aeroc classic 300 soojustamine

Külaline
külaline

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Ilma vendita majast, olgu see siis tellisest, palgist, aerocist, betoonist või kasvõi rooplaatidest, soovitaks kiiresti minema kolida. Seega on seos vent-aeroc/peno täiesti mõttetu konstruktsioon. Ei tahaks Aeroc inseneridest küll sellist mõttetust uskuda. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Roger10
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 17 Aug 2008, 13:36
On tänanud: 3 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas Roger10 »

Tagasi algsema teema juurde. Kui juba valida aeroc ja laudis siis mis oleks praktilisem? 375 + vill + laudis või 500 aeroc + laudis ilma villata?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Mis mõttes praktilisem?
Roger10
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 17 Aug 2008, 13:36
On tänanud: 3 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas Roger10 »

rokikas kirjutas:Mis mõttes praktilisem?
ehitusliku hinna ja soojapidavuse mõttes
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Roger10 kirjutas: 375 + vill + laudis või 500 aeroc + laudis ilma villata?
375+vill (100 mm. näiteks et seina paksus jääks suht samaks) vist tiba soojapidavam kui 500 mm plokk.
Ikkagi isiklikult eelistaksin tunduvalt vähem plokki ja rohkem soojustusmaterjali.
Roger10
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 17 Aug 2008, 13:36
On tänanud: 3 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas Roger10 »

rokikas kirjutas:
Roger10 kirjutas: 375 + vill + laudis või 500 aeroc + laudis ilma villata?
375+vill (100 mm. näiteks et seina paksus jääks suht samaks) vist tiba soojapidavam kui 500 mm plokk.
Ikkagi isiklikult eelistaksin tunduvalt vähem plokki ja rohkem soojustusmaterjali.
selles osas et kui paks plokk ja vill polegi nagu vahet. Kuid endale meeldib idee penost rohkem kui villast. Samas see võib olla täielik vale arusaam kuna ma võhik sellel alal. Minu ideaalis peaks fassaadi kindlasti katma laudis. Ja eelnevast jutus olen aru saanud, et aerocile sobiks paremini vill. Peno ja laudise karkass nagu ka häirib mõtet. :grin:

Ühesõnaga mul on selles osas palju lahtiseid mõtteid aga praktika ja praktilisuse osas on suured puudujäägid.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

U- arvude näiteid näed eespool (mida väiksem seda parem) ja hind vist kisub samuti aeroc+soojustus kasuks rääkima. Aga eks see selgub peale täpsemat projekteerimist ning hinnapakkumiste võtmist.
Miks üldse "kivimaja" plaanid? Kas puitkarkass ei sobiks?
Külaline
külaline

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Täna saab väga hea seina U-0.15 kõige odavamalt, 200mm Fibo ja 200mm Silver EPS.
Roger10
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 17 Aug 2008, 13:36
On tänanud: 3 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas Roger10 »

Jälle üks minu võhiklik arvamus või eelistus aga kivi oleks nagu jääv ja minumeelest kivimüüriga maja on maja ;)

Ja ma usun, et fibo+eps võib olla odavan aga häirivaks osaks jääb see laudise kinniamine. Selleks peab rajama puitkarkassi ja minumeelest saab soojapidavus sellega kannatada kui penoga soojustada. Iseasi muidugi kui kõik õhutihedalt vahuga kinni lasta aga selle on oma hind juures.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Palun nõu,

Maja projekteeritud Aeroc ETP 500 plokk. Avastasin enda jaoks, et vähemalt materjalide poolest Aeroc Universal 300 + 200 mm kivivill tuleb odavam kui Aeroc ETP 500. Kas teadjamehed võivad öelda, kas lõpptulemus (sh töö) on sama kallis või oluliselt kallim? Midagi ümber projekteerida pole mõtet kuna vundament juba töös. Kuid lõpptulemus soojapidavuse poole pealt numbrite järgi peaks olema oluliselt parem. Ei tea muidugi mis see "kütteeurodes"tähendab, aga U 0,17 ja U 0,12.

Terv,

Arno
muffik
külaline

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas muffik »

Aeroc on jõle pudi materjal, pudeneb, eriti 500ne plokk. Kui vihma saab siis muutub täiesti pasaks. Nurkasid teha on 500'sega eriline kepp.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kui ikka mõistust vähe antud siis on terve elu üks "eriline kepp"!
arno14 kirjutas: Avastasin enda jaoks, et vähemalt materjalide poolest Aeroc Universal 300 + 200 mm kivivill tuleb odavam kui Aeroc ETP 500. Kas teadjamehed võivad öelda, kas lõpptulemus (sh töö) on sama kallis või oluliselt kallim?
Tööraha kulub villaga lahenduse korral tunduvalt rohkem kui vaid plokki ladudes. Milline tuleb villa korral välisviimistlus?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Külaline kirjutas:Täna saab väga hea seina U-0.15 kõige odavamalt, 200mm Fibo ja 200mm Silver EPS.
see konstrui on ju hullem, kui 200 aeroc pluss 200mm eps.
Miks seda soovitad? :scratch:
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas arno14 »

rokikas kirjutas:Kui ikka mõistust vähe antud siis on terve elu üks "eriline kepp"!
arno14 kirjutas: Avastasin enda jaoks, et vähemalt materjalide poolest Aeroc Universal 300 + 200 mm kivivill tuleb odavam kui Aeroc ETP 500. Kas teadjamehed võivad öelda, kas lõpptulemus (sh töö) on sama kallis või oluliselt kallim?
Tööraha kulub villaga lahenduse korral tunduvalt rohkem kui vaid plokki ladudes. Milline tuleb villa korral välisviimistlus?

Oma mittehitaja arvutusega sain, et Aerco ETP 500 materjal + ladumine on ca 2,05 korda kallim kui Aeroc Universal 300 + ladumine.
Ladumise hinnad võtsin vuugi kodulehelt mis väga ei erine ühe või teise ploki puhul. Ei arvetsanud jah villa hinnaga ja selle paigaldusega, kuid raha tundub, et jääks täielikult 200 mm villa tarbeks ja ehk mingisuguseks tööarahaks ka. Plaan oli laudvooder, aga seda mõlema plokki puhul.

Terv,

Arno
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kui puitvooder plaanis siis miks mitte 200 universaal + 200 villa? http://www.u-wert.net/berechnung/u-wert ... &outside=1
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas arno14 »

rokikas kirjutas:Kui puitvooder plaanis siis miks mitte 200 universaal + 200 villa? http://www.u-wert.net/berechnung/u-wert ... &outside=1

siis võiks pigem 200 universal + 300 villa :D, põhjus selles, et vundament on valmimas juba ja oli mõeldud Aeroc ETP 500

Terv,

Arno
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kunagi tegin soojusarvutuse umbes samas küsimuses siia foorumisse, tollastes hindades tuli aeroc 200 + 15 cm villa odavam kui vaid aeroc 450. Kusjuures sealt edasi iga lisa cm oleks olnud villa kasuks. Hinnavõrdlus oli puhtalt materjalides, tööraha sisse poldud arvestatud. Tänastes hindades oletan, et suhe suht sama, sest inflatsioon mõjutab enam vähem hindasi samamoodi.
Kui tahad laudisega seina siis raudne soovitus villa kasuks. Seejuures mina jääksin 20 cm aeroc +20 cm villa sest 30 cm villaga ajad peaaegu juba passiivmaja taga. Aga lisasoojustus pole kunagi paha.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas arno14 »

krt küll, ei tea nüüd kohe mida teha...kas peab nüüd siis seinad ümber projekteerima. Olin alati Aeroc ETP 500 usku (ohver), arvasin, et paned ühe kivi korraga ja ei ole soojustamist, jändamist jne. Lõpptulemusena tundus ETP 500 soodsam ka. Alati arvasin veel, et küll vill vajub, niiskub ja peno kukub ära. Nüüd mikski hakkasin ka muid võimalusi kaaluma, ju raha loeb.


Terv,

Arno
v220
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Juun 2014, 18:01
On tänanud: 2 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas v220 »

Mina olen siiani ETP500 usku. Kuna tahan kivivoodrit ja raha on nagu on, siis võib selle maja jätta väljast esialgu viimistlemata ilma, et soojustus oleks kehvem. Tuuletõket ju ilma kätte ei jäta. Ilmselt ei ole probleeme ka villal ning mõne muu ploki puhul ka penol aga ühest materjalist sein tundub kuidagi "töökindlam". Kokkuvõttes ei tule see või plokki arvelt üldse nii megasuur. Mõni oskab ehk võrdluse tuua. Mul pole kahjuks aimu, palju soojustamise puhul puidule/kinnitusvahenditele raha kulub. Villa ja tuuletõkke hinna leiaks küll isegi.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma olen küsinud miks aeroc 500 mehed on just sellise valiku teinud siis peapõhjendus oli et mugavus ja kiirus. Maja soojuskuludest ei teadnud nad ka mitte midagi. Üks viskas siiski 10 cm vahtplasti lisaks aerocile hiljem ikka juurde, kuna vahepeal olid küttekulud lakke lennanud. Parem siis kohe enne ehitamist teha see soojustuse parandamine ära.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas arno14 »

v220 kirjutas:Mina olen siiani ETP500 usku. Kuna tahan kivivoodrit ja raha on nagu on, siis võib selle maja jätta väljast esialgu viimistlemata ilma, et soojustus oleks kehvem. Tuuletõket ju ilma kätte ei jäta. Ilmselt ei ole probleeme ka villal ning mõne muu ploki puhul ka penol aga ühest materjalist sein tundub kuidagi "töökindlam". Kokkuvõttes ei tule see või plokki arvelt üldse nii megasuur. Mõni oskab ehk võrdluse tuua. Mul pole kahjuks aimu, palju soojustamise puhul puidule/kinnitusvahenditele raha kulub. Villa ja tuuletõkke hinna leiaks küll isegi.

Mulle tundus ka alati, et üks asi on lollkindlam kui mittu asja kokku, vea võimalus väiksem ja konstruktsiooni suhtes lollikindlam.

Kas Sul siis maja ETP500´st juba valmis? Millised on küttekulud olnud?

Kas keegi astub veel ETP500 kaitseks välja?

Terv,

Arno
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kui tahaksin krohvitud fassaadi siis kaaluksin täisploki kasutamist. Tuulduvate laud/kivivoodrite korral ei näe täisplokkseinal pointi.
v220
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 17 Juun 2014, 18:01
On tänanud: 2 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas v220 »

Mul pole veel paraku maja valmis. Projekteerimis järgus alles.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas arno14 »

rokikas kirjutas:Kui puitvooder plaanis siis miks mitte 200 universaal + 200 villa? http://www.u-wert.net/berechnung/u-wert ... &outside=1

Kas kusagil saaks näha ja "rahas aru saada" kui suur vahe 0,17 maja seintel ja 0,12 maja seintel, Kas see väga reaalse kokkuhoiu tulevikus ka annab?


Terv,

Arno
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: aeroc classic 300 soojustamine

Lugemata postitus Postitas arno14 »

arno14 kirjutas:
rokikas kirjutas:Kui puitvooder plaanis siis miks mitte 200 universaal + 200 villa? http://www.u-wert.net/berechnung/u-wert ... &outside=1

Kas kusagil saaks näha ja "rahas aru saada" kui suur vahe 0,17 maja seintel ja 0,12 maja seintel, Kas see väga reaalse kokkuhoiu tulevikus ka annab?


Terv,

Arno

Kasutasin Aeroci energiatõhusus kalkulaatorit, see annab väga imelike tulemusi. mängisin U arvudega, ning maja väga energiatõhusaks ei olnud võimalik saada niipea kui suurendasin maja pindalat )samade U arvudega) läks maja kohe energiatõhusamaks, loogika?
Vasta