Mootorsaed

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mootorsaag Jonsered CS 2240

Mul selline plaan osta selline isend...kodu kasutusse. Ple elu sees veel mootorsaagi käima tõmmand , aga nüüd nagu tekkis vajadus. See siis küttepuude tegemiseks ,muidugi mitte metsas käimisex. Mida oskab asjatundjad rääkida ja kas on minu poolt norm. valik. Muidugi hinna suhtes oleks Partner saag normaalsem...aga sooviks ses elus aint ühe sae osta :D

Tänan vastajaid
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Puravik »

Isiklikult jääb minule sinu valik arusaamatuks. 389 eurot eest pole mõtet osta sellist "vahepealset" saagi. 229 euro eest saad pisikese põristaja ms170D kätte,millel on 1.3 kw ja ülejäänud raha eest osta endale hunnik kette,latte ja tähikuid ning korralikku ketiõli. 389 eurole natukene juurde pannes saaksid juba pool profika kätte millega kõlbab ka metsa minna. MS250 2,3kw on 476 eurot soodukaga preagu.

Lisaks saele tee väike uurimus ka tema kuluosade nagu keti,lattide ja tähiku kohta ära! võib ka mõne elementaarse(õhufilter,karburaatori membraanid) varuosa hinna järgi uurida.
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Külaline
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

...suur tänu Puravik. Näe jäingi nüüd siin nuputama. Aga mingi valiku pean siiski lähi ajal tegema. Pood teg soovitas HS 440e TrioBrake i.
Oeh....nii paha on ikka rumal olla :D
priit järvamaalt
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas priit järvamaalt »

Tere. Soovitan kaaluda ka dolmar tooteid mis on vaieldamatult heade hindadega ning vastupidavusega. Omal on dolmar prohvivõsalõikur 4510 52ccm3 2,4kw ning olen väga rahul ja rahaline kokkuhoid võrreldes stihl ja husqvarnaga oli ka peaaegu 300 eurot. Dolmar prohvisaag PS-4600 maksab kuskil 478eur ning tegu 46ccm3 mootoriga millel 2,2kw kaal 5,1kg või kodukasutusse mõeldud PS-420 42ccm3 2,0kw kaal 4,5kg hinda sellel 377eur.
OÜ Metsakaupmees tegeleb edasimüügiga Tartus ja OÜ Timeks tehnikakaubad Paides
Edu valiku tegemisel
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas cartman »

ja kuda Dolmari varuosa hinnad/saadavud on?
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
priit järvamaalt
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas priit järvamaalt »

Läbi maaletooja saan mina 1 nädala jooksul kõik osad mis vähegi masinal küljes. Hinnad veidi odavamad või võrdsed husqvarnaga. DolmarPS-4600 ja PS-5000 on muide kõvasulam kolviga ning kõrgpoleeritud silindriga (PS-5000 51ccm3 2,8kw) ning need osad suts kallimad kui husqvarnal
priit järvamaalt
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas priit järvamaalt »

Muide vastupidavuse kohalt tean meest kes lõikas 28 aastat proffesionaalsel tasemel metsa dolmar 115 ga ning hiljem ostis dolmar PS-5000 ja selle firmaga on tema väga rahul. Selle tõttu riskisin isegi husqvarna välja vahetada dolmari vastu ja pole siiani kahetsenud. Aga eks see ikka igaühe enda asi mille ta lõpuks ostab ja milline paremini sobib. Mina tõin lihtsalt dolmari välja kui ühe kvaliteet sae nagu seda on stihl husqvarna ning jonsered.
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Puravik »

priit järvamaalt kirjutas:Läbi maaletooja saan mina 1 nädala jooksul kõik osad mis vähegi masinal küljes. Hinnad veidi odavamad või võrdsed husqvarnaga. DolmarPS-4600 ja PS-5000 on muide kõvasulam kolviga ning kõrgpoleeritud silindriga (PS-5000 51ccm3 2,8kw) ning need osad suts kallimad kui husqvarnal
Üldiselt kas sõnad "kõvasulam kolb" ja "kõrgpoleeritud silinder" tähendavad ka midagi asjalikku või lihtsalt halvasti Eesti keelde tõlgitud reklaamlaused?
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Puravik »

priit järvamaalt kirjutas:Tere. Soovitan kaaluda ka dolmar tooteid mis on vaieldamatult heade hindadega ning vastupidavusega. Omal on dolmar prohvivõsalõikur 4510 52ccm3 2,4kw ning olen väga rahul ja rahaline kokkuhoid võrreldes stihl ja husqvarnaga oli ka peaaegu 300 eurot. Dolmar prohvisaag PS-4600 maksab kuskil 478eur ning tegu 46ccm3 mootoriga millel 2,2kw kaal 5,1kg või kodukasutusse mõeldud PS-420 42ccm3 2,0kw kaal 4,5kg hinda sellel 377eur.
OÜ Metsakaupmees tegeleb edasimüügiga Tartus ja OÜ Timeks tehnikakaubad Paides
Edu valiku tegemisel
Inimlikust huvist küsin,et mis head omadused või erilised lahendused on siis need mis teevad PS-4600 est profisae?
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
priit järvamaalt
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas priit järvamaalt »

See eelis on husq ees, et ta on vastupidavam, parema lõikevõimsusega ning kaaluga kui husqvarnaga võrrelda kuid ma ei viitsi husq pededega siin võidu kiitma hakata dolmarit, kuna PS-5000 on oma 8000 eegise poehinnaga võrreldes 346xpst mille hind on 12000 eek kanti kindlasti mõistlikum ost ning kvaliteet on parem( ovaalsed silindrid ja muu tehase praak hq353 puhul) Ostke mis meeldib kui olete peded siis ostke oma husqsid edasi kui normaalsed inimesed siis on ka muid kvaliteet saagesid nagu jonsered, stihl, dolmar ja ka shindaiwa on täitsa kvaliteetne. Siin oli küsitud kodukasutusse ning siin kohal julgen soovitada. On üks tuttav metsamees kes ostis eelmine aasta omale dolmar PS-7900 ning siiani laulab nagu antsu viiul samas kui huskusid läks poole aastaga 2 tk garantii remonti paneb mõtlema või mis? See et kunagi husq 254xp oli kõva saag ei tähenda et praehu see firma kvaliteeti teeb. Kõvasulam kolb ja kõrgpoleeritud silinder annavad parema võimsuse ja kiirenduse ning mis põhiline näitaja vastupidavuse kui sa saagesid varem näinud pole. Siiani kasutasin metsas omatarbeks husqvarna 55 ja soovitan teistelegi seda kodukasutusse kui palgilõikust ka vahel ette tuleb, kuid minu järgmine saag on kindlalt dolmar
Puravikk
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Puravikk »

priit järvamaalt kirjutas:See eelis on husq ees, et ta on vastupidavam, parema lõikevõimsusega ning kaaluga kui husqvarnaga võrrelda kuid ma ei viitsi husq pededega siin võidu kiitma hakata dolmarit, kuna PS-5000 on oma 8000 eegise poehinnaga võrreldes 346xpst mille hind on 12000 eek kanti kindlasti mõistlikum ost ning kvaliteet on parem( ovaalsed silindrid ja muu tehase praak hq353 puhul) Ostke mis meeldib kui olete peded siis ostke oma husqsid edasi kui normaalsed inimesed siis on ka muid kvaliteet saagesid nagu jonsered, stihl, dolmar ja ka shindaiwa on täitsa kvaliteetne. Siin oli küsitud kodukasutusse ning siin kohal julgen soovitada. On üks tuttav metsamees kes ostis eelmine aasta omale dolmar PS-7900 ning siiani laulab nagu antsu viiul samas kui huskusid läks poole aastaga 2 tk garantii remonti paneb mõtlema või mis? See et kunagi husq 254xp oli kõva saag ei tähenda et praehu see firma kvaliteeti teeb. Kõvasulam kolb ja kõrgpoleeritud silinder annavad parema võimsuse ja kiirenduse ning mis põhiline näitaja vastupidavuse kui sa saagesid varem näinud pole. Siiani kasutasin metsas omatarbeks husqvarna 55 ja soovitan teistelegi seda kodukasutusse kui palgilõikust ka vahel ette tuleb, kuid minu järgmine saag on kindlalt dolmar
Kogu see vastupidavuse jutt on ka ausalt öeldes väga suhteline. Mõni töötab poolpiduse aparaadiga ja endal nägu naerul,teine ainult jooksebki iga pisiasja pärast teeninduse vahelt ning kuulutab kõikidele kui kehva mingi firma on :D

Lihtsalt ma teen sulle kasti õlut välja kui sa näitad mulle päriselt kõvasulam kolbi. Tänapäeval tehakse kõik kolvid AL sulamist. Kõvasulam materjalina on väga raske ning habras ja kallis ning keeruline töödelda. Poleeritud silindri idee jääb ka arusaamatuks. Kõik AL-Mg silindrid kaetakse eriti kõva ja kulumis kindla kihiga(nikasil jne) ,mis on firmati erinev ja neid ei poleerita vaid just meelega lastakse väiksed hooni jäljed sisse. Ehk siis liiga sile pind on ka paha. Päris kroomi laadset ja väga siledat pinda olen näinud ainult MTD ja hiina aparaatide puhul. Mõnikord on see kiht lausa helbetena maha tulnud :O
ukss
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas ukss »

priit järvamaalt kirjutas:See eelis on husq ees, et ta on vastupidavam, parema lõikevõimsusega ning kaaluga kui husqvarnaga võrrelda kuid ma ei viitsi husq pededega siin võidu kiitma hakata dolmarit, kuna PS-5000 on oma 8000 eegise poehinnaga võrreldes 346xpst mille hind on 12000 eek kanti kindlasti mõistlikum ost ning kvaliteet on parem( ovaalsed silindrid ja muu tehase praak hq353 puhul) Ostke mis meeldib kui olete peded siis ostke oma husqsid edasi kui normaalsed inimesed siis on ka muid kvaliteet saagesid nagu jonsered, stihl, dolmar ja ka shindaiwa on täitsa kvaliteetne. Siin oli küsitud kodukasutusse ning siin kohal julgen soovitada. On üks tuttav metsamees kes ostis eelmine aasta omale dolmar PS-7900 ning siiani laulab nagu antsu viiul samas kui huskusid läks poole aastaga 2 tk garantii remonti paneb mõtlema või mis? See et kunagi husq 254xp oli kõva saag ei tähenda et praehu see firma kvaliteeti teeb. Kõvasulam kolb ja kõrgpoleeritud silinder annavad parema võimsuse ja kiirenduse ning mis põhiline näitaja vastupidavuse kui sa saagesid varem näinud pole. Siiani kasutasin metsas omatarbeks husqvarna 55 ja soovitan teistelegi seda kodukasutusse kui palgilõikust ka vahel ette tuleb, kuid minu järgmine saag on kindlalt dolmar
Ise ka nüüd juba tükimat aega dolmari omanik ja selle hinna eest saab ikka väga hea aparaadi (PS-5000) kui võrrelda mõne husq või stihliga. Selle raha juures need viimati mainitud firmad kasutavad veel oluliste sõlmede puhul plastikut, dolmar mitte. Eestis on üldsusele lihtsalt suht tundmatu firma kuigi ajalugu on mõne "saetootjaga" võrreldes muljetavaldav.
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Puravik »

ukss kirjutas:
priit järvamaalt kirjutas:See eelis on husq ees, et ta on vastupidavam, parema lõikevõimsusega ning kaaluga kui husqvarnaga võrrelda kuid ma ei viitsi husq pededega siin võidu kiitma hakata dolmarit, kuna PS-5000 on oma 8000 eegise poehinnaga võrreldes 346xpst mille hind on 12000 eek kanti kindlasti mõistlikum ost ning kvaliteet on parem( ovaalsed silindrid ja muu tehase praak hq353 puhul) Ostke mis meeldib kui olete peded siis ostke oma husqsid edasi kui normaalsed inimesed siis on ka muid kvaliteet saagesid nagu jonsered, stihl, dolmar ja ka shindaiwa on täitsa kvaliteetne. Siin oli küsitud kodukasutusse ning siin kohal julgen soovitada. On üks tuttav metsamees kes ostis eelmine aasta omale dolmar PS-7900 ning siiani laulab nagu antsu viiul samas kui huskusid läks poole aastaga 2 tk garantii remonti paneb mõtlema või mis? See et kunagi husq 254xp oli kõva saag ei tähenda et praehu see firma kvaliteeti teeb. Kõvasulam kolb ja kõrgpoleeritud silinder annavad parema võimsuse ja kiirenduse ning mis põhiline näitaja vastupidavuse kui sa saagesid varem näinud pole. Siiani kasutasin metsas omatarbeks husqvarna 55 ja soovitan teistelegi seda kodukasutusse kui palgilõikust ka vahel ette tuleb, kuid minu järgmine saag on kindlalt dolmar
Ise ka nüüd juba tükimat aega dolmari omanik ja selle hinna eest saab ikka väga hea aparaadi (PS-5000) kui võrrelda mõne husq või stihliga. Selle raha juures need viimati mainitud firmad kasutavad veel oluliste sõlmede puhul plastikut, dolmar mitte. Eestis on üldsusele lihtsalt suht tundmatu firma kuigi ajalugu on mõne "saetootjaga" võrreldes muljetavaldav.
Tahad täisrauda siis osta venelaste Taiga või mõni 25 aastat vana Husqvarna :D
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
priit järvamaalt
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas priit järvamaalt »

Kusjuures antud "täisrauast" ps-5000 kaalub sama palju kui plastikust husku ehk siis mõlemad 5,1kg kuid kodukasutuse kandiline dolmar on 4,5kg kuid husku minuteada ka väikesed mudelid kaaluvad 5,1kg
Niru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 07 Sept 2010, 23:32

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Niru »

Puravikult küsiksin mis õli soovitaks Stihli 2-takti trimmeritele, endal FS-45C aga kuidagi raskelt jorisedes käib, teenindus Stokkeris ütleb et kõik on ok, nojah, niita saab. Kasutanud olen Statoili valmis segatud kütust aga kuna kulu on jube väike, siis on see bensiin 2 aastat vana ja tegelikult jaguks kolmandakski (tean et kütus peaks värske olema), mõtlesin et proovin ise segada, et ikka see HX Super?
On ka sae ostu uitmõte, sihikul Makita DCS 4301-38 hetkel soodukaga 247.- euri, siinsest jutust ilmneb et tegu Dolmariga millel Makita kirjad peal. Letil tundus Partneritega võrreledes vähe kergem ja kompaktsem, ketipingutus ka külje pealt.Kui tehase andmed ei valeta siis võimsam kui MS170,180,181, mis pole tegelikult ju peamine näitaja. Tegevuseks oleks küttepuude tekitamine harvendamise ja puhastamise teel.
ukss
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas ukss »

Puravik kirjutas:
ukss kirjutas:
priit järvamaalt kirjutas:See eelis on husq ees, et ta on vastupidavam, parema lõikevõimsusega ning kaaluga kui husqvarnaga võrrelda kuid ma ei viitsi husq pededega siin võidu kiitma hakata dolmarit, kuna PS-5000 on oma 8000 eegise poehinnaga võrreldes 346xpst mille hind on 12000 eek kanti kindlasti mõistlikum ost ning kvaliteet on parem( ovaalsed silindrid ja muu tehase praak hq353 puhul) Ostke mis meeldib kui olete peded siis ostke oma husqsid edasi kui normaalsed inimesed siis on ka muid kvaliteet saagesid nagu jonsered, stihl, dolmar ja ka shindaiwa on täitsa kvaliteetne. Siin oli küsitud kodukasutusse ning siin kohal julgen soovitada. On üks tuttav metsamees kes ostis eelmine aasta omale dolmar PS-7900 ning siiani laulab nagu antsu viiul samas kui huskusid läks poole aastaga 2 tk garantii remonti paneb mõtlema või mis? See et kunagi husq 254xp oli kõva saag ei tähenda et praehu see firma kvaliteeti teeb. Kõvasulam kolb ja kõrgpoleeritud silinder annavad parema võimsuse ja kiirenduse ning mis põhiline näitaja vastupidavuse kui sa saagesid varem näinud pole. Siiani kasutasin metsas omatarbeks husqvarna 55 ja soovitan teistelegi seda kodukasutusse kui palgilõikust ka vahel ette tuleb, kuid minu järgmine saag on kindlalt dolmar
Ise ka nüüd juba tükimat aega dolmari omanik ja selle hinna eest saab ikka väga hea aparaadi (PS-5000) kui võrrelda mõne husq või stihliga. Selle raha juures need viimati mainitud firmad kasutavad veel oluliste sõlmede puhul plastikut, dolmar mitte. Eestis on üldsusele lihtsalt suht tundmatu firma kuigi ajalugu on mõne "saetootjaga" võrreldes muljetavaldav.
Tahad täisrauda siis osta venelaste Taiga või mõni 25 aastat vana Husqvarna :D
:rotfl: Tean väga hästi mida tähendab Taiga, Druzba ja Saksa sõjaväe jaoks tehtud Stihl ning olen neid kõiki ja paljusid teisigi ka proovinud. Rohkem olen olnud siiani Husqvarna pooldaja aga praegu kasutan Dolmarit ja julgen väita, et tõenäoliselt jäängi kasutama. Millegipärast kasutab kallimate saagide puhul ka Husqvarna rohkem metalli. Ei tea miks, kas muidu ei anna piisavalt hinda välja.
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Puravik »

Niru kirjutas:Puravikult küsiksin mis õli soovitaks Stihli 2-takti trimmeritele, endal FS-45C aga kuidagi raskelt jorisedes käib, teenindus Stokkeris ütleb et kõik on ok, nojah, niita saab. Kasutanud olen Statoili valmis segatud kütust aga kuna kulu on jube väike, siis on see bensiin 2 aastat vana ja tegelikult jaguks kolmandakski (tean et kütus peaks värske olema), mõtlesin et proovin ise segada, et ikka see HX Super?
On ka sae ostu uitmõte, sihikul Makita DCS 4301-38 hetkel soodukaga 247.- euri, siinsest jutust ilmneb et tegu Dolmariga millel Makita kirjad peal. Letil tundus Partneritega võrreledes vähe kergem ja kompaktsem, ketipingutus ka külje pealt.Kui tehase andmed ei valeta siis võimsam kui MS170,180,181, mis pole tegelikult ju peamine näitaja. Tegevuseks oleks küttepuude tekitamine harvendamise ja puhastamise teel.
Mnjah "raskelt jorisedes" on väga ebamäärane termin millega tehnilist olukorda edasi enda :D

Kas ta läheb sul hästi käima ning töötab tühikäigul ilusti?
Läheb ta sujuvalt ning kiirelt pöördesse?
Kas "raskelt jorisedes" avaldub ainult täisgaasil?
Kas on täisgaasi puhul vahet ka häälel kui sul on tamiil maksimaalselt väljas või lühikeselt väljas?

Üldiselt kui sa niita saad korralikult siis asi ju töötab. Millises Stokkeris käis ja millal kui küsida tohib ? Üle interneti natukene raske diagnoosida kuna pmts võib sul 100 viga olla,mis ei pruugi üldse näiteks olla seotudki kütusesüsteemiga.

-----

Kütuse koha pealt siis jah. HP Super ehk sinakas hall on täiesti normaalne õli igasuguste 2T jaoks. Umbes 11eurot liiter,millest saad teha 51L kütusesegu ja seda jätkub sul omakorda 100+ paagitäieks.

----

Stihlil on pakkuda veel MS211,mis on 1.7kw ning kaalub 4.3kg
Omab uuema generatsiooni 2mix ehk "starto" mootorit,mis on ökom ning puhtamate heitgaasidega kui tavaline laialt levinud 2taktiline. Summuti on roostevabast terasest tehtud. Keti pingutus on külje peale pandud ehk mugav ning ohutu.
Muidu Stihl nagu Stihl ikka. Enam pole märganud ka hoovastiku kulumist,mis annab järeldada,et viga on parandatud.

Omadel kogemustel põhinedes julgen kodukasutajale soovitada kuna hind,kvaliteet ja omadused on igati tasemel!

Hetkel letihind 329 eurot.

Võib olla pakub natukene huvi või vähemalt käid poes ühe korra ka seda saagi näppimas kui otsuse langetad.
Kui sul oleks mõni konkreetne küsimus siis oskan kindlasti vastata. Ma ei ole väga hea saagidest muljetaja :D
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Puravik »

ukss kirjutas:
Puravik kirjutas:
ukss kirjutas:
priit järvamaalt kirjutas:See eelis on husq ees, et ta on vastupidavam, parema lõikevõimsusega ning kaaluga kui husqvarnaga võrrelda kuid ma ei viitsi husq pededega siin võidu kiitma hakata dolmarit, kuna PS-5000 on oma 8000 eegise poehinnaga võrreldes 346xpst mille hind on 12000 eek kanti kindlasti mõistlikum ost ning kvaliteet on parem( ovaalsed silindrid ja muu tehase praak hq353 puhul) Ostke mis meeldib kui olete peded siis ostke oma husqsid edasi kui normaalsed inimesed siis on ka muid kvaliteet saagesid nagu jonsered, stihl, dolmar ja ka shindaiwa on täitsa kvaliteetne. Siin oli küsitud kodukasutusse ning siin kohal julgen soovitada. On üks tuttav metsamees kes ostis eelmine aasta omale dolmar PS-7900 ning siiani laulab nagu antsu viiul samas kui huskusid läks poole aastaga 2 tk garantii remonti paneb mõtlema või mis? See et kunagi husq 254xp oli kõva saag ei tähenda et praehu see firma kvaliteeti teeb. Kõvasulam kolb ja kõrgpoleeritud silinder annavad parema võimsuse ja kiirenduse ning mis põhiline näitaja vastupidavuse kui sa saagesid varem näinud pole. Siiani kasutasin metsas omatarbeks husqvarna 55 ja soovitan teistelegi seda kodukasutusse kui palgilõikust ka vahel ette tuleb, kuid minu järgmine saag on kindlalt dolmar
Ise ka nüüd juba tükimat aega dolmari omanik ja selle hinna eest saab ikka väga hea aparaadi (PS-5000) kui võrrelda mõne husq või stihliga. Selle raha juures need viimati mainitud firmad kasutavad veel oluliste sõlmede puhul plastikut, dolmar mitte. Eestis on üldsusele lihtsalt suht tundmatu firma kuigi ajalugu on mõne "saetootjaga" võrreldes muljetavaldav.
Tahad täisrauda siis osta venelaste Taiga või mõni 25 aastat vana Husqvarna :D
:rotfl: Tean väga hästi mida tähendab Taiga, Druzba ja Saksa sõjaväe jaoks tehtud Stihl ning olen neid kõiki ja paljusid teisigi ka proovinud. Rohkem olen olnud siiani Husqvarna pooldaja aga praegu kasutan Dolmarit ja julgen väita, et tõenäoliselt jäängi kasutama. Millegipärast kasutab kallimate saagide puhul ka Husqvarna rohkem metalli. Ei tea miks, kas muidu ei anna piisavalt hinda välja.
Ilma pikema jututa ütleks,et pole olemas musta ja valget selle koha pealt. Praktikas läheb piir umbes 2kw juures kui tootjad hakkavad kasutama metall kartereid kuna plastkorpus+mootor ei mahu enam füüsiliselt ära või siis tekivad jahutuse probleemid. Teiseks ärme unusta ära,et enamus "profisaed" pärinevad tegelikult aastast 1980-1990. Edasi sealt on nö raudvara vähe muudetud küll aga nipet näpet muud kraami. Tol ajal lihtsalt ei osatud teha nii häid komposiitmaterjale nagu tänapäeval.

Kasutaja jaoks pole metallkarter või plastkarter+mootor puhul vahet.Inimestel lihtsalt peas valearusaam nagu metallkarter tähendab automaaselt täisprofi saagi ning plastik mingit "hiina jura" . Näiteks MS260 pole sellepärast profisaag kuna temal on metallkarter vaid kuna ta on töökindel,heade omadustega,suhteliselt odav hooldada. MTD GCS seeria mootorsaed on ka metallkarteritega kuid neid on patt nimetada profisaeks.
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Niru...
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Niru... »

noh, raskelt jorisedes tähendab et kõrgematel pööretel ei käi õige häälega ja vibratsiooni on tiba rohkem, kuid, segasin selle Super õliga uue kütuse ja minu arust töötab nüüd normaalselt- kaks suve mõtlesin mis kuradi häda tal on- kütus oli vana! Stokkeris mehaanik proovis oma kütusega seepärast käiski tema käes hästi.See viga on küll, et tihendid paagi küljes lasevad tasapisi läbi- kütust paaki ei saa jätta, läheb seda trimmerit üsna vähe aia äärte puhastamiseks vaja, sestap seisab palju.

Ostsin selle Makita sae ikka ära, hinnalangetus mõjub psühholoogiliselt ikka kõvasti, norm hind on tal vahemikus 430-370 euri ja 267.- (247.- oli siiski vale) tundus lihtsalt nii oluline ale. Hinnapiiriks oligi maksimaalselt 250-260 euri.Kaal 4,8kg (seda siiski ilma vedelike, juhtplaadi ja ketita minu teada), 2kW et tundus ok. Keti pingutaja suutsin ära painutada, ju poldid olid liiga lahti ja mingil hetkel lipsas tihvt juhtplaadi august välja ja algul tundus kõik ok (lihtsalt jõuga hoidis keti pingul), kuid kui metsas tahtsin vähe pingutada ilmnes, et mingi jama-ei saa pingutada, harutasin pinguti pulkadeks, pisut painutamist ja üks vidin on sae küljes selgeks saanud (ma pole varem saagi käeski hoidnud) :grin:
Niru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 07 Sept 2010, 23:32

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Niru »

Niisiis, selle Makitaga 5 liitrit kütust ära saetud, täitsa toimib. Saab puid ka langetada, aga rohkem powerit ehk kW ei teeks muidugi paha. Teeäärsed puud mis tolmu ja sahkamise mulda täis tuisatud tapavad keti jube ruttu, sõltuvalt tüve mustusest piisab ühest langetusest kui langetussälku järgmisele tehes on saele piin. Isegi Husqu kiivri ostsin, minu arust kõige mugavam, Stihli oma jättis kehva mulje, isegi Oregonid olid paremad- aga mitte sellest pole teema, eks.
Muide, Stihlil on HP Superi kõrval olemas selline õli nagu Ultra - kas see on veel parem (hind on ju kallim küll)? Milles seisneb tema eelis?
Ants123456
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Ants123456 »

Tere

Mul üks probleem vanema saega, saegs on echo cs-3600. Saag on oma ~15a vana. 10 aastat on kindlalt temaga kõvat tööd tehtud, viimased 5-6 aastat on saag seisnud kuna see läks kaduma ja sai siis uus ostetud, suvel tehtud koristustööde käigus leidsime sae üles ning peale pingutamist saime sae käima ka. Probleem selles, et kui saag on umbes 2h seisnud ja proovin uuesti käima panna siis vabal käigul töötab ilusti aga nii kui gaasi paned siis sureb välja, aga kui lased vabal käigul joosta mingi minut või kaks ja siis paned gaasi, siis ei sure enam välja.... nii siis lähen saagima saen paar paksemat pakku läbi lasen vabale käigule ja kaput sureb välja vabal käigul mida ta algul ei teinud. Kahtlane... Remondis käimisest kasu midagi ei olnud. Äkki leiab siit:)

Tänan.
ukss
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas ukss »

Puravik kirjutas:
ukss kirjutas:
Puravik kirjutas:
ukss kirjutas:
priit järvamaalt kirjutas:See eelis on husq ees, et ta on vastupidavam, parema lõikevõimsusega ning kaaluga kui husqvarnaga võrrelda kuid ma ei viitsi husq pededega siin võidu kiitma hakata dolmarit, kuna PS-5000 on oma 8000 eegise poehinnaga võrreldes 346xpst mille hind on 12000 eek kanti kindlasti mõistlikum ost ning kvaliteet on parem( ovaalsed silindrid ja muu tehase praak hq353 puhul) Ostke mis meeldib kui olete peded siis ostke oma husqsid edasi kui normaalsed inimesed siis on ka muid kvaliteet saagesid nagu jonsered, stihl, dolmar ja ka shindaiwa on täitsa kvaliteetne. Siin oli küsitud kodukasutusse ning siin kohal julgen soovitada. On üks tuttav metsamees kes ostis eelmine aasta omale dolmar PS-7900 ning siiani laulab nagu antsu viiul samas kui huskusid läks poole aastaga 2 tk garantii remonti paneb mõtlema või mis? See et kunagi husq 254xp oli kõva saag ei tähenda et praehu see firma kvaliteeti teeb. Kõvasulam kolb ja kõrgpoleeritud silinder annavad parema võimsuse ja kiirenduse ning mis põhiline näitaja vastupidavuse kui sa saagesid varem näinud pole. Siiani kasutasin metsas omatarbeks husqvarna 55 ja soovitan teistelegi seda kodukasutusse kui palgilõikust ka vahel ette tuleb, kuid minu järgmine saag on kindlalt dolmar
Ise ka nüüd juba tükimat aega dolmari omanik ja selle hinna eest saab ikka väga hea aparaadi (PS-5000) kui võrrelda mõne husq või stihliga. Selle raha juures need viimati mainitud firmad kasutavad veel oluliste sõlmede puhul plastikut, dolmar mitte. Eestis on üldsusele lihtsalt suht tundmatu firma kuigi ajalugu on mõne "saetootjaga" võrreldes muljetavaldav.
Tahad täisrauda siis osta venelaste Taiga või mõni 25 aastat vana Husqvarna :D
:rotfl: Tean väga hästi mida tähendab Taiga, Druzba ja Saksa sõjaväe jaoks tehtud Stihl ning olen neid kõiki ja paljusid teisigi ka proovinud. Rohkem olen olnud siiani Husqvarna pooldaja aga praegu kasutan Dolmarit ja julgen väita, et tõenäoliselt jäängi kasutama. Millegipärast kasutab kallimate saagide puhul ka Husqvarna rohkem metalli. Ei tea miks, kas muidu ei anna piisavalt hinda välja.
Ilma pikema jututa ütleks,et pole olemas musta ja valget selle koha pealt. Praktikas läheb piir umbes 2kw juures kui tootjad hakkavad kasutama metall kartereid kuna plastkorpus+mootor ei mahu enam füüsiliselt ära või siis tekivad jahutuse probleemid. Teiseks ärme unusta ära,et enamus "profisaed" pärinevad tegelikult aastast 1980-1990. Edasi sealt on nö raudvara vähe muudetud küll aga nipet näpet muud kraami. Tol ajal lihtsalt ei osatud teha nii häid komposiitmaterjale nagu tänapäeval.

Kasutaja jaoks pole metallkarter või plastkarter+mootor puhul vahet.Inimestel lihtsalt peas valearusaam nagu metallkarter tähendab automaaselt täisprofi saagi ning plastik mingit "hiina jura" . Näiteks MS260 pole sellepärast profisaag kuna temal on metallkarter vaid kuna ta on töökindel,heade omadustega,suhteliselt odav hooldada. MTD GCS seeria mootorsaed on ka metallkarteritega kuid neid on patt nimetada profisaeks.
MTD- ei tohiks üldse saeks nimetada. Nende põhieesmärk on see, et Mecro hooldused tööd ja leiba saaksid.
nuki
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas nuki »

Tere

Küsimus kasutajale Puravik.
Mille kuradi pärast hakkab saekett viltu lõikama :evil: isegi uus kett.Teritamiseks kasutan juht rullikut,jumalast närvi ajab juba.Olen igalt poolt otsind(intérnet) mitte midagi,isegi guugel ei aita.
Ehk keegi siin teab midari sellest.
Vabandust kui vale teema alla sai.
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

plaat on järsku väändunud
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Puravik »

nuki kirjutas:Tere

Küsimus kasutajale Puravik.
Mille kuradi pärast hakkab saekett viltu lõikama :evil: isegi uus kett.Teritamiseks kasutan juht rullikut,jumalast närvi ajab juba.Olen igalt poolt otsind(intérnet) mitte midagi,isegi guugel ei aita.
Ehk keegi siin teab midari sellest.
Vabandust kui vale teema alla sai.
Mis asi on teritamine juhtrullikuga?

Esmalt veendu,et sul on ikka juhtplaat sobib ketiga kõikide parameetrite poolest!
Siis vaata üle kas juhtplaat on sirge ning pole väga kulunud. Plaat peab igat moodi sümeetriline olema!

Alati soovitan veenduda,et kett liigub vabalt. Igasugune kinnipoomine või rapsimine tähendab juba midagi ebanormaalset.
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Vasta