Palkseina viimistlus

kirsikivi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 24 Nov 2015, 12:33

Palkseina viimistlus

Lugemata postitus Postitas kirsikivi »

Tere, sooviks ise oma valgete kätega :) viimistleda korteris palkseina, mis jääb köögiseinana välja dekoratiivselt klaasi taha, välja ei jää suur osa, ca 3m x 1m riba töötasapinna ja ülemiste kappide vahel.
Mis oleks sammud, mida peaks järjest tegema ja mis on soovitatavad materjalid/seadmed. Võimalikult täpne kirjeldus tuleks abiks (kuni lihvimis"padja" spetsifikatsioonini välja - kui sellist asja üldse vaja läheb). :roll:
Tegemist on 1950-ndatel ehitatud palkmajaga (kolmekordne kortermaja), millel olen seest kõik seinakatted kuni maja algse palkseinani eemaldanud. Ühe osa sellest seinast sooviks puhastada, viimistleda ja välja jätta. Nüüd on küsimus, kuidas puhastada see ilusaks siledaks, vahed ilmselt tuleb täita täiendava takuga ja võibolla peale veel mingi viimistluskiht laki või mõne vajaliku töötlusvedelikuga(?).
Ilmselt mõtleb mõni nüüd, et parem telli spetisalistilt, kui selliseid küsimusi esitad, aga tahaks tõesti teha ise ja ei usu, et see nii väga üle mõistuse võiks käia. Kui saaks vaid pisut asjalikku nõu :)

Üks udune pilt ka seinast lähemalt.. palk on täna üsna "pinnuline"
Tänud vaevumast!
Manused
palksein.jpg
palksein.jpg (102.52 KiB) Vaadatud 3006 korda
Mõtlen, mis ma mõtlen, aga no ... alati ei mõtle välja :) eriti ehitusteemasid! :P
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palkseina viimistlus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

No kui ikka ise tahad teha, siis esiteks pead tegema ühe 59 eurose investeeringu ja ostma sellise tööriista http://www.bauhof.ee/tooriistad-ja-tehn ... s-250.html
Sellel on kolm erinevat talda ja kolmnurksega saad nurkadesse pugeda. Alusta lihvimist 40 või 60 liivapaberiga ja vaikselt mine üle peenematele nagu 80, 100 ning lõpus peaks 120-st piisama ilusa tulema saamiseks.
Nüüd poodi, siis koju ja pistik seina. :)
kirsikivi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 24 Nov 2015, 12:33

Re: Palkseina viimistlus

Lugemata postitus Postitas kirsikivi »

Tänud Urmas, kuid kas peale lihvimist tuleks puitu veel millegagi töödelda ka?
Mõtlen, mis ma mõtlen, aga no ... alati ei mõtle välja :) eriti ehitusteemasid! :P
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palkseina viimistlus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ikka ja minu ilumeele järgi annab õlitamine puidule pehmema tooni.
NB! Õlitatud pinna visuaalne väljanägemine ei pruugi ühtida sinu ilumeelega. Enne pinna lõplikku õlitamast teha mittenähtava koha peal prooviõlitamine või konsulteerida sisekujundajaga! :)
Vasta