mis firma akutrelli valida?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Vasta
tark
külaline

mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas tark »

millise firma akutrell oleks hea?
erinevaid firmasid palju.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Kellele ema, kellele tütar :mrgreen:
Palju raha tahad kulutada jne.
Minu eelistus on kas Makita või Milwauke. Esimesest kõige odavamaid ei vaataks, omal (mudelit ei tea) 12 V akudega isend - jõudu on vähevõitu :(
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Milwaukee
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Samas vaimus jätkates:
Millise firma auto oleks hea?
(ärge vaevuge vastama, ma ei mõelnud seda tõsiselt)
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Reno
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 14 Dets 2008, 12:26

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Reno »

Soovitaks Makitat (ainult, et kindlasti mitte kõige odavamat mudelit). Ise kasutan nn kodustest tavatingimustest natuke karmimates ja kestab väga hästi. Jõudu on piisavalt ja trellil on kolm akut. Seega saan päris kaua elektrita hakkama :good: .

Konkreetsel mudelil 6271DWPE on kaks härivat asja :banghead: : 1) padrunisse max puur on 10 mm, aga samas on vahest vaja 12 mm auku puurida; 2) padruni lukustus kipub vahest ise lahti libisema.

Kui see masin peaks ära koolema, siis järgmisena vaataks juba trellidest:
1) Makita BDF343SHE või näiteks BDF453SHE või BDF450RFE
2) Akulööktrellidest BHP453SHE või BHP440RFE
3) ja kui võidaks Viking Lotoga, siis ostaks Makita Akulööktrelli BHP451RFE :yahoo:

Kokkuvõttes sõltub kõik sellest, et mida ja kui palju tahad teha. Kui puurid aastas ühe augu kahekordsest kipsist;o) seina pildi riputamiseks, siis pigem rendi või laena sõbralt, naabrilt. Kui tahad tööd teha, siis mõtle, kui suuri auke tahad saada, mille sisse tahad auke puurida, mille sisse ja kui pikke kruve tahad lasta, kaua pead ilma elektrita olema, kui raske masinaga käes ja kui kaua suudad järjest töötada - nendest soovidest sõltub konkreetse mudeli valik. :amen:

Õigeid valikuid!

Reno
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Reno kirjutas:1) padrunisse max puur on 10 mm, aga samas on vahest vaja 12 mm auku puurida;
Sellised puurid on ka olemas, et saab 10mm padrunisse panna suurema puuri kui 10mm. Ise ostsin 14mm puupuuri ja padrunisse minev ots oli vist 8mm (minu arust 10mm ei olnud).
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kõiki maakera trelle ei ole olnud au kasutada, aga ühes olen küll selgusele jõudnud, et Makitat enam ei osta. Mingil juhul. Eriti neid kallima otsa omi, sest nende puhul on kaotusvalu eriti suur. Riist ise iseenesest isegi kestab, aga akud ja laadijad on küll ebaõnnestunud käkerdised. Napilt garantiiaja kestavad....
Soovitada võin Milwaukeed. See on tõsine riist. Ainuke miinus on ehk raskus, aga tõsisel ehitusmehel rammupuudu ei tohiks ka olla 8)
Ühtlasi peaks see näitama, et tehtud ei ole vaid õhulisest plastmassisit :lol:
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas di20 »

Minumeelest sõltub asi sellest kas on plaanis akuga riistu juurde osta. Ja kas on peamiselt plaan tööd teha õues või toas. Üldiselt kui praegu valida siis mina valiks riista millele saab Li-Ion akusid panna kui ka Ni-Cd. Li-Ion nimelt ei pea külmas eriti vastu. DeWaltil ja Ryobil on selline sari olemas.
Teiseks sõltub kõik hinnapoliitikast. Ma olin hiljuti valiku ees, et osta endale uus akuriistade komplekt. Ja sõelale jäi selline asi nagu Ryobi 18 One+. Sellel on üle 30 akuriista ja väga-väga mõistlik hinnapoliitika. Iga riist maksab keskmiselt 1000.- ja kaks akut ja laadija 1000.-. Enamikel trellidel ei saa selle rahaeest ühte akut ka. Lisaks on Li-Ion pakk võimalik juurde osta. Lõpuks leidsin küll, et tellin netis oma 7a vanale 12v Dewaltile uue aku ja suvel ostan 12v käristaja juurde. Esialgu teisi riistu akuga väga karjuvalt vaja ei ole.
puna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 08 Mär 2009, 19:02

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas puna »

Küsimus on selles milleks ja kuipalju kasutad.
Teine on eelarve küsimus.
Kui neid vastuseid ei tea ei oska ka keegi täpset asja soovitada.
mmo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 30 Nov 2009, 09:11

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas mmo »

Hiid kirjutas:kõiki maakera trelle ei ole olnud au kasutada, aga ühes olen küll selgusele jõudnud, et Makitat enam ei osta. Mingil juhul. Eriti neid kallima otsa omi, sest nende puhul on kaotusvalu eriti suur. Riist ise iseenesest isegi kestab, aga akud ja laadijad on küll ebaõnnestunud käkerdised. Napilt garantiiaja kestavad....
Soovitada võin Milwaukeed. See on tõsine riist. Ainuke miinus on ehk raskus, aga tõsisel ehitusmehel rammupuudu ei tohiks ka olla 8)
Ühtlasi peaks see näitama, et tehtud ei ole vaid õhulisest plastmassisit :lol:
Mis nende akude ja laadijatega siis juhtus???
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

kasuta Flex masinaid juba pikemat aega
olen rahul 8)
DSC06322.JPG
DSC06322.JPG (135.93 KiB) Vaadatud 18060 korda
osta saab siit http://maic.ee/index.php?option=com_con ... Itemid=271
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

Ei ole küll ehtusproff, kuid mitu sõpra, kes teenivad sellega leiba (üks paigaldab uksi-aknaid ja teine teeb üldehitust) küll kiidavad Makitat. Endale ostsin ka paar aastat tagasi Makita akuka ja "kärri" komplekti tavaliste akudega. Esimesel aastal said päris palju vatti kodus 360 m pikkuse lippaia tegemisel, majas ehitustöödel ja teisel aastal ka jahimaja ehitusel. Nüüd jah seisavad sügisest garaažis kohvris ning ootavad kevadet. Siis hakkan tütre majas kap. remonti tegema. Siiani ei ühtki paha sõna.
Üks tuttav ka kurtis, et Makita ei pea valule vastu- nimelt tema paigaldab vihmavee süsteeme ja drell pidi läbi kärssama kui 10cm ja pikemaid puidukruve järjest kruttida... Selleks aga see nn. väike drell ei ole ka ette nähtud. Siis ta kiitis, et Hitaci on parim, kuid kui need ka läbi kärsasid, siis rohkem ei ole mina tema arvamust pärinud. Lihtsalt jõudsin järeldusele, et iga töö jaoks peab olema ka vastava võimsusega riist ja kui ikka tahad riista ära tappa, siis lolli jõuga saab sellega ka hakama.
AA
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas AA »

Tere!
aivar00 kirjutas: Nüüd jah seisavad sügisest garaažis kohvris ning ootavad kevadet.

Kui Sul külm garaaz siis asi võib olla juba pöördumatult - paha, paha...! Mine kontrolli akusid!
Andres (Andresto)
Külaline
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

On sul Andres mõni aku pöördumatult ära kustunud, et seda aina korrutad? Mul on ka hulga aastaid akuriistadega (Makita, Bosch, DeWalt) tegemist olnud, ei ole ma neid nunnutanud aga ei ole ükski külma ega märja pärast otsa saanud.
AA
külaline

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas AA »

Tere!
Mul on 4 akukat: esimene ELU e. DeWALT, teine WÜRTH e. DeWALT ja veel 2 DeWALT`i. ELU küll juba "köhib", aga teised töökorras. Akusid olen hoidnud ja tühjana-laadimata, neid külmale objektile jätnud pole - ehk seepärast nad on lõpunigi kestnud e. "äkksurmi" pole olnud. Alul lasksin vanadele akudele küll uue sisu panna, aga siis loobusin, ei tasunud enam ära. Akud siis vanema põlvkonna omad, Ni-Cd ja Ni-Mh. Muidugi ega ma neid nüüd patjade vahel, ka hoia.
Andres (Andresto)
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

No nii skeptiline kah olla ei saa. Vahetult enne jõule oli vaja "ülemjuhatajal" mingid kardinate klambrid seina kruvida. Võtsin kohvrist drelli, panin aku külge ja kruvisin 16 kruvi ilusti ära. Selge see, et mingit pikka kruvi ei oleks jõudnud sisse kruttida vähemalt külma akuga mitte.
Samas nõuka ajast on meeles, et enne auto talveks seisma panemist soovitati aku täis laadida. Olen ka akukaga nii teinud. Kuskilt kunagi ka lugenud, et kui külmaga taskulambi patarei tühjaks saab ja oled ekstreemses olukorras, siis soovitati patarei veidi lömmi taguda- keemiline reaktsioon saab veidi vurtsu juurde.
Loogiliselt võttes ju külmas keskkonnas keemiline reaktsioon aeglustub- sellepärast ka auto akud külmaga on väiksema mahtuvusega kui suvel soojaga. Kui aga keemiline reaktsioon on aeglasem, siis loogiliselt mõeldes peaks ka akude iga pikem olema või kuidas? Soojas hoides aga vastupidi. Seetõttu sellist "äkksurma" külmas ka ei usu. Iseküsimus muidugi külmast võttes ja kohe akule max koormus järgi pannes- too võib küll haiget teha.
Isetean
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 26 Dets 2008, 15:12
On tänatud: 1 kord

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Isetean »

Pool oma ehitaja ametist sai töötatud Metabo-akukatega ja olin rahul igati, kuniks pihku sattus ühe elektriku Makita. Wau! Kui kerge ja mugav! Firmat luues ostsin Makita-d just nende mugavuse pärast ja ei teadnud praktilisuse poole pealt midagi. Nüüd 6 aasta jooksul on kasutusel olnud ka Bosh, Würth (neil kahel pidid sisud samad olema) ja Hitatschi relvad. Kõik need on ühel või teisel põhjusel koolenud. Loetletutest sai viimati muretsetud Hitatschi akukas, ketassaag ja löökdrell (nende kõikide hulgimüügi hinnad jäid 4800 - 7000 juurde ) Akudrelliga hakkasid teisel päeval juba päästiku probleemid. Ketassaag pidas ca kuu vastu ja kärssas läbi (ei saanud suurt koormust ) Ainuke neist visa ja tubli tegija on löökdrell.
Aga algsena ostetud Makita-d kestavad ikkagi :) ja uutega ei ole mingeid probleeme olnud. Eriti praktiline ja tõhus abimees on löökkruvikeraja.
Et siis mina annan Makitale kõik punktid ! ;)
Edu!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ei tea küll, kuidas üldehitajatel Makita tööriistad pidevale valule vastu peavad, kuid endale olen soetanud tasapisi vajalikud elektri ja akuriistad Makita omad. Läbi olen kõrvetanud ühe relaka, aga see oli minu viga ja teised töötavad ideaalselt.
To: Isetean
Kas sa oled vaadanud ebay- st Makita komplekte ja hindasid. Hämmastavad! Eriti palju on pakkumisi USA ebay-s ja ka meie voolupingele sobivaid. Ainuke halb asi on see, et EV pani mingi 20€- se limiidi peale ja üle selle tuleb tollimaksu tasuda, aga võib- olla saab sellest mööda hiilida. Ei ole täpselt süvenenud asjasse.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas cartman »

maksudena tuleb umbes 25prossa juurde arvestada usa hinnale +transa. 43 euri oli vist maxuvaba(kaup+saatmis kulu). Kasuks on kui usas on ees eraisik , kes omale kauba telliba ja sulle saadab. Yldiselt netipoodidel saatmine kallim v yldse ei saada. Ja saatja saab väiksema hinna pakile märkida(ei tasu yle pingutada , muidu kontrollivad) ja saab ehk väiksemate maxudega. Saatmise hinan dmuidu sellised umbes 1kg -500 EEK
5kg - 1000 EEK
10kg - 1500 EEK
15kg - 2200 EEK
20kg - 2800 EEK
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

[quote="cartman"]maksudena tuleb umbes 25prossa juurde arvestada usa hinnale +transa. 43 euri oli vist maxuvaba(kaup+saatmis kulu). Kasuks on kui usas on ees eraisik , kes omale kauba telliba ja sulle saadab.
Aitäh õpetuse eest, selle viimase variandi peale pole tulnudki.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vanakala
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 436
Liitunud: 19 Okt 2008, 11:38
On tänatud: 2 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas vanakala »

aivar00
ei ole sinuga päris nõus nende veneaegsete lahendustega.
batarei kokku pressimisel vähenes mahtuvus ja suurenes tegelikult pinge.
vene ajal laeti enne talve selleks akusid, et mitte laetud akud riknesid ehk siis lagunesid sees plii plaadid ja põhiliseks ohuks tühja aku talveks seisma jätmisel peeti seda, et mitte laetud akudes hakkab elektrolüüsis väävelhappe eralduma destileeritud veest või siis vastupidi järjekorras, igatahes tekis lagunenud elektrolüüsis ehk siis destilleeritud vee külmumise oht või isegi külmumine. akudes kasutati ka kangemat elektrolüüsi talvel 1,28 ja suvel 1,27. ega tänapäeva akudega mis märg akud on sama probleem. akud võivad ka polaarsust vahetada kui on kaua tühjad. http://www.autoekspert.ee/public/files/ ... _adobe.pdf ; http://et.wikipedia.org/wiki/Elektriakumulaator ; http://www.avt.ee/juhendid/akuaabits.pdf siin on ka külmumisest juttu 3.1 punkti all. http://www.autoekspert.ee/public/files/ ... _adobe.pdf siin ka akudest juttu aga ei tea kui tõsiselt tasub seda võtta http://www.hobi.ee/content/view/115/68/
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas cartman »

Maxud siis käibemax+ tollimax(0-10%)+ saatmine. Viimati lugesin et käibemax võetaxe kõige viimasena, seega päris hull:S Netipoed yldiselt hinda ei võltsi vaid kirjutavad peale nii nagu on. Erasiik võib ju kingitusena kaha sataa a siis kindlasti suure paki puhul kontrollivad ja võivad pärast reaalse hinna välaj uurida ja laiatada täiega maxe. Lihtsam ongi 5tuh eegu asemel näitex kirjutada 2.5tuh ja saab ehk ilma kontrollimiseta läbi. Omal yx usa tellimuse kogemus a olen siin vähekese asju kah uurind neilt, kes tegeleva dja on hulgim tellind. Seega 100% päris kõik ei pruugi paika pidada.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

Ma vanakala ei väidagi seda kõike kaasaegsete riistade puhul 100% õige olevat. Mu haridustee kah ju veel pärit riigist cccp. Samas aga äkki selgitad kuidas siis kaasaegsed akud-patareid töötavad? Minu teadmiste kohaselt ikka keemilise reaktsiooni tulemusena. Ja mida külmemas keskkonnas, seda väiksem nende nn. mahtuvus on kuna keemiline reaktisoon toimub aeglasemalt. Millised ained seal reageerivad- too iseküsimus. Ei ole nagu muust tehnoloogiast juhtunud kuulma- oleks tore kui annad vihje- saaks ka silmaringi laiendada.
vanakala
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 436
Liitunud: 19 Okt 2008, 11:38
On tänatud: 2 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas vanakala »

aivar00
panin spetsiaalselt mitu linki ja tuleb vaid lugeda ja pealegi on internet infot täis.
http://et.wikipedia.org/wiki/Elektriakumulaator
ma ei ole öelnud, et ilma keemjata töötavad. lihtsalt kui patareis on kemikaalid oma töö teinud mis on ühekordne protsess siis kokku pressimisel vähendad mahtuvust ja saavutad mingiks hetkeks veel pinge..... kui täpsemalt mõelda siis pinge võib ka olla tühjas patareis aga mahtuvust vähendades suurendad voolu. aku enne talve laadimiseks tõin lihtsalt näite.
Holt
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 30 Nov 2009, 21:29
Asukoht: Tartu,Põlva,Võru,Viljandi
On tänanud: 2 korda

Re: mis firma akutrelli valida?

Lugemata postitus Postitas Holt »

DeWalt kestab hästi.
Torutööd. 58140899
Vasta