Fibo liimimine "vahuga"

Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Fibo liimimine "vahuga"

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Aeroci Universalil ei ole teadupärast otsas kanaleid, mida hiljem täis valada.
Ühe maja tegin, siis lõikasin need kanalid ise ja valasin täis. Aga miks ei või otsi liimiulbiga kokku määrida, nagu horisontaalpindu?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Fibo liimimine "vahuga"

Lugemata postitus Postitas ping »

vuuk kirjutas: 15 Apr 2020, 10:27 ....
Olen natuke ladunud Bauroc vaheseinu ka müüriseguga. Väga kiiresti imes müürisegust vee endasse ja üksjagu tülikas oli müüriseguga seetõttu neid laduda. Sisuliselt ei jõudnud enne plokki korralikult paika, kui seguvuuk juba liiga ära kuivas.
Liim hoiab veidi paremini vett endas. Aga tuleb sellegi poolest olla hoolikas. Palaval ajal kuivade plokkidega ladudes peab jälgima, et plokid enne liimitud saab kui nahk liimile peale tuleb.
....
Poorbetoon plokid peavad olema terves originaalpakendis, nii kaua kui kannatab, just selle pärast et plokidesst tehaseniiskus välja ei kuivaks.
Lõigatakse paki külg lahti, nii et päike peale ei paista ja pakile jäetakse "müts" peale ning kohe lähevad otse aluselt niisked plokid seina.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1809
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Fibo liimimine "vahuga"

Lugemata postitus Postitas vuuk »

ping kirjutas: 04 Juul 2023, 20:01
vuuk kirjutas: 15 Apr 2020, 10:27 ....
Olen natuke ladunud Bauroc vaheseinu ka müüriseguga. Väga kiiresti imes müürisegust vee endasse ja üksjagu tülikas oli müüriseguga seetõttu neid laduda. Sisuliselt ei jõudnud enne plokki korralikult paika, kui seguvuuk juba liiga ära kuivas.
Liim hoiab veidi paremini vett endas. Aga tuleb sellegi poolest olla hoolikas. Palaval ajal kuivade plokkidega ladudes peab jälgima, et plokid enne liimitud saab kui nahk liimile peale tuleb.
....
Poorbetoon plokid peavad olema terves originaalpakendis, nii kaua kui kannatab, just selle pärast et plokidesst tehaseniiskus välja ei kuivaks.
Lõigatakse paki külg lahti, nii et päike peale ei paista ja pakile jäetakse "müts" peale ning kohe lähevad otse aluselt niisked plokid seina.
:hello:
Sellega väga nõus. Ja just nii ongi saanud toimida ja mitte ainult poorbetoon plokkide puhul. Samas ega alati ei pruugi oleneda protsessi kulg ainult ehitajast.
Teine asi, miks pakendikilet ei maksa ülearu eemaldada on ju materjali liigse vihma, lörtsi ja märgunult külmumise eest kaitsmise vajadus. See on mõneti isegi olulisem ja tootjajuhendis kirjas.
Hiid kirjutas: 04 Juul 2023, 19:28 Aeroci Universalil ei ole teadupärast otsas kanaleid, mida hiljem täis valada.
Ühe maja tegin, siis lõikasin need kanalid ise ja valasin täis. Aga miks ei või otsi liimiulbiga kokku määrida, nagu horisontaalpindu?
ELEMENT vaheseinaplokkidele (plaatidele) kantakse liim otstele - nii on juhendis.
Minule on olnud käepärasem otstele määrida pigem kelluga või pahtlilabidaga. Kellud on niikuinii vajalikud, et müür saaks välimuselt viisakam.
Teisalt, vast on kõige tootlikum ja mõistlikum plokid otstest tõepoolest hoopis spetsvahuga liimida.
UNIVERSAL plokid on mõeldud laduda mõlemat pidi, seetõtu otstes sooned puuduvad. Tootjal UNIVERSAL plokiotstele liimi määrimise osas otsest soovitust ega keeldu pole. Tootja soovitab, et väiksemate seinte puhul võib otsad lihtsalt kuivalt kokku panna. Pikemate seinte puhul soovitab ka püstvuugid segu või liimiga täita.
Liimi otstele määrimine ehk vertikaalvuukide täitmine on hea ka parema õhu- ja helipidavus tagamise seisukohalt.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Fibo liimimine "vahuga"

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mulle meeldis liimikulbiga kõike teha.
Omale ladusin Universali püstipidi ja lõikasin vukksaega sooned, mida siis täitsin, suht nüri tegevus.
Õele ladusin 300 ecothermi, seal olid sooned olemas, aga ikka nüdri neid täita.
Nüüd olen ladumas universali lapiti ja mõtlesingi, et tõmbaks selle sama kulbiga siis püstipidi ka juba.
Aga ma mõtlen just, et miks nende valatavate kanalite teed on mindud....Jupsim ju, Ühe korraga ei saa täiski, vajub tükk aega teine....
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1809
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Fibo liimimine "vahuga"

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Hiid kirjutas: 06 Juul 2023, 17:16 ...
Aga ma mõtlen just, et miks nende valatavate kanalite teed on mindud....Jupsim ju, Ühe korraga ei saa täiski, vajub tükk aega teine....
Ja ära vajumise põhjusi on vähemalt kolm. Esiteks saab vedel liimsegu valguda horisontaalvuuki kui need pole piisavalt hoolikalt täidetud. Teiseks, kuna plokid on pudedad, kusagilt "näritud" kohast hakkab liimi oja välja
ja mööda müüri külge alla niriisema. Kolmandaks vedel liimsegu kuivamisel üsna palju mahukahaneb, mis on tavapärane füüsikaline omadus.
Paras pusimine... . Pean tunnistama, et mul samuti kahtlusi selle meetodi osas.
Olen kindel, et see kuivamise mahukahanemine jätkub ka hiljem, kuni lõpliku kivistumiseni. Sellest tulenevalt on kaheldav, kuivõrd täis need vedela liimollusega täidetud kohad hiljem tegelikkuses on. Võimalik, et pooltühjad kõik ja ploki küljest osaliselt lahti kuivanud.
Vasta