Segumasinate pettus kolu mahutavuse osas

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
tiksutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 14 Okt 2009, 00:44

Segumasinate pettus kolu mahutavuse osas

Lugemata postitus Postitas tiksutaja »

Nii nii, alguses saatis pood mulle segumasina asemel pesukausi (no oli nii väike) aga siis sain selle nn. 200 liitrise kätte ja täidan ma selle siis veega ära ja no 160-170 liitrit ja ei grammigi rohkem,

nii.selge see, et selline arvestus on puhta veega, kui kolu on taevapoole ja keegi ju segu tegema ei hakka. küsimus on pelgalt masina valikus, sest hirm on suur, et äkki on ikkagi jälle vale masin, sest labad ongi valed ja kruvid ka ei klapi. milline on üks hea universaalne valem ruumala arvutamiseks, niisama silindriga oleks ju lihtne, aga see on ju koonuses.

Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 512
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Segumasinate pettus kolu mahutavuse osas

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Mida see mahtuvus annab? Enamus masinatesse läheb vast 4-5 kotti segu sisse ja saad 48-60L segu. Võid ju kolu mahtuvuse mõõtskaala ämbriga üle mõõta, mitu liitrit mahutab. Kui juba ühe kandi segu peab tegema, siis mõtekam pumbaga tellida, kiirem ja odavam.
Elentino teostab üldehitust!

vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1416
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 39 korda
On tänatud: 73 korda

Re: Segumasinate pettus kolu mahutavuse osas

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Liitrite arv on ilmselt algse info saamiseks. Aga jah, see number on eksitav.
Segumasinasse panna algmaterjale pigem 4..5 korda vähem liitreid, kui see trumli liitrite number näitab. Segab ka paremini kui parasjagu on segu sees. Sõltub mõnevõrra, millise viskoossusega segu vajatakse.
Masinad on üsna väikeste mootoritega, õrnade ülekande rihmadega, liikuvad osad ja hammasvööd plastmassist, palavate ilmadega kipub mootor ülekuumenema, rihmad hakkavad libisema, laagrid ja lülitid lähevad tuksi jne.
Kaasas olevas kasutusjuhendis on öeldud, et masinat ei tohi üle koormata. Kahjuks pole aga enamasti täpsustatud, alates millisest koormusest algab ülekoormamine.
Nii, et hingetraumade vältimiseks tasuks kõike seda juba enne soetamist ja kasutamist arvesse võtta.

tiksutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 14 Okt 2009, 00:44

Re: Segumasinate pettus kolu mahutavuse osas

Lugemata postitus Postitas tiksutaja »

ei selge see, nagu algselt kirjutatud, kuna aga on vaja ikkagi pigistada nö kivist viimast, siis ongi vaja valida nö suurim/võimsaim olemasolevast. paraku selgub, et see polegi nii lihtne. liiduaegne on suht lollikindel ja tehniliselt parema konstruiga, ainus miinus see kolm faasi. hakka või mootorit vahetama.

Vasta