Mootorsaed

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
nuki
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas nuki »

Tänud vastajatele.
Plaat oli õhtal jah,naabrimehe plaadiga lõikas ilust.
Puravikule

Kõik parameetrid on nii nagu vaja,ja juhtrullik on minu jaoks selline asi mis on sellel lingil kolmandal fotol.
http://www.saestuudio.ee/index.php?id=37
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Puravik »

nuki kirjutas:Tänud vastajatele.
Plaat oli õhtal jah,naabrimehe plaadiga lõikas ilust.
Puravikule

Kõik parameetrid on nii nagu vaja,ja juhtrullik on minu jaoks selline asi mis on sellel lingil kolmandal fotol.
http://www.saestuudio.ee/index.php?id=37
Aaa selge. Lihtsalt ma olen harjunud,et ümarviil käib viilihoidjasse sisse. Hoidja jookseb mööda lõikehammast siis ning hoiab viili õigek kõrgusel. Kumba ise paremaks hindad ?
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
nuki
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas nuki »

Puravik kirjutas:
nuki kirjutas:

Aaa selge. Lihtsalt ma olen harjunud,et ümarviil käib viilihoidjasse sisse. Hoidja jookseb mööda lõikehammast siis ning hoiab viili õigek kõrgusel. Kumba ise paremaks hindad ?
Tean millest räägid,olen näind,olen käes hoidnud,no mina ei tea :oops: ma olin rullikuga selleks ajaks nii ära harjund et minul ei tulnud selle süsteemiga teritamisest midagi välja.
Aga selle vidina omanik arvas minu rullikus sama mida minatema viili hoidjast,igavene jura :mrgreen: :mrgreen:
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

Kuidagi ühte auku kipub see palli tagumine minevat. Katsun siis kah Makita (õigemini Dolmari) kasuks veidikene pasundada. Kunagi sain Loodusest paberipuu vastu Husqwarna 254. See oli väga vinge saag. Täiesti lollikindel ning teenis mind aastaid usinalt. Ühel hetkel arvas keegi, et tal on saagi rohkem vaja kui mul ja maja ehituselt läinud ta oligi. Kuna enam metsalõikusega raha ei teeninud, saunapuud ainult vaja lõigata, siis hakkasin uut saagi otsima. Rääkides elukutseliste metsameestega, siis nemad kasutasid ennem ka Husqwarnasid, Nüüdsetel pidavat kole palju "lisavidinaid" peal olema ja saed rohkem remondis kui metsas. Stihli kiideti, Jonsered pidi kah tööd teha kannatama, makitast ei oldud kuuldud. Hindasid vaadates Makita täisprofisaag maksis Espakis sama palju kui mõne "kuulsa " brändi pühapäevane oksalõikur. Ostsin siis rahakotiga nõu pidades Makita DCS 5000 ära. Ja seda ostu ma ei kahetse - on mind juba mitu aastat väga hästi teeninud. Kaane alla kaedes - hea vana kooli saag ilma liigsete ja minu jaoks mõttetute lisavidinateta. Eelmisel talvel puid lõigates sattus ka üks "elukutseline" mind nägema. Mees alguses muigas minu saevaliku peale. Kui oli aga sportlikust hasardist ajendatuna teinud saega 15 minutit tööd oli tema järeldus - järgmine saag on temal ka Makita... Ehk siis hinna ja kvaliteedi suhe väga hästi paigas.
Selle teema võiks ehk kokku võtta - iga lits kiidab oma "töövahendit".
Kuna Puravik Stokkeris töötab, siis ta lihtsalt omab nendega kõige rohkem kokkupuudet ning lihtasalt on "kohustatud" hoolitsema enda edasise tööpõllu eest Stihli kiites...
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Puravik »

aivar00 kirjutas:Kuidagi ühte auku kipub see palli tagumine minevat. Katsun siis kah Makita (õigemini Dolmari) kasuks veidikene pasundada. Kunagi sain Loodusest paberipuu vastu Husqwarna 254. See oli väga vinge saag. Täiesti lollikindel ning teenis mind aastaid usinalt. Ühel hetkel arvas keegi, et tal on saagi rohkem vaja kui mul ja maja ehituselt läinud ta oligi. Kuna enam metsalõikusega raha ei teeninud, saunapuud ainult vaja lõigata, siis hakkasin uut saagi otsima. Rääkides elukutseliste metsameestega, siis nemad kasutasid ennem ka Husqwarnasid, Nüüdsetel pidavat kole palju "lisavidinaid" peal olema ja saed rohkem remondis kui metsas. Stihli kiideti, Jonsered pidi kah tööd teha kannatama, makitast ei oldud kuuldud. Hindasid vaadates Makita täisprofisaag maksis Espakis sama palju kui mõne "kuulsa " brändi pühapäevane oksalõikur. Ostsin siis rahakotiga nõu pidades Makita DCS 5000 ära. Ja seda ostu ma ei kahetse - on mind juba mitu aastat väga hästi teeninud. Kaane alla kaedes - hea vana kooli saag ilma liigsete ja minu jaoks mõttetute lisavidinateta. Eelmisel talvel puid lõigates sattus ka üks "elukutseline" mind nägema. Mees alguses muigas minu saevaliku peale. Kui oli aga sportlikust hasardist ajendatuna teinud saega 15 minutit tööd oli tema järeldus - järgmine saag on temal ka Makita... Ehk siis hinna ja kvaliteedi suhe väga hästi paigas.
Selle teema võiks ehk kokku võtta - iga lits kiidab oma "töövahendit".
Kuna Puravik Stokkeris töötab, siis ta lihtsalt omab nendega kõige rohkem kokkupuudet ning lihtasalt on "kohustatud" hoolitsema enda edasise tööpõllu eest Stihli kiites...
Okei. Loodame,et väike õlleaur ei muuda mu postitust segaseks :D

Minul on piisavalt tööd olenemata sellest palju inimesi läbi foorumi/minu jutu langetab ostusoovi Stihli kasuks. Stihl siiski paljude suurfirmade jaoks väga usaldusväärne bränd ning ka teadlikud kodukasutajad ei osta enam saage ostumüügi kataloogidest :D

Ma ei väida,et Husq/Makita/ ja muud sarnased brändid oleksid halvad kuid omadest kogemustest oskan väita,et Stihl on hea. Ära nüüd hakka ise minu jutule mingit "müügimehe maiku" juurde kleepima!

Jumal hoidku,ostke mida tahate. Vaba maa ja vabad tarbijaõigused :D
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
205d
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas 205d »

Küsiks Puravikult, et kumba saagi eelistada, kas stihl 261 või 361. Husq 55 on siiamaani väga hästi teeninud, kuid hakkab vaikselt siiski ära väsima. Ise eelistaks 361, aga kardan veidi kütusekulu pärast. 261 miinuseks on see, et on ainult natukene võimsam husq 55-st.
Niru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 07 Sept 2010, 23:32

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Niru »

Küsimus, kas saeplaadi otsatähikut peab ka määrima? või teeb seda ketiõli? saeplaadil on otsatähiku juures mõlemil pool väike auguke millest see ajam paistab, et peaks midagi sinna panema? samas punase makita kirjaga plaadil näiteks seda augukest tähiku juures pole.
Kas saagi tasub profülaktika mõttes hooldusse viia? Puhastasin sae korralikult ära, tühikäik on tiba kõrge aga seda peaks saama õigest kruvist ise ka sättida- ju on mootor sisse töötanud ja pöörded muutunud, või mõjutab seda ka bensiini segatav erinev saeõli? Olen kasutanud Stihli oma, praegu on Makita punane.Küünal peaks 10 liitri kütuse järel veel ok olema. Õhufilter täiesti puhas. Ketipidur funkab ilusti. Mida teeb hooldus veel?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Hiid »

vanad eestlased lasid alati sealt august liga sisse, mina kaasaarvatud. Viimasel ajal olen sinna tuubist litsunud trimmeri reduktori määret.
Makital ei ole seda jahh, isegi imestasin
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Puravik »

Niru kirjutas:Küsimus, kas saeplaadi otsatähikut peab ka määrima? või teeb seda ketiõli? saeplaadil on otsatähiku juures mõlemil pool väike auguke millest see ajam paistab, et peaks midagi sinna panema? samas punase makita kirjaga plaadil näiteks seda augukest tähiku juures pole.
Kas saagi tasub profülaktika mõttes hooldusse viia? Puhastasin sae korralikult ära, tühikäik on tiba kõrge aga seda peaks saama õigest kruvist ise ka sättida- ju on mootor sisse töötanud ja pöörded muutunud, või mõjutab seda ka bensiini segatav erinev saeõli? Olen kasutanud Stihli oma, praegu on Makita punane.Küünal peaks 10 liitri kütuse järel veel ok olema. Õhufilter täiesti puhas. Ketipidur funkab ilusti. Mida teeb hooldus veel?
Kui juhtplaadil on olemas määrimise ava siis on see plaat määritav ning seda peabki tegema.Müüakse spets määrdepüstoleid selleks. Mõnede firmade oma ei vaja täiendavat määrimist nagu Stihl ja sinna pole mõtet hakata auku ka puurima.Millegi pärast on osad teinud nii. Ja tähiku eluiga on nagunii pikem kui plaadil.

Hooldusega on täpselt nii,et kui tunned,et saag töötab igati normaalselt pole mõtet viia seda hooldusesse/remonti. Aga eri inimestel on väga erinevad arusaamad korras olekust. Näiteks on mulle toodud ka saage "lihtsalt karburaatori reguleerimiseks" ,mille ma olen hiljem maha kandnud kuna remondi kalkulatsioon ületas uue masina hinna.

Ja kunagi ei tee toitesüsteemi puhastamine ning pöörete reguleerimine tahomeeteriga halba!!

Tühikäiku tõmba LA kruviga natukene alla siis kui tundub,et on kõrge.L kruviga väga mängida ei soovita kui ei jaga asja.

-------

Hoolduse puhul mina teen :

*sae komplektsuse kontrollimine,et poleks puuduvaid detalile.
*siduri puhastamine,määrimine
*väntvõlli laagrite esmane kontroll tuvastamaks kas on loks või mitte.
*toitesüsteemi ehk karburaatori puhastamine kontrollimine,kütusevooliku kontrollimine,paagituulutuse kontrollimine ja veel mõne nipet näpet asja vaatamine.
*starteri käpa kontrollimine ja vedru määrimine.
*summutaja maha võtmine ja väljalaske pordi vaatamine ja vajadusel puhastamine,samas näeb kolvi ka ära.
*küünla vaatamine kuna küünal näitab väga palju mis mootoris toimub.
*ketipiduri süsteemi puhastamine ja määrimine.
*ketiõlitussüsteemi puhastamine
*Vajadusel ka survetest karterile.
*Teinekord ka suretusjuhtmed tahavad kontrollimist saada.
*Anti vibratsiooni pukside kontroll.

Lisaks vaadata üle kas kõik kruvid ikka on kinni.

Sellele kõigele järgneb veel kontrollkäivitus ning karburaatori reguleering. Muidugi vajadusel peab vigased detailid ära vahetama.

Tuima näoga pole mõtet saagi pealt lapiga üle tõmmata ja siis karburaatorit kruttida!!Võid asja teha hullemaks kui ennem ja üldse ära rikkuda.
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Puravik »

205d kirjutas:Küsiks Puravikult, et kumba saagi eelistada, kas stihl 261 või 361. Husq 55 on siiamaani väga hästi teeninud, kuid hakkab vaikselt siiski ära väsima. Ise eelistaks 361, aga kardan veidi kütusekulu pärast. 261 miinuseks on see, et on ainult natukene võimsam husq 55-st.
Okei.Pikk jutt lühidalt ja lihtsalt:

Kui tahad majapidamisse ühte saagi siis võta MS261 kuna ta on universiaalsem ja teeb kõik töö ära,mida võiksid teha MS361ga.Ms361 eelis tuleb välja kui sul on lihtsalt hästi palju lõikamist/järkamist.Laasimise ja muidu saega vehkimise puhul tunned igat üleliigset grammi sae juures ning mida võimsam mootor seda suurem on sellel ka güroskoobi efekt,mis väsitab enamgi.

Kütusekulu vahe on umbes 40% MS261 kasuks.

Võib olla hiljem kirjutan juurde .
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
205d
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas 205d »

Käisin stokkeris kohapeal saage vaatamas , 261 ja 361. Kui husq 55 kodus ei oleks, siis kindlasti valiks 261, kaane alla vaadates tundus kogu õhufiltri jms süsteem kaasaegsem, saag oli kergem ja seetõttu tunduvalt käepärasem . Aga siiski süda ihkab võimsamat , nii et võtan 361.
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Puravik »

205d kirjutas:Käisin stokkeris kohapeal saage vaatamas , 261 ja 361. Kui husq 55 kodus ei oleks, siis kindlasti valiks 261, kaane alla vaadates tundus kogu õhufiltri jms süsteem kaasaegsem, saag oli kergem ja seetõttu tunduvalt käepärasem . Aga siiski süda ihkab võimsamat , nii et võtan 361.
Üldiselt,palju õnne :D Mõlemad saed on head valikud. MS261 on lisaks uut tüüpi õhufiltrile ka süsteem,mis puhub nö õhku õhufiltri peale,et pikendada õhufiltri pikendamise intervalli. MS361el seda pole ja see annab eriti tunda kui saagida tolmavat puitu või lasta nüri ketiga mis ei anna laastu vaid ka peenikest puru .
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
205d
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas 205d »

"Üldiselt,palju õnne :D Mõlemad saed on head valikud. MS261 on lisaks uut tüüpi õhufiltrile ka süsteem,mis puhub nö õhku õhufiltri peale,et pikendada õhufiltri pikendamise intervalli. MS361el seda pole ja see annab eriti tunda kui saagida tolmavat puitu või lasta nüri ketiga mis ei anna laastu vaid ka peenikest puru ."


Kaalukauss hakkab nihkuma 261 poole. Mõtlesin saage vaadates just selle peale, kas 361 filteri ikka korralikult sulgub või jääb kuskile pilu vahele ja siis hakkab sealt tolmu vahele tõmbama. 361 on tegelikult ikka overkill minu jaoks, mul pole sellist jämedat kuusikut,mida sellega sobiks lõigata.
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas tcumen »

Panen siia üles endale , ütleme siis et , pisut kummalisena tundunud loo.
Peaks sobima siia teemasse.
Sai paar päeva tagasi üks odav mootorsaag soetatud. See on minu teadlik valik ja seda arutuseks ei võta. :grin:
Loo kummalisus seisneb selles, et avaldades soovi osta konkreetset saagi, muutus müüjatar kuidagi kohmetuks ja hakkas seletama a`la: et kui te nüüd selle sae ostate, siis te peate kindlasti minema "xxx" firmasse ja enne kasutamist laskma kõik üle kontrollida, et tehase defekte vältida ja üleüldse, kui te seal ära ei käi, ja saega midagi juhtub, siis ei tea, kas garantii üldse kehtib ja ........
Minu küsimuse peale, et kas tegu on nii kehva riistaga, et pean sellega poest otse garantiisse minema, sain mokaotsast vastuse, et nii hull vist asi pole.
Aga et tema peab kõiki ostjaid hoiatama ja üleüldse oleks ikka parem, kui te sealt firmast läbi käite selle saega ja et äkki te saagi seda käima ja üleüldse on ikka parem kui te sealt (xxx firmast) läbi käite.
Mille peale pakkusin, et paneme ehk selle riista siis kohapeal kohe käima, saame defektse kohe välja praakida. Sellest keelduti, ja edasine jutt müüjatari poolt piirdus fraasiga: "Ma olen teid hoiatanud".

Ok, hoolimata siis hoiatusest ja hoiakust, et nad ikka vastu enda tahtmist mulle sae müüvad, sai isend koju taritud. Käima aetud, ja tiksub küll, pool päeva töödki tehtud tänaseks.
Mõningast arusaamist tõi kodus sae paberite läbilappamine. Nimelt oli seal üks paberileheke, milles pakuti tasuta käivitusabi teenust.
Ära oli toodud rida firmasid, soovitatu nende hulgas, kes nimetatud teenust osutavad, samuti tegelevad nimekirjas olevad firmad hoolduse ja garantiiremondiga.
Teenuse saamise tingimusteks oli: et saagi pole proovitud ise käivitada (st. tutikas), et oleks olemas originaal ostudokumendid, ja et teenuse saaja oleks era- ehk füüsiline isik.
Garantii kehtimise tingimustes on välja toodud, et saagi tuleb kasutada sihtotstarbeliselt, vastavalt kasutusjuhendile, jne. Nagu ikka.
Et selle "käivitusabi" kasutamine garantiid mõjutaks, ei suutnud kusagilt tuvastada.
Põhjus, miks ma selle posti siia tegin, on: ootaks just sellise tehnika remontijate/hooldajate (sh. isand Puravikù oma) kommentaare selliste "tungivate" soovituste andmise kohta. Ma ei pea siin silmas seda, kui klient ise soovib vastavat juhendust või teenust. On see niiöelda tavapärane diil, või on tegu provintsiettevõtjate püüdlusega mitte ühtegi senti endast mööda lasta? Sest keegi selle eest ju ometi maksab. Tootja? Maaletooja?
Tegu on ühe pisikese "Partner" saega ja ühe suure üleeestilise ehituskaupade poeketiga müüja näol. Nimesid esialgu ei nimeta, aga kombineerides minu profiiliandmetega peaks huviline asjaosalistest pildi saama.

Kommentaare oodates: tcumen.
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Õnnitlused.
Tõenäoselt on sae margiks 351/352.
Oli au kasutada sellist saagi, õnneks kasutada, mitte omada. Suurepärane masin: hea disain (kollane/must värv), ergonoomika (piisav kehaline koormus pidevate käivituskatsete ajal), kõrgetasemelised tehnilised lahendused (plastmassist korpus, mis ühes tükkis laagritega vms), väga suurepärane instrument näiteks saeheite harjutamiseks. Isikliku rekordi sain pea 10 meetri peale, sest ajab ikka tigedaks küll, kui ühe saega metsa minnes, muidu korras saag puud nähes otsad annab.
Töökojas kuhu sae remonti viisin, ohkas meister vaid sügavalt ja teatas kohe, et tõenäoselt remontimisele ei kuulu. Nii oligi, sest vända otsalaager oli korpuses ringi käinud, kompressiooni oli alles 6 ühikut 12-st ja aidanud oleks korpuse vahetus.
Kokku lõikas paari aastaga vast paarkümmend ruumimeetrit kütet ja oli mõne kuu abiks lammutusel-ehituses.
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Puravik »

tcumen kirjutas:Panen siia üles endale , ütleme siis et , pisut kummalisena tundunud loo.
Peaks sobima siia teemasse.
Sai paar päeva tagasi üks odav mootorsaag soetatud. See on minu teadlik valik ja seda arutuseks ei võta. :grin:
Loo kummalisus seisneb selles, et avaldades soovi osta konkreetset saagi, muutus müüjatar kuidagi kohmetuks ja hakkas seletama a`la: et kui te nüüd selle sae ostate, siis te peate kindlasti minema "xxx" firmasse ja enne kasutamist laskma kõik üle kontrollida, et tehase defekte vältida ja üleüldse, kui te seal ära ei käi, ja saega midagi juhtub, siis ei tea, kas garantii üldse kehtib ja ........
Minu küsimuse peale, et kas tegu on nii kehva riistaga, et pean sellega poest otse garantiisse minema, sain mokaotsast vastuse, et nii hull vist asi pole.
Aga et tema peab kõiki ostjaid hoiatama ja üleüldse oleks ikka parem, kui te sealt firmast läbi käite selle saega ja et äkki te saagi seda käima ja üleüldse on ikka parem kui te sealt (xxx firmast) läbi käite.
Mille peale pakkusin, et paneme ehk selle riista siis kohapeal kohe käima, saame defektse kohe välja praakida. Sellest keelduti, ja edasine jutt müüjatari poolt piirdus fraasiga: "Ma olen teid hoiatanud".

Ok, hoolimata siis hoiatusest ja hoiakust, et nad ikka vastu enda tahtmist mulle sae müüvad, sai isend koju taritud. Käima aetud, ja tiksub küll, pool päeva töödki tehtud tänaseks.
Mõningast arusaamist tõi kodus sae paberite läbilappamine. Nimelt oli seal üks paberileheke, milles pakuti tasuta käivitusabi teenust.
Ära oli toodud rida firmasid, soovitatu nende hulgas, kes nimetatud teenust osutavad, samuti tegelevad nimekirjas olevad firmad hoolduse ja garantiiremondiga.
Teenuse saamise tingimusteks oli: et saagi pole proovitud ise käivitada (st. tutikas), et oleks olemas originaal ostudokumendid, ja et teenuse saaja oleks era- ehk füüsiline isik.
Garantii kehtimise tingimustes on välja toodud, et saagi tuleb kasutada sihtotstarbeliselt, vastavalt kasutusjuhendile, jne. Nagu ikka.
Et selle "käivitusabi" kasutamine garantiid mõjutaks, ei suutnud kusagilt tuvastada.
Põhjus, miks ma selle posti siia tegin, on: ootaks just sellise tehnika remontijate/hooldajate (sh. isand Puravikù oma) kommentaare selliste "tungivate" soovituste andmise kohta. Ma ei pea siin silmas seda, kui klient ise soovib vastavat juhendust või teenust. On see niiöelda tavapärane diil, või on tegu provintsiettevõtjate püüdlusega mitte ühtegi senti endast mööda lasta? Sest keegi selle eest ju ometi maksab. Tootja? Maaletooja?
Tegu on ühe pisikese "Partner" saega ja ühe suure üleeestilise ehituskaupade poeketiga müüja näol. Nimesid esialgu ei nimeta, aga kombineerides minu profiiliandmetega peaks huviline asjaosalistest pildi saama.

Kommentaare oodates: tcumen.
Oeee appi. Kuna su jutt on kohutavalt segane ning sa oled seda ise veel meelga teinud anonüümsemaks siis ma päris täht-tähehaaval sellesse süvenema ei hakkagi.

-------

Üldiselt peaks asi nii käima,et on olemas mitut sorti garantiisid. Näiteks on edasimüüjal oma garantii ning siis veel maaletoojal ja tehasel. Müügipunkt ei pruugi alati kuid võib teha ka kohapeal garantiiremonte kuid võib ka edasi saata maaletooja poole või sinna kellel on volitatud õigused. Lõppude lõpuks "kohad" ise jagelevad ära,mis firma siis lõpuks garantii remondi kinni maksab kui üldse. Näiteks tehas ei anna garantiid kuluosadele ning kui ostad poest sae ja järgmine päev lähed tagasi sinna ,et näe sädet pole ja küünal ei tööta siis see läheb kas poe või edasimüüja garantiisse. Aga kui sul ikka näiteks väntvõll vales mõõdus vms konkreetne tootmise/komplekteerimise viga siis selle lõppude lõpuks hüvitab tehas või tehase edasi müüja Eestis asuvale maaletoojale. Ühesõnaga kogu see krempel on keeruline ja tavakliendina pole sul vahet.Peaasi,et sul asi korda tehtakse kui pole kasutaja viga.
----

Sinu puhul,ma kasutaks lihtsalt kainet mõistust. Esiteks pead sa saama 1 aastasa pikkuse garantii ja veel 1 aasta otsa nö kaebuse esitamise aega. See edasine 1 aasta pole päris sama nagu kohe seadmel oleks 2 aastat garantiid ning ükskõik,mis ka ei juhtuks või ära ei kuluks siis kohe läheb garantii alla. Siinkohal on väga palju kinni firmade enda suvas kuna tihti üheselt ja selgelt mõistetavad reeglid puuduvad. On olemas mõisted nagu sihipärane kasutamine,normaalne kulumine ja kuluosad jne. Üldistada siin ei saa kuna iga juhtum on erinev.


-------

Igas poes tehakse tasuta nõustamist kui ilusti küsid. Kui sa mõtlseid seda käivitusabi all?

Üldiselt peaks ikka müügipunkt tagama selle,et kaup oleks korras ja siis vajadusel juhatama edasi kui ilmneb probleeme. Ma ei tea,ma lihtsalt pakuks kas müüja oli ebakompetente või sa ise ajasid ta natukene sabinasse . Keegi ei jõua ju poes kõiki saage välja võtta ja siis üle kontrollida.

Samasid saage müüakse ka läbi postimüügi kataloogide jne. Seal käib samamoodi,et klient ostab sae ja kui probleeme on siis läbi postimüügi firma saadetakse see volitatud remontikohta edasiseks juurdlemiseks.

Ja olen 95% kindel,et mingeid erinõudeid pole tehas/maaletooja esitanud,et "pead käivitama siin või seal" ning kogu jutt on firma ebakompetensus siiski .

Muuseas paljud volitatud remontijad aksepteerivad ka lihtsalt ostutsekki. Ei pea olema mingit garantii paberit kus seerianumbrid peal jne...

Üldiselt soovitan sealt poest välja kõndida ja mitte tegemist teha kui konkreetse jutu asemel hakkab tulema midagi ümmargust ja ebamäärast :D Selleks ei pea jurist/pankur ega insener olema :D
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas tcumen »

Vabandan, kui mu tekst segane sai. No ei kuku vahel paremini välja. :oops:
Puravik kirjutas: Igas poes tehakse tasuta nõustamist kui ilusti küsid. Kui sa mõtlseid seda käivitusabi all?
Ei-ei. See käivitusabi antud kontekstis tähendab seda, et esimese käivituse teeb see volitatud hooldaja/remontija. Selle teenuse saamise tarvis on sae paberitega kaasas vastav kupong koos tingimuste loeteluga. Mõeldud ilmselgelt inimestele, kes antud aparaatidega end kuigi kindlalt ei tunne ja asjatundlikku nõustamist vajavad.
Kupong ise on vormistatud sellisena, et nimetatud teenus on lihtsalt üks võimalus valida.
Poes aga üritati mulle selgeks teha, et ma pean seda teenust kasutama ka siis, kui ma seda ei vaja.

Garantiiasjad on mulle selged. Aga aitäh lahtikirjutamast, kindlasti leidub keegi, kellele sest abi on. :good:

Poeketi nimeks on "Bauhof".
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Puravik »

tcumen kirjutas:Vabandan, kui mu tekst segane sai. No ei kuku vahel paremini välja. :oops:
Puravik kirjutas: Igas poes tehakse tasuta nõustamist kui ilusti küsid. Kui sa mõtlseid seda käivitusabi all?
Ei-ei. See käivitusabi antud kontekstis tähendab seda, et esimese käivituse teeb see volitatud hooldaja/remontija. Selle teenuse saamise tarvis on sae paberitega kaasas vastav kupong koos tingimuste loeteluga. Mõeldud ilmselgelt inimestele, kes antud aparaatidega end kuigi kindlalt ei tunne ja asjatundlikku nõustamist vajavad.
Kupong ise on vormistatud sellisena, et nimetatud teenus on lihtsalt üks võimalus valida.
Poes aga üritati mulle selgeks teha, et ma pean seda teenust kasutama ka siis, kui ma seda ei vaja.

Garantiiasjad on mulle selged. Aga aitäh lahtikirjutamast, kindlasti leidub keegi, kellele sest abi on. :good:

Poeketi nimeks on "Bauhof".
http://www.partner.biz/ee/ see on siis maaletooja koduleht,kus kaudu leiad ülesse volitatud remonditöökojad. Võid mõnele kõne peale tõmmata ning probleemist rääkida.

Eino nii päris ka nüüd pole,et sul on lisaks garantii lehele veel mingid täiendused ja lisad. Kui konkreetselt tingimuste või nõuete/sätete jne alla pole pandud käivitamise "asja" siis pole seda vaja. Loodan,et see pole siuke tobe punkt,et kui pole "vastavat koolitust" läbinud siis sa pole kursis garantii esimese tingumusega,mis sätestab kasutajat olema teadlik ohutusnõuetest jne :D

Irw. igatahes vähem muret ja rohkem saega töötamist. Küll hiljem aega joosta ja seletada firmades :D :D
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
ukss
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas ukss »

Võib-olla sa ei saanud lihtsalt aru mida müüja sulle seletada tahtis aga no ega sa ei saa ju rumal olla, sest vähemalt ostsid sa korraliku sae :lol:
Müüja tahtis sind lihtsalt remontijaga tuttavaks teha, sest tuttavaks saate te kindlasti. Pole vahet mis poeketist sa selle sae ostad. Võid ka riiulist võtta, maksta ja kodus üritada käivitada ja avastada, et :twisted: ei lähegi käima. Siis loed pabereid ja sammud hooldustöökotta ning seal saad teada, et nüüd ei maksa selle esmase käivitamise eest mitte Husqvarna Eesti vaid sina ise. Õnne igaljuhul!
simpson
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 03 Sept 2007, 15:00
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas simpson »

Ei ole minu asi Teie saeoste kommida, aga minu ergonoomilise ja kollase ning ühtlasi viimase Partneri juppe võib siin näha:
http://www.okidoki.ee/item/1112801/
Pärast esimest ketivahetust juhtus. Ja mult on vähemalt 5 inimest kolbi ja silindrit küsinud.
Saestuudiod on kõigil juhtudel öelnud: ISE KUUMUTASITE SAE ÜLE!
Tegelikult tahaks mõne asjaliku remondimehe kontakti, kes vana 254XP korda teeks, p--sse see ergonoomika.
duplex
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 164
Liitunud: 10 Juun 2009, 18:31
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas duplex »

priit järvamaalt kirjutas:Tere. Soovitan kaaluda ka dolmar tooteid mis on vaieldamatult heade hindadega ning vastupidavusega. Omal on dolmar prohvivõsalõikur 4510 52ccm3 2,4kw ning olen väga rahul ja rahaline kokkuhoid võrreldes stihl ja husqvarnaga oli ka peaaegu 300 eurot. Dolmar prohvisaag PS-4600 maksab kuskil 478eur ning tegu 46ccm3 mootoriga millel 2,2kw kaal 5,1kg või kodukasutusse mõeldud PS-420 42ccm3 2,0kw kaal 4,5kg hinda sellel 377eur.
OÜ Metsakaupmees tegeleb edasimüügiga Tartus ja OÜ Timeks tehnikakaubad Paides
Edu valiku tegemisel
Mul on Makita mis ka Dolmar. Küll odavama otsa Dolmar aga lõiganud olen möödunud suvel ikka igasugu sodi ja isegi jämedaid kände. Mina olen rahul. Käima läheb ka nagu kell. Keti pidin ära vahetama. Ostsin uue Makita keti ja ketil peal Dolmar (karbil Makita).

Kõik Makita bensiinimootoriga saed peaks olema Dolmari analoogid. Samas tehases tehtud Saksamaal.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul husgvarna kett ei peatu hetkekski. Ka tühikäigul. Vedu on kogu aeg taga. Kui väikestel pööretel ketiga kasvõi väikese oksarao vastu tonksab, jääb kohe seisma. Kuda parandada? Sidur-pidur-gaas
seeteine
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas seeteine »

Kui kett on korralikult pingutatud ja ikka käib tühikäigul ringi siis on arvatavast tühikäik liiga suurtele pööretele reguleeritud. Aitab T kujutise juurest kruvi natuke lahtisemaks keeramine sae töötamise ajal. Keerata nii kaua kui kett seisma jääb ja saag töötab rahulikult "podisedes".
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kas nii lihtne ongi?
Mul on enne ka sellist asja olnud, et tühikäik on liiga suur, aga siis kui paned keti kuhugile vastu, siis jääb kett seisma, aga saag ei sure välja.
nüüd on nigu oleks ilma sidurita riist.
Külaline
külaline

Re: Mootorsaed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas:kas nii lihtne ongi?
Mul on enne ka sellist asja olnud, et tühikäik on liiga suur, aga siis kui paned kuhugile vastu, siis jääb seisma, aga ei sure välja.
nüüd on nigu oleks ilma sidurita riist.
Vanadus, mis muud. :lol:
Vasta