Millist loodi?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
hundipoeg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Mär 2009, 20:51

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas hundipoeg »

villem võsa kirjutas:paistab,et kauplustes ei viitsita enam hundipoja küsimusi ära kuulata.ma küsin kah,et mis kuradi ametit sa ise pead?varsti on nii,et üks jääbki igas foorumis küsima,sest ta ei tea ka seda kuidas viinamarju istutada jne.küsinud kauplusest kohe,et mis värvi on armastus ja nad ehk oleks sulle ka vaadrit soovitada osanud.
:hello:
nu jah foorum pole ju küsimise koht! aga sinule villem võsa teadmiseks,eks ma küsin ka kauplustes, aga enam kui müüja arvamus huvitab mind nende inimeste arvamus, kes asju praktiliselt kasutavad. ära pabista aednik ma ei ole, muidu ma teaks ka kuidas viinamarja aiake rajada, aga sinust oli selle rajamisel tohutu abi. suured tänud asjaliku nõu eest!
paganama kahju et oled vaid külaline, kuigi juba nimega külaline seega sügav austus!
Paremat homset Teile ja konkurentsivõimelist sissetulekut mulle!!
pultsar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 07 Veebr 2008, 20:31

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas pultsar »

Ise kasutan stabila loode,erineva pikkusega 7tk.Kvaliteedi probleemide üle ei nurise.Antud hetkel on objektid põdras,seal olen märganud paljud kasutavad Mitax loode ,kuna neid saab vajadusel kalibreerida.
hundipoeg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Mär 2009, 20:51

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas hundipoeg »

pultsar kirjutas:Ise kasutan stabila loode,erineva pikkusega 7tk.Kvaliteedi probleemide üle ei nurise.Antud hetkel on objektid põdras,seal olen märganud paljud kasutavad Mitax loode ,kuna neid saab vajadusel kalibreerida.
:hello:
sa kasutad Stabila loode, kas markeeringuga 70 või 80A?
Paremat homset Teile ja konkurentsivõimelist sissetulekut mulle!!
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas jan »

Mul on nii 80A kui ka 70 Stabilad, seega võrdlusmoment täiesti olemas. 80A-l on vertikaalse mõõtmise jaoks aken kummaski otsas. 70-el ainult ühes otsas. Samuti tundub 80A pisut raskem, seega vbl tugevama konstruktsiooniga. Ise just igapäevaselt müüri ei lao, seega ei oska öelda kas päriselt ka vastupidavam on. Müüritööde jaoks on veel eraldi loodid, mis kannatavad koputamist ka.

Minu Stabilatest kõik, va üks 2m-ne, näitavad siiamaani täpselt. See 2m-ne on kusagil muljuda saanud natuke kumeraks läinud - sileda pinna peal jätab mulje nagu oleks pinnal keskel lohk või muhk sees (olenevalt kuidas vaadata). Sama pinda 2,5m-se rihtlatiga vaadates on aga pind perfektne.

PS. Loodi täpsust on "koduste vahenditega" kontrollida lihtne - ajad loodi seina peal paika, tõmbad juti, keerad loodi teist pidi, uus jutt ning vaatad kas kattuvad. Kui seina sodida ei taha, pane maalriteip enne seina. Sellist kontrolli tasub teha, kui lood kõvemini põrutada saanud või lihtsalt regulaarselt. Olude sunnil kunagi Kodu Extrast saadud no-name loodil oli horisontaalis viga 5mm 40cm peale... Vertikaalis oli ok. Kahjuks avastasin selle alles peale seda, kui olin asjad paika "loodinud".
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas trumm »

siiani kasutatud 2 stabila loodi (1,2 ja 2 m) ja üks väiksem sakslane, nüüd lisaks würthi 1,8m lood. kuigi stabilad on ka korras, olen selle würthi omaga ülirahul! ka on tal mulli kõrval olevate joonte vahe väiksem, seega ei pea mõistatama, kas mull on ikka täpselt keskel või peaks veerand milli siia-sinna olema.
Kasutaja avatar
Mortis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 13 Veebr 2007, 18:27
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas Mortis »

No kui sa tahad, et tööriist sind ikka rohkem teeniks, siis unusta stabila ära. Vahepeal on ju ikka nii, et partamatult kukub lood maha ja ka kõrgemalt kui 1 m. Stabila hakkab peale kukkumist aiateibaid näitama. Soovitan soojalt Stanley Fat Max Loode (nende viimane mudel on täispõrutuskindel) kuigi jah see vanem mudel konkreetselt siin pildil on mul juba üle 3 a olnud:( keri leht alla ja eelviimane loodi pilt)
http://www.boxes.ee/?tooriistad=stanley&c_tpl=1061
Ei valeta veel grammigi, kuigi on põrutada saanud päris palju. 90 CM pikk ja hetkel "Boxes"es soodushinnaga 399 eek.-
Kasutaja avatar
Mortis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 13 Veebr 2007, 18:27
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas Mortis »

Vabandust, viimane pilt on ikka 90 cm :)
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Tekkis teemat lugedes küsimus mida spetsialistid arvavad Kapro loodidest?
Torutööd Tartus 56 932 898
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

Ei ole küll mingi eri loodi spetsialist, aga just mingi nädal tagasi soetasin yhe 200cm kpro loodi.
Täitsa lood ja kergemad põrutused juba üle elanud. Eks ta stabila kollastega suht ühel pulgal ole. Hind ka suht sama.
399.- pole just palju 2m loodi eest. Samas sellest peegel süsteemi pointist ma aru ei saa 2m loodi puhul, et korralikult loodi vaadata jääb täpselt 10 cm puudu ja seega see peegel süsteem suht kasutu nii pikal loodil.

Kvaliteet ka sama pask nagu teistel, 7 loodi seast valisin välja enda oma ja kõik ülejäänud 6 panid täis kelbast ikka mingitpidi.
Külaline
külaline

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mortis kirjutas: No kui sa tahad, et tööriist sind ikka rohkem teeniks, siis unusta stabila ära. Vahepeal on ju ikka nii, et partamatult kukub lood maha ja ka kõrgemalt kui 1 m. Stabila hakkab peale kukkumist aiateibaid näitama. Soovitan soojalt Stanley Fat Max Loode (nende viimane mudel on täispõrutuskindel) - :mrgreen:
Oot, kas seda sinu nimetatut saab siis kangina kah kasutada :D Pealegi Stabilaid on ka päris mitut erinevat kvaliteedi-hinnaklassi http://www.stabila.com/main.taf?p=1,1 Endal 3 eripikkust +++ Stabilat ja asendamatu põhimõõduriist lasernivell http://www.lokaator.ee/Lasernivelliir/j ... ristlaser/ Kodus kardinapuu paika sättimiseks kõlbab ka säästuka lood, kui õige välja valida ja kangina ei kasuta.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

arvutihdd kirjutas:Ei ole küll mingi eri loodi spetsialist, aga just mingi nädal tagasi soetasin yhe 200cm kpro loodi.
Täitsa lood ja kergemad põrutused juba üle elanud. Eks ta stabila kollastega suht ühel pulgal ole. Hind ka suht sama.
399.- pole just palju 2m loodi eest. Samas sellest peegel süsteemi pointist ma aru ei saa 2m loodi puhul, et korralikult loodi vaadata jääb täpselt 10 cm puudu ja seega see peegel süsteem suht kasutu nii pikal loodil.

Kvaliteet ka sama pask nagu teistel, 7 loodi seast valisin välja enda oma ja kõik ülejäänud 6 panid täis kelbast ikka mingitpidi.

Tormasin ma kah suure hooga poodi, et loodide hinnad siis nii alla läinud (Hind ka suht sama.
399.- pole just palju 2m loodi eest.)
Jäi ostmata, sest nii Decoras kui ehituse ABC-s algasid hinnad 700.- 160cm kapro loodi eest. Kuskohast sa neid 2 m pikkuseid 400.- eest välja võtad? :S:S
Torutööd Tartus 56 932 898
abitööline
külaline

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas abitööline »

Eesti tingimustes võib kõiki mitte kalibreeritavaid loode saastaks pidada. Ja seda sõltumata hinnatasemest. Kukkumise probleemist salakavalam on olukord kus loodi sisse sattunud veepiisk kergitab külmudes ruhkem kui kümnendiku võrra ühte libelli serva. Nii naljakas kui ka see pole - koduextra 75 kroonine on kruvidest lihtsalt ja kiiresti õigeks reguleeritav kuid kallite firmade omad tavaliselt mitte.
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

pikk88 kirjutas:
arvutihdd kirjutas:Ei ole küll mingi eri loodi spetsialist, aga just mingi nädal tagasi soetasin yhe 200cm kpro loodi.
Täitsa lood ja kergemad põrutused juba üle elanud. Eks ta stabila kollastega suht ühel pulgal ole. Hind ka suht sama.
399.- pole just palju 2m loodi eest. Samas sellest peegel süsteemi pointist ma aru ei saa 2m loodi puhul, et korralikult loodi vaadata jääb täpselt 10 cm puudu ja seega see peegel süsteem suht kasutu nii pikal loodil.

Kvaliteet ka sama pask nagu teistel, 7 loodi seast valisin välja enda oma ja kõik ülejäänud 6 panid täis kelbast ikka mingitpidi.

Tormasin ma kah suure hooga poodi, et loodide hinnad siis nii alla läinud (Hind ka suht sama.
399.- pole just palju 2m loodi eest.)
Jäi ostmata, sest nii Decoras kui ehituse ABC-s algasid hinnad 700.- 160cm kapro loodi eest. Kuskohast sa neid 2 m pikkuseid 400.- eest välja võtad? :S:S


No ehitus abc pole kunagi hindadega hiilanud, decorat ei oska kommenteerida-Tallinna maal seda vist polegi.
Mine kae Espakist järgi , ei tea kas enam on. Oli mingi kliendi pakkumine, aga leti hind oli ehk 100-200 kallim.
Tegu, siis tavalise loodi mitte tugevdatud variandiga. Muide ise vaatasin ka seda abc hind ja mõtlesin miks sellest poest üldse midagi ostetakse.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

...ja mõtlesin miks sellest poest üldse midagi ostetakse.
Sest Linna Iff laulab: "Ehituuse aabeee tseeee...."
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

UP
10a on möödunud.
Kas nüüd on kusagilt loodi müüa, millega tööd saaks teha?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ise hiilin vaikselt digiloode paaris pikkuses. Võiks olla 60 ja 120cm ja kui on vaja pikemat loodsuse piirkonda, siis saab edukalt kasutada pika alumiiniumlati digiloodi koostööd.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Minul ~5 erineva pikkusega loodi ja kõik on Sola omad.
Kui plaanis Sola soetada siis soovitaks nö 'kuldset' värvi, on küll raskemad, kuid selle eest tugevamad.
Kahtlen ,et Stabilal mingi eelis Sola ees oleks, peale ülespuhutud hindade.

Ideaalis tahaks väiksemat ~40cm digitaalset loodi aga kallid on raisad.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ostsin omale Kapro digilooddi 1.2m.
Ei saanud ma temaga sõbraks.
Vbla oli liiga pask brand.
Ei saanud näitu usaldada ja libellid jooksid üsna ruttu laiali.....
üle soti maksis....
müües sain paar euri vist.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Mul on üks ca 15 aastat vana Stabila. Värv on tükati mahakulunud, kuid on siiani täpne ja töökorras. Seega annan hääle Stabila poolt.
Keskmine
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 212
Liitunud: 14 Sept 2011, 20:38
Asukoht: Jõgevamaa
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas Keskmine »

Ma ei tea kas viga minus või maa magnetväljas. Loode erinevates mõõtudes. Kontrollin laseriga ja nad 1 pidi valetavad ja 2 pidi õiged. ees Seega alati jälgin, et seal kus olen, oleksid nad just parem või vasak pool ees
-virks-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 28 Apr 2013, 12:38
On tänatud: 10 korda

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas -virks- »

Keskmine kirjutas: 29 Dets 2019, 12:48 Ma ei tea kas viga minus või maa magnetväljas. Loode erinevates mõõtudes. Kontrollin laseriga ja nad 1 pidi valetavad ja 2 pidi õiged. ees Seega alati jälgin, et seal kus olen, oleksid nad just parem või vasak pool ees
Siis valetab laser ka.

Loode kontrollitakse mõlemat pidi mõõtes.
Mõõdad ühte pidi ja jätad mulli asendi meelde. Siis mõõdad sama asja 180 kraadi pööratud loodiga ja mull peab samas kohas olema. Kui ei ole, siis peab selle loodi puruks löömaja uue ostma, sest varem või hiljem pead selle loodi vea tõttu midagi ringi hakkama tegema.

Poes vaadatakse küll imelikult, kui kümnete erinevate loodidega riiuleid mõõdad, et see üks kasutatav eksemplar leida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Millist loodi?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Keskmine kirjutas: 29 Dets 2019, 12:48 Ma ei tea kas viga minus või maa magnetväljas. Loode erinevates mõõtudes. Kontrollin laseriga ja nad 1 pidi valetavad ja 2 pidi õiged. ees Seega alati jälgin, et seal kus olen, oleksid nad just parem või vasak pool ees
Nende fix mullide valetamiste pärast ongi mul üks 180cm lood, mille mull on reguleeritav ja aeg-ajalt kontrollin. Ise kontrollin vertikaalsust näiteks nii, et ajan mulli nulli, teen kriipsud nii ülemise kui ka alumise otsa järgi, siis keeran ümber pikitelje 180 kraadi ja panen uuesti märgitud kohtadele. Kui klapivad on korras, kui ei, siis ajan uuesti mulli nulli, jättes alumise otsa kriipsu samaks ja vaatan hälvet. Kahe hälbe vahele teen kriipsu asetan loodi idee järgi 0 punktidele(alumine on nagunii paigas) ja nüüd reguleerin loodi mulli nulli. Seejärel teen seinale uued märkejooned ja kontrollin uuesti. Kui natuke veel valetab, eks siis jälle sutsuke reguleerin loodi mulli. Horisontaalsuse mulli kontrollimine käib samamoodi ja jätan näiteks vasakpoolse märkekriipsu samaks ning parema otsaga mängin.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta