robotniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kosekas
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas kosekas »

Tere.Kas keegi ka Stiga toodanguga kokku on puutunud.Autoclip 325 näiteks.Kui oluline on GPS seade robotniidukil.Stigal vist GPS puudub.
Peetrike33
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Peetrike33 »

Soetasin oma üsnagi keerulisele ja liigendatud krundile selle aasta aprillis Husqvarna 430x. Niidetavat pinda ca 2900 m2. Ostsin masina Lõunakeskuse Reginett poest ja koos paigaldusega, sest ei viitsinud ise mässama hakata, kuigi ega see paigaldus ka iseenesest mingi raketiteadus pole. Ideaalne! Kõik on seni toiminud, vaid terasid olen juba 2x vahetanud. Kahju on vaid enda ajast, mis seni olen niitmise peale raisanud☺.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mis selle ajaga nüüd peale hakkad? Saad grillida ja õlut juua?
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Peetrike33 kirjutas:Soetasin oma üsnagi keerulisele ja liigendatud krundile selle aasta aprillis Husqvarna 430x. Niidetavat pinda ca 2900 m2. Ostsin masina Lõunakeskuse Reginett poest ja koos paigaldusega, sest ei viitsinud ise mässama hakata, kuigi ega see paigaldus ka iseenesest mingi raketiteadus pole. Ideaalne! Kõik on seni toiminud, vaid terasid olen juba 2x vahetanud. Kahju on vaid enda ajast, mis seni olen niitmise peale raisanud☺.
Vabandan OT pärast, kui Lõunakeskuse Reginett on viimane koht, kust midagi osta :banghead: Vaadates juurdehindlust, siis omanikud sõidavad vist kõik 100+ K sõitvate autodega?
Hr. Kuusk
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Hr. Kuusk »

Kõiki roboti omanikud räägivad kuidas terad murduvad ja õnneks ei ole see suur kulu. Kõigest paar eurot.
Kuidas aga te need murdunud terad ülesse leiate? Ei julgeks küll paljajalu käia kui kuskil on kipsinoa tera sarnane murdunud tera, mis õrna roostekihi all.
Kas roboto omanikud võiksid kommenteerida terade kadumist/murdumist ja kuidas ülesse need leiate?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Soovitan sellist toodet. https://osta-ee.postimees.ee/uus-superm ... src=search
Paned robotile sappa ja las lohiseb :mrgreen:
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas:Soovitan sellist toodet. https://osta-ee.postimees.ee/uus-superm ... src=search
Seda küll, aga kuultuses olevat videot vaadates tekkis mul küsimus- kuidas need kaotsiläinud terad sealt magneti küljest kätte saab? No ei ole mu musklites 500kg-st tõmbejõudu. :cry: Tegelikult ei saanud ma selle magneti tööpõhimõttest aru.

Urmas
pop-up
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas pop-up »

Kirjutan siis siia ka oma arvamuse Worxist. Kevadel sai muretsetud WG793E.1. Masin siis mõeldud 2000 m2. Endal murupinda ca 850 m2. Üpriski keeruline krunt. Maja nurgatagused, kaugemad punktid, mõned kitsad koridorid. Probleemid algasid juba esimesest päevast alates. Paigaldasin täpselt nii nagu õpetuses kirjas, et ehk kaablid ühendasin omavahel sidudes ja teibiga. Targad mehed Stokkerist aga ütlesid, et see on vale. Tuleb teha niiskuskindlad ühendused, võimalusel tinutades jne. Ühesõnaga sellele kulus veel omajagu aega. Probleem seisneb aga selles, et teatud nurgad ja alad on niitmata ning krunt kohati näeb välja nagu pokumaa. Niidab maksimumaja - E-P 9.00-17.00. Rohkem enam ei saakski kuna tahaks ise ka aias ja hoovis toimetada. Krundi keskosa on üldiselt ilus aga muru kiiremal kasvul jääb ikka hätta. Muru jõuab liiga kiiresti kasvada ja pilt on kohati üpriski kole.
Stokkeri käitumine siinkohal on aga naljanumber. Olen seal suhelnud viimasel ajal kahe erineva härraga. Ühe jutt on, et ta ei saagi hakkama teatud olukordades ja teisel jälle vastupidine. Esimestest probleemidest andsin teada läbi Worxi kodulehe. Tuleb välja, et see on tühja kirjutamine, kuna need kirjad ei jõua kuhugile. Stokker väitis, et ei teagi, kes seda kodulehte haldab. Seejärel hakkasin kirjutama otse Stokkerisse. Eks näis mis saab. Ah, et miks ma kirjutasin. Aga sellepärast, et helistades ei olnud teadjaid-oskajaid kunagi kohal ja lubati alati tagasi helistada. Seda kusjuures korduvalt.
Kindlasti saab Worx hakkama neljakandilise tühja krundiga. Kui aga natukenegi krunt keerulisem (minul maja, käiguteed, kolm saart, batuut, aiamaja, kuur, tarbeaed, mitmed puud, mängumaja jne.), siis jääb juba hätta.
Isiklikult sooviks aparaadi tagasi anda aga ostust juba piisavalt palju aega möödas...

See reklaamklipp Youtubes aga on puhas reklaam.
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pop-up kirjutas: Isiklikult sooviks aparaadi tagasi anda aga ostust juba piisavalt palju aega möödas...
kallid mänguasjad :) selliseid asju ja ka teisi suuremaid asju võiks osta ostukaitse/kindlustusega krediitkaardiga ja internetist tellimise teel, siis on 14 päeva tagastamisõigus ja see peaks olema piisav aeg ostetud asjaga tutvumiseks. Väga fustrueeriv alati igat ostu muidugi niimoodi plaanida, aga oma pepu kaitsmise oleme tihiti unustanud.
pop-up kirjutas: See reklaamklipp Youtubes aga on puhas reklaam.
reklaam ongi alati ülepingutatud ja ei saa uskuda ühegi asja puhul
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

EV-s kehtiv netist tellitud kauba 14 päevane tagastamisõigus mõeldud selleks, et sa saaksid kaubaga tutvuda nii nagu tavapoes. Ehk siis katsuda, näppida, võibolla ka käima panna. Aga mitte õues muru niita! "Et veenduda eseme olemuses, omadustes ja toimimises, peaks Tarbija käsitsema ja kasutama asja üksnes nii, nagu tal lubataks seda tavapäraselt poes teha." Mitu päeva tööd teinud niidukit ei võta sult keegi tagasi Eestis, v.a. garantiijuhtumid muidugi.
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:EV-s kehtiv netist tellitud kauba 14 päevane tagastamisõigus mõeldud selleks, et sa saaksid kaubaga tutvuda nii nagu tavapoes. Ehk siis katsuda, näppida, võibolla ka käima panna. Aga mitte õues muru niita! "Et veenduda eseme olemuses, omadustes ja toimimises, peaks Tarbija käsitsema ja kasutama asja üksnes nii, nagu tal lubataks seda tavapäraselt poes teha." Mitu päeva tööd teinud niidukit ei võta sult keegi tagasi Eestis, v.a. garantiijuhtumid muidugi.
EU -s kehtiv. Eks alati leidub vastuväiteid,tarbijal on õigus kontrollida kas pakutu vastab reklaamile. Keegi ei sunni sind seda ka Eestist ostma jne ja kuniks ise ei ole seda vabadust kasutanud võibki jääda vastuväiteid otsima. Mida rohkem netist asju osta, seda paksemaks muutub nahk. Nagu öeldud eriti mugav selline iga ostu planeerimine ei ole ja mugavam oleks kedagi lihtsalt usaldada.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas anryo »

Minul (õnneks) selliseid kogemusi ei ole oma Worx 790E.1-ga
Kas sul muidu softi update on tehtud? MItmed tuttavad, kel sama masin ütlevad et uus soft on palju asjalikum ja probleeme on palju vähem.
Mina heidaks oma masinale vaid ette seda, et:
- laadimisjaamas väljalülitatuna seistes ta ei lae. Arusaamatu, miks see nii on programmeeritud.
- olles piirdetraadi väga lähedale takistustele paigaldanud, siis kipub vahest koju sõites ennast traadi ja takistuse vahele "kinni" sõitma ja väidab et on väljaspool traati ja ei oska koju sõita. Olen neid kohtasid pisitasa optimeerinud ja nüüd juhtub seda harvem.
- kui jääb kinni, siis kraabib ennast juba jõuga ja päris sügavale. Pigem ootaks sellist "nõkutamist" ja siia-sinnapoole proovimist, kui täie jõuga otse tagasi. Puude all korralikud kaevikud kohati, kus juurikad väljas. Selle vastu aitab aga juurikate (ja ümbruse) mullaga katmine/ära lõikamine ilmselt.

Kokkuvõttena - ta tahab jah saada päris siledat pinda ja head traadi paigaldamist, kuid ilmselt on sama ka teistel mudelitel? Mul on murupinda kusagil 550m2, mis on samuti U-kujuliselt ümber maja (laadmisalus on ühes U-otsas) ja ei saaks kurta küll, et teise U-otsa ei jõuaks või pokumaa oleks. Niidab iga päev 5h koos laadmispausidega.
Seega, kindlasti saaks paremini aga mina olen rahul, sest viimase 2kuu jooksul, mis mul see aparaat on olnud, olen vaid korra trimmerdanud servasid. Laisk on ikka mõnus olla! :)
pop-up
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas pop-up »

Update on tehtud. Praegu just tulin tuppa ja vaatasin, et U üks osa on jälle kole ja pokumaa. Tean ka kuidas seda parandada. Pean lihtsalt sellele poolele tööala % suurendama. Sellisel juhul on aga tulemuseks see, et U teine pool jääb niitmata. Olen seda korduvalt muutnud aga kuldset keskteed ei ole. Ikka jääb mingi osa siis niitmata. Tegelikult ei ole see normaalne, et pean üle nädala seda % muutma. Ausalt ei saa ma üldse sellest % aru, kuna tundub, et ta käitub ikka nii nagu tahab.
Sisse kaevamine vähenes oluliselt mul ka peale seda kui olin kaablit kaugemale nihutanud. Väikestele puudele põõsastele, mis on piiramata teeb ta aga tugevalt haiget. Sirelil näiteks on kõikidel alumistel okstel koor maas. Tuleb vist jälle saar teha.
Kokkupõrke jõud on tal kohati väga tugev. Ma ei valeta kui ma ütlen, et ta on suuteline liigutama batuuti.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas anryo »

Kas sul on erinevad pooled siis erineva alana määratud? Mul on üks ala kõik, kuid samas mul on m2 ka tunduvalt vähem. Ja minul liigub vahest ka laste liumägi siia-sinna. Lahenduseks panin ta maa külge kinni.
Üks asi on veel, kus ma pean ilmselt natuke mängima kas laadimisjaama asukohaga või siis krundi keskelt ühe edasi-tagasi kaabli läbi vedama. Nimelt, millegi pärast otsustab ta alati laadima minema hakata just selles kohas, kus on kõige pikem maa koju ja siis ta teebki terve pika ringi ümber krundi ja on juhuseid olnud, kus aku saab enne tühjaks, kui kohale jõuab.
Seega - jah, pisiasju on mis häirivad, kuid niimoodi asju optimeerides saab üks asi korraga ära tehes järjest töökindlama tulemuse ja mina ostu küll ei kahetse! Muidugi võiks olla parem ja kõik töötada otse karbist võttes ideaalselt, kuid krundid on ju erinevad?

OT: Ärimees leiutab habemeajamise roboti ja demonstreerib seda tuttavale, kes küsib kohe esimese asjana: "Aga kuidas see robot ikka töötada saab, kui iga inimese näokuju on ju erinev?", ärimees vastab: "No esimesel korral on jah!"
:)
pop-up
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas pop-up »

Eraldi alad on jah. Kui kõik oli üks suur ala, siis ta ei jõudnud U otstesse üldse. Tegelikult on see U ka mitte päris ümber maja, vaid ulatub kaugemalegi. Maja küljel on parkla ja U läheb sinna taha.
Vot see optimeerimine mulle ei meeldigi. Sisuliselt peab koguaeg jälgima ja näppima. Just hetk tagasi naine tuli ja ütles, et jälle kinni :). Et ehk kui läheks nädalaks ära, siis kindel, et tagasitulles on masin kinni ja krunt nagu heinamaa.
Naabril on Husqvarna ja tema vist võib 90% kindel olla, et masin ei vaja pidevat seadistamist, päästmist jne.
Samas eks hind panen asja paika aga olen kvaliteedi eest ka nõus rohkem maksma. Kuna aga Worxil paremat masinat enam pole, oleks lahendus juba Husqvarna. Oeh, ei teagi, mida ette võtta. Kolme kuu jooksul pole mina teda korrektselt tööle saanud. Eks näis mis saab. Järgmine nädal tuleb Stokkeri härra puhkuselt tagasi ja tahaks lahendusi saada. Viimane variant on, et viin garantiikorras tagasi, kuna ei suuda kogu krunti puhtana hoida.
pop-up
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas pop-up »

anryo kirjutas:.... kas laadimisjaama asukohaga või siis krundi keskelt ühe edasi-tagasi kaabli läbi vedama. Nimelt, millegi pärast otsustab ta alati laadima minema hakata just selles kohas, kus on kõige pikem maa koju ja siis ta teebki terve pika ringi ümber krundi ja on juhuseid olnud, kus aku saab enne tühjaks, kui kohale jõuab.
Tegelikult see, et ta jaama ei jõua ei ole kindlasti pisiasi vaid suur probleem. Et ehk jällegi pead sa jälgima ja jälgima ja jälgima...
Remondimees Stokkerist ütles, et selle vastu aitab see kui sa automaatselt suurendad niiduala ja käsitsi siis tõmbad töötunnid jälle enda normi järgi tagasi. Mida suurem niiduala, seda suuremaks pidi jääma akuvaru, et jaama jõuda. Päris nulli aga aku kindlasti ei tohiks minna. Minul jäi seisma kui aku 30%. Samas selle 30% suudaks ta tööd veelgi teha, seega ka see on jama, et sa ei saa aku % kontrollida. Hetkel lõpetab töö juba kui aku laetus on umbes 50%, mis ei ole väga originaalne.
Üle krundi mina kaablit ei soovita tõmmata. Mul on olnud. Seeläbi muutub kaabel pikemaks ning viimane tööala võib märkimata jääda. Näiteks viimase võimaliku tööala saad märkida ainult 255 meetri peale, mis minul juba on ebapiisav (kokku äärekaablit ca 300 meetrit). See on ka üks põhjus, miks ta U viimasesse otsa ei liigu eriti. Teiseks tekib sul sellega eriti jubedad rööpad keset krunti, kuna ta hakkab sealt ju laadimisjaama sõitma. Mul oli alguses krunt liigendatud ja see tekitas veelgi jubedamat kvaliteeti. Suured ratta jäljed + ühelpool kaablit oli üks niitmise kvaliteet ja teiselpool teine. Vahe on kohe silmaga näha.
endine niiduori
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas endine niiduori »

Annan teada, miks mina roboti enda asemel tööle panin.

Olen kasutanud niiduteenust, väga probleemne ettevõtmine (rolli mängib ilm, kvaliteet, kohaleilmumise kellaalad jne.Eesti business kolhoosnikute poolt teostatud)- loobusin teenusest kuna kokkuvõttes ei rahuldanud tulemus.
Ma ei usu, et siin mängib rolli ettevõte kui selline, kogemus 2 firmaga.
Probleem väga lihtne, ilusat ilma vähe ja resurssi vähe.

Olen niitnud palju ise, praeguses elukohas on see 3x nädalas kuna kasv on lihtsalt nii hea.
Lõpetasin selle jama mururobotiga ja ütlen ausalt, et olen lõpetanud ilmateate vaatamise, millal saaks niita ja üldse koguaeg on muru piinlikult korras.

Teiseks ma ei käi nendel vähestel Eesti ilusatel ilmadel enam naabritele närvidele, ma usun, et nad on mulle tänulikud :lol:

Ma usun, et need, kes on robotit proovinud ei soovi enam muid alternatiive kasutada.
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Loobuksin ka, kuid pole sellist robotit veel kohanud. :)
Krunt pea 9000m2, 14 suurt õunapuud, mis tänavu täis ja mille alused vajavad enne niitmist koristamist.
Kuused ja männid oma käbidega, pluss piisav liigendatus nii põõsaste kui peenardega.
Ja nii kulub iga nelja päeva tagant kaks tundi niitmisele.
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas officer »

endine niiduori kirjutas:Annan teada, miks mina roboti enda asemel tööle panin.

Ma usun, et need, kes on robotit proovinud ei soovi enam muid alternatiive kasutada.
...armas reklaam, aga veica labane :roll:
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas anryo »

officer kirjutas:
endine niiduori kirjutas:Annan teada, miks mina roboti enda asemel tööle panin.
Ma usun, et need, kes on robotit proovinud ei soovi enam muid alternatiive kasutada.
...armas reklaam, aga veica labane :roll:
Järelikult pole sa proovinud... :)
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

endine niiduori kirjutas:praeguses elukohas on see 3x nädalas kuna kasv on lihtsalt nii hea
See tähendab siis üle päeviti niitmist? Mis ime murud need küll on? :doh: Keegi õlitas siin terrassi ka 2 korda kuus.
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuidas üksikuid viljapuid ja marjapõõsaid selle terminaatori eest kaitstakse? Mis on lihtsam kas füüsiline tõke ehitada või "saar" teha iga puu jaoks? Saarte piirikaablid peavad olema kusagile ühendatud-pingestatud?
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Külaline kirjutas:Kuidas üksikuid viljapuid ja marjapõõsaid selle terminaatori eest kaitstakse? Mis on lihtsam kas füüsiline tõke ehitada või "saar" teha iga puu jaoks? Saarte piirikaablid peavad olema kusagile ühendatud-pingestatud?
Puule põrge ja marjapõõsale kaabel ümber kui kardab põrget.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
careface
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 194
Liitunud: 08 Mai 2011, 16:55

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas careface »

Ma jään ootama, kui tehakse robot, mis oskab ise murutraktoriga sõita aga seniks sõidan ise... :D
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Veikko kirjutas:
Külaline kirjutas:Kuidas üksikuid viljapuid ja marjapõõsaid selle terminaatori eest kaitstakse? Mis on lihtsam kas füüsiline tõke ehitada või "saar" teha iga puu jaoks? Saarte piirikaablid peavad olema kusagile ühendatud-pingestatud?
Puule põrge ja marjapõõsale kaabel ümber kui kardab põrget.
Igale marjapõõsale oma kaabel ümber kaevata pole keeruline. Aga kas need põõsaste kaablid peavad lõpuks ka kusagilt mingi pinge või signaali peale saama? Või piisab lihtsalt kaablist ümber põõsa?
Vasta