Ettevaatust RAMIRENT

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
pettunud
külaline

Ettevaatust RAMIRENT

Lugemata postitus Postitas pettunud »

Tere

Laenutasin ramirendist soonefreesi ja nende pakkumise peale võtsin ka teemantkettad, mis tundus mulle igati mõistlik. Töö sai tehtud kiiresti kuna freesida oli ju vaja AINULT 19 soont tellistest laotud seina sisse. Täna seadmeid tagasi viies selgus, et teemanti kulu mõlemal kettal oli 1,3mm ja seoses sellega maksin ainult ketaste eest 63,16 EUR-i. Seadme enda rent oli 11,50!


Ärge tehke sama viga, mis mina ja küsige enne rentimist mille eest teie hiljem maksate!
Võimalusel soetade poest tavalised kivi lõikamiseks mõeldud kettad ja siis ehk ei pea üllatuma nähes arvet!
ehitaise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 07 Aug 2011, 22:25
On tänatud: 4 korda

Re: Ettevaatust RAMIRENT

Lugemata postitus Postitas ehitaise »

hinnakirjas peaks ju kõik kirjas olema
Ise ehitades tead vähemalt hiljem, keda süüdistada!
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ettevaatust RAMIRENT

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Enne võiks ju uurida, mis ja palju maksab. Kui kunagi aegu tagasi Ramirendist! laenutasin, siis soovitati osta kohe tutikad kettad välja. Ja kasutan neid senini, nii paari kaupa kui üksikult.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Ettevaatust RAMIRENT

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere! Rendis ju nii, et teemantkettaid mõõdetakse nihikuga enne väljastamist ja peale tagastamist
ning mõõtmine toimub ühest ja samast, eelnevalt märgistatud kohast. Hinnakirjad on jah olemas.
Erinevad kohad kettal, võivad olla erinevalt kulunud ja mõõtmisel anda erinevaid tulemusi. Andres
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Ettevaatust RAMIRENT

Lugemata postitus Postitas Hiid »

loll saab kirikuski peksa! Ütleks selle peale, mitte ei süüdistaks rentijat....
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Ettevaatust RAMIRENT

Lugemata postitus Postitas Olaf »

pettunud kirjutas:Tere

... Töö sai tehtud kiiresti...

Olen ka laenutanud teemantfreesi ja mul oli kulu ühe paevaga kuskil null koma millegagi, rahalises väljenduses kuskil üle 10 €. Jah kulu mõõdeti ühest kohast ja elektroonilise nihikuga ja minu nähes ( tulemused näidati mulle ette ) enne ja pärast töö tegemist. Kusjuures sajandik mm täpsusega.

Teemaalgatajale: kuidas see kulu nii suur tuli? Mitu päeva sa uhasid? Kas polnud tegemist mõõtmisveaga? Mind oleks selline kulu mõtlema pannud küll. Aga nüüd on see tagant järgi tarkus, sest nüüd ei tõesta sa mitte midagi ...
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ettevaatust RAMIRENT

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Mina olne kuulnud juttu, et ketas pidi just kuluma pehmes materjalid - tellis, silikaat.
Külaline
külaline

Re: Ettevaatust RAMIRENT

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tegin mitu aastat tagasi Ramirendi teemant toosifreesiga paar auku, ja samamoodi rabati kuluga jalust. Minu õiendamise peale, et paar auku pehmes seinas (saepurubetoon ja punane tellis) vastati, nagu eelmiseski postituses öeldud, et pehme sein kulutabki.
arxes
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 03 Aug 2016, 13:32

Re: Ettevaatust RAMIRENT

Lugemata postitus Postitas arxes »

Puurisin 172mm teemantkroonpuuriga 2 ava läbi 30cm paksuse, kaasaegse 60cm kõrge/2.40m pika vundamendiploki. Vett andsin korralikult peale. Puuri kulumiseks mõõdeti 0,5mm. On see normaalne? Lihtsalt juurdlen, kas mõni väiksema läbimõõduga puur on mõttekas endal osta või rendist võtta.
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Ettevaatust RAMIRENT

Lugemata postitus Postitas rst »

Kui rendi hind tundub kallis, siis alati võib osta sisse ka antud teenust.

Siin suvaline google vaste, kus on ilus kalkulaator valmis meisterdatud.
https://teemantpro.eu/teemantsaagimine/
arxes
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 03 Aug 2016, 13:32

Re: Ettevaatust RAMIRENT

Lugemata postitus Postitas arxes »

Puurida kavatsen rendist võetava puurmasina ja statiiviga ikka ise. Lihtsalt tekkis küsimus, kas rendi teemantkroonpuurid on piisavalt kvaliteetsed (kulum 0,5mm 2 ava peale) ja kas rahaliselt võib olla tasuvam mõni väiksema läbimõõduga (näiteks 60mm) puur endal soetada. 172mm läheb nii harva vaja, seda muidugi ei osta.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ettevaatust RAMIRENT

Lugemata postitus Postitas Urmas »

arxes kirjutas: 16 Juul 2019, 11:22 Puuri kulumiseks mõõdeti 0,5mm. On see normaalne?
Täiesti normaalne. Mul on märglõikusega plaadilõikaja ja teemantketast kulub asjalikult, eriti põrandaplaatidega.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Ettevaatust RAMIRENT

Lugemata postitus Postitas jan »

Mul kunagi ammu Cramos mõõdeti kettal, mida ma lõpuks ei kasutanudki, kulumiks 0,2mm. Ei usu, et meelega huiati, pigem mõõteviga. Lasin küll veel teise nihikuga üle kontrollida aga tulemus oli sama. Ehk siis arvatavasti võeti alguses valesti juba. Aga mis sa seal ikka pikalt vaidled - eks neid, kes rendiriistaga kulumipõhiselt maksustatavat mahtu väiksemaks üritavad kaubelda / valetada, on piisavalt. Pole nii igapäevane rentija ka, et minu ausõna midagi maksaks seal :)
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Ettevaatust RAMIRENT

Lugemata postitus Postitas arno14 »

jan kirjutas: 17 Juul 2019, 12:11 Mul kunagi ammu Cramos mõõdeti kettal, mida ma lõpuks ei kasutanudki, kulumiks 0,2mm. Ei usu, et meelega huiati, pigem mõõteviga. Lasin küll veel teise nihikuga üle kontrollida aga tulemus oli sama. Ehk siis arvatavasti võeti alguses valesti juba. Aga mis sa seal ikka pikalt vaidled - eks neid, kes rendiriistaga kulumipõhiselt maksustatavat mahtu väiksemaks üritavad kaubelda / valetada, on piisavalt. Pole nii igapäevane rentija ka, et minu ausõna midagi maksaks seal :)
Mul ka sama kogemus Ramirendiga - uuel, kasutamata tagasitoodud ketal, mis oli ka visuaalselt "äsja pakkist" mõõdeti mitmeid millimeetreid kulumist, alguses sõideti üle ja öeldi, et ei huvita, köhi raha, kuid fikseerisime olukorra ja hilisem kliendihalduri sekkumine tõi tulemuse ning vabanduse. Arvan, et eraisikuna oleks pikk ja raske vaidlus. Aga hea õppetund, eks nad teenivadki sellisel hajameelsuse pealt. Peaks/võiks olla rohkem teavitust, mitte iga humanitaar kes neil sisse astub, oskab selliseid asju ette arvestada, et kulumaterjalid võivad kuluda ja väga intensiivselt ning väga kallilt.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Ettevaatust RAMIRENT

Lugemata postitus Postitas ifffff »

arno14 kirjutas: 17 Juul 2019, 13:13
Peaks/võiks olla rohkem teavitust, mitte iga humanitaar kes neil sisse astub, oskab selliseid asju ette arvestada, et kulumaterjalid võivad kuluda ja väga intensiivselt ning väga kallilt.
Juba vanarahvas teadis midagi lollist ja kirikust rääkida :)
Vasta