robotniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Herizon kirjutas: 02 Aug 2020, 23:41 Nagu mainisin, siis selle aastasel 305'el on eelkirjeldatud probleemid juba Husqvarna poolt kõrvaldatud (s.t tootja on nendest teadlik ja on astunud samme olukorra lahendamiseks), kuid vanemate masinate tootearendajate jama peavad kasutajad tõepoolest suuremalt jaolt ise lappima.
Sedanüüd küll, aga millegipärast kutsuvad autode tootjad vigade ilmnemisel tasuta vigade kõrvaldamiseks. Kui vana on vanem masin? 5 aastat? Kahjuks garantii on vist läbi! :roll:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

ping kirjutas: 02 Aug 2020, 23:47 12mm läbimõõduga plastpuks, piisavalt suure lõtkuga et sodi saaks ise väljuda.
Ratta saab tööristapoest paari raha eest ja kui vaja vahetada saab seda teha minutitega.
Ilma määrdeta, et tolmu ei korjaks.
:hello:
Näita siis pilti setupist ka.
Urmas kirjutas: 02 Aug 2020, 23:50 Sedanüüd küll, aga millegipärast kutsuvad autode tootjad vigade ilmnemisel tasuta vigade kõrvaldamiseks. Kui vana on vanem masin? 5 aastat? Kahjuks garantii on vist läbi! :roll:
Neid "vanu" masinaid müüakse ja toodetakse siiamaani, kuid miskipärast Husqvarna ei vaevu esirattaid nendel masinatel ümbervaatama, kuid probleemist ollakse teadlik. Järelikult liialt hooldusvaba robotniiduk pole tootjale rahaliselt kasulik. Kapitalismi võlud.
Kuna enamikel juhtudel põhjustab esirataste "lekkeid" rehvi kulumine kuni 1 mm ulatuses, siis see ei lähe garantii alla, kuna tegemist on normaalse kulumisega. JOKK
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Herizon kirjutas: 02 Aug 2020, 23:19 liiga suur STOP nupp (põhjustab valeseiskumisi a'la õun kukub nupule peale või mõni oks vajutab nupu korraks alla).
Mul ei ole ükski õun veel stop-nupule pihta saanud. Aga selle suvega vähemalt 4 korda on olnud n.ö. fake collision problem - väiksema suurusega õunapunn maandub niidukile ja veereb väliskesta ja sisemise kaane vahelisse nõkku. Niiduki järgmisel põrkumisel "nõgu" laieneb, õunapunn võtab "võtmepositsiooni" sisse ja ei lase põrkekesta/andurit vabaks. Niiduk jääb seisma - collision problem.
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 75
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

Ma olen juba paar korda saanud paigaldusviga tunda. Panin silma järgi traadi natuke liiga lähedale aiale 25-30cm. Maapind tõuseb mõne sendi aia ääres ja robot suudab kergelt eesmise küljega libamisi vastu aeda sõita ja on kisama pistnud "am lifted". Ehk kes edaspidi plaanib ise paigaldada, tuleb ikka nöör tõmmata ja min 30cm. :)
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

spezwend kirjutas: 04 Aug 2020, 19:45 Ma olen juba paar korda saanud paigaldusviga tunda. Panin silma järgi traadi natuke liiga lähedale aiale 25-30cm. Maapind tõuseb mõne sendi aia ääres ja robot suudab kergelt eesmise küljega libamisi vastu aeda sõita ja on kisama pistnud "am lifted". Ehk kes edaspidi plaanib ise paigaldada, tuleb ikka nöör tõmmata ja min 30cm. :)
Ei tea mis niitjast jutt, aga HQl saab menüüst määrata kui palju ta kaablist üle sõidab. Ehk siis muuda cm väiksemaks ja ei pea kaablit ümber tõstma.
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

küttevahetaja kirjutas: 04 Aug 2020, 22:05
spezwend kirjutas: 04 Aug 2020, 19:45 Ma olen juba paar korda saanud paigaldusviga tunda. Panin silma järgi traadi natuke liiga lähedale aiale 25-30cm. Maapind tõuseb mõne sendi aia ääres ja robot suudab kergelt eesmise küljega libamisi vastu aeda sõita ja on kisama pistnud "am lifted". Ehk kes edaspidi plaanib ise paigaldada, tuleb ikka nöör tõmmata ja min 30cm. :)
Ei tea mis niitjast jutt, aga HQl saab menüüst määrata kui palju ta kaablist üle sõidab. Ehk siis muuda cm väiksemaks ja ei pea kaablit ümber tõstma.
See on kehtiv vaid juhul, kui paigalduskaabel on terves niidupiirkonnas sama kaugusel takistustest. Näiteks neljanda seeria mudelitel on paigalduskaablist ülesõit tehasest 31 cm, kuid seda saab kasutaja muuta 20 ja 50 cm vahemikus.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Metallic
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 21 Veebr 2016, 19:24

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Metallic »

Kindel, et tinatamata kiuline 1,5mm vaskkaabel ei sobi piirdekaabliks 430x-le. Maha oleks vaja panna ca 700 jm.
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 75
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

Herizon kirjutas: 05 Aug 2020, 00:15
küttevahetaja kirjutas: 04 Aug 2020, 22:05 Ei tea mis niitjast jutt, aga HQl saab menüüst määrata kui palju ta kaablist üle sõidab. Ehk siis muuda cm väiksemaks ja ei pea kaablit ümber tõstma.
See on kehtiv vaid juhul, kui paigalduskaabel on terves niidupiirkonnas sama kaugusel takistustest. Näiteks neljanda seeria mudelitel on paigalduskaablist ülesõit tehasest 31 cm, kuid seda saab kasutaja muuta 20 ja 50 cm vahemikus.
Täpselt nii, panin 20cm aga kui diagonaalis aiale läheneb, siis ikka paar cm liiga lähedal, AM420.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Sai nädalavahetusel käidud ühtedel suvepäevadel ja sealses puhkemajas oli suure platsi muru korrahoidmiseks robotniiduk. Öösel vaatasin, et robotil olid pimedas sõitmiseks ca 7 ledist koosnev esituli ja seda mõlemal pool. Efektne ja ilusti valgustas küll, kuid minu teada robot ei vaja niitmiseks valgust. Kas ohutuseks ei oleks piisanud ühest vilkuvast värvilisest leedikesest roboti kaanel? Minu arvates mõtetu ressursside raiskamine.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Urmas kirjutas: 09 Aug 2020, 19:18 Sai nädalavahetusel käidud ühtedel suvepäevadel ja sealses puhkemajas oli suure platsi muru korrahoidmiseks robotniiduk. Öösel vaatasin, et robotil olid pimedas sõitmiseks ca 7 ledist koosnev esituli ja seda mõlemal pool. Efektne ja ilusti valgustas küll, kuid minu teada robot ei vaja niitmiseks valgust. Kas ohutuseks ei oleks piisanud ühest vilkuvast värvilisest leedikesest roboti kaanel? Minu arvates mõtetu ressursside raiskamine.
Selle riistapuu nimi on virtuaalne peenisepikendus, mis tõstab küll omaniku ego, kuid pole kahjuks praktiline.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
joosep5
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 02 Dets 2016, 21:16
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas joosep5 »

Panin omale 450x kaabliks 2,5mm2 plankkaabli. Töötab väga hästi ja olen rahul. Varasem kogemus näitab et kui on probleeme vesirottide ja muttidega siis 1,5 ruudusest saavad nad aastatega jagu, rääkimata mingist kiudkaablist. Kiudkaabli viga peitub selles et aastatega kui niiskus kaabli sisse pääseb, oksüdeerub see tolmuks (kogemused). Mul on aia pindala 5000m2 ja kaablit läks umbes 1000m. järgisin kõiki tootja poolt etteantud kaablipaigaldussoovitusi ja probleeme ei ole laadimisjaama leidmisega ja muude anomaaliatega. Statistika järgi on mul niitmisaeg 98,3% ja jaama otsimisaeg 1,7%. Aed ei just kõige lihtsama kujuga aga kõik nurgatagused on niidetud. Paigaldasin ka laadimisjaama hoone alla umbes 1m sügavusele ei tekkinud ka sellega probleeme. Kaablite paigaldusi mõtlesin mitu päeva läbi enne kui paigaldasin. Kaabli paigaldamisest ka natuke. Ise paigaldasin. Soone maasse teeb väga hästi tavaline kettmootorsaag, lihtsalt panin sügavuspiirdeks rulluisuratta saeplaadi külge et liiga sügavale ei saeks. Kaabel sai tõmmtud maasse 12mm vasktoru abiga. Tegelikult läheb töö väga kiirelt. Oma kogemus näitab et 1000m kaabli paigalduseks läheb kaks ketti ja kaks saeplaati, need on siiski suht odavad. Ise arvan et need kellel esinevad mingid imelikud anomaaliad pole väga korralikult paigaldusjuhendit läbi lugenud. Edu kõigile muruomanikele. Respekt ka Herizonile kellelt ka niiduki ostsin.
remo22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 04 Okt 2011, 20:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas remo22 »

Ise arutasime naabriga, kellel järgmisel hooajal ka plaan soetada niiduk seda paigalduse osa. Peale mõningasi õllede saime selgusele, et paar head odavat relaka ketast ja laseb nendega soone ette :) tegime paari meetrise proovitöö ja ajab kenasti asja ära, kogu pikkus ca 220m tuleb nii.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Käsiketassaag oleks mugavam, saab murule toetada ja tolmutab vähem. Madalamad pöörded.
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 75
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

ping kirjutas: 02 Aug 2020, 22:16 Aga kuna minu masin mõõdab niidumootori koormuse järgi niiduvajadust (tihedama/pikema heinaga kohapeal hakkab spiraali niitma) siis oleks mul just pikemaid terasid vaja.
Peaks vist vaibanoa teradega proovima.
:hello:
Pikemad terad on jälle müüki tulnud: https://www.ebay.com/itm/383575172427
--
Kuidas teil selle terade kaitseplekiga lood on? Mul korjab selle muru täis paari päevaga ja hakkab hirmsasti käristama. Lisaks on jälle muru hall. Niidab iga päev 8.00-22.00 ja enam vähemaks võtta ei saa, kuna kõrgemad niitmata kohad tekkinud. Prooviks olen vahetanud ka terasid iga nädal, ikka läheb halliks. Jääb selline mulje nagu see terade kaitseplekk lükkaks kõrre veidi pikali ja siis tera ei saa seda hästi lõigatud, vaid riivab/närib natuke. Hetkel võtsin prooviks selle pleki ära ja asi läks kohe paremaks, lõikas hallidel kohtadel hallid otsad maha.

Kivisid/kändusid/oksi/õunu jne pole, sile plats - kas ikka on seda plekki seal all vaja?
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

Mul see terade plekk alati puhas ja haljas, ei meenu ka, et oleks kunagi sodi kogunud. Kas see plekk taldrik ikka liigub või on kuidagi kinni jäänud, mis võiks seletada sodi kogumist.
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 75
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

Alt mis vastu muru nühib on puhas, aga pealt poolt mis terade pool on, on paksult murusodi täis ühe-kahe päevaga. Ringi käib ilusti ja kergelt kuni jälle sodi täis.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas ping »

spezwend kirjutas: 25 Aug 2020, 22:27 Alt mis vastu muru nühib on puhas, aga pealt poolt mis terade pool on, on paksult murusodi täis ühe-kahe päevaga. Ringi käib ilusti ja kergelt kuni jälle sodi täis.
Paistab et see sodikogunemine sõltub lõigatava kraami niiskusest ja margist.
Kuivaga tolmab ja märjaga on nagu pudru ketas täis.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ogram
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 11 Sept 2020, 11:34

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas ogram »

Lõpuks hammustasin ka läbi, miks on Husqvarnal neid juhtkaableid vaja. Nimelt ta tööaeg on vaid 3-4 tundi ja ta tahab ju ööpäevas 5 korda laadimas käia, ei saa ju koju mineku peale nii palju aega raisata. Amrogio töötab mul 11 tundi jutti ja no kui ta siis 0,5 tundi koju läheb, no las läheb. Laeb mõned tunnid ja paneb jälle 11 tundi tööd.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

Minu Husqwarna ei lähe mööda juhtkaablit mitte ainult laadima, vaid mõned korrad vahele jäänud ka ka niitma minemisel, tiksubki laadijast juhtkaabli lõppu ja alles siis lülitab niiduterad sisse ja hakkab niitma. Miks seda iga kord ei tee, seda ei oska arvata, mul 400 seeria niiduk, millel kaks juhtkaablit erinevatesse niidupinna osadesse, võimalik et tal sees miski loendur, mis jätab juhtkaablist ülesõidud meelde, kui ühest juhkaablist ülesõite liiga palju koguneb, järeldab, et teise kaabli piirkonnas vähem sõidetud-niidetud ja järgmiselt laadimiselt tulles mööda juhtkaablit juhatab end teadlikult vähemniidetud piirkonda.

Mind ennast üldse ei huvita mitu tundi niidab või laeb ja mitu korda laadimas käib - seni kuni plats niidetud, tehku kuidas tahab. Mul ilmastikutaimeri seadistuse peal ja selle järgi ta käib nagunii laadimas oma arusaamise järgi - kui hein kõrgem on terale takistus suurem ja niidab rohkem, kui terale takistust ei ole, järelikult muru piisavalt niidetud ja niiduk jääb laadijasse pikemaks puhkama.
ogram
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 11 Sept 2020, 11:34

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas ogram »

Kirjutasin selle tähelepaneku sellepärast, et see "ruttu koju" oli minu jaoks seni ainuke eelis Ambrogio ees.
See on ainult minu arvamus, vabandan HQV niidukite ees.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Prill kirjutas: 11 Sept 2020, 12:14 Minu Husqwarna ei lähe mööda juhtkaablit mitte ainult laadima, vaid mõned korrad vahele jäänud ka ka niitma minemisel, tiksubki laadijast juhtkaabli lõppu ja alles siis lülitab niiduterad sisse ja hakkab niitma. Miks seda iga kord ei tee, seda ei oska arvata, mul 400 seeria niiduk, millel kaks juhtkaablit erinevatesse niidupinna osadesse, võimalik et tal sees miski loendur, mis jätab juhtkaablist ülesõidud meelde, kui ühest juhkaablist ülesõite liiga palju koguneb, järeldab, et teise kaabli piirkonnas vähem sõidetud-niidetud ja järgmiselt laadimiselt tulles mööda juhtkaablit juhatab end teadlikult vähemniidetud piirkonda.
Ma ei tea kas juhtkaabli(te)st ülesõite loetakse aga tingimata vajalik see ei tundu olevat. Peaks piisama ka sellest, et mingid korrad alustab niitmist kohe jaama juures ja mingid korrad alustab juhtkaabli lõpus ning peab arvet - mitu korda millises kohas alustas. Ühtlasem tulemus keerulistel niidualadel. Mul on suht keeruline ala ja tulemusega olen rahul, kõik on ühtlane.
ogram kirjutas: 11 Sept 2020, 11:36Amrogio töötab mul 11 tundi jutti ja no kui ta siis 0,5 tundi koju läheb, no las läheb. Laeb mõned tunnid ja paneb jälle 11 tundi tööd.
Sellest jutt? https://www.stokker.ee/robotniiduk-l400 ... -429008606
11h jutti ja 12k €. Enamikel siin vist ei ole mitu ha niiduala.
ogram
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 11 Sept 2020, 11:34

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas ogram »

Ei, masin on Ambrogio 300R ja akupank on 30Ah.
Nüüd plaanis 350i Elite S+ soetada ja paneb ka 12 tundi jutti (kui vaja), hinnaklass 4000-5000€
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

ogram kirjutas: 11 Sept 2020, 17:00 Ei, masin on Ambrogio 300R ja akupank on 30Ah.
Nüüd plaanis 350i Elite S+
Praegusega juhtus midagi või?
ogram kirjutas: 11 Sept 2020, 17:00 hinnaklass 4000-5000€
Äkki Husqy põhieelis on siis hinnatase? Mudel 315 läks maksma ~1400€ (koos kaablite ja konksudega ga 1520.-), peaks niitma kuni 1500 m2. Niiduaeg, otsinguaeg jne mind ka väga ei huvita. Muru on ilus ja ainuke mure on hommikuks potsatanud õunad ära korjata.
ogram
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 11 Sept 2020, 11:34

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas ogram »

Hinnatase sõltub territooriumi suurusest eelkõige
Kas 1500 või 6000 ruutu on määrav
remo22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 04 Okt 2011, 20:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas remo22 »

Kuna hakkab esimene hooaeg niidukil lôppema, siis mis protseduurid ees ootavad. Masin ise liigub mehkasse hooldusesse, aga mis laadimisjaamaga talveks? Lahti keerata ja kuuri? Mis nende kaabli otstega sellisel juhul, kuidagi kinni pakkida?
Vasta