robotniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Kellel kokkupuuteid robotniidukitega, kommenteerige - kuidas rahul, kas teeb töö ära nagu lubatakse.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Veikko »

küttevahetaja kirjutas:Kellel kokkupuuteid robotniidukitega, kommenteerige - kuidas rahul, kas teeb töö ära nagu lubatakse.
Kui suur on kinnistu mida soovi niita. Mul tuttav laseb 800 m2 sellest aastast ja on väga rahul. Kui maapind ei ole sile siis on võimalused, et jääb kinni. Ka parendab veel piirdetraati mis maa-alla aetud, et niiduk paremini peenarde, põõsaste vahel liiguks. Tehnika ca 1600 euri ringis, 4 tundi niidab ja siis üle 10 tunni laeb. Eks aeg näitab kaua see tehnika vastu peab ja mis remondimaksumused kaela tulevad.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

http://www.stokker.ee/p:1817979/aiatehn ... d-m-wg794e
Olen näinud sellist isendit töötamas ja omanikuga suheldes, siis ta oli väga rahul. Toimetab ta seal siis ise iga päev. Niiduterad pidid olema nagu ziletid. Kui masin jääb kuskile lõksu või jääb mingi ületamatu asja otsa kinni siis läheb avariirežiimi. Selleks peab minema teda korraks uuesti siise lülitama ja ta õigele teele suunama. Jõuga ta ise millegi otsa ei roni, kui ei saa, tagurdab, keerab ja läheb edasi. Maa sees saab panna kaabli jooksma mille piiridest ta välja ei lähe. aku tühjenedes otsib ta kaabli üles ja läheb mööda seda oma laadimskohta. Muideks laadimisalusele läheneb ta õigelt poolt ja saab laadimisega ise hakkama. Lisaks on võimalus teda programmeerida, aga mil määral ei oska öelda.
Oma ala meister..
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kahel objektil olen selle firma http://www.husqvarna.com/ee/products/ro ... omeowners/ (täpset mudelit kahjuks ei mäleta) "putuka" tööd paar nädalat jälginud. Askeldas igatahes usinalt ning muru oli vägagi ilus.
Omaniku sõnul läheb kolmas suvi ja vahetanud on siiani vaid lõiketeri. Ise peab küll hoolitsema et ei vedeleks juhtmepuntraid, oksi, käbisid, jne. niidualal.
Signalisatsioon on neil peal ja kui tõsta nad jõuga teise kohta (varguskatse) siis "lõugavad nagu loomad", proovisime :blush: . Ilma PIN koodi teadmata tööle ei hakka uuesti.
Andy74
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 20 Mai 2013, 18:55

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Andy74 »

JAGAGE ROHKEM KOGEMUSI ROBOTNIIDUKITE KOHTA!

1) Kuivõrd käbi-, oksatundlikud on ikkagi robotniidukite žiletilaadsed nn lendterad?
Olen kuulnud vastakaid arvamusi ja nähes, et robotniidukite müüjad pakuvad neid lisatarvikutena erinevates kogustes (Husqvarna`l lausa kuni 500tk võimalik osta, standardis tuleb 9 tera ehk 3x3-ne komplekt kaasa), siis võib jääda mulje, et need terad on robotniiduki suurimaks kuluartikliks (nagu leiba ja pärast hooaega käid metalliotsijaga muru üle või :roll:) ....

2) Oskab keegi sõna võtta Viking kaubamärgi (Stihl Group) robotniiduki iMow kohta?
Tundub olema suhteliselt uus kaubamärk turul ja sellepärast puuduvad suures-laias internetis (ka väljamaises) kõikvõimalikud tootevõrdlused, et mingitki seisukohta kujundada ....

Nii, et teema "robotniidukid" arvatavasti aasta-aastal aktuaalsem ja ärge olge kitsid oma kogemusi jagama!
Netis kõikvõimalikke robotniidukite võrdlusi vaadates panevad mõned nüansid ikka sügavalt muigama :shock: (neile, kes deutsch`i jagavad): https://www.youtube.com/watch?v=FN-otS6oacw
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas xjan »

endal 2000m2 krundil (miinus maja) eelmise aasta suvest toimetamas Husqvarna 330X, GPS-ga varustatud tiba kangem mudel. Rahul :). Seina (ka terrassi, aia jne)- äärtest ja puude ümbert jne jätab ca. 20cm lõikamata - seda peab käsitsi trimmerdama, samas tasapinnas teerajade servad lõikab ilusti lõpuni.

Juhttraate 2 ja perimeetris ka traat. Terasid läinud, kuid oma laiskusest - batuudi redeli otsa ilmselt põhiliselt - murrab tera pooleks. Terade hind, elektrikulu jne marginaalne, saad ka ebay-st terasid osta soodsamalt. Mina olen julgelt 1,5-2h endale vaba aega saanud per suvenädal ja kuna ta niidab ka vihmaga, öösel jne siis ei teki kordagi muret, et passid ilma ja endale sobivat aega, mil niita ja muru kasvab liigpikaks ning siis lõigates teed juba taimedele kurja... Muruplats tuleb jah hoida laste mänguasjadest, aiavoolikutest jne siiski puhas. 1h laeb ja siis 2,5h niidab, kui suvel muru vähem kuumaga kasvab siis oskab ise pausi pidada ja õhtul-öösel lülitab esituled (lisavarustus) tööle... nagu kodulooma jälgi aknast :)

miks see tootja - väga pikk kogemus ja korralik resümee. Hetkel müügis nö. kolmanda generatsiooni mudel.

vaata ka: https://www.youtube.com/watch?v=_f-4J98EWrI
Andy74
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 20 Mai 2013, 18:55

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Andy74 »

Tänud info eest, xjan! :)

330X on üheks võimalikus variandiks (hetkel käimas ka pakkumine), kuid .... Tema kasuks otsustamast ongi peamiseks kahtluseks tema lõiketerade toime tulemine männikäbide ja oksarisuga?! Üldjuhul ikka saab korra nädalas niidetav ala ämber käes üle käidud ja enamus puu otsast pudenenust kokku korjatud, kuid alati peale tormi ja tugevamat tuult ju ei jõua. * Krunt 3000 m2, osaliselt kõrghaljastus ehk suured männid, niitmist vajab maks kuni 2000 m2, väga suuri kaldeid ei ole, kuid on keerukamaid kohti: väiksemad-suuremad puud-põõsad, peenrad, hekid, liivakast, ronimistorn jne, ka kitsaskohad: siiski laiusega ca 2 m ning üht-teist iseäralikku veel. Husqvarna antud mudel tundub ülejäänud tehnilise info põhjal lausa ideaalne olema. * Olen ka seda sinu poolt lisatud võrdlustesti juba korduvalt vaadanud. Samuti on Husqvarna`ga pikaldane ja positiivne kogemus nii senise muruniiduki, sae kui ka trimmer-võsalõikuri osas. Tahaks trendi jätkata!

Nende käbide ja oksarisu olemasolust tingituna hakkasin vaatama ka nn jäiga teraga roboteid ja silma jäigi see Viking`i mudel, mis tundub samuti üsna võimekas olema, kuid mille kahjuks räägib hetkel igasuguste testide ja võrdluste puudumine internetis ehk tuleks ostu sooritada natuke nagu "põrsas kotis" (ainult müügimeeste juttu ma ka ei usu). Kuna niitmist vajab ka üks nn saareke ja väravatagune, kuhu nagu piirdekaablit vedama ei hakka, siis tundub isegi see Viking edulisem olema ehk võtad Display pihku ja lähed ning meenutad natuke lapsepõlve (nagu puldiga auto vms).
http://www.viking-imow.com/

Küsimused sinu 330X kohta:
1) Kas on olnud ja kui jah, siis kui tihti olukordi, et robot on ennast kusagil nurgas nn ummikusse sõitnud ja ootab taaskäivitamist?
2) Kas on esinenud ka piirdekaablist üle sõitmisi ehk on läinud maakeeli jalutama (kuniks robotile mõistust)?
3) Kui palju jätab ta jälgi maha ja (kas üldse), ennekõike laadimisjaamale sõites (juhtkaablil) või piirdekaabli ääres?
4) Kas vastab tõele, et peale laadimist siirdub robot üldjuhul kusagile krundi kaugemasse punkti ja hakkab siis tasapisi "kodu" poole tagasi liikuma-niitma?
5) ... ja see murukasvu sensor - kas ikka on ka reaalsuses näha, et toimib ja õigustab ennast (kuival suvel kasvab mul suurte puude-mändide ümber muru oluliselt aeglasemalt kui mujal)?
6) Eeldan, et ta ei tööta sul ikkagi 24h (niidetavat pinda sul vast pool tema maks võimsusest) ehk on programeeritud mingid kindlad tunnid ööpäevast, üle päeva, õhtuti, ööseti vms?
Juba ette tänades! :hello:
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1921
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Kas robotniiduki piirdekaabel peab olema suletud kontuur või võib ka lihtsalt ühe sirge kaabliga (aiaga piiratud) krundi pooleks teha ja niimoodi niiduala piirata?
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Detailid detailid detailid. ma mõtlen kas selline vend kellel reaalselt kodus 3000 eurine muruniiduk, siin foorumis oma pead detailidega vaevab. Aga selleks, et veenduda , tellige sellised asjad netist, proovige korra ja saate 14 päeva jooksul tagasi saata ja raha tagasi küsida.

Mis veel huvitav, et igas soojuspumba, päiksepaneeli jne teemas on kohe tasuvusarvutajad kalkuleerimas kas ja kuidas ikka 3000 euri eest saaks vast 5 - 7 aastat muruniitmist teenusena osta (4 kuud, korra nädalas) ilma ise seadet omamata. Selle ajaga tuleb vast seadme hind tugevalt alla ka ja ei tea kas seadme enda eluiga nii pikk. Tõsi, selle seadmega saaks ehk rohkem , kui korra nädalas seda muru lasta pügada, lisaks veel kulud teradele , akudele.
vähe muru
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas vähe muru »

3000€ on 3000 m2 niitmiseks. Mul on ~500 m2 muru. Lahjema jõudlusega Husqv-d algavad 1150€ -st. Kellelgi väiksematega kogemust?
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas xjan »

Käbidega kogemust ei ole, ning mul on niidukõrgus seatud pigem kõrgele, nr5 peast öeldes, kuna muru on miski "varjumuru" - kõrrelised 95%, natuke on ajanud ka ristikut sisse ja minu kõrrelistele minu kehval paepinnasel krundil oleks liigmadal ńiitmine surm. On nii ka väga ilus ja kui muru veelgi tihedamaks kasvab suve-kahega (uus haljastus) siis väga kaunis. Mul on aegajalt maas vedelemas ca. 1cm jämedusi oksakesi (saarepuud) ja neist ta saab edukalt jagu - sõidab üle või purustab. Kordan - need lendterad ei maksa ju suurt midagi, mul on kokku vist 6tk kaasatulnud 9st ära kulutatud ja nagu mainisin, siis kahtlustan eelkõige batuudi metallredelit... aga eks see oleneb jah, mille otsa tal pidevalt komistada ning kui madalalt soov niita.

50% ajast umbes seisab hetkel, kevadel töötab peamiselt vaid öösiti ning seda puhtalt omast tarkusest. Programmi seadistanud ei ole spetsiaalselt, "niida kogu aeg seadistatud". Kui aias lapsed mängivad ja ta niitma tahab minna siis kasutan Park funktsiooni. Kui mööblit vms hoitud murul ja siis liigutatud on abiks automaatne spiraalniitmise funktsioon - tuvastab pikema muru, siis teeb seal ringe ja niidab selle osa korralikult maha.

Tupikusse ei ole minul teda õnnestunud ajada, kuigi kitsaim lõik on ca. 3m x 1m koridor. Abi on vajanud vaid kui end kuskile tooli-laua alla kapitaalselt kinni sõidab, aga selleks peab õnne ikka olema ja üldiselt on ta väga jonnakas ja ragistab end sealt lahti. Korpusel on juba selle vähese ajaga korralikult sõjajälgi (mul piirdeaia alaosa ebakorrapärasest paekivist ka) seega mingit disainkorpust ma ei soovitaks - tavaline rohekas-hall on väga ok ja nagunii saab see vatti.

Piirdekaabel on mul perimeetris. 2 juhtkaablit ka lisaks ning neil vist 5% ja 5% seadistus - st. startimisel enamus ajast hakkab suvaliselt niitma ja mõnel harvemal juhul kõigepealt seatud marssima juhtkaabel1 või juhtkaabel2 lõppu. 330X-l seda eriti tegelikult vaja ei ole kuna sisseehitatud GPSga peaks ta ise teadma, mis aladel vähem käinud ja siis sinna suunduma, kuid natuke ehk ikka abiks. Kaugeimast punktist kodupoole niitmist küll ei ole - täiesti suvaliselt toimetab. Mul ca. U kujuline murulapp ja kodu keskel - juhtkaablid U tippudesse veetud. Märkusena veel, et puid-põõsaid ei ole ma eraldi kaabliga piiranud. Suurtel puudel pole üldse muret, noored viljapuud olen tüveosas kaitsnud 50mm torukooriku ja 50mm kaablikõri tükiga, et masin koort ei vigastaks. Põõsaste alt niidab teatud maani e. kuni piisav takistus tekib tema jaoks. Lillepeenrad soovitaks ka rajada tõstetult või siis näha neile ette laiem muruga samas tasapinnas tühi serv, et masin saaks sealt ilusti niita ja ei teeks lilledele liiga.

Mul ei ole vaja läinud, kuid minumeelest on ka 330X-l täiesti olemas "secondary area" funktsioon selle sinu mainitud saare jaoks, kui sinna tõesti kuidagi ei pääse (viid masina sinna, paned niitma, kui lõpetab siis jääb seisma lihtsalt ja ootab kuni sa ta sealt ära viid põhialale-laadimisjaama) - samas netist vaadates on masinad pandud ka üle ojakeste silda mööda kõndima jne...

Lisaks tulevikuks mõte ka mul ehitada väike täiendus, mis viljapuude alused sügiseti ära piirab - nupulülitusega tekitada piirdekaabliga nende alla täiendavad saared, kus masin ei niidaks enne kui õunad korjatud. Igasugu muid sarnaseid nippe saaks veel teha, kellaajaliselt n. piirata ta niitma vaid maja ees, laste mängualast eemal jms. Natuke elektritööd lihtsalt...

Aia tagant käid niidad vana masinaga 5min või siis trimmerdad. Tööd siiski oluliselt vähem kui varem, seda tunned kohe esimestest nädalatest, usu.

Jälgi ei jäta - no ok, kastesel hommikul on sõidujooni natuke näha, kuid et ta muru ära tallaks mingist kohast küll ei ole. 330x juhendit loed, siis seal ka kirjas minu teada, et juhtkaablite ja piirdekaabliga ta kodu otsides või niidualale liikudes varieerib ka kaugust kaablist. Ja laadimas ei käi ju nii tihti :) - 330x aku on väga hea.

Plehku pole pannud, ning isegi kui piirdekaabli lõhkusin korra labidaga, siis jäi kohe ilusti seisma. Basseinidele soovitatakse siiski pigem füüsiline tõke panna.

Prindi oma krundi plaan välja ja mine http://www.muruniidukid.ee poodi, soovitan Salve tn 1 a. ja küsi Airet. Aitab kaablid-kodu ja seadistuse planeerida ning kindlasti rääkida ka käbidest. Juurde osta ka akuga trimmer - naabrid nii ekstra rahulolevad.

aero - peab olema täisring, vähemalt husqvarnal.

Külalisele - pigem soovitaks ikka kohapealt osta, saad hinda ka kindlasti kaubelda ja soovi korral teevad ka paigalduse ise ära. Mina ei leidnud netist, sh. välismaalt soodsamalt kui kindlasti uut seadet soovid... Tasuvusarutust ei ole teinud, oma tunnihind varieerub kõvasti olenevalt päevast ja tujust ning põhiline - sul on muru kogu aeg niidetud, riisuda pole midagi vaja, muru oluliselt kenam läbi pideva niitmise jnejne. Mul küsiti 1200m2 krundi niitmise eest (murutraktoriga) mõni aasta tagasi ca. 30EUR kord, seega jah võiks 5 aastat saada teenust tellida + võimalik hoolduskulu, kuid eks siin on ka vastuargumente.
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas xjan »

väiksele krundile vaataks äkki ise Gardena väikemudeli, pm sama masin nagu Husqvarna kuid peaks olema odavam :). http://www.gardena.com/fi/lawn-care/robotic-mower/ (soome lehel info olemas, Eesti omal miskipärast ei)

Masina valikul on oluliseks kriteeriumiks lisaks ala suurusele kindlasti ka ala keerukus - kalded, sopilisus jne e. kui tark masin ikkagi on.
Andy74
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 20 Mai 2013, 18:55

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Andy74 »

aero kirjutas:Kas robotniiduki piirdekaabel peab olema suletud kontuur või võib ka lihtsalt ühe sirge kaabliga (aiaga piiratud) krundi pooleks teha ja niimoodi niiduala piirata?
Suletud kontuur ehk piirdekaabel peab algama ja lõppema laadimisjaamas.
Muidugi, võib ka füüsiline takistus ümber olla (lihtsam niiduala), a la aed või mingi muu piisava kõrgusega barjäär (360 kraad), kuid sellisel juhul ei tohiks niidualasse jääda ühtegi puud, põõsast või asja, millele robotniiduk liiga võiks teha.
Külaline kirjutas:Detailid detailid detailid. ma mõtlen, kas selline vend kellel reaalselt kodus 3000 eurine muruniiduk, siin foorumis oma pead detailidega vaevab. Aga selleks, et veenduda , tellige sellised asjad netist, proovige korra ja saate 14 päeva jooksul tagasi saata ja raha tagasi küsida.
Detailid .... Nendest koosnevad kõik suured asjad. Muidugi, on võimalik osta-müüa-vahetada ja siis jälle osta-müüa-vahetada, kuniks see õige ja sobilik välja koorunud. Mulle selline jebla ei meeldiks ja sellepärast üritan teha eeltööd, mis alati samuti ei pruugi piisavalt adekvaatne olla, tulla. Inimesed on erinevad! ... ja ütleme ka, et sellises hinnaskaalast ikka netiostu ei sooritaks!
Külaline kirjutas:Mis veel huvitav, et igas soojuspumba, päiksepaneeli jne teemas on kohe tasuvusarvutajad kalkuleerimas kas ja kuidas ikka 3000 euri eest saaks vast 5 - 7 aastat muruniitmist teenusena osta (4 kuud, korra nädalas) ilma ise seadet omamata. Selle ajaga tuleb vast seadme hind tugevalt alla ka ja ei tea kas seadme enda eluiga nii pikk. Tõsi, selle seadmega saaks ehk rohkem , kui korra nädalas seda muru lasta pügada, lisaks veel kulud teradele, akudele.
Seda muruniitmise tasuvust ja mugavust on proovitud igasuguste variantidena, ka teenusena. See tundub üsna lõputu teema olema, a la "kellele ema, kellele tütar"! Minu arvates on suurem osa tehnikast tänapäeval loodud kestma ainult kuni garantiiaja lõpuni, heal juhul natuke enam (isegi autod). Tehnoloogia erinevates valdkondades vananeb, kui mitte päevadega, siis kuudega kohe päris kindlasti. Panustada sellesse, et homme on odavam, parem või, et millal minu tänane ost mulle ükskord kasumit tootma hakkab, tundub mulle suhteliselt mõttetu ja kohapeal tammumisena. Sellegipoolest, päris "silmad kinni ja jooksujalul" ei soovita tänapäeval midagi osta, eriti siin Eestis! Ikka väike mõttetöö, plaan, võibolla ka tasuvus jms kuulub iga investeeringu juurde.

xjan, tänud info eest!
:hello:
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Minul krunt 900m2, millest niita u 600m2 + aia taga u 200m2. Niidab Husqvarna 220AC.
Selline:
http://robotniiduk.ee/tooted/robotniidu ... rna-220ac/

No ilmselgelt üks parimaid oste koju. Restardi vajadust ei ole kordagi olnud, töö kvaliteet on kordades parem kui ise niites (kuna käib sageli niitmas), üle piirdekaabli ei lähe. Juhttraadiga käib ka aiatagust niitmas (15%) kordadest. Terasid lõhub näiteks batuudi jalg, kuid selle piirasin meh tõkkega ära. Põõsad ja puud on piirmata, sõidab vastu, pöörab ringi ning liigub edasi. Programeeritud töötama tööpäeviti 21.00-02.00, nädalavahetusel puhkab ning muru saab kasvada.
Teradeks saab kasutada 18mm vaibanoa viimast osa, need ei maksa üldse midagi. Endal käbisid ei ole ning ei oska terade purunemist kommenteerida.
Internetis olevate testide põhjal muud peale Husqvarana ei julge soovitada. Siin samas teemas läbikäinud testis tuleb sama asi välja.
Veel liigub linnalegend, et vaja siledat pinda. No minul üsna ebatasane, sõidab ja hüppab, koer teeb aegajalt mõne augu, kuid niiduk ronib hästi ning siiani pole hätta jäänud :)
Ostmisel pöörata tähelepanu sellel, et väljatoodud m2 on mõeldud 24h töö korral! Seega peab olema aparaat u 2x varuga.
Hea foorum huvilistele:
http://www.razyboard.com/system/user_corsatimo.html
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas xjan »

hea link, tänud! Näiteks leidsin, et nüüd AM330x 2015a mudelil peaks olema veelgi vaiksemad rattamootorid - saaksin ka eraldi upgrade-i tellida, kuigi ei näe pointi. Hetkel ostes, küsiks aga kindlasti kas on 2015 mudel ja vaiksemate mootoritega.

Lisaks lugesin, et juba eelmise aasta lõpus 330X-le tulema pidanud nn. GSM moodul ja mobiiliäpp on nüüd kohe saadaval (maikuu lõpus), selle plaanin küll paigaldada.

Vaibanoad - sul ilmselt vanem mudel, kus teradel teritatud vaid 1 pool, et neid kasutad? Uutel on kahepoolsed terad. Ja noh.. mul vaibanoa terasid igapäevaselt kuigipalju ka ei kulu, et seda kaaluks :)
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

xjan kirjutas: Vaibanoad - sul ilmselt vanem mudel, kus teradel teritatud vaid 1 pool, et neid kasutad? Uutel on kahepoolsed terad. Ja noh.. mul vaibanoa terasid igapäevaselt kuigipalju ka ei kulu, et seda kaaluks :)
Ei, minul G2 mudel, sellel samad terad nagu G3 mudelil (mõlemalt poolt teritatud). Mina vaibanugasid ei kasuta, see jäi lingil olnud foorumist silma :) Ebays terasid alla 1EUR tk liikumas hulgi.
Kellel käbisid jms hoovis, siis ilmselt mõtekas võtta paksem tera (0,75mm) ja roostevaba teras. Endale tellisin, kohale ei ole veel jõudnud.
http://www.ebay.co.uk/itm/331237870998? ... EBIDX%3AIT
Need õhemad ning nn carbon teras on haprad ning lähevad kergemini katki.
Aga GPS jms lisa on ok, kuid tule vajadusest mina küll aru ei saa :roll:
Aga üldiselt mida uuem mudel, seda parem jne. Minu oma veel NiMh akudega, G3 seeria Lion akudega, mis hulga vastupidavamad.
Aga mingi upgrade, et saada vaiksemad ratta mootorid? No ma ei tea, rataste mootoreid põhimõtteliselt ei kuule, kuuleb lõikamist (selline sahin vms).

Kes tahab juppidest ise Automoweri kokku panna või niisama varuosasid, siis siit saab kõik vajaliku:
http://www.shop.myautomower.de/
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas xjan »

Selge, mul jäi mulje, et oled vaibanoa sabasid ise kasutamas.
Upgrade rattamootorite osas oleks tõesti mõttetu, kui just pärast garantiid ei lähe vahetusse.
Tuled on fun :) ja niiduk ei ehmata sind pimedas hoovis. Lastel ka toredam veelgi.
spand
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 20 Mai 2015, 15:27

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spand »

Vaatasin, et Worxi robotniidukid tunduvad päris asjalikud https://www.youtube.com/watch?v=zbZW-Q1bbV0
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Omal ka see aasta plaanis robotniiduk soetada ( murupinda ~800 ruutu) ja sõelale on jäänud Hurqvarna ja Landroidi Worx.... Kas kellelgi on kogemusi viimasega, on teine Husqvarnas pea 2x odavam ?
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas xjan »

Ma võin hetkel veidi eksida, kuid mul on meeles soovitus mitte juhinduda m2-st liiga täpselt. Need on antud 24/7 töötamisel e. kui mul on endal niidetavat pinda ca. nõks alla 1500m2, siis 330x "kuni 3200m2" on just hea - saab hakkama niites vaid öösel, saab anda murule ka paar "vaba päeva" kasvamiseks ning niiduki sebimine ei sega ennast palju + võimsust on küllaga ka muru kiirekasvuliseks perioodiks. 330x-l olid ka muud plussid (suur aku) jne ning seetõttu sai see valitud 320 asemel.
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Jah, ruudud on antud neil 24h töö puhul. Seega võiks olla u 2x varuga. Ehk kui niita 800m2, siis niiduk võiks olla "paberite" järgi 1500m2 ja edasi.
Mis puutub Worxi, siis kogemus puudub. Kusagil leidsin kunagi mingi testi, kus ta 2x nädalas kokku jooksis. Hetkel ei suuda seda leida. Aga eks nad samuti arenevad. Üldiselt testide põhjal tundub Husqvarna kindala peale minek.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kas neid vihmasadu ja selline värk üldse ei koti?
vanaema on sul veteran...
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Kui suurtest okstest üle sõidab, või kuidas käitub?
Eile käis pagi üle, täna oli tuuline, muru puude (kuusk, kask, kastan, tamm, mänd, vaher) all päris prügine, käbid, murdunud oksad koos lehtedega. No silma järgi jääks robot sinna kinni ja oleks riisumiseks aega vaja. Samas murutraktorit see ei takista, peenestab kõik ära.
Mõtlen, et sellises kohas ei mängi vist robotniidukiga välja, ala puhtaks hoidmiseks (riisumiseks) kulub sama aega, kui murutraktoriga niitmisele.
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

küttevahetaja kirjutas:Mis puutub Worxi, siis kogemus puudub. Kusagil leidsin kunagi mingi testi, kus ta 2x nädalas kokku jooksis. Hetkel ei suuda seda leida. Aga eks nad samuti arenevad. Üldiselt testide põhjal tundub Husqvarna kindala peale minek.
Olen ka neid teste vaadanud, aga paljude puhul jääb tunne, nagu oleks Husqvarna neid tellinud. Ise olen vaadanud oma ~800 ruudu jaoks ( 2x varuga ehk kuni 1500 ruutu) siis kas Landroid L WG 792E ( alternatiiv 790E) või siis Husqvarna 220C... hinnavahe peaaegu kahekordne.
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Oravaonu kirjutas: Olen ka neid teste vaadanud, aga paljude puhul jääb tunne, nagu oleks Husqvarna neid tellinud..
Jah, selline mulje nagu jääks :)
Aga loodame, et keegi proovib Worxi ära ning annab tagasisidet.
Husqvarna 220AC on nn G2 mudel, ehk vana juba. Kasutab NiMh akusid. Uuemad on juba LiIon akudega.
Aga minul niidab igapäevaselt 220AC ning teeb töö eeskujulikult ära.
Kui Worxi kasuks otsustad, siis anna kindlasti ka tagasisidet, kuidas toimetab. Kuna plaan ka vanematele soetada, siis oleks hea tausta teada.
Vasta