1. leht 1-st

välisseina soojustus

Postitatud: 28 Aug 2009, 16:55
Postitas jansa
küsimus järgmine:
vana maja on tehtud puitsõrestikuga. Vahel oli saepuru. Võtsin selle välja. Küsimus on kuidas seda nüüd soojustada.
Kas selline lahendus väljast sissepoole on ok?
1. tellis
2. Diagonaalis laudvooder
(neid ei saa muuta - siit edasi on sein lahti ja saan panna mida tahes)
3. tuuletõkkeplaat
4.vill ca 15cm
5. aurutõkke paber
6.kipsplaat

Kas kuidagi on mõistlikum? kas on vaja paigaldada aurutõke(müüakse mingid valged rullid?)

Teadjamad inimesed palun kommentaare

Re: välisseina soojustus

Postitatud: 28 Aug 2009, 18:30
Postitas rax1106
Ennem tuuletõket võiks olla õhkvahe ka, et kondents saaks välja tuulduda...
Aurutõke võiks ikka olla, et seest niiskus soojustusse ei läheks ja kastepunktis ei kondenseeruks.

Re: välisseina soojustus

Postitatud: 22 Dets 2009, 20:24
Postitas ketaspidur
ei hakand uut teemat tegema,aga sama küsimus soojustuse kohta siis.
Mul telliskivi maja,et tellisi siis saepuru ja siis tellis,aga seest sein ikka ju täitsa kuradi külm.ja nüüd tahakski teada kuidas seda seest poolt soojendada,
kas karkass seina,vill vahele ja kips või kuidagi teisiti.ei taha valesti ka teha,just selle kondentsi pärast

Re: välisseina soojustus

Postitatud: 22 Dets 2009, 21:38
Postitas rax1106
Ega kiviseina seestpoolt soojustamine eriti hea pole. Peale soojustust peaks olema siis õhkvahe, millega tagatakse küllaldane tuulutus (õhk peab muidugi sisse ja välja saama), sest peale soojustust tekkib kohe kondents külmale kivipinnale. Parem oleks väljaspoolt soojustada.

Re: välisseina soojustus

Postitatud: 23 Dets 2009, 12:21
Postitas Kalvis
Ainuõige lahendus on väljastpoolt soojustada.

Re: välisseina soojustus

Postitatud: 23 Dets 2009, 13:59
Postitas Külaline
Õige küll, aga ka siis peab sellise koguse soojustust lisama, mis ei lase välimise tellise sisepinnale ülemäärast kondensvett tekkida. :wave:

Re: välisseina soojustus

Postitatud: 23 Dets 2009, 18:51
Postitas Kalvis
Niipanimõmm! Paned palju vaja on, tänase seisuga 15 cm miinimum.

Re: välisseina soojustus

Postitatud: 23 Dets 2009, 18:57
Postitas volts
lugesin,et panen ka rea.kivi ja klaasvillad pidid ju iseenesest kondensi korjama..kivivilla pannakse edasi ja on ennemgi pandud.on võimalus kasutada veel tselluvilla.se on booraksi ja paberi segu.sel mitu head omadust.ei hallita.ses booraksi keskkonnas hallitusseened ei ela.ja vana makulatuur on iseenesest ju peenestatud puit kiud.seega looduslik.tselluvill võtab niiskuse sisse ja annab välja samamoodi.sellega tehtud maja hingab.ma endal tegin põrandasoojustuse sellega.saadaval paberkottides.ja pidid ka märgmeetodil seina pritsima.et siis pole vaja vajumismäära arvestada.st.lastakse mingi spets tehnikaga saalungi vahele.kuhu muidu käiks kivivill.näiteks.praktiliselt tselluvill ei põle ka.lõikasin üht koba mis metallist.tselluvill täide hõõgus.jälgisin veidi ja kustus ära.a mis ma siin seletan .WAL-SEKTO OÜ sisse lüüa ja siis on infot rohkem.muide ma ei tea sest materjalist rohkem.kui seal kirjas.et kuidas ta toimib 10 aasta pärast.inglismaal olevat see leiutatud miskil 20 saj alguses

Re: välisseina soojustus

Postitatud: 23 Dets 2009, 21:20
Postitas Andresto
Tere! Tegelikult on tselluvill pärit P-Ameerikast, kus käibelt kõrvaldatud dollarite hävitamiseks, kasutati nende purustamist. Seejärel tuldi mõttele, et see sobib suurepäraselt soojustamiseks. Seenetamise ja näriliste vastu, hakati tselluvillale lisama booraksit ja boorhapet. Materjali peetakse heaks soojustuseks sõrestikseintes, palkseintes - nii seest, kui väljast soojustamisel, ka kald- ja horisontaalpindadel. Soojustatud välisseinad, ei nõua sisemist aurutõket. Andres

Re: välisseina soojustus

Postitatud: 23 Dets 2009, 22:01
Postitas Külaline
Mehed, võtke ikka hoog maha selle tselluvilla kiitmisega...iga ehitusmaterjal on omal kohal 5+ ja pole sellist universaalset materjali, mis kannataks kõik ehituslikud lollused välja. :wave:

Re: välisseina soojustus

Postitatud: 23 Dets 2009, 23:40
Postitas AA
Külaline kirjutas:Mehed, võtke ikka hoog maha selle tselluvilla kiitmisega...iga ehitusmaterjal on omal kohal 5+ ja pole sellist universaalset materjali, mis kannataks kõik ehituslikud lollused välja. :wave:

Tere!
OK! Unustame selle, et puistevilladest on vanim just nimelt tselluvill! Ma ei kiida seda tselluvilla, aga paku siis pare(i)maid lahendusi. Miks aga peaks tegema ehituslikke lollusi, kui meil on kasutada parimad teadmised, et neid lollusi vältida!? Andres (Andresto)