Keraamiliste plaatide lõikamine

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Triip
külaline

Keraamiliste plaatide lõikamine

Lugemata postitus Postitas Triip »

Käisin ehituspoes plaadilõikurit vaatamas. On mehaanilised ja elektrilised. Korralik mehaaniline lõikur maksab sama, mis
elektriline plaadiga lõikur. Tundub justkui elektrilisega on lihtsam lõigata. Poest aga sümpaatne müüja ütles, et profitegijad võtavad mehaanilist rohkem. Milles on käsilõikuri eelised? Vähem müra tolmu ? Oskab keegi selgitada.
laiskloom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 25 Veebr 2009, 16:13
On tänatud: 1 kord

Re: Keraamiliste plaatide lõikamine

Lugemata postitus Postitas laiskloom »

Endal olnud mõlemad ja eelistaks ka mehhaanilist. Lihtsam liigutada, ei pea juhtmega jamama, kiirem lõigata, pole müra ega tolmu ja veesodi. Samas paksu põrandaplaati on elektrilisega pisut lihtsam ja täpsem lõigata. Jutt siis nn. plaatlõikurist. Aga igaljuhul peab korralik lõikur olema, odavama otsa omadega on jama rohkem kui asi väärt, olenemata sellest kas mehhaaniline või elektriline. Ja ei maksa ka unustada, et ma pole elukutseline plaatija ja lõikurite nn. tippmudeleid olen ainult eemalt näinud :)
Triip
külaline

Re: Keraamiliste plaatide lõikamine

Lugemata postitus Postitas Triip »

Tnks, Tegin valiku kondijõul käiva mehaanilise kasuks. Valisin Sigma käsilõikuri.
fgh
külaline

Re: Keraamiliste plaatide lõikamine

Lugemata postitus Postitas fgh »

Sigma on 5 + valik

Käsilõikurit ei asenda miski elektriline asi. Endal on paraleelselt karmimate asjade jaoks ning täppis lõikuseks veel husqvarna vesilõikur. Harrastajale ajab käsilõikur ja ketaslõikur ilusti asja ära . Ega korralikku elektrilist lõikurit polegi olemas husqvarna ja rubi ainukesena. Mõlemad reaalsuses vähe kiiksuga.

Jõudu tööle.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Keraamiliste plaatide lõikamine

Lugemata postitus Postitas cartman »

Minu arust on sigma Pa.k. Lisaks on tebiilsete mõõtudega. (600 plaati lõigata ei saa kuna lõikur oli mingi 500 midagi)
Kodukasutusse soovitaks 600 Rubit, sbib ka profile
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
fgh
külaline

Re: Keraamiliste plaatide lõikamine

Lugemata postitus Postitas fgh »

Sigmal on ala 10 erinevat käsilõikurit erinevate mõõtudega. Kui tööd teed sellega, siis on nagunii kaks-kolm erinevat lõikurit töömehel, lisaks veel vesilõikur. Eks valida tuleb vastavalt vajadusele. Ise Eelistan ainult sigma toodangut, kuigi ka sellel omad hädad. Krt aga peab vastu teine. Ei teagi millega kõrvutada sigma toodangut. Ega peale rubi vist midagi valida polegi turul.
A A
külaline

Re: Keraamiliste plaatide lõikamine

Lugemata postitus Postitas A A »

Tere! No, Sigma kohta paha sõna ei ütleks! Samuti ka Rubi või Montolit´i kohta. Omal Sigma 33cm, mis mu meelest väikseim ja suurem 50 või 60cm, millegagi. Muidugi on Sigma´l, ka suuremaid, mälu järgi 120 või 130 cm lõikeks. Head on Sigma`l ka el. lõikurid ja kahte neist on õnnestunud kasutada.
El. lõikurid on muidugi omal kohal asendamatud, nagu näit: "keerulisema" ristlõikega portede sise- ja välisnurgad, Välisnurgad, kus ei kasutata välisn.liiste (45 v. muu kraadi lõikamiseks), ka plaatidest "liistude" lõikamisel.
Kõikjal, kus ei saa/ei või rellakat kasutada.
(Ei ole Sigma maaletooja ega edasimüüja - Ausõna!)
Andres
jonas
külaline

Re: Keraamiliste plaatide lõikamine

Lugemata postitus Postitas jonas »

Tere. Küsimus selline et kust saaks Sigma plaadilõikurit osta ?
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Keraamiliste plaatide lõikamine

Lugemata postitus Postitas cartman »

jonas kirjutas:Tere. Küsimus selline et kust saaks Sigma plaadilõikurit osta ?
Kuuldavasti Mira segude myygimees pidi sigma lõikuritega ka tegelema.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
onu41
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 674
Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Keraamiliste plaatide lõikamine

Lugemata postitus Postitas onu41 »

jah Mira müüb
Plaatimistööd üle Eesti. AIVERIOU@GMAIL.COM
poest
külaline

Re: Keraamiliste plaatide lõikamine

Lugemata postitus Postitas poest »

espak
Vasta