Savisein

Johannes Tuhk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Mär 2015, 20:03

Savisein

Lugemata postitus Postitas Johannes Tuhk » 25 Apr 2018, 13:11

Küsimus proffidele. Vaja teha vanale saviseinale enne talade paigaldust tasandusvöö.
Oma nägemus selline: valaks betoonist 10 cm paksuse vöö armatuuriga. Seina sisse lööks püsti armatuurrauast pulgad, et betoon kindlamalt paigas oleks. Seejärel laoks rea tuhaplokke mille peale tulevad talad. taladevahelise tühimiku laoks samuti plokkidega siledaks ja nüüd müürilatt peale.
On selline lähenemine aktsepteeritav?

Johannes Tuhk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Mär 2015, 20:03

Re: Savisein

Lugemata postitus Postitas Johannes Tuhk » 07 Sept 2018, 12:53

Ise küsin ise vastan. Hoone valmis. Läks kõik enamvähem nii nagu sai planeeritud. Algatuseks sai tehtud eksperiment, et kui tugevalt savi ja betoon ühinevad. Kui lihtsalt savi peale betoon valada siis oli kahe päeva pärast suht kerge see betoonitükk sealt maha tõsta. Kui aga savi pealt õhuga puhtaks puhuda, kergelt märjaks piserdada ja betoon kohe peale valada oli kahe päeva pärast tunda, et on ikka kinni küll. Need kaks materjali muidugi ei ühine nii monoliitseks kui kaks kihti betooni aga mingi ühinemine toimub. Kindluse mõttes sai puuritud savi sisse nurga all 30 cm sügavused ja 16 mm läbimõõduga augud kuhu sai betooniga sisse ankurdatud 40 sm pikkused armatuuri jupid. Nüüd sai valatud 15 cm betoonikiht millesse sai ka armatuurvõrk sisse pandud.
Kahe nädala pärast läksid paikka palgist laetalad 120 cm vahedega millede otsad olid lõigatud 29 cm paksuseks. Serviti tuhaploki mõõtu. Ja taladevaheline tühimik sai täis laotud serviti plokiga. Nüüd läks peale 5x15 prussist müürilatt ja see sai iga tala kohalt kobaga kinni löödud tala külge ja veel naelaga üle fikseeritud. Samuti sai igaks juhuks talade vahelt tuhaplokki naelad sisse kihutatud. Igaks juhuks, et kui taifuun tuleb, et siis jääb ehk midagi müüri peale alles.
Ja kõige lõpuks sarikad ning 45 trapets peale.

Vasta