Kuidas lahendada sellist olukorda

wumm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Juul 2011, 12:21
On tänanud: 3 korda

Kuidas lahendada sellist olukorda

Lugemata postitus Postitas wumm »

Tere. Ei ole ise ehitaja ja on tekkinud mõned (hullu moodi palju tegelikult) küsimused. Mul on üks tuba kus on remont pooleli. Vana seina pealt on krohv maha löödud. Tahaks kipsiga üle lüüa. Probleem selles, et tuba on suht kitsas ja ei tahaks karkassiga asja veel kitsamaks teha. Seda seina näeb siit: http://nagi.ee/photos/tonism12/sets/401371/
Kas kipsi võib otse sinna lauadade külge kruvida. Praegu on mul seal igaksjuhuks üks aurutükke kile ootamas. Aga kas seda on mõistlik laudise ja kipsi vahele panna.

Lisaks kui on mõnda Tartu universaal-nahhaal ehitajat, kellel on pikaaegne ehituskogemus, siis äkki oleks võimalus paluda väiksele konsultatsioonile. Ja ma ei eelda et seda peaks tasuta tegema.
meelis 56983995
Külaline
külaline

Re: Kuidas lahendada sellist olukorda

Lugemata postitus Postitas Külaline »

wumm kirjutas:Tere. Ei ole ise ehitaja ja on tekkinud mõned (hullu moodi palju tegelikult) küsimused. Mul on üks tuba kus on remont pooleli. Vana seina pealt on krohv maha löödud. Tahaks kipsiga üle lüüa. Probleem selles, et tuba on suht kitsas ja ei tahaks karkassiga asja veel kitsamaks teha. Seda seina näeb siit: http://nagi.ee/photos/tonism12/sets/401371/
Kas kipsi võib otse sinna lauadade külge kruvida. Praegu on mul seal igaksjuhuks üks aurutükke kile ootamas. Aga kas seda on mõistlik laudise ja kipsi vahele panna.

Lisaks kui on mõnda Tartu universaal-nahhaal ehitajat, kellel on pikaaegne ehituskogemus, siis äkki oleks võimalus paluda väiksele konsultatsioonile. Ja ma ei eelda et seda peaks tasuta tegema.
meelis 56983995
võid küll otse peale panna, kui sirgeks saad, aga karkassiga on seda parem rihtida, võid kasutada 2cm mantelkarkassi , sisi saad juhtmed ka tagant probleemideta ära vedada. Seda kas aurutõket on vaja sõltub konstruktsioonist, sellisena nagu ta seal sul ripub teda küll vaja ei ole.
wummi
külaline

Re: Kuidas lahendada sellist olukorda

Lugemata postitus Postitas wummi »

Tere. Upitan natuke teemat, sest uuel nädalal tahaks tegema hakata. Seinakonstruktsioon väljast sisse on puitvooder, õhuvahe, tuuletõke, kivivill 10cm, laudis, saepuru täidis ca 15 cm ja uuesti laudis. Küsimus on et kui ma selle kile ( on aurutõkke kile) panen nt klammerdajaga otse laudise peale ja siis sõltuvalt vajadusest panen sinna õhukese kipsiprofiili ja kipsi ( või kui sein piisavalt hea, siis paneks kipsi kohe vastu kilet). Samas tundub see kile kuidagi ajuvaba seal, kipsi pannes ju mulgastan selle ära? Kas seda kilet on sinna üldse vaja. Kas sellest ei piisa, kui kipsi tõmban niiskustõkkega üle ja pärast tuleb ju niigi värv peale, mis on ise ka aurutõke. Loodan, et suutsin ennast enamvähem arusaadavalt selgitada?

Kui Tartus on suure teadmistepagasiga praktiseerivat ehitajat, siis oleks huvi natuke kohapeal konsulteerida. Kuuspakk või pudel veini või muud head pareat minu poolt. tel 56983995
Külaline
külaline

Re: Kuidas lahendada sellist olukorda

Lugemata postitus Postitas Külaline »

wummi kirjutas:Tere. Upitan natuke teemat, sest uuel nädalal tahaks tegema hakata. Seinakonstruktsioon väljast sisse on puitvooder, õhuvahe, tuuletõke, kivivill 10cm, laudis, saepuru täidis ca 15 cm ja uuesti laudis. Küsimus on et kui ma selle kile ( on aurutõkke kile) panen nt klammerdajaga otse laudise peale ja siis sõltuvalt vajadusest panen sinna õhukese kipsiprofiili ja kipsi ( või kui sein piisavalt hea, siis paneks kipsi kohe vastu kilet). Samas tundub see kile kuidagi ajuvaba seal, kipsi pannes ju mulgastan selle ära? Kas seda kilet on sinna üldse vaja. Kas sellest ei piisa, kui kipsi tõmban niiskustõkkega üle ja pärast tuleb ju niigi värv peale, mis on ise ka aurutõke. Loodan, et suutsin ennast enamvähem arusaadavalt selgitada?

Kui Tartus on suure teadmistepagasiga praktiseerivat ehitajat, siis oleks huvi natuke kohapeal konsulteerida. Kuuspakk või pudel veini või muud head pareat minu poolt. tel 56983995
jäta see kile sealt välja ja ela edasi. kilel on mõte ainult siis, kui see on aukudeta ja piagaldatud ikkagi tervikuna terve ruumi ulatuses mitte ühes konstruktsiooni osas.

tahad asja paremaks teha , siis võta seespoolt laudis ära , eemalda saepuru ja asenda villaga ja laudise asemel kasuta osb3 punniga plaati mis tagab selle konstruktsioonile piisava aurutõkke. saepuru on hetkel see mis sul seal niiskust korjab ja kui väljas on vill mis on saepurust aurutihedam ja oled olukorras kus (sõltuvalt ventilatsioonist või selle puudumisest ) võib saepuru märguda ja ei saa välja kuivada.

pudeli veini asemel vii 100 eurot inseneridele konsultatsiooni eest
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas lahendada sellist olukorda

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas:tahad asja paremaks teha , siis võta seespoolt laudis ära , ...
... ja kui laudist ei viitsi ära võtta, siis kruvi laudisele OSB või PLP ja seejärel kiprplaat, saab kipsplaadi stabiilsemaks kui ainult laudisele kruvides.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta