Kuumaõhupüstoli ohutu kasutamine

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
Martin E
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 22 Juul 2008, 12:33

Kuumaõhupüstoli ohutu kasutamine

Lugemata postitus Postitas Martin E »

Küsimus järgmine: kas ma võin nimetatud riistaga lahti võtta värvi vanalt laudpõrandalt (paar kihti nõukalise iseloomuga õlivärvi) ja mitte karta, et ma kuidagi tuleohtu tekitan? maja on vana puumaja ja sellest ka mure. Olen seni kuumapüstoliga vaid noapäid vahatanud ja sestap ei teagi eriti, mis iseloomuga too masin on.

Ette tänades...
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Kuumaõhupüstoli ohutu kasutamine

Lugemata postitus Postitas di20 »

pakun, et see on suht võimatu kuumaõhupüstoliga maja põlema panna. võibolla kui laest võtad ja lae peal on imekuiv ja peen saepuru. muidu on juba õhuvool nii suur. olen võtnud leeklambiga ehk lahtise tulega ka. veneajal restauraatoritel muud ei olnudki. nii, et ära muretse.
ja tavaliselt ei olegi soovitav päris maks võimsusel seda värvi võtta. enamus värve tuleb maha tiba madalamal temperatuuril ja kuumaõhupuhurit suht kaugelt lastes. ülekuumendamisega tuleb tavaliselt värv isegi tiba kehvemini maha. aga oleneb värvist nii, et proovi.
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: Kuumaõhupüstoli ohutu kasutamine

Lugemata postitus Postitas xjan »

variant on ka mingi värvieemaldus keemia appi ju võtta hoopis, peaks olema lihtsam-kiiremgi
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Kuumaõhupüstoli ohutu kasutamine

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

xjan kirjutas:variant on ka mingi värvieemaldus keemia appi ju võtta hoopis, peaks olema lihtsam-kiiremgi
Keemiat proovi enne mingi põranda nurga peal - vanu uksi puhastades sai põhiline osa kuumaga ja alles siis keemiaga.
Sai kiiremini kui ainult keemiaga.
Kasutaja avatar
Martin E
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 22 Juul 2008, 12:33

Re: Kuumaõhupüstoli ohutu kasutamine

Lugemata postitus Postitas Martin E »

Tänan vastamast - nüüd süda rahul.
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Kuumaõhupüstoli ohutu kasutamine

Lugemata postitus Postitas di20 »

Keemia on kallis. Ja siis peavad olema kindlasti prillid ja muud ohutustehnikat kasutama. Muidu võõpad üle osa siis lased üks nii 20-30min oodata ja siis hakkad pealt pühkima. parem kui sellele osale õnnestub lina pealevisata, et keemia paremini mõjuks. aga kui püss on juba olemas siis pole minumeelest mõtet selle keemiaga jamada.
Vasta