plated on küll plekist, mitte valatud, aga pole täheldanud, et nad kuskile ära vajunud oleks, lihtsalt täpsusklass on sellel sael natuke madalam.
Kuna külgpiirik on ainult otsast kinnitatud, siis paindub ta pikema laua saagimisel läbi ning võib tulla kuni 2mm erinevust laiuses. Samuti on see teine libisev piirik praktiliselt kasutu kuna mingit täisnurka on sellega üsna raske saavutada.

Kui sul on vaja enda tarbeks vastupidavat saagi, siis ajab asja ära ja mootor on vastupidav. Samas tellimustööd ja profitööd ma sellega ei teeks, kuna täpsuse saavutamine on keeruline ja aeganõudev. Mingi formaatsaag ta ju pole.
heiki07
külaline

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas heiki07 »

Mida sellest arvate? Kasutust leiaks kodustes tisleritöödes. Kindlasti on vaja teha pikemaid lõikeid mööbliplaatide lõikamiseks.
https://www.tooriistamaailm.ee/ehitussa ... aiendusega
Või milline saag oleks parem valik hinnaklassis kuni 800 €?
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas tequila »

Vaevalt, et algsel küsijal sellest jutust enam abi, aga ehk kellelgi teisel..

On endal TS 310, mis on põhimõtteliselt sama asi. Selleks milleks mõeldud, väga O.K. Ehk siis kuuri või garaaži alla ehitusmaterjaliga majandamiseks. Teen ise nt aknaraami valtse, lasen planku mõõtu jms selliseid asju.

Kas tisleritööks, veidi kahtlen. Tegemata kindlasti midagi ei jää. Aga plaatide lõikamise jaoks on kindlasti lihtsam sukelsae vms teemaga majandada. Muidugi, kui rulltoed vms paned saab ka plaati lõigata.

Mis on miinused. Kelk on suhteliselt mõttetu, rööbas on lühike ja saab üsna kitsaid asju paraku lõigata (vist oli kuni 30 cm mis vahele läheb). Küll sobib nt tapikeelte tegemiseks. On võimalik modifitseerida nii, et külglaiendus läheb kelgu kohale (tahab paari augu puurimist). St et saab vasakule poole laiemat osa jätta.
Miks see lisalaud üldse paremale käib, minu mõistus ei võta. Sealpool teda kasutada ei saa niiehknaa standardkomplektsuses- piiraja ulatus on väike!
Puruimeja ots on jube lolli asendiga ja kohutavalt tüütu sinna voolikut toppida.
Ketta insert on lauast madalamal, sinna tuleb teipi servade alla panna, et lauaga tasa jääks. Ja no pilu on meeletu.
Kaasatulevad kettad on muidugi kräpp.
Täpsus... no nii ja naa. Reguleerida tuleb, proovilõige teha tarvidusel ja piiraja on vaid ühest otsast kinni. Aga minu oma on igatahes vinklis ja väga metsa pole miskit läinud. Formaadisaag see loomulikult ei ole.

Plusse on oluliselt rohkem :D aga põhiline, et tõesti on robustne ja töötav asi. Piiraja fiksaator on selle hinnaklassi parim (NB! 120 o vist on teistsuguse ja kehvemaga), massiivne ja kui kinni vajutad, siis on raudpoltkindel. Ja hind, selle raha eest saad iga sendi eest midagi reaalset ja kasutatavat, mitte vaid ilusat värvilist plastikut. Isiklik arvamus, et suurema osa "lauasaagede" puhul maksad portatiivsuse ja väikese kaalu eest, kui objekte pidi ei sõida, siis täiesti mõttetult.

Tööriistamaailmast vaata võibolla seda Luna BCS 315B- vaata piiraja ja rööpa ulatust!
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Makita MLT100 vs Makita 2704
Tekkis küsimus, et kas see enam kui 300 eurone hinnavahe (makservi e-poes) ennast kuidagi kasutamisel ka tunda annab? Laias laastus ju andmed suht sarnased/võrdsed? Oskab keegi ehk kaasa rääkida, kes neid mõlemat reaalselt kasutada on saanud?
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas:Makita MLT100 vs Makita 2704
Tekkis küsimus, et kas see enam kui 300 eurone hinnavahe (makservi e-poes) ennast kuidagi kasutamisel ka tunda annab? Laias laastus ju andmed suht sarnased/võrdsed? Oskab keegi ehk kaasa rääkida, kes neid mõlemat reaalselt kasutada on saanud?
välismaalt odavam osta , 100 euri saad odavamalt lihtsama googli otsinguga ma pakun. aga vahe on tilulilus ja natuke võimsam ka , suuri plaate kumbagil üksi (ilma rullikuteta, tugilatti ringi tegemata jne) täpselt ei sae ja mõeldud väiksemate detailide või mustade lõigete jaoks mõlemad. Muidu vastupidavad asjad.
Saagida tahaks
külaline

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas Saagida tahaks »

Kas keegi Sawstop saagida kokku puutunud? Meie kandis (euroopas) tundub täielik rariteet olema.
USA turul aga ülipopulaarne.
saagida tahaks
külaline

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas saagida tahaks »

http://www.sawstop.com/

No, tundub, et siin maailmajaos ei olegi edasimüüjat. Ja vähe sellest kuna Usas on pinge 110 Volti, siis see tähendab, et kõik mudelid meil ei töötagi.
Tundub, et suurematel saagidel on tööpinge 220 Volti ja mingitel mudelitel saab lisaks tellida "conversion kit"-i, mis paneb selle 220 Voldi pealt tööle, aga kõige väiksem "Jobsite saw" meil siiski ei tööta
All cabinet saws purchased with a 230V motor will accommodate 208V power. The Contractor Saw and 1.75 Professional Cabinet Saw are pre-wired for 115V power but can be re-wired for 220-240V power, which will accept 208V power. The Jobsite Saw will not run on 208V power.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas tequila »

208 V peaks olema "ameerika" kolmefaasilise voolu 2 faasi vaheline pinge või siis ühefaasiline ilma maata. 220V on muidu nt Hiina standard. Meil peab olema 230/400, enamus seal oli USA 3faasilise variandid, ainult 230V üks faas on meil kasutatav. Stepdownid on jamad.

https://ctlsys.com/electrical_service_t ... _voltages/
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas praanik »

Paar aastat möödas, ega platesaagide turul midagi sensatsioonilist vist juhtunud pole?
Kuna vana saag ei kannata üldse enam kriitikat, siis otsin uut. Eelarve 1000 EUR
Tahaks küll midagi toekamat ja statsionaarsemat, aga eelarve ja ruumipuudus ei võimalda.
Hetkel pakuti dewalt 7492 koos pukiga umbes 1000 EUR. On kellelgi kogemusi selle saega?
https://youtu.be/tiGhon2o0mo
Viimati muutis praanik, 10 Sept 2019, 11:56, muudetud 1 kord kokku.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas val »

1000 eest saab juba Metabo TS 254-e https://www.stokker.ee/saepink-ts-254-m ... 1643296300
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas praanik »

val kirjutas: 10 Sept 2019, 10:57 1000 eest saab juba Metabo TS 254-e https://www.stokker.ee/saepink-ts-254-m ... 1643296300
Ja mille poolest see dewaltist parem valik oleks?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Küll mõnel mehel on ikka piiratud eelarve. ;) Miks sa näiteks ei taha mõne käest tellida siit https://www.idealo.de/preisvergleich/Ma ... %2C+Metabo ja sul jääb pool eelarveraha raha veel millekski. Alles mõned päevad tagasi oli mingil müüjal seal lehel asjalikuma saepingi ostmisel tasuta saatmine. Kui sul on firma, siis saad omakorda käibeka võrra odavamaks.
Ise tellisin just hiljuti näiteks FFX lehelt mingis teemas jutuks olnud lihvija. Meite meeste odavaim pakkumine oli 456€, sealt sain koos saatmiskuludega 320€ ja kusjuures saatmiskulud moodustasid sellest hinnast ca 40€. On nagu mõtlemisainet või kuidas. ;)
Toksi sealsetesse otsingutesse normaalsete firmade lauasaagide nimetused ja hakka võrdlema. Mulle on silma jäänud nii Metabo kui ka Bosch(sinise) variandid. Makita omasid ei vaata, sest selle juhik ei meeldi mulle ja teised on oma näitajatelt paremad.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Platesae otsingutel

Lugemata postitus Postitas praanik »

No aga see dewalt tulebki sealt koos saatmiskuluga (36 EUR) sama mis Eestis kätte saab, paarkümend EUR siia sinna, ja garantii asju on kodumaal oleva firmaga ka palju lihtsam ajada
https://www.toolnation.de/dewalt-dwe749 ... medium=cpc
Vasta