Laetaladest ja 2. korruse väljaehitamisest

Spetsjalist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 13 Mai 2020, 06:03

Laetaladest ja 2. korruse väljaehitamisest

Lugemata postitus Postitas Spetsjalist »

Joppenpuh, velled!
Ehk saate hüva nõuga abiks olla. :confused: Nimelt on käsil vana palkmaja teise korruse väljaehitamine ja vahetan selletarbeks põhimõtteliselt juba katust, et oleks võimalik soojustada ja nagu peab. Ma enne ei pööranud sellele tähelepanu, aga nüüd olen jõudnud selleni, et ka laetalade peale mõelda. Praegu on laetalad umbes samasugused jurakad nagu majapalkki 25x25, aga probleem on selles, et nad on mingi 2 meetriste vahedega ja sillu umbkaudu 5 meetrit. Probleem on ka selles, etkogu süsteem on uhke tervik nimelt praegused palgid jooksevad viimase ja eelviimase palgirea vahele tappi ja on kõvad. Kuna tahan ka sarikad alles jätte, siis seda süsteemi ma laiali ei julge lõhkuda, see on kuiv ja 100 aastat hästi teeninud. Kas oleks mõeldav nt. prussikingaga, kuidagi talasid vahele aretada? Nt. igale poole keskele surada 25x5 vahele, siis peaks kärama küll? Või siis ei hakka taladega jahmerdama ja panen tuugalt 400 sammuga pikad laagid peale ja :amen: ?
Eraldi küsimus on selles (tean, et seda on siin palju arutatud), et kas soovitate vahelae pealse pasa välja visata või sisse jätta?
Projekti mul arusaadavalt pole, raibe on kallis ka..

Siiralt tänulik kaasamõtlemise eest :beg: .

Hoidke tervist,
S.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Laetaladest ja 2. korruse väljaehitamisest

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Võid kerged pseudosarikad vahele panna või lausa katuslaega siduda (kaldseinal ju sama probleem). Kui vaid laetala ja loodimisroovitis siis piki sarikaid ristpalk, sellele toetad pseudolaetala (võid ka keskelt lisatoestuse teha)
Pseudolaetalad ja sarikate all mõtlesin mittekandvat karkassi mis oleks võimalikult kerge ja mille ainus ülesanne ona lae ja seinte viimistlusplaatide ja materjalide loodimiseks abistav funktsioon. need võivad olla nii 5x5 cm prussid kui ka metallkarkass ja muidugi jäigastamiseks seotud sarikate või laetaladega ristprussidega.

Vahelae sodi on helisummutamiseks. Kui välja viskad, kostab alt kenasti läbi ja pead raha kulutama, et uus asi vahele tagasi panna.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Laetaladest ja 2. korruse väljaehitamisest

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Laetala - sille 5m / 250x250 / Arvestus C16 / kasutusklass 1
Omakaalukoormus 1 kN/m2 (normatiivne)
Kasuskoormus 2 kN/m2 (normatiivne)
Sel juhul "annab tala välja" (kandevõimest kasutatud ~96%)

Tuleks hinnata palju "sodi" kaalub...
Vasta