robotniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

rst kirjutas: 08 Juun 2021, 09:54 Kas Husqvarna 450X suurem niitmisvõimsus võrreldes 440 mudeliga on tõesti ainult GPS'ist tingitud?
Tehniliste näitajate poolest on tegu esmapilgul suhteliselt identsete masinatega.
Olen sellest siin varem kirjutanud, kuid 1000 ruudune erinevus tekib ultraheliandurist, mistõttu Automower 450X liigub niitmisel pea kaks korda kiiremini kui ultraheliandurita masinad (näiteks Automower 440).
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
TereTanel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 02 Sept 2008, 20:25

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas TereTanel »

Kas 420 vs 315X, kumba eelistada? Viimane ilmselt kõvasti uuem? Kuigi esimesel rohkem nö. ruute.
Infected
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 28 Mai 2007, 10:14

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Infected »

Yard force niidukil jääb piirdetraati puudu kas ma võin selleks osta ükskõik mis firma toodet või on seal kindel mark?
Ja kuidas selle kaabli jätkamiseha on, hiljem saab puruks lõigata kaabli, et kui niitmis maad juurde tuleb?
map
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Mär 2012, 09:07

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas map »

Tere
Kas kellelgi kogemusi Stihl niidukitega ka on? Kas on kehvemad kui Husqvarna omad?
Joosep Toots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Mai 2019, 22:44
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Joosep Toots »

Infected kirjutas: 09 Juun 2021, 07:09 Yard force niidukil jääb piirdetraati puudu kas ma võin selleks osta ükskõik mis firma toodet või on seal kindel mark?
Ja kuidas selle kaabli jätkamiseha on, hiljem saab puruks lõigata kaabli, et kui niitmis maad juurde tuleb?
Jah, võid kasutada n.ö. 3. osapoole traati. Peaasi aga, et ikka robotniiduki traati kasutad, mitte suvalist elektrijuhet. Et oleks niiskusele, UV kiirgusele jne vastupidav. Mul 2-s asukohas on jätkatud 2-3 erineva traadiga. Jätkata on kõige lihtsam spets klemmidega , aga need maksavad üsna korralikult, nt. https://saestuudio.ee/toode/husqvarna-p ... ndusklemm/. Kui suudad korralikult niiskuse eest ära isoleerida, võid ka muudmoodi proovida (soojuskahanevaga vms.-ga). Eks on ka ajutiselt isoleeriga paigatud, aga väga ei soovita - niiskus, lekkevool jne.
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

map kirjutas: 09 Juun 2021, 15:16 Tere
Kas kellelgi kogemusi Stihl niidukitega ka on? Kas on kehvemad kui Husqvarna omad?
Ilu on vaataja silmades. Loe ühte võrdlust SIIT.

Leidsin huvitava artikli, kust ilmneb, et akulaadijast alanud tulekahjus hävis 32 000 euro eest kodust vara. Sama loogika kehtib kõikide robotniidukite korral: võimaluse korral tasub laadimisadapter paigaldada kohta, kus see midagi peale iseenda ei sütita. Sama tasuks järgida ka akupatareide puhul, kuid enamasti hoiustatakse ja laetakse neid seadme sees, mistõttu pole selle tingimuse järgimine võimalik. Lisaks soovitan paigaldada laadimisadaptri kivipinnale, kuhu päike peale ei paista, et minimeerida selle ülekuumenemise ohtu.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Kuna sellel hooajal käis üks mees lausa Loksalt Kuressaares kaablipaigaldusmasinat rentimas, siis mul on hea meel teatada, et enam ei pea mandrilt sõitma Kuressaarde kaablipaigaldusmasinat rentima, sest Ramirent rendib nüüdsest antud masinat välja.
Ametlikud edasimüüjad üldiselt ei rendi kaablipaigaldusmasinat välja ja turul on selle järgi suur nõudlus ning mul on hea meel, et Ramirent tegi sellele olukorrale lõpu.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

a1b2 kirjutas: 19 Mai 2021, 10:53 Värskelt jõudsin eile õhtul samasse kohta välja. Võtsin julguse kokku ja harutasin rahulikult lauapeal selle mootorikoostu lahti. Määre on tõesti kuivavõitu, kuid hammasrattad on koostus õnneks kenad ja kõik see osa oleks uue määrdega kokku laotav ja uuevääriline. Vidinat ja kriginat ja loksumist teeb aga seesama võlli ots, mis istub korpuse külge kinnituva plastikflantsi sees ja mille külge kinnitub ratas ning ilmselt oleks seal sees olev laager vaja välja vahetada. Läbi ratta "rummu" sain ka kõik kruvid hea kruvikaga lahti, kuid laagrini jõuda sellegipoolest ei õnnestu, paistab olema kokku pressitud? On sellele lootust kuidagi siiski läheneda?
Alumisel pildil on punase noolega tähistatud koht, kus hammasrataste kandur on võllile pressitud.
Pilt

Selle kanduri alt on näha punase noolega tähistatud kuullaagrit.
Pilt

Selleks, et kuullaager eemaldada, tuleb kandur võllilt õige suurusega tõmmitsa ja kuumaõhufööniga välja tõmmata. Tõmmitsa keskosa toetub võllile ja haaratsid kanduri külgedele. Kruvikeerajatega alumiiniumist osale toetudes pole mõtet kandurit üritada eemaldada, sest see on seal kõvasti kinni.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas 951 »

Joosep Toots kirjutas: 09 Juun 2021, 21:30
Infected kirjutas: 09 Juun 2021, 07:09 Yard force niidukil jääb piirdetraati puudu kas ma võin selleks osta ükskõik mis firma toodet või on seal kindel mark?
Ja kuidas selle kaabli jätkamiseha on, hiljem saab puruks lõigata kaabli, et kui niitmis maad juurde tuleb?
Jah, võid kasutada n.ö. 3. osapoole traati. Peaasi aga, et ikka robotniiduki traati kasutad, mitte suvalist elektrijuhet. Et oleks niiskusele, UV kiirgusele jne vastupidav. Mul 2-s asukohas on jätkatud 2-3 erineva traadiga. Jätkata on kõige lihtsam spets klemmidega , aga need maksavad üsna korralikult, nt. https://saestuudio.ee/toode/husqvarna-p ... ndusklemm/. Kui suudad korralikult niiskuse eest ära isoleerida, võid ka muudmoodi proovida (soojuskahanevaga vms.-ga). Eks on ka ajutiselt isoleeriga paigatud, aga väga ei soovita - niiskus, lekkevool jne.
Spets klemmid maksavad 1.50 tk. Kui sa arvad, et see on liiga kallis siis võid kindel olla, et ise tehtud nikerdis tuleb lõpuks veelgi kallim. Täiesti mõttetu katse/koht kus "säästa".
Sama käib ka traadi kohta. Paned mingi suvalise traadi (või kõige odavama Hiina rämpsu) ja pärast veedad nädalavahetused neljakäpakil ringi roomates ning vigastatud kohti otsides. Säästsid sendi, et hiljem 1000 x peale maksta. :) :good:

Nagu keegi tark inimene ütles: "Ma ei ole nii rikas et osta odavat pas**. "
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas 951 »

rst kirjutas: 08 Juun 2021, 09:54 Kas Husqvarna 450X suurem niitmisvõimsus võrreldes 440 mudeliga on tõesti ainult GPS'ist tingitud?
Tehniliste näitajate poolest on tegu esmapilgul suhteliselt identsete masinatega.
Pilt
Oluline number on tööjõudus 450x on see 25% suurem.
Mul on 450X ja see niidab umbes 3700 m2 millega ta saab hakkama. Välja reklaamitud 5k m2 tundub kahtlane aga tõenäoliselt võimalik, kui masin töötab 24/7. Muru kõrgus on mul seadistatud 6 cm. Suurema osa päevast istub oma putkas sest murule ei pidavat kuumaga niitmine hästi mõjuma. Sompus ilmaga andku aga minna.
Eks suve teine pool on lihtsam, muru ei kasva nii kiiresti.

See masin võib olla ka paras tüütus, kui sul on aiatoolid jms mööda hoovi laiali. Näiteks ronib ta lamamistoolide alla ja jääb sinna lõpuks kinni. Unustad teetassi või joogiklaasi muru peale - tükid taga. Lükkab ka toole ümber jne.

Aga samas, robotniiduk on hea investeering. Muidu ma raiskaks iga vaba hetke niiduki seljas. :D
Viimati muutis 951, 24 Juun 2021, 15:44, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

951 kirjutas: 24 Juun 2021, 11:41 Mul on 450X ja see niidab umbes 3700 m2 millega ta saab hakkama. Välja reklaamitud 5k m2 tundub kahtlane aga tõenäoliselt võimalik, kui masin töötab 24/7.
Olen teinud 450X paigaldusi 5500 - 6000 m² peale ja saab vähemalt esimesel hooajal hakkama ilma, et peaks niitma 24/7. Rohkem on küsimus pikemaajalises toimetulekus, mil akupatareide mahtuvus on vähenenud ja sellevõrra niitmisaeg lühem. Lisaks on paljuski kinni paigalduses, seadistuses ja hoolduses.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas 951 »

Herizon kirjutas: 24 Juun 2021, 11:56
951 kirjutas: 24 Juun 2021, 11:41 Mul on 450X ja see niidab umbes 3700 m2 millega ta saab hakkama. Välja reklaamitud 5k m2 tundub kahtlane aga tõenäoliselt võimalik, kui masin töötab 24/7.
Olen teinud 450X paigaldusi 5500 - 6000 m² peale ja saab vähemalt esimesel hooajal hakkama ilma, et peaks niitma 24/7. Rohkem on küsimus pikemaajalises toimetulekus, mil akupatareide mahtuvus on vähenenud ja sellevõrra niitmisaeg lühem. Lisaks on paljuski kinni paigalduses, seadistuses ja hoolduses.
Hea kuulda. Peaks endal ka ala veidi suurendama. Mul on seal muidugi paar sellist pikka kitsast riba millest välja tuleks on tõenäoliselt energiamahukas.

Meile paigaldati see eelmise aasa sügisel. Tänaseks on ~ 900 h niitmist, ~ 2000 km sõitu ja 180 h laadimist.
Terad panin see aasta uued (need uued tugevamad) ja talveks saadan edasimüüja "hotelli", kus tehakse hooldus, puhastus jne.
hajameelne
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 13 Dets 2007, 18:41
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas hajameelne »

Tere
Minu 450X niidab alates 2019 septembrist ca 5700 m2 pindala. Töötunde tänaseks 1812, niitmisag 95,7%, läbinud 4044 km. Niidab 7.00 - 22.00 ja saab sellega kevadisel ajal hakkama. Suve teisel poolel tõmban niiduaega alla.
Kui kevadel muttidest ja muudest mõjuritest kahjustada saanud traadi parandatud saan (kusagil märtsi lõpu poole), siis teen esimese niitmise päiris niidukiga +robot. Muidu jääb väga pikalt kogu pind tutiline. Maa tasapinnaline, paljude puude ja põõsastega.
Kui see piirde- ja juhtkaablite teema välja arvata, olen rahul. Aga originaal roheline, rabe, kaabel ei kannata kriitikat.
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

hajameelne kirjutas: 25 Juun 2021, 19:35 Tere
Minu 450X niidab alates 2019 septembrist ca 5700 m2 pindala. Töötunde tänaseks 1812, niitmisag 95,7%, läbinud 4044 km.
Ühel kliendil on umbes sama suur niiduala, kuid laadimisjaama otsinguaeg on ca poole võrra väiksem kui Teil. Ilmselt niiduk korralikult seadistamata või paljude kitsaste käikude ja tupikutega niiduala, kus juhtkaabel puudub.

Pilt


Teisel kliendil, kel 450X töötab ca 5000 ruudusel pinnal, on statistika sisuliselt sama.

Pilt
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
remo22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 04 Okt 2011, 20:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas remo22 »

Milliseid seadistusi vôiks vaadata masinal, et see otsi aeg paremaks saada. Mul teine aasta 315 ja otsiaeg ikka seal 11% juures
hajameelne
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 13 Dets 2007, 18:41
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas hajameelne »

Tere. Ega ma seadistamise osas midagi kosta oska. Näha on, et töö alt on ECO reziim ja ilmataimer väljas, spiraallõikamine sees. Mälu järgi soovitati ilmataimer välja jätta, kuna pidi hakkama peale vihma mitte endisest asukohast niitma, vaid kusagilt algusest.
Paigaldamine -> muru katvus -> on sees GPS abil navigeerimine.
Pildilt on halvasti näha lehtpuid ja põõsaid. Põõsaid ja puid on kokku umbes 60 ja pildi ülemises servas on lisaks näha elupuude siksak rivi, nende vahelt niidab samuti.
suurem osa_4 (Medium).jpg
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

hajameelne kirjutas: 26 Juun 2021, 11:31 Tere. Ega ma seadistamise osas midagi kosta oska. Näha on, et töö alt on ECO reziim ja ilmataimer väljas, spiraallõikamine sees. Mälu järgi soovitati ilmataimer välja jätta, kuna pidi hakkama peale vihma mitte endisest asukohast niitma, vaid kusagilt algusest.
Paigaldamine -> muru katvus -> on sees GPS abil navigeerimine.
Pildilt on halvasti näha lehtpuid ja põõsaid. Põõsaid ja puid on kokku umbes 60 ja pildi ülemises servas on lisaks näha elupuude siksak rivi, nende vahelt niidab samuti.
Pilt
Tsiteering veebilehelt https://herizon.ee:
X versiooni (GPS'iga) soovitame vaid kasutajale, kel on suur varguseoht või pidevalt ollakse niidupiirkonnast ära ja on vaja, et robotniiduki asukoht kaardil ja olekuinfo oleks nutitelefonis alati kättesaadav. Kui paigaldus ja installatsioon on tehtud korrektselt, siis niiduefektiivsus GPS'ita masinatel (või GPS'iga masinatel, millel GPS on välja lülitatud) on parem, sest kui GPS on aktiveeritud, siis Automower jagab niidupiirkonna erinevateks osadeks ja niidab vaid ühte osa korraga. See tähendab, et lagendikel jääb Automower lagedatel kohtadel lihtsalt seisma ja keerab end ümber ning jätkab niitmist, mis vähendab niiduefektiivsust, kui ta niidaks peatumata edasi. Lisaks GPS'i aktiveerides kasutaja enam ei saa reguleerida, kui mitu meetrit laadimisjaamast enne niitmise alustamist juhtkaablit peab järgima - GPS'i aktiveerides Automower sõidab juhtkaablit järgides selle lõppu, kui niitmist oleks võinud alustada palju varem (näiteks juba siis kui robotniiduk on sõitnud läbi pudelikaela niidupiirkonna servale, mitte sõitma juhtkaablit järgides niidupiirkonna kaugemasse serva, kus juhtkaabel lõpeb ja alles siis alustada niitmist). Samuti ei saa kasutaja GPS'i aktiveerides kontrollida, kui tihti robotniiduk juhtkaablit järgib ning robotniiduk võib hakata niidupiirkonda tervikuna seetõttu ebaühtlaselt niitma.

GPS'i deaktiveerides ei kao GPS asukoht äpist ja tekivad menüüsse "muru katvus" alad. Antud niidupiirkonnas ühtegi ala pole vaja teha, sest kitsad käigud puuduvad. See tähendab, et robotniiduk alustab niitmist alati laadimisjaamast ja sõidab kaugematesse piirkondadesse samal ajal niites.

Paigalduskaablid tunduvad olevat paigaldatud õigesti, lihtsalt laadimisjaama otsimise seadistus on vale. Juhiku 1, 2, 3 viivitus 0 minuti peale, piirdekaabli abil laadimisjaama otsimine üldse ära keelata ja laadimisjaama enda signaal MAX peale. Tulemuse kontrollimiseks navigeerige robotniiduki peaaknasse ja hoidke numbriklahvi 0 mõned sekundid all, seejärel valige ajalugu ja viimaks otsinguajad. Võrrelge laadimisjaama otsinguaegu enne seadistuse tegemist ja pärast seda, kui robotniiduk on vähemalt 20 korda uute seadetega laadimisjaama tulnud.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
hajameelne
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 13 Dets 2007, 18:41
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas hajameelne »

Tere.
Muudatused tehtud ja ongi nii, telefonis roboti liikumine ikka näha :-)
Otsinguajad olid: keskmine 8 min, pikim 11min ja lühim 6 min. Nädala lõpu poole vaata, mis muutunud on.

GPS iseenesest on kasulikuks asjaks osutunud. Kuigi alguses oli selle mõte rohkem vargusega seotud, siis seni on see tublisti aidanud robotit hämaral ajal põõsaste alt üles leida.
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas 951 »

Mul on otsimise ajakulu 5.9%. - 450X
Midagi on siin ikka väga valesti seadistatud.

Menüüst vaatasin:

Keskmine: 12
Max: 55 <--- :shock:
Min: 2
joosep5
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 02 Dets 2016, 21:16
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas joosep5 »

450X
otsimisaeg 1,8%
pindala 5200m2
töötab 24/7
sügisel tõmban tööaega kõvasti maha umbes 1/3
pole hätta jäänud
keskmine päeva kilometraaz 50-55km
kaabel paigaldatud 2,5mm2 plankkaabel (peab muttide ja vesirottide rünnakule vastu)
kokkuvõtteks hea masin, soovitan kõigile.

430X
otsimisaeg 3,0%
pindala 2300m2
töötab 20/7, peaks veel vähendama- jõudlust jääb üle.
päeva kilometraaz 40km
niidutulemus on ikkagi husqvarnale vääriline.

Kord kuus vahetan terasid ja puhastan. Kogu lugu.
5+ hinne.
hajameelne
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 13 Dets 2007, 18:41
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas hajameelne »

Tere
450X
Otsimisaeg oli 04.07.21 üles tähendatuna: k 8 min; max 11 min; min 6 min.
Otsimisaeg 10.07.21 õhtu seisuga: keskmine 6min; max 11 min; min 1 min.
Otsimisaeg on vähenenud 25.06.21 -> 10.07.21 0,1 %, ehk siis 4,2 % peale. Laadimistsüklite arvu ei ole varasemalt üles kirjutanud aga samas ajavahemikus on niiduk läbinud 380 km (22 km/päevas) ja teinud seda 170 tunniga.
Küll vähendasin 04.07.21 ajagraafikus tööaega, mis nüüd on 09.00 - 20.00. Seega on peale seadete muutmist praeguseks teinud ehk 10 laadimistsüklit (kokku laadimistsükleid hetkel 531).
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Kui kaua on teil niidukite akud vastu pidanud. Kirjutage niiduala suurus m2, laadimistsüklite arv, tööaastad ja uue aku hind. Minul Ambrogio L300R Elite , aku 15Ah, aku pidas vastu 5aastat ja 3 kuud. Siis hakkas väsima ja masin ei jõudnud töötunde täis teha. Laadimistsükleid tuli 1345 ja töötunde 3990, niiduala 3000 m2. Uue aku eest küsitakse ca 600. Mina sain 1,5 aastat tagasi 190 euriga(ostsin kappi valmis, laadisin vahepeal)
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Veikko kirjutas: 12 Juul 2021, 09:21 Kui kaua on teil niidukite akud vastu pidanud. Kirjutage niiduala suurus m2, laadimistsüklite arv, tööaastad ja uue aku hind. Minul Ambrogio L300R Elite , aku 15Ah, aku pidas vastu 5aastat ja 3 kuud. Siis hakkas väsima ja masin ei jõudnud töötunde täis teha. Laadimistsükleid tuli 1345 ja töötunde 3990, niiduala 3000 m2. Uue aku eest küsitakse ca 600. Mina sain 1,5 aastat tagasi 190 euriga(ostsin kappi valmis, laadisin vahepeal)
Kas mitte L300R Elite ei kasuta 30 Ah (15 Ah + 2x 7.5 Ah) akupatareid (kogukulu koos vahetusega ca 1600 €)? Samal ajal 450X (5000 m² masin) akupatarei hind koos vahetusega on ca 350 €.
Võin akupatarei ümber ehitada odavamalt. Olemas on punktkeevitus, uued akuelemendid ja muu atribuutika.
Enda 430X 2016. aasta akupatarei veel väsimuse märke ei näita, niiduala ca 2200 m², töötunde ca 3000, laadimistsükleid ca 900.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Sinna ja mahub sisse 30 Ah kuid tavakomplektiga tulevad 15Ah üks suur aku. Mul vana aku alles, vaatan sinna sisse teen pildid. Siis võiks arvutada palju maksaks taastus. Ambrogio niidukite probleem ongi kallid akud. Akuvahetus ise võtab aega 6 minutit. Kui nüüd uue akuga peab 6 aastat vastu siis vaja mitte uut akud vaid juba uut masinat. Ka oli algusaastal probleem selles, et müüja pani ta tööle ülearu pikalt. Õppisin masina selgeks ja saavutasin 35% vähema tööga sama tulemuse.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Veikko kirjutas: 12 Juul 2021, 12:00 Sinna ja mahub sisse 30 Ah kuid tavakomplektiga tulevad 15Ah üks suur aku. Mul vana aku alles, vaatan sinna sisse teen pildid. Siis võiks arvutada palju maksaks taastus. Ambrogio niidukite probleem ongi kallid akud. Akuvahetus ise võtab aega 6 minutit. Kui nüüd uue akuga peab 6 aastat vastu siis vaja mitte uut akud vaid juba uut masinat. Ka oli algusaastal probleem selles, et müüja pani ta tööle ülearu pikalt. Õppisin masina selgeks ja saavutasin 35% vähema tööga sama tulemuse.
Selle ühe 15 Ah akupatarei hind on praegu ca 850 €.
Aku ümberehituse hind ei sõltu pelgalt sellest, kui palju elemente akupatareis on, vaid ka sellest, kas akupatarei mikrokontroller on volatiilse mäluga või mitte. Juhul, kui on, siis ümberehitus läheb kallimaks, sest nii kui aku mikrokontroller ühendatakse elementide küljest lahti, mikrokontrollerisse salvestatud kompileeritud kood kaob ja robotniiduki emaplaat ei võta seda akupatareid enam omaks. Seetõttu tuleb akuelementide vahetust teha nii, et mikrokontroller on pingestatud olekus või kui Zucchetti jagab mikrokontrollerile koodi (väga ebatõenäoline), siis seda tööd saab teha ka mittepingestatud olekus, kuid hiljem tuleb kood uuesti mikrokontrollerile kompileerida. Kolmas võimalus on tõmmata enne akude vahetust mikrokontrollerilt kompileeritud kood välja, kuid seda oskavad vähesed ja see ei pruugi õnnestuda. Ühesõnaga, akupatarei ümberehituse hinnapakkumist ei saa enne teha, kui asjatundja pole akupatareid analüüsinud.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta