Korstna pahteldamine

kristjan9204
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Aug 2019, 15:40

Korstna pahteldamine

Lugemata postitus Postitas kristjan9204 »

Tere!

Soovin siit mõne pädeva käest natuke abi saada.
Lugu järgmine; Krohvisin üle vana korstnajala sakret ZM seguga, Mõned nõksud olid ammusest kooliajast veel meeles ja krohvimine tuli üsna kenasti välja, siiani pole probleeme olnud(Tehtud sai ~1.5 kuud tagasi). Nüüd olen ülejäänud remondiga sealmaal, et kõva pahteldamine käib, ning perenaine soovib, et ka korstnajalg saaks pahtliga siledaks aetud ja ka värvikihi alla.
Siit ka küsimus - Kas üldse tohiks korstnajalga pahteldada ja värvida, või pigem mitte? Ning kui tohib, kas sobib Sakretile pahteldamiseks ka KNAUF super finish ja kruntimiseks eskaro flat?
Mis värv oleks mõistlik?

Teine murekoht. Korstna juurde ladus pottsepp uue soojamüüri ja pliidi, mõlemad on puhta vuugiga. Ta küll soovitas selle vuugi üle pintseldada mingi lakiga, et nii pude ei jääks see kivide vahel, aga ei oskanud mingit lakki soovitada ja ehituspoes tehakse selliste küsimuste peale suured silmad lihtsalt ette

Tänud vastamast!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 6822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 166 korda
On tänatud: 257 korda

Re: Korstna pahteldamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kristjan9204 kirjutas: 07 Aug 2019, 15:54 Nüüd olen ülejäänud remondiga sealmaal, et kõva pahteldamine käib, ning perenaine soovib, et ka korstnajalg saaks pahtliga siledaks aetud ja ka värvikihi alla.
Kas sul on "direktori" tahtmiste suhtes üldse vetoõigust ei ole? Kui ei, siis pole midagi parata. Sa pahtliga siledaks tegemisest ja värvikihi alla panemise keeldumist oled proovinud? Või langed peale keeldumist koduvägivalla/-terrori ohvriks? ;)
kristjan9204 kirjutas: 07 Aug 2019, 15:54 Siit ka küsimus - Kas üldse tohiks korstnajalga pahteldada ja värvida, või pigem mitte?
Ikka tohid korstnajalga pahteldada ja värvida, aga iseküsimus on see, et kui maitsekas see on. Kuna korstnajalg on ruumis täiesti eraldi olev asi, siis ise kasutaks korstnajala viimistlemisel midagi muud kui toa üldtoon ehk teeks hoopis mingi aktsendi ja rõhutatuna. Savikrohv? Dekoratiivkrohv? Dekoratiivne ja struktuurne pind + kahte erinevat tooni värv? Puidureljeefne ja näiteks kollase-sinise(täitsa lambist välja mõeldud) värvi kombinatsioon. Võib ka mingi sarnase tooni kerged erinevused. Eesti keeles saab öelda selle kohta, et variante on sitaks, aga piirab ainult fantaasia. ;)
kristjan9204 kirjutas: 07 Aug 2019, 15:54 Teine murekoht. Korstna juurde ladus pottsepp uue soojamüüri ja pliidi, mõlemad on puhta vuugiga. Ta küll soovitas selle vuugi üle pintseldada mingi lakiga, et nii pude ei jääks see kivide vahel, aga ei oskanud mingit lakki soovitada ja ehituspoes tehakse selliste küsimuste peale suured silmad lihtsalt ette
Ju sattus poes suuri silmi teinud müügikonsultant olema veidi targem tavakonsultantidest ja sulle "puhta vuugiga" ladunud "potsepp". Vuugid ei tohiks pudedaks jääda, sest hea tava kohaselt vuugid tihendatakse vuugirauaga ja peale sellist töötlust ei tohiks vuugist midagi pudiseda.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 8187
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 182 korda

Re: Korstna pahteldamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Korstent võib pahteldada ja värvida. Ka muid lahendusi on.
Üldiselt puhta vuugiga asjad mingit lakkimist ei vaja, soovitus lõhnab mingi imeliku linnalegendi järele. Seni kõik puhta vuugigga kaminad- ahjud ongi kohe peale tegemist valmis.
Walterscheid
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 18 Jaan 2019, 09:44
On tänatud: 4 korda

Re: Korstna pahteldamine

Lugemata postitus Postitas Walterscheid »

Saunas sai antiiktellistest üks sein laotud ja selle tellise pind on kergelt liivane, võõpasin seina leiliruumi laudise kaitsevahendiga üle ja tulemus jäi väga hea, võttis kergelt pudiseva pinna kinni ja tegi kivid tiba värskemaks. Nimeks oli Sauna Satu https://puumarket.ee/tooted/saunamaterj ... suoja-09l/
Aga kuidas see kuuma pliidi pinnal toimib, ei oska öelda, võib-olla läheb kõrbema.
Vasta