Korteri sisesein

Kertu56
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 17 Okt 2020, 20:19

Korteri sisesein

Lugemata postitus Postitas Kertu56 »

Tere. Elan nõukogude aegses paneelikas. Muidu on kõik betoonseinad ja korralikud, kuid sooviksin nõu, mida on võimalik teha korteri siseseinaga (mittekandev) ja uksega selles seinas.
Kokkuvõtvalt sooviksin seina korda teha ja värviga katta nii, et jääks sile pind. Samuti tahaks ukse korda teha. Nagu pildilt näha, on sein vineerplaatidest.
Vineertahvliga sein.PNG
Alumine ja ülemine plaat on üksteisest lahti. Samuti on plaadid veidi kummis. Isegi tapeediga kaetud sein oli küllalt kole. Seina sees paistavad olevat töötlemata puidust latid. Seda näen uksepiida alumisest osast, mis on katki (mõlemal pool on uksepiit alt katki). Mis põhjusel uksepiit alt katki on ei tea, tundub, et ka putukad on abis olnud. Muidu on uksepiit ja uks korras.
Uksepiida alumine osa.PNG

Mul ei ole midagi selle vastu, et ehitusmehel, kes asja tunneb lasta see sein korda teha. Soovin vaid nõu, et ise teadlikum olla.
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Korteri sisesein

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Kogu praegune jura välja lõhkuda ja algusest uuesti. Uus karkass, (kahekordne) kips, uus uks. Pildi järgi ka tahab põrand tegemist.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Korteri sisesein

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Milleks lõhkuda? Betooni peal olev sodi (vineer-puit) minema betoonsein sirgeks- loodi krohvida, pahteldada, värvida. Uus uks ette ja tehtud.
Kertu56
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 17 Okt 2020, 20:19

Re: Korteri sisesein

Lugemata postitus Postitas Kertu56 »

Tere. Aitäh teile. Ma lisaksin, et see ei ole betoonsein. Tundub, et see ongi puittalade peale üles ehitatud ja vineerplaatidega kaetud vahesein. Mõlemas küljes on kandev/betoonseinad. Eks ma kahtlustasin ise ka, et tõenäoliselt, kui ilusat tulemust tahta, tuleb sein koos uksega uuesti üles ehitada.
Vasta