Kas 70.ndate stiilis silikaat vooder puitkarkassiga majal on üldse kuigi hea mõte?

jkristjan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 09 Veebr 2019, 10:37

Kas 70.ndate stiilis silikaat vooder puitkarkassiga majal on üldse kuigi hea mõte?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Natuke teoreetiline, natuke praktiline arutelu. See oli suht levinud, aga vaatan nüüd oma suvila putkat ja mõtlen, et silikaat küll kaitseb vihma eest, aga samas see ei lase ju hingata ja kuivada (auke ka pole alumistesse ridadesse sisse jäätud). Lisaks kui nüüd tahta hakata alt kontrollima ja mädanenud prussi juppe välja vahetama, siis saan ma õigesti aru, et vooder tuleb maha võtta? Ehk siis jooksvalt peidab probleemid ära, laudist oleks lihtne lahti võtta, aga silikaadi tagant ju keegi regulaarselt ei kontrolli. Et mis sellest filosoofiast arvate, kas ma olen valel teel? Ja ma ei tea, kas ma seda üldse kunagi tegema hakkan, aga praktilisi soovitusi võib siis ka anda, kuidas seda mädanikku seal kontrollida ja lappida ja kas tasub silikaat alles_jätta/tagasi_panna või peetakse tänapäeval normaalsemaks mingi muu katte peale üle minna.

Lihtsalt selline putka värk, ei ole elumaja, ei ole mingi tõsine projekt, suuri rahasid ei hakka sinna nagunii matma aga kui võimalik, siis üritaks teist ikka veel teine 40 aastat ka püsti hoida.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kas 70.ndate stiilis silikaat vooder puitkarkassiga majal on üldse kuigi hea mõte?

Lugemata postitus Postitas T25 »

Linnas ühel majal võeti just silikaatvooder maha ja palgid all kõik jumala korras. Nii et minu arvates see silikaatvooder kaitseb üldse kõige paremini. Loogiline ka, sest otsene vihmavesi, mis kuskilt läbi jookseb, on ikka kõige hullem, mis seina lagunema paneb. Silikaadi puhul on palk korralikult kaitstud. Puitvoodriga majade puhul on aga tihti näha, kuidas katkise vihmaveetoru vms pärast on sein mädanenud ja vajab paikamist.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kas 70.ndate stiilis silikaat vooder puitkarkassiga majal on üldse kuigi hea mõte?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

T25 kirjutas: 07 Mai 2019, 00:47 Linnas ühel majal võeti just silikaatvooder maha ja palgid all kõik jumala korras. Nii et minu arvates see silikaatvooder kaitseb üldse kõige paremini. Loogiline ka, sest otsene vihmavesi, mis kuskilt läbi jookseb, on ikka kõige hullem, mis seina lagunema paneb. Silikaadi puhul on palk korralikult kaitstud. Puitvoodriga majade puhul on aga tihti näha, kuidas katkise vihmaveetoru vms pärast on sein mädanenud ja vajab paikamist.
See saun oli ka korraliku silikaatvoodri ja katuse all...

Pilt
Torutööd Tartus 56 932 898
jkristjan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 09 Veebr 2019, 10:37

Re: Kas 70.ndate stiilis silikaat vooder puitkarkassiga majal on üldse kuigi hea mõte?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Ma usun et see võib olla täiesti erinev, ühes kohas on valesti ehitatud, teises õigesti, lisaks materjalid ja niiskuse tase antud kohas. Minu omal ei ole tuulutusauke ja tundub, et ei ole ka tuulutuse ruumi seina ja voordi vahel, kõik on kinni topitud. Anyway, see viib selle osa juurde mu küsimusest, et kas see pole paha mitte juba seetõttu, et ei näe ja ei saa kontrollida. Ja kuidas kontrollida, kas silikaat maha on ainuke võimalus või on selleks mingid trikid välja mõeldud?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kas 70.ndate stiilis silikaat vooder puitkarkassiga majal on üldse kuigi hea mõte?

Lugemata postitus Postitas aero »

Kui tuulutusavasid pole jäetud, saad need ise teha. Vuugisegu on suht pehme materjal. Aga esmalt vaja veenduda, et su silikaadi taga ikka tuulutusvahe (~30mm) üleüldse on :). Veel on abiks teada, et mõnel ladujal pudiseb palju mörti vahesse. Sel juhul alumise rea avad ilmselt väga ei tööta, tuleks teha need alt teise telliserea sisse. Püüa aru saada, kas tuulutusvahe ka ülevalt lahti oon. Muidu ei teki tõmmet ju.

Trikid - avatakse konstruktsioon ja hinnatakse olukorda. Seestpoolt peaksid lihtsamalt ligi pääsema kui väljast. Puidu niiskuse mõõtmiseks on seadmed olemas.

Silikaat või puitvooder palkmajal - siin pole otsest seost palkide seisukorraga. Mõlemaga võib pahasti minna. Tuleb vaadata seina konstruktsiooni tervikuna.
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 416
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kas 70.ndate stiilis silikaat vooder puitkarkassiga majal on üldse kuigi hea mõte?

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Kas seestpoolt ei saa kasvõi mõne rauast orgiga läbi seina torgata, siis peaks ka aru saama, kas mäda, kui läheb kergelt läbi.
Vasta