Hea rohulõikur

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Scott
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 25 Mär 2012, 09:25
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Scott »

Aeg jälle puisekskasvanud heina niita. Vana kahe teraga noaga ei taha enam niita, jõudlus väike. Poes on rohuterade valik nii suur, et välida ei oska. Mäletan, et siin foorumis oli kunagi ka seletatud, milline nuga parem, aga ei leia üles.
Trimmeriks Stihl FS56, tehasekomplektis on kahe teraga rohunuga.

Valida on mitut mõõtu kolmiknoa, kolme hõlmaga murutera ja nelja teraga murutera vahel. Milline neist pikemat lõikheinaga läbi kasvanud rohtu paremini lõikab?

Pilt kolmiknuga: neid on mitmes mõõdus. Paksus 2,2 või 3 mm, välisläbimõõt 23-25,5 cm.

Pilt murutera 2 mm paks ja 25,5 cm läbimõõdus.

Pilt neljane murutera.

Piltkahene, aga see mässib tugevama kõrre ümber lõikepea, niitmisjõudlus pole ka suur.

Siis on veel 8 hambaga ketas
Pilt,
ei ta, kas seda tohibki FS56-ga kasutada? On F55 oma.


Nagu öeldud, lõikehein koos läbikasvanud rohuga, platsid päris suured. Metsa ääres mõned võsalaadsed puud ka pluss sirelialused. Naate jms pehmet leiab samuti. Seega ei piirduks ühe lõiketeraga, aga millised neist esiletoodutest sobivad kõige paremini?

Aitäh

Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3568
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Mul sirge võlliga rohulõikuril oli kaasas miskine neljane, see tundus idu, kasutan seda ülemist. Võtab ka võsa, ei kurda.

A.S.
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Aga kas see saeketta moodi ketas ei võiks nagu kõige ohutum olla, selleks puhuks kui rohu seest mingi "üllatus" (känd, kivi, ...) tera ette satub? Või pole vahet?

Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3568
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Ketas käib nii kiiresti, et see kivi teeb tera vastas vaid korraks trrrrrrrrt :lol:
Samas kui mõtlema hakata, siis sellest aspektist vaadatuna peaks rohkemateraline siiski magusamalt võtma :scratch:

trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas trumm »

soovitage head rohulõikurit (trimmer-rohulõikur-võsalõikur - et saaks kasutada nii jõhvi, rohunuga kui ka saeketast.

oli partner 422 b, muidu hea, aga jube raske. ja see läks nüüd õhtule ka :(

midagi oleks asemele vaja, mis oleks töökindel, kerge (naisterahvas) ja kvaliteetne. ise olen mõelnud stihli v husqvarna peale, aga ega väga otsustada ei oska. siit lugesin, et soovitatakse pigem 4 taktilise mootoriga, s.t. stihli.

Külaline
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina võtsin suve alguses Husqvarna 336 fr-i, nüüd sellega ligi paar hektarit rohtu ja peenikest võsa maha ka lastud. Jõudlus tundub intensiivsel niitmisel ligi 0,1 hektarit tunnis. Kaalu poolest kõige kergem pole, u7 kilo, aga kui soov saetera kasutada, palju vähemaga vast välja ei mängigi. Kaasa tulevad üsna head traksid, nii et kaalu väga ehk ei tunnegi (sõltub muidugi inimesest) Võimsus on okei, nõrgem ei tohiks vist eriti olla, kui tahab tihedat ja rasket rohtu niita, kiiresti ja iga ilmaga. Väristada võiks alati vähem, samas hullu pole, kaheksat tundi järjest ju ikka ei tee. Rohu niitmiseks on kaasasolev kolmiknuga väga hea, proovisin kergema, nelja teraga noaga ka, see nii hea ei olnud. Trimmipeaga paneb nagu loom, siin on jälle natike suurem võimsus abiks. Saeteraga pole veel proovinud. :hello:

Voltamper
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Stihl ja Husqvarna on mõlemad head. Võta vähemalt nii suur, et trimmeril oleks laiad lenksud ja kindlasti korralikud traksid kaasa. Trimmer peab nii pikk olema, et saab sirge seljaga niita. 2T ja 4T on maitseasi, toodetakse ja kasutatakse mõlemaid. 2T võitab kiiremini pöörded üles ja on kergem, 4T on natuke uimasem, samas mootor käib vaiksemalt. Kui mudel ja hind sobivad, siis ei jätaks küll sellepärast ostmata, kas on kahe või neljataktiline.
Kui saeketast hakkad kasutama, siis on muidugi mida võimsam seda parem, aga jällegi tasub mõelda kui tihti seda kasutad. Kui 95% on jõhviga niitmine, siis ei pea kõige suuremat kolakat võtma.
Mingit mudelit ei hakka igaksjuhuks soovitama, usun, et tunned selle õige poes ise ära ja hinnad on neil ka järjest paremaks läinud.

Külaline
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Igaks juhuks täpsustan, et see nelja teraga ketas, mis justkui ei võtnud nii hästi kui kolmene, oli grass 255-4, mitte multi 275-4, viimast pole proovinud, aga täiesti võiks, tundub kuidagi tugev.

maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas maisalup »

Kvaliteetsed masinad on veel dolmar/makita toodangus, nende mm4 mootorid tarbivad puhast bensiini ja karteris on õli- ei ole tarvis selle segu bensiiniga mässata enam. Kuigi pöördesse ei lähe nii kiirelt on jõudlus siiski samaväärne ja jõudu madalamatel pööretel rohkem kui 2 taktilisel jisaks vähem möla, vibratsiooni kätele ja kütusekulu on ka meeldivalt väike. Hind muidugi pole just kõige odavam- http://www.makserv.ee/toode/vosaloikur- ... h-4-takti/
http://www.makserv.ee/toode/rohuloikur- ... 1-4-takti/
Äial on miskine 25 kuubine 4taktiline makita 4ndat aastat vist juba ja tema on väga rahul eriti selle pärast, et ei pea bensiini segamisega mässama läheb muruniidukiga ühest kankust kütus

Külaline
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

imelikud inimesed

Kui räägitakse pikakskasvanurd rohust mida mõõdetakse hektariga, siis on vaja masinat, millel ees lattniiduk ja mis end ise edasi veab...

tunnen kaasa teie naabritele.

Külaline
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miks sa arvad, et mul üldse on naabreid ( sellepärast vist polegi, kõik on minema peletatud :D ) Niisiis, sai vahepeal 336fr- i saeteraga ka proovitud ja tulemused head: võimsust on parasjagu, võtab kiiresti jne. Üks tuttav hankis aga vahepeal Jonsered 2128, millel samuti kõik terad kaasas ja millega pidi saama ka tööd teha ja mis on paar kilo kergem :shock: Ütleme nii, et oleks enne teadnud, oleks ise samuti tõsiselt kaalunud millegi taolise võtmist, kuigi võimsus on väiksem (mul on suurem osa ikkagi rohu, mitte puude lõikamine), kas siis ka jonsi või husky 525rxt. Paistab, et ka kõvasulam ketta ostmist maksab kaaluda - paaritunnise töö järel tundus ketas ikka üsna nüri.
:hello:

Vasta