Puitlaastplaatide värvimine

marleene
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 07 Juun 2018, 09:18
On tänanud: 3 korda

Puitlaastplaatide värvimine

Lugemata postitus Postitas marleene »

Maamajas on ühes ruumis (talvel kütmata) seinas vanad puitlaastplaadid. Meenutavad OSB-d, aga siiski hoopis krobedama pinnaga, nõukaaegsed. Kas neid annab kenasti ära värvida? Kas kruntvärv võiks olla valge ja teine kiht mingi muu värv? Või kasutada hoopis midagi muud nende viimistlemiseks?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Puitlaastplaatide värvimine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Annab, olen värvinud. Saab pahteldada ja kui vaja ka tapeedi selga lükata!
marleene
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 07 Juun 2018, 09:18
On tänanud: 3 korda

Re: Puitlaastplaatide värvimine

Lugemata postitus Postitas marleene »

Kalvis kirjutas: 21 Mai 2021, 14:04 Annab, olen värvinud. Saab pahteldada ja kui vaja ka tapeedi selga lükata!
Ja püsib see tapeet krobelisel pinnal ikka rohkem kui aasta? Peab siis mingi reljeefse mustriga olema. Et maja talvel kütmata, ei mõju ka kuidagi tapeedile halvasti (hallitus)?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Puitlaastplaatide värvimine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Puitlaastplaadil just vene omal kaeti kangema liimiga ajalehtedega kõigepealt aluspind ära. See võttis krobelisuse ära. Siis tapeetisid. Sai kümneid aastaid hiljem tapeet maha võetud. Jah - sellelt pinnalt tuli kergemini lahti kui muidu aga paarkümmend aastat seisis tapeet kenasti.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puitlaastplaatide värvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui soov neid vanu plaate tapeetida, siis tapeedi alla soovitaks eelnevalt plaadid ehituspapiga, mitte kattepaberiga, üle kleepida. Kleepimiseks võiks kasutada natuke vingemat liimi nagu Eskaro tootevalikus olevat "Seinaliim". https://eskaro.ee/products/catalog1/lii ... naliim_ee/
Paanid paigaldada paari sentimeetrise ülekattega ja kohe peale paigaldust läbi lõigata. Endal lihtsam paigalda, selmet hakata serv-servaga mässama ja ei jää ülekattel kõrgemaid vuugikohti. Enne tapeetimist võiks vist ikka kruntida kah kasvõi sellesama liimiga.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
marleene
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 07 Juun 2018, 09:18
On tänanud: 3 korda

Re: Puitlaastplaatide värvimine

Lugemata postitus Postitas marleene »

Urmas kirjutas: 22 Mai 2021, 09:02 Kui soov neid vanu plaate tapeetida, siis tapeedi alla soovitaks eelnevalt plaadid ehituspapiga, mitte kattepaberiga, üle kleepida. Kleepimiseks võiks kasutada natuke vingemat liimi nagu Eskaro tootevalikus olevat "Seinaliim". https://eskaro.ee/products/catalog1/lii ... naliim_ee/
Paanid paigaldada paari sentimeetrise ülekattega ja kohe peale paigaldust läbi lõigata. Endal lihtsam paigalda, selmet hakata serv-servaga mässama ja ei jää ülekattel kõrgemaid vuugikohti. Enne tapeetimist võiks vist ikka kruntida kah kasvõi sellesama liimiga.
Ega ei saa nüüd kõigest siin aru küll. Ülekattega ja läbi lõigata, kruntida liimiga.... Teen kõigepealt proovivärvimise, eks siis näeb.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puitlaastplaatide värvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

marleene kirjutas: 22 Mai 2021, 12:43 Ega ei saa nüüd kõigest siin aru küll. Ülekattega ja läbi lõigata, kruntida liimiga....
Üritan uuesti. ;) Kleebid ühe paani ehituspappi, siis teise paani ja selle teise paani serv peab olema ülekattega esimesele paanile paari sentimeetri ulatuses. Võtad sirge lati ja lõikad selle vertikaalselt oleva topeltosa keskelt terava noaga(kipsinuga) läbi, eemaldad läbilõigatud teise paani pealmise riba, mis peaks idee järgi ise ära kukkuma ja teise paani serva alt kougid välja esimese paani läbilõigatud riba, mis jäi teise paani alla ning võtad ka selle ära. Seejärel surud servad uuesti kokku ja ongi tasane, serv-servaga vuuk. Kui tahad tapeeti paigaldada, siis soovitav oleks aluspind kruntida ja seda võid vabalt teha sellesama liimiga. Rohkem punasemaks teha ma ei oska. ;)
Minu eelmine vastus oli ajendatud sinu sellest huvist ja et sa ei peaks krobelist tapeeti hakkama otsima. Näe suts rohkem ühe korra vaeva, sest ei ole midagi kindlamat kui ajutine.
marleene kirjutas: 21 Mai 2021, 19:34 Ja püsib see tapeet krobelisel pinnal ikka rohkem kui aasta?
Olen tellijate ideede äraarvamises pooleldi selgeltnägija. ;) Kuna maja kasutatakse ainult suvel, siis ei raatsita nagunii sinna osta tõeliselt krobelist tapeeti, mille m2 hind algab 40 eurost ja mis petab ära aluspinna krobelisuse, vaid vaadatakse mingit Valgevenes toodetud odavat(3€/rull) krobelist tapeeti, mille paigalduseks käib liim tapeedi tagaküljele, mitte seinale, ja mis peale tootjajuhendite järgi 5 minutilist ootamist on laiu-ja pikkupidi 1-2cm laiemaks-pikemaks veninud, kusjuures tapeet tuleb paigaldada serv-servaga ja mustrisse. Mission impossible! Ma tean, millest ma räägin.
marleene kirjutas: 21 Mai 2021, 19:34 Et maja talvel kütmata, ei mõju ka kuidagi tapeedile halvasti (hallitus)?
Meil on ka maamaja, kus on seinas tapeet, mille viimane kiht kleebitud vist eelmise sajandi keskpaigas. Umbes viimased 5 aastat elatakse seal samuti mai algusest oktoobri lõpuni. Eks see palgi külge naelutatud ehituspapp lokib, aga mind ei häiri, mul muudki teha kui seda vana ja lokkivat tapeeti imetleda. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta