Vuugid paistavad läbi poorbetoon seinas

arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Vuugid paistavad läbi poorbetoon seinas

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Nüüd pool aastata hiljem olen avastanud päris palju päikest vuukides - paistab sisse. Kas hilisem krohvimine seest lahendab probleemi ära, või peaks kõik sellised kahtlased vuugid üle käima lseguga? Väljast tuleb soojustus jne peale.
Külaline
külaline

Re: Vuugid paistavad läbi poorbetoon seinas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui vertikaalvuugid, siis pole korralikult täis valatud. Kahtlen, kas krohvimine päästab, sest näiteks mõju välisviimistlusele ja kahjustusi võib see hakata välja näitama alles kümne või mõnekümne aasta pärast.

Urmas
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vuugid paistavad läbi poorbetoon seinas

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Sellel plokil ei olnud vuuke mida saaks täis valada. MIs välisvoodriga saaks juhtuda? Ma muretsen rohkem, et kas seest mingit mõju ei ole ja kuidas on soojuspidavust mõjutab? Kui krohvitakse siis seest siis see peaks ju täitma need vuugid või ma eksin?
Külaline
külaline

Re: Vuugid paistavad läbi poorbetoon seinas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei mäleta enam täpselt, kas selles korteris oli seest krohvitud või kipsplaat, aga samuti paistis päike paarist kohast sisse. Maja ehitati eelmise sajandi lõpupoole vist narva plokist(tuhaplokk+tuhapaneelid). Igatahes nendest kohtadest, kus päike paistis läbi, oli väljastpoolt vaadates pritskrohvi lahti löönud.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Vuugid paistavad läbi poorbetoon seinas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

arno14 kirjutas:Sellel plokil ei olnud vuuke mida saaks täis valada.
Selliste plokkide puhul olen näinud kahte meetodit- 1)jäetakse 5-10mm vuuk ja pärast lastakse vahtu täis või 2)enne müürile ladumist üks laob 4-5plokki kõrvuti püsti ja sõidab liimikelguga nendest üle, teine mees oli müüril liimikelguga plokkidele vajaliku pikkuse ette teinud, jäi üle ainult müürile lappamise vaev ning ka otsavuugid olid korralikult kinni.

Urmas
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Vuugid paistavad läbi poorbetoon seinas

Lugemata postitus Postitas maik »

http://www.greenwing.ee/paigaldus/4.pdf

Ei ole just see plokk, aga vertikaal/vuugi kohta lugemist. Lk 7 punkt 6
:jooma
onuremus
külaline

Re: Vuugid paistavad läbi poorbetoon seinas

Lugemata postitus Postitas onuremus »

lase need läbipaistvad vuugid stone fix-ga kinni ja asi korras
Vasta