robotniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

varem ikka teritati nürisid terasid, aga nüüd peab juba uued ostma?
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

spezwend kirjutas: 11 Juun 2020, 14:20 Üleval on 5 nädalat niitnud terad ja all viimased 2 nädalat. Arvatavasti on süüdi igasugused kõvemad umbrohud, mis on hakanud viimasel ajal vohama. Oksi või selliseid kõvemaid asju ei ole.
fotol ovaalsed augud viitavad, pigem terad on oma eluea lõpus. Otseselt ei oska arvata kuidas ovaalseks kulunud terauk ja sooniline kruvi tera lõikevõimet mõjutab, loperdavad veits rohkem aga tsentrifugaaljõuga peaks oma tööd siiski tegema. Või on mingi võimalus, kus üksik tera võib end kuskile viltu kinni puua ja niiduk punnitab kahe või ühe teraga, rassib ja ragistab ikka samamoodi aga lõiketulemus oluliselt kasinam ja sellest ka lõpptulemus lõpuks kehvem.
Muidu teravuse säilimisele pikalt ei saa tõepoolest panustada, mõelda kasvõi tavalisele žiletiterale, mis lõuga kaapides nürib suhteliselt ruttu ja niiduki tera saab arvatavalt miljon korda enam mõjutatud.
Ise viimati vahetasin, vaatasin lihtsalt niiduki sabas kas kuidas lõikab - midagi lõikab, midagi jääb pooleli ripakile, mõnest kõrrest libiseb üle, terad olid suht heas korras, nõrgalt nurkadest nürinud aga uute terade paigalduse järgselt tundus niiduki tööd uurides tulem kohe parem, poolikult lõigatud materjali palju vähem, mis oli lõigatud see oli lõigatud ja see mille maha vajutas lõikamata jäi, jäi ka nagu ennegi.
Aga see rohkem selline tunnetuse küsimus, loogiline ka, et värske terav teeb paremat tööd.
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 75
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

sokolaad kirjutas: 11 Juun 2020, 16:55 varem ikka teritati nürisid terasid, aga nüüd peab juba uued ostma?
Kui tihti sa kipsinoa terasid teritad? :D
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

spezwend kirjutas: 11 Juun 2020, 19:25
sokolaad kirjutas: 11 Juun 2020, 16:55 varem ikka teritati nürisid terasid, aga nüüd peab juba uued ostma?
Kui tihti sa kipsinoa terasid teritad? :D
tean inimest, kes pidevalt teritab. Kogenud mehel käib see pmst sama kiirelt kui teisel mehel tera vahetus.
Evilhobbit
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 15 Juun 2020, 23:54

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Evilhobbit »

Probleemikene - naabril husq430x ja minul works wr153L. Paralleelsete piirdekaablite juures läheb works lolliks ehk sagedused vist kattuvad ja tahab nö võõrasse alasse hüpata. Naabrimees on mõistlik vana ja tekitasime husqle uue loopi sageduse (worksil endal selline võimalus puudub). Aga tolku pole st. lolliks läheb minu porgand endiselt. Mis võimalused on naabri signaali varjata minu lolli hiinlase eest? Metall leht serviti maasse kahe piirdekaabli vahele? Mitu loopi sagedust on Husqu võimeline genereerima? Ideid härrased? Ärge fooliumi mütsikest soovitage(kuigi ma ise just sinna tüürin)
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Evilhobbit kirjutas: 16 Juun 2020, 00:09 Probleemikene - naabril husq430x ja minul works wr153L. Paralleelsete piirdekaablite juures läheb works lolliks ehk sagedused vist kattuvad ja tahab nö võõrasse alasse hüpata. Naabrimees on mõistlik vana ja tekitasime husqle uue loopi sageduse (worksil endal selline võimalus puudub). Aga tolku pole st. lolliks läheb minu porgand endiselt. Mis võimalused on naabri signaali varjata minu lolli hiinlase eest? Metall leht serviti maasse kahe piirdekaabli vahele? Mitu loopi sagedust on Husqu võimeline genereerima? Ideid härrased? Ärge fooliumi mütsikest soovitage(kuigi ma ise just sinna tüürin)
Automower'i laadimisjaama signaaligeneraatori poolt tekitatud sageduse amplituud on tõenäoliselt lihtsalt Worx'i omast nii palju suurem, et Automower'i signaal jääbki Worx'i signaali summutama. Lahenduseks on signaalimõõturiga reguleerida Automower'i piirderingi signaali väärtus Worx'i omast võimalikult erinevaks, kuid kui see ei tööta, siis tuleb osta uus robotniiduk, mida on võimalik ühildada.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Evilhobbit
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 15 Juun 2020, 23:54

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Evilhobbit »

Kuidas ja kes seda piirderingi signaali väärtust suudab reguleerida?
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Evilhobbit kirjutas: 16 Juun 2020, 00:45 Kuidas ja kes seda piirderingi signaali väärtust suudab reguleerida?
Eks ikka spetsialist, kas ostsilloskoobi või signaalimõõturiga.
Ka minul on viimane seade seks puhuks käepärast, kuid asun Saaremaal.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 75
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

Kas keegi pikemaid 43mm terasid on proovinud? Kommentaare?
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Kas on võimalik Husqwarna 430X piirdekaabli signaali kuidagi võimendada? Tegin peamisele niidualale juurde 2 teist niiduala. Esimese ja suurema sain kohe järgi, aga teist väiksemat enam juurde ei saa (ca 80jm kaablit). Kogukaabli pikkus jääks vast ca 800-900m vahele.
Elentino teostab üldehitust!
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Ühele variandile mõtlesin veel, et kui paneks "Teisese niiduala" vahele lülitid, mis sulgeksid niiduala. Seega vajadusel saaksin vastavalt avada/sulgeda "Teisese niiduala 1" ja "Teisese niiduala 2". See toimiks nii, et teisesele niidualale minevad kaablid sildaks omavahel ja sinna vahele paneks lüliti.
Elentino teostab üldehitust!
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Elentino kirjutas: 20 Juun 2020, 11:23 Kas on võimalik Husqwarna 430X piirdekaabli signaali kuidagi võimendada? Tegin peamisele niidualale juurde 2 teist niiduala. Esimese ja suurema sain kohe järgi, aga teist väiksemat enam juurde ei saa (ca 80jm kaablit). Kogukaabli pikkus jääks vast ca 800-900m vahele.
Kindlasti on võimalik võimendi vahele panna (selles osas endal kogemus puudub), kuid lihtsam oleks olnud kasutada paigalduskaablit läbilõike pindalaga ca 1,5 mm², jätkud korrektselt joota ja seesugused probleemid oleksid olemata.
Elentino kirjutas: 20 Juun 2020, 12:39 Ühele variandile mõtlesin veel, et kui paneks "Teisese niiduala" vahele lülitid, mis sulgeksid niiduala. Seega vajadusel saaksin vastavalt avada/sulgeda "Teisese niiduala 1" ja "Teisese niiduala 2". See toimiks nii, et teisesele niidualale minevad kaablid sildaks omavahel ja sinna vahele paneks lüliti.
Võimalik, kuid kasutada tuleb kolme terminaliga lüliteid, mõelge ka juhtkaabli peale, lülitage GPS AUTO välja ja seadistage robotniiduk käsitsi.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 75
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

spezwend kirjutas: 16 Juun 2020, 02:12Kas keegi pikemaid 43mm terasid on proovinud? Kommentaare?
Panin pikemad terad külge. Esimesed sõidud olid küll väga jõulised ja ükski kõrs niitmata ei jäänud - mis jäid aga orig. teradega aeg-ajalt. Eks vaatab nädala pärast uuesti.

2 nädalat niitnud orig. terad vs 43mm terad:
pikad_terad.jpg
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

ma saaks worxi masinatele 6 teraga rootori ka sebida (valatud plast)
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Tere
Kas keegi Fuxtec roboti ka on soetanud. Hind tundub teistega võrreldes väga ahvatlev.
https://miirand.ee/toode/robot-niiduk-fuxtec-fx-rb144/

Kahjuks ei õnnestunud mul ühtegi asjalikku võrdlust leida internetist. Teise alternatiivina kaalun worx roboti ostu.

Mul lõikab sissesõidutee hoovi pooleks. Ühele poole jääb u. 300m2 ala ja teisele poole 1200m2 niidetavat ala. Puid on mitmeid ja hoovi kuju üsna käänuline. Vaadates robotite võimekust ja hindu, siis näen, et 2 varianti. Kas osta 2000m2 jaoks mõeldud masin või ühele ja teisele poole 2 eraldi robotit? Viimane lahendus tundub isegi odavam olema.
Keegi lahendanud sellist olukorda kahe niidukiga?
Ühe masina puhul peaks hakkama mingit teed terassi alt aretama, sest sooviks vältida võimalust, et keegi ta alla ajab.
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

enrico- kirjutas: 06 Juul 2020, 00:17 Tere
Kas keegi Fuxtec roboti ka on soetanud. Hind tundub teistega võrreldes väga ahvatlev.
https://miirand.ee/toode/robot-niiduk-fuxtec-fx-rb144/

Kahjuks ei õnnestunud mul ühtegi asjalikku võrdlust leida internetist. Teise alternatiivina kaalun worx roboti ostu.

Mul lõikab sissesõidutee hoovi pooleks. Ühele poole jääb u. 300m2 ala ja teisele poole 1200m2 niidetavat ala. Puid on mitmeid ja hoovi kuju üsna käänuline. Vaadates robotite võimekust ja hindu, siis näen, et 2 varianti. Kas osta 2000m2 jaoks mõeldud masin või ühele ja teisele poole 2 eraldi robotit? Viimane lahendus tundub isegi odavam olema.
Keegi lahendanud sellist olukorda kahe niidukiga?
Ühe masina puhul peaks hakkama mingit teed terassi alt aretama, sest sooviks vältida võimalust, et keegi ta alla ajab.
Kui kaks robotniidukit peavad hakkama lähestikku tööle, siis esimesena peaks uurima, kas mõlemad on ühildatavad, s.t perimeetrikaablite ringsignaalid ei hakka teineteist segama ega summutama. Hiljaaegu aitasin ühte vana telefonitsi, kes oli endale ostnud Worxi, kuid naabri Husqvarna summutas Worxi ringsignaali ja vana otsustas lõpuks osta samuti Husqvarna, sest seda on võimalik ühildada.

Fuxtec on tavaline hiinakas, mida võite soetada ka nonamena AliExpressist. Fuxtec'i ühildamine on kahtlane, kuid proovige ära ja andke ka siin teada.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Kahe piirdekaabli lähim punkt üksteisest saaks mul olla 1,5m. Jalgrada on juba terassi osa ja maast tõstetud, seega ühe roboti korral peaksin hoopis selle koha pealt talle raja kaevama terassi alt läbi. Võimalik, et jalgraja äärde saab ka lillepeenar, sel juhul 3m.
Arvan, et sellise vahekaugusega ei tohiks nad üksteist segama hakata, või eksin?
Puhtatõulist hiinlast ma endale siiski ei sooviks. Lootsin, et kellegil ehkjuba kogemusi selle masinaga. Kuulutavad küll uhkelt, et Germany.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

Ise kaaluks, kas sissesõiduteed ületav koridor siiski ei oleks mõeldav, sellise kohapeal, kus roboti ületus oleks aegsasti nähtav. Eks see oleneb sissesõiduteest ja võimalikust liiklustihedusest. Alternatiivina saaks roboti panna niitma ja sissesõiduteed ületama öösiti, kui liiklus tavaliselt puudub. Olenevalt roboti taimeri võimekusest ja enda liiklemise harjumistest võib üritada sättida nii, kus hommiku-õhtused tööle-koju liiklemiste ajal robot istub laadijas ja vahepealsed tunnid riskib teeületusega.

Kuna raha nagunii laialt käes võib sellise skeemiga osta samuti 2 robotit, üks on siis tagavaraks, kui esimene auto alla jääb :grin:
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

enrico- kirjutas: 06 Juul 2020, 07:26 Kahe piirdekaabli lähim punkt üksteisest saaks mul olla 1,5m. Jalgrada on juba terassi osa ja maast tõstetud, seega ühe roboti korral peaksin hoopis selle koha pealt talle raja kaevama terassi alt läbi. Võimalik, et jalgraja äärde saab ka lillepeenar, sel juhul 3m.
Arvan, et sellise vahekaugusega ei tohiks nad üksteist segama hakata, või eksin?
Puhtatõulist hiinlast ma endale siiski ei sooviks. Lootsin, et kellegil ehkjuba kogemusi selle masinaga. Kuulutavad küll uhkelt, et Germany.
Piirdekaablite vahekaugused võivad olla ka 35 meetrit ja isegi siis võib olla probleem. Täpne kaugus oleneb ringsignaali sageduse väärtustest ja amplituudist, ferromagneetilise materjali rohkusest maapinnas, laadimisjaamade kaugustest probleemsest piirkonnast jne.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Tere
Saan aru, et mõistlikum oleks siis ikkagi valida näiteks see toode: https://miirand.ee/toode/worx-landroid-l2000-wr155e/
Ja siis läheb kas üle tee või terassi alt läbi teisele alale niitma.
Ma pikemalt juba erinevaid videosi ja arvustusi vaadanud ning paistab, et see robot võiks olla mulle sobiv. Saan aru, et kui tootmisest kunagi maha võetakse, siis enam uuendusi ei tohi teha, muidu võib lolliks minna nagu Iphone.
Eloras
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 06 Juul 2020, 09:13

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Eloras »

Sa ilmselt ei saagi siis enam uuendusi. Mul on 5 aastat vana Worx Landroid 792 ja minu seerianumbrit Worxi koduleht enam ei tunnista ning ilma selleta tarkvara alla laadida ei saa. Sõidab teine 4-5 aasta kodus ringi. Esimesel ja teisel aastal sain tarkvara uuendusi. Worxi kiituseks tuleb öelda, et originaalakuga on tema töötsükkel endiselt tund aega, nagu alguses.

Suvilasse panin sellel aastal Husqvarna 315X. Liigutused on rafineeritumad ja tundub intelligentsem, kui Worx, aga kuigi tal lubatakse tööajaks 70 minutit, siis ka peale 180. laadimist, kui plats on ammu maha käiatud, hakkab ta peale 40 minutit laadimisjaama otsima.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Kui ma õigesti aru saan, siis plats on ammu niidetud ja siis, millalgi, läheb niiduk laadima (?) Kas sa eelistaksid, et see sõidaks veel 30 min edasi-tagasi, kuigi vajadust enam ammu pole? 8) Kas weather taimer on kasutusel?

Mul, ausalt öeldes, pole õrna aimugi kui pikk on niidutsükkel 2 laadimise vahel. Mind huvitab, kas muru on hästi niidetud. On küll.
Viimati muutis aero, 07 Juul 2020, 16:18, muudetud 1 kord kokku.
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 75
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

spezwend kirjutas: 01 Juul 2020, 19:35
spezwend kirjutas: 16 Juun 2020, 02:12Kas keegi pikemaid 43mm terasid on proovinud? Kommentaare?
Panin pikemad terad külge. Esimesed sõidud olid küll väga jõulised ja ükski kõrs niitmata ei jäänud - mis jäid aga orig. teradega aeg-ajalt. Eks vaatab nädala pärast uuesti.
Nädal möödas, terad näevad välja nagu uued (puhtad/teravad) ja niidab sama hästi. :good: Originaale küll ei osta enam.
Eloras
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 06 Juul 2020, 09:13

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Eloras »

Sa ei saanud päris õieti aru. Alguses vabandati, et niidukil on uue platsiga raske hakkama saada, kuna koormus on tavapärasest suurem ning sellepärast jagub akut 70 minuti asemel 40 minutiks. Nüüd on see "alguse lisakoormus" ammu kadunud, uued terad profülaktika mõttes ka alla pandud jne. Aga akut jagub ikka lubatud 70 minuti asemel 40-ks. Muru on niidetud korralikult, selle üle ma ei kurdagi. Lihtsalt talupoja loogika ütleb, et aku eluiga koosneb laadimistsüklite arvust ja kui neid koguneb poole rohkme, kui ette nähtud, siis ilmselt on ka aku eluiga poole lühem.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

Ma oma automoweri puhul ei muretse isegi tarkvara uuenduse pärast, senini 2016 aasta ostes olnud tarkvaraga toimetab - pean samuti oluliseks, kuni muru niidetud ja niiduk millegi kahtlase toimetamisega silma ei jää, ei pea tarkvarauuendust hädavajalikuks. Kuna mu niiduk internetis ei ole, ei karda ka küberünnakuid ja muud häkkimist mille pärast peaks niiduk regulaarseid turvauuendusi saama.
Tarkvara uuendustega (realise notes) tavaliselt tuleb kaasa ka uuenduste nimekiri, tihti seal nimekirjas ei hakka silma suurt tarkvaralist edasiminekut, ongi mõned euroliidu uued turvanõuded, kus teoreetilise jalaotsa põrgates peab terasid seiskama, taganema ja alles x sekundite pärast uuesti hekseldama hakkama jms. Vahest ka mõned muudatused, mille vajalikkusest päris aru ei saa, ju ongi mingid x vead, mis osade kasutusmustris välja löövad aga enamusele pole neist miskit.
Oli netis vist worxi kohta ringlemas video, kus niiduk sõidab auto alla kinni, tagurdab sealt lahti, ja jääb sama mustrit igavesti kordama, arvatavalt konkreetselt kitsastes oludes (niiduki taga oli vist piirdekaabel) algoritm arvutas alati ühe sama olukorrast väljumismustri, mis praktikas osutus igaveseks tsükliks. Selliseid olukordi võib samuti tarkvara uuendamisega parandada, kus tarkvarasse saab lisada järelkontrolli, kui 5x sama liigutus-muster, proovi midagi muud, kuigi selliseid juhuseid võib ainult mõnel üksikul ette tulla.
Samas võib tarkvarauuendus ka midagi kehvemaks teha, kasvõi rängemad turvanõuded, kus niiduk kahtlaste olukordade puhul järgib turvalisus protseduure ja seetõttu "passib" rohkem ehk kulutab ikka akut ja niidab praktikas vähem :)
Muidu suures plaanis olen siiski tarkvarauuendamise usku, vaatab vbl sügisel viin oma niiduki ka uuendusse, kuigi sügiseti neil pidavat jõhkrad järjekorrad olema, Tartus eelmisel aastal tuttav automoweri omanik väitis, kus oktoobri lõpus viies ulatuvat töö (misiganes hõbe pakett) järjekord detsembrisse.
Eloras kirjutas: 07 Juul 2020, 16:19 Lihtsalt talupoja loogika ütleb, et aku eluiga koosneb laadimistsüklite arvust ja kui neid koguneb poole rohkme, kui ette nähtud, siis ilmselt on ka aku eluiga poole lühem.
Sina ära kahtle masina tarkuses, seni kuni sinust paremini niidab :D
Vasta