robotniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas laurit »

6,5 cm on selline turvaline paksus (tegelikult küll veidi alla selle).
külaline13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 02 Juul 2019, 11:09
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

Kellelgi Ambrogio Elite 4.0 kohta kogemusi või arvamusi? Jäin mõtlema teise valikuna Husq 430x-le. Vaja oleks äpiga eemalt jälgimist-juhtimist. Ca 1700m2, üksjagu saarekesi sees ja mitmete soppidega. Juurikaid, kände, käbisid pole, mõni osa on ehk künkliku võitu, aga mitte selline kuhu kinni võiks jääda. Kuna sellisele alale head masinat ei silmanud, millel oleks siis eemalt juhtimise-jälgimise võimalus, sai juurde mõeldud, et tõstaks ta kord nädala-kahe tagant ka aia taha ca 500m2 ala niitma. Niimoodi need suuremad mudelid silma jäid, et jõudlust peaks piisama. Omal on 6 suve Husqi 330x tööd teinud ja tööst+masinast on ettekujutus täitsa olemas. Kuna see jääb hätta võililledega, siis oleks ehk Ambrogio jäiga teraga etem? Ja lisaks kui nädala-kahe tagant aia taha tõsta, ootab ees ilmselt kõrgem rohi, millega Ambrogio saaks kiiremini hakkama.
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

külaline13 kirjutas: 28 Apr 2021, 21:46 Omal on 6 suve Husqi 330x tööd teinud ja tööst+masinast on ettekujutus täitsa olemas. Kuna see jääb hätta võililledega, siis oleks ehk Ambrogio jäiga teraga etem?
Kas 330X jääb võililledega isegi siis hätta, kui lõikekõrgus on minimaalne ja lendterad teravad?
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
külaline13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 02 Juul 2019, 11:09
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

Niidukõrgus on pidevalt 4 või 5 peal. Väga madalaks ei tahaks lasta, kuna pinna konarusi ka kohati üksjagu, oksarisu kukub puude alla ja liiga madalat ei tahaks. Ehk sel aastal proovin päev-paar päris madalaks panna, võimalik et kunagi proovisin. Võililledega aga täheldan, et need kasvavad pigem maadligi pikaks ja ajavad siis end püsti. Kui on selline pikk vars, siis niiduk koolutab selle enda alla maha, tera eest ära ja pärast ülesõitu ajab jälle üles. Usun et terad on hooaja alguses piisavalt teravad. Käsiniidukiga saab pea kõik maha, mõned piki maad jäävad alles.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Kui ma ei eksi, siis teema on MURU niitmine. Niiduk sõidab mööda maad ja niidab vastavalt lõikekõrgusele. Võilill on kaval ja kasvatab õie lõikekõrgusest allapoole. Milles niiduk süüdi on? Ma pigem vaataks peeglisse.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

Võilill äärmiselt kohanev, tiheda niitmise puhul suudab õitseda madalalt, kui muru. Ma ei ole võilille osas vahet märganud, kas niita muruniiduki, murutraktori või robotiga - võilill võidab, traktoriga madalalt lastes paistab niidujärgselt pilt ilus aga järgmisel hommikul on tallatud võilille rootsud koledalt püsti. Robotiga on rootsud koguaeg püsti sest robot ei suuda kogu platsi tunni-paariga korraga puhtaks teha.
Ma olen võilille kohapealt alla andnud - tuleb see nädal-paar võilille tippaega lihtsalt ära kannatada. Ise ei viitsi enam võilille peale isegi ärrituda, samas kui tuttav uue maja ja haljastuse omanik ajab taga taimekaitsespetsi, kellel õigus mürkidega ringi käia, sest juba ta leidis muru seest võilille lehtede moodi taimi :)
Üks vanem kolleeg kunagi väitis, et võilille vastu ei olevat muud rohtu, kui sügavkünd, kus mullakamar koos juurte ja värkselt sadanud seemnetega adraga sügavale ära pöörata.
külaline13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 02 Juul 2019, 11:09
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

Võilille osas ei ole eesmärk sellest niitmise teel vabaneda, lihtsalt nendin, et lendteraga robot ei saa neid niidetud praktiliselt üldse, vähemalt minul. Pikad varred püsti pikka aega. Käsiniidukiga on küll järgmisel päeval midagi uuesti püsti, aga lased üle kui viitsid ja plats puhas, vähemasti ilus ühtlane pilt. Vot ei tea kas jäiga teraga robot niidab neid äkki efektiivsemalt?
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

Tõsi on, et pikad varred kipuvad mõneks jaks jääma, ja minu arvates pole seal tera tüübiga pistmist - vars on nii pikk, et robot üle sõites vajutab varre külili maha ja terad ei taha varreni ulatuda, üle sõites vars ajab end vedruna püsti, ja heal juhul varrel näha terade vigastuis aga mitte niipalju, et vars langeks. Aga robot saab neist lõpuks jagu, kuigi mäletan, et mullu, kui trimmeriga ääri jm tegin lasin mõned pikemat aega murust turritavad võilille varred ka ära.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Ma võilille osas niidukile ei looda. Annan oma panuse Fiskarsi napsikuga. Kui see õigesse kohta vajutada, tõmbab võilille välja koos 10-20-30 cm juurega. Oleneb pinnasest ja niiskusest ilmselt. Tundub, et konkreetses kohas on paariks aastaks rahulik ja muru saab kasvada. Võilill, kui ei tõrju, levib-laieneb vahetult maapinna pealt ja tõrjub muud taimed eemale.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mis häda teil nende võililledega on? :scratch: Ühtlast rohelist muru on IGAV vaadata, silme ees hakkab virvendama. Efekti peab sees olema, ka murus. ;) Lillepeenraid teete millegipärast küll. Muide, võililledest saab väga head käsitöömaheveini. Tehtud, maitses ja kui juhtub vaba aega olema, lähen korjama ja teen uuesti.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Joosep Toots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Mai 2019, 22:44
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Joosep Toots »

Mõtlesin, et esinen sellise filosoofilise mõtteavaldusega :)

Mul on u. 3000 m2 suhteliselt raskel niidetaval pinnal (ebatasane, viljapuud, lillepeenrad, koerte kaevatud augud, hooned jne.) 4 aastat töös olnud Wolf Garten Robo Scooter 3000 (https://www.roboter-rasenmaeher.net/wol ... oter-3000/) e. enamlevinud Robomow RS630 (https://www.roboter-rasenmaeher.net/rob ... mow-rs630/) kloon. Masin on tugev, niidulaius 51 cm, laseb väikemad käbid ja õunad peeneks ning teeb oma tööd üldiselt ausalt. Viperusi aeg-ajalt esineb - jääb kinni vms. Ostsin, kuna oli tavahinnast pea 2x soodsam. Aga selle aja peale on katki läinud 2 rattavõlli (õnneks garantiiajal), uued rattad pandud, kuna "rehvimuster kummivilistamisega" ära kulunud, mõlemad rattamootorid välja vahetanud, korra niisama hoolduses käinud, nüüd laadijal mingi jama. Kõik asjad tellisin ja paigaldasin ise. Ilmselt oleks töökojas teist samapalju juurde pandud. Lisaks lasin traadi raha eest paigaldada, aga ka seda on tulnud (nagu ilmselt meil kõigil) kohendada ja õgvendada ning paar korda on õnnestunud endal see ka katki teha. Terasid peab teritama, masinat puhastama, talvekorteris hoidma, laadimiskohta tuli juhe vedada, ka elektrit kulub pisut. Raudpolt tuleb millalgi reeglina ka aku välja vahetada - pole ka odav lõbu.

Ühesõnaga, kui ma kulud kokku lõin, siis oleks saanud selle raha eest lasta vähemalt 4 aastat elukutselisel sedasama krunti niita ise lillegi liigutamata. Iisraeli firma asemel oleks kohalik mees raha saanud, endal oleks vähem jama, osa plastmassi oleks tootmata ja transportimata jäänud. Rahaline efekt on seda suurem käsitsiniitmise teenuse kasuks, mida väiksem on krunt - seda kallim on ühe m2 kohta robotniiduk. Lisaks liigub muu maailm juba vaikselt eemale robotniidukitest - probleem selles, et eriti linnastunud alade inimesed on hakanud aru saama, et ühtlane roheline muru on pea samasugune monokultuurne kõrb nagu asfaltplats või rapsipõld. Seal ei jõua reeglina ükski õis üles tõusta (vastupidiselt sellel kui 1-2 nädala tagant niita) ja paljud (kasulikud) mutukad ajab ka minema. Soovitatakse niikuinii nii tavalise muruniiduki kui roboti puhul metsikuid saarekesi jm. elukohti satikatele jätta.

Ühesõnaga, kui järgmine ostukoht tekiks, siis mõtleks ise sügavalt järgi, kas järgmine kord niidukit osta või asi paar korda kuus asjatundjal ära teha lasta.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Joosep Toots kirjutas: 29 Apr 2021, 18:06 Mõtlesin, et esinen sellise filosoofilise mõtteavaldusega :)
Sa oled vist teine inimene selles teemas, kellel on minuga sarnane mõtlemine. :thumbsup: Tegelikult kolmas, sest adminn Hiid jõudis enne sinu postitust avaldada tänu mu eelneva mõtteavalduse eest. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Joosep Toots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Mai 2019, 22:44
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Joosep Toots »

Jah, Urmas, osaliselt ajendaski mind kirjutama sinu postitus. Mul kasvavad ka murus need taimed, mis kasvavad. Eriti ei saa ma aru neist, kes sealt sammalt välja katkuvad. See on ju jala all veel mõnusam kui muru! Ilus vaadata ja niitmist ka vähem :) Ja võilill on mu arust sama ilus kui iga teine lill, ainult naisele ei tohi ma seda valjusti öelda ;) Näiteks teise krundi peal, kus ma ise käsitsi muruniidukiga niidan, jätan alati metsikud lillesaarekesed neist, mis parajasti õitsevad (v.a. küll võilill) - noh, on nii palju ruumi, et mahub ka saarekeste kõrval askeldama. Suve jooksul tore vaadata, kuidas muster muutub ja õitsevad saarekesed teise koht tekivad :) Robot sõidaks muidugi kõigest üle.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Joosep Toots kirjutas: 29 Apr 2021, 22:25 Jah, Urmas, osaliselt ajendaski mind kirjutama sinu postitus. Mul kasvavad ka murus need taimed, mis kasvavad.
Meil maal käib muruniitmine aiatraktoriga vastavalt muru kasvule ehk kui läheb üle 10-15cm ja ei leia enam mahakukkunud asju muru seest üles. Sõltuvalt suvest 3-6korda. Puude-põõsaste-aiamaa-maja-kasvuhoone ääred trimmeriga. Ca 50cm raadiuses puude-põõsate ääri pritsin hooaja jooksul 2x Roundup-ga. Seda selleks, et trimmeriga mitte vigastada puude-põõsaste tüvesid. Lohutuseks annaks puudele-põõsastele peale seda kui näen, et nii muidu rohi või umbrohi hakkab välja surema, naturaalset või granuleeritud kanasitta.
Joosep Toots kirjutas: 29 Apr 2021, 22:25 Eriti ei saa ma aru neist, kes sealt sammalt välja katkuvad. See on ju jala all veel mõnusam kui muru! Ilus vaadata ja niitmist ka vähem
Oi kuidas ma olen mõttes arusaamatult vaadanud ja omaette itsitanud inimeste üle, kes võitlevad mingi "ilu" nimel samblaga. Ostavad selleks eraldi graanuleid, graanulite külvikuid jnejne. Minu jaoks jaburus võidelda loodusega. Mingi ilu nimel? No ei ole ka ise mingi tumeroheline, aga ikkagi. Ja siis tulevad mingid tumerohelised veganid veganšašlõkki(?) tegema-sööma, viskavad oma taastumatust loodusvarast tehtud kroksid jalast ja kiidavad sambla pehmust jalge all. ;)
Vähemalt ühes asjas ma kiidan nende roheliste propagandat. Niipalju kui oma tellijate käest olin kuulnud, siis MuPo käis linnakassa täitmise nimel visuaalselt muru pikkust mõõtmas. Kui oli üle 15cm, siis võisid trahvi teha. Juhul kui mupolased oma nõudmistega pikalt saatsid. ;) Õnneks on nüüd roheliste propaganda mõjul tekkinud selline mõiste nagu "liigirikkus", mis lubab pikemat muru välja vabandada.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Joosep Toots kirjutas: 29 Apr 2021, 18:06 liigub muu maailm juba vaikselt eemale robotniidukitest - probleem selles, et eriti linnastunud alade inimesed ... Soovitatakse niikuinii nii tavalise muruniiduki kui roboti puhul metsikuid saarekesi jm. elukohti satikatele jätta.
...
kas järgmine kord niidukit osta või asi paar korda kuus asjatundjal ära teha lasta.
Kas keegi väidab, et mururobot on rahaliselt kuidagi tasuv? Mina valisin roboti MUGAVUSE pärast. Mugav mulle ja kõigile naabritele. Nad pea enam bensuka müra taluma. Terasid olen 2x teritanud (5 min koos kruvimisega) sest ei leidnud vahetusteri üles :oops:. Ühesõnaga masin mul kallim aga terad ei maksa pmst midagi ja vahetus võtab mõne minuti. Traadi panin ise maasse, see oli küll ebamugav :D. Kevadeti pean mõned murupiirded üle vaatama ja (kerkinud) alla tagasi kopsima. Kokkuvõttes, kuidas ka ei vaata, mu elu on palju mugavam, kui enne robotit. Ja muru on kogu aeg niidetud. :thumbsup: Lillepeenrad jm saarekesed on ka olemas.

Su "muu maailma argument" ei päde! Robot jätab täpselt samamoodi saarekesed niitmata, kui need on tähistatud.

Nähes, kuidas asjatundjad toimetavad avalikel haljasaladel, ma ei taha neid oma kodukrundile! Tasuta ka mitte. Ootan aega kus niiduteenuse pakkujate müra hakatakse reguleerima. Praegu on see lärm ikka masendav, kui avalik muru nt 20m kaugusel ja niitmise ajal kodus vaja olla :(.
Joosep Toots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Mai 2019, 22:44
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Joosep Toots »

aero kirjutas: 30 Apr 2021, 11:19 Su "muu maailma argument" ei päde! Robot jätab täpselt samamoodi saarekesed niitmata, kui need on tähistatud.
Pädeb ikka küll. Elan vaheldumisi Eestis ja ühes Euroopa heaoluriigis ja näen vahesid väga teravalt. See algab sellest, kas ajada põlevkivi ahju ja põletada kodus plastikut kuni selleni, et koduõue rajatakse poolloodusliku koosluse asemel paremal juhul joonlauaga muruplats, halvemal juhul asfaltplats pere lemmikule - autole. Nagu öeldud, mul on endal suur õu, mida niidab robot - seega kogemus mitmeid aastaid olemas.

"Muus maailmas" käivad kommunaalplatse juba pooltel juhtudel mehed akuriistadega niitmas. Ka sinna on Eestil veel veidi maad minna.

Teenusepakkuja eelis roboti ees on veel see, et robotile lisaks tuleb ikka mitmed nurgad, aiaääred jms. kas käsiniidukiga või trimmeriga üle last. Teenuse puhul teeks sama mees need asjad ka ära.

Aga ega ma ei vaidlegi. Pakun lihtsalt teist vaatenurka. See on umbes sama, kas autot peab omama või saab näiteks taksoga kokkuvõttes odavamalt ja mugavamalt hakkama. Näiteks arutasin iseendaga, kas peaks soetama lintsaeraami, kuna mets on olemas ja lauda vahest vaja. Asi igavene kolakas, kallis ka, aga saaks kohe laua lasta, kui vaja. Samas, tuleb mees mobiilse kaatriga, teeb enamuse tööd ise ja paremini ära kui mina ning hunnik raha ei roosteta õue peal. Valikuvabadus.
külaline13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 02 Juul 2019, 11:09
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

Jutt on läinud teemale, kas või miks üldse niita ja et robotiga on niitmine kallim. Kuna siin tehnika kohast infot ei ole tekkinud, lõin huvi pärast oma kulud kokku.
Masin paigaldusega 3000, kõik senise 6a kulud ja nüüd algava omad kokku ca 1000. Eeldasin ostes masina elueaks 7a. Hetkel tundub, et kestab kauem. Seni läinud toiteplokk ja üks veoratas. tehtud on hooldus 1x aastas, paar väljakutset on juhtunud, komplekt terasid hooajaks ja väike elektrikulu. Seega 4000/7=ca 570 eurot aastas.
Niita on ca 2500 m2 rohupinda. Asjalik raiderimees tegi 1,5h. Nikerdamist ja keerutamist jagub kah. Lisaks ca 0,5h kitsamad kohad käsimasinaga, kuhu raider ei pääse.
Seega läheks 2h niitmiskorrale, kahe masinaga, mis katab võrreldava ala robotiga. Ja nüüd soodsate tööde mehed pakkuge, mitu korda hooajal te selle raha eest sellist tööd tegema tuleksite oma tehnikaga? Vaja oleks minimaalselt 20 korda, aga pigem vahemikus 20-30x/hooaeg. Seega: kas 19-29 eurot kord tundub hea tasu?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas ping »

külaline13 kirjutas: 30 Apr 2021, 16:10 Jutt on läinud teemale, kas või miks üldse niita ja et robotiga on niitmine kallim. ...
... Seega: kas 19-29 eurot kord tundub hea tasu?
Ja see hind peaks sisaldama ka tehnika soetusmaksumust ja jooksvaid kulusid.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Joosep Toots kirjutas: 30 Apr 2021, 12:55
aero kirjutas: 30 Apr 2021, 11:19 Su "muu maailma argument" ei päde! Robot jätab täpselt samamoodi saarekesed niitmata, kui need on tähistatud.
Pädeb ikka küll. Elan vaheldumisi Eestis ja ühes Euroopa heaoluriigis ja näen vahesid väga teravalt. See algab sellest, kas ajada põlevkivi ahju ja põletada kodus plastikut kuni selleni, et koduõue rajatakse poolloodusliku koosluse asemel paremal juhul joonlauaga muruplats, halvemal juhul asfalt.
Kui teemas püsida, siis sa väitsid, et muu maailm kasutab roboteid järjest vähem kuna ühtlaselt niidetud muru ei ole enam moes, pole piisavalt öko. Ja edasi tood näiteks väikesed muruplatsid ja asfaldi. Mida sa öelda tahad? Heaoluriigi linnades jääb eramuru vähemaks? So?
Joosep Toots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Mai 2019, 22:44
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Joosep Toots »

Minu arvestus oli 20 EUR/h käsiniidukiga ja 2 nädala tagant niita mai-september. Vähemalt selline on hind Tartu kandis. Maal, Otepää vallas saab ka 15 EUR/h. Raider on 25 EUR/h, aga teeb ka 3-4x kiiremini, kui mees. Ega ma ei ütlegi, et asi on alati ühte või teistpidi. Lihtsalt, et pea samasuguse tulemuse võib saavutada ka teistmoodi.

Muruplatsidest nii palju, et eestlased pole veel sinna jõudnud, et (vähemalt uuemate majade juures, mitte maal vanaema juures) koduaias looduslikke kooslusi kasvada lasta (väike võsapuhmas, pikem rohi, puud maja lähedal, sammal, ebatasasused). Sageli eelistatakse sirget maharullitud muru ja asfalti/sillutist. Aga küllap see trend varsti tuleb, kuhu ta pääseb. Samamoodi nagu taaskasutus, pakendiringlus või energiasääst. Kõik need on olnud aastaid enne Eestis juurdumist lollide lääne inimeste veidrused.

Ise jälgin siiski ka silmanurgast uusi niidurobotite arenguid, nt. neljarattaveolised, ilma traadita jms. Muuhulgas on mul olnud kodus ka 3 erinevat tolmuimejarobotit ja 1 põrandapesurobot. Kõigis olen lõpuks erineval viisil pettunud - on kas tarkvaraliselt lolliks või katki läinud või pole head tulemust. Nii, et katsetatud on küllaltki :)

Rahu rahvaste vahel ja head töörahva püha kõigile! :)
laurii12345
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 05 Mai 2021, 14:42

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas laurii12345 »

WORX Landroid L1500, WR153

On kellelgi kogemust antud niidukiga?
remo22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 04 Okt 2011, 20:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas remo22 »

Miks husq 315 51% aku pealt laadimisjaama ennast suunab? Taimer on 8-20 pandud niitma, 19.05 kell 51 akuga ja tuttu.
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

remo22 kirjutas: 13 Mai 2021, 19:05 Miks husq 315 51% aku pealt laadimisjaama ennast suunab? Taimer on 8-20 pandud niitma, 19.05 kell 51 akuga ja tuttu.
Kust Te 51% saate?
Ilmataimer deaktiveeritud?
Kui muu ei aita, keerake põhitaimer 24 tunni peale ja vaadake, mis juhtub.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
remo22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 04 Okt 2011, 20:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas remo22 »

Herizon kirjutas: 13 Mai 2021, 19:55
remo22 kirjutas: 13 Mai 2021, 19:05 Miks husq 315 51% aku pealt laadimisjaama ennast suunab? Taimer on 8-20 pandud niitma, 19.05 kell 51 akuga ja tuttu.
Kust Te 51% saate?
Ilmataimer deaktiveeritud?
Kui muu ei aita, keerake põhitaimer 24 tunni peale ja vaadake, mis juhtub.
Juhuslikult vaatasin seda nende äppi sellel ajal, kui nägin et laadima liikus. Seal oli aku tase 51%.välja niitma tuli vist 18.10 ajaliselt, kui õieti mäletan. Ilma asi on deaktiivne jah. Pm oli natuke alla tunni väljas ja selle ajaga arvaks, et aku ikka tühi olema ei peaks. Rohi hetkel suht hõre veel.
remo22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 04 Okt 2011, 20:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas remo22 »

995AAD81-7EBC-4A11-B6F8-423DF4F201EF.png
Ja tàna suht sama seis, umbes 18 tuli tàis akuga niitma ja praegu juba liigub tagasi
Peaks mingi reseti tegema?
Vasta