Energiamärgis, U-arv, soojakaod, küttekulu jms

xxx111
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Energiamärgis, U-arv, soojakaod, küttekulu jms

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Võimaluste piires (arutledes, küsides, juhtides tähelepanu, osutades ebakõladele jms) on püütud asjasse selgust luua...
"Füüsilist" protesti pole kasutanud - lisaks sellele, et see ei vii kuhugi võib sellel olla vastupidine tulemus.

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 45 korda

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Meeleavaldamine pole füüsiline protest. Füüsiline oleks siis, kui kellelegi selle tembu eest "pasunasse sõidetaks" jne.

xxx111
Ehitusspets
Ehitusspets

OK - ehk väljendasin halvasti...

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Kogu arutelust on ju näha, et niiöelda tasane argumenteerimine pole viinud kuhugi. Kas on argumendid nõrgad, ei võeta kuulda või on protest liiga nõrk. Ja ega see pole ehitusvaldkonna õiguse ainuke probleem.

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Aga, et asi põnev oleks, siis vastavast direktiivist (direktiivid pole kohustuslikud!, kuniks nad pole "vabatahtlikult" üle võetud- seega on kohaliku karjumise ruumi küllalt) tsitaat:
Artikkel 9
Liginullenergiahooned
1. Liikmesriigid tagavad, et
a) 31. detsembriks 2020 on kõik uued hooned liginullenergiahooned ning
b) pärast 31. detsembrit 2018 on uusehitised, mida kasutavad
ja omavad riigiasutused, liginullenergiahooned.
Direktiiv: https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 69&from=ET
Direktiivi parandus: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 69&from=ET
Need mõlemad on saadavad vastava määruse El õiguse viitest.
Viimati muutis kunn24, 24 Apr 2020, 00:18, muudetud 1 kord kokku.

xxx111
Ehitusspets
Ehitusspets

Nõustun...
Aga mida siis teha?
Kuidas jõuda selleni, et "liginull" jms jama (KOHUSTUSLIKUS korras) visatakas prügikasti?
Omalt poolt kutsun esmalt kõiki "protesteerima" taastuvenergia toetuste / taastuvenergiatasude vastu...
Viimati muutis xxx111, 23 Apr 2020, 23:54, muudetud 1 kord kokku.

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Estexit. Samas on probleem selles, et iga selline asi toob süsteemis tegutsevatele sisse ja selle tõttu ollakse tihti sõnades rahulolematu, kuid tegudes tegutsetakse rahuloeva mõmina saatel kaasa. Viimasest keegi eriti ei kire, kuna "raha armastab vaikust".

Eelviidatud direktiivi 2010 redaktsioon (lõplik) https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 52&from=ET

Tunne reegleid. Hakka eriti hoolikalt lugema viimasena viidatud direktiivi lisasid ja võrdle, kas meie määrusekene https://www.riigiteataja.ee/akt/122082019004 on sellega kooskõlas.
Viimati muutis kunn24, 24 Apr 2020, 00:04, muudetud 1 kord kokku.

xxx111
Ehitusspets
Ehitusspets

Kui Sa süsteemi all mõtled "taastuvenergeetikuid" siis nõustun 100%...
See "äri" ongi ainult toetustele üles ehitatud...

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Palju sõltub ka usust. Kliimapoliitika on usk, millega on paljud juba ära pööratud. Seega peab juhtuma midagi päris globaalset, et see usk mõraneks, nagu näiteks juhtus nüüd koroonaga.

Direktiivi IA LISA
HOONETE NUTIVALMIDUSE HINDAMISE ÜHINE ÜLDRAAMISTIK- on suht kuritegelik, kuna see nutindus vananeb moraalselt ligi 5 aastaga ja füüsiliselt 10-ga. Hoone kasutusiga nõutakse vähemalt 50 a. Olgu, pikemalt ma hetkel ei viitsi, tänada pole vaja.

xxx111
Ehitusspets
Ehitusspets

Ma siiralt loodan, et koroona teeb selle "kliimajuraga" 1:0

val
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas:
24 Apr 2020, 00:27
Ma siiralt loodan, et koroona teeb selle "kliimajuraga" 1:0
Oletame, et nafta saab järgmise 20a jooksul vaikselt otsa ja ettevalmistusi ei ole tehtud. Ärme selle "kliimajuraga" tegele tundub tõesti suurepärane soovitus ja viib meid helgesse tulevikku .. sõdadesse arvatavasti. Mina seda hullumaja igatahes näha ei tahaks.

xxx111
Ehitusspets
Ehitusspets

"Kliimajura" oli nimelt nii kirjutatud...
Ja siin pole mitte mõeldud seda, et "hakkame piiramatult naftat tarbima"
"Kliimajura" all on siin mõeldud "rohepesu / fanaatikuid jms"
Ei pea ühest äärmusest teise hüppama

val
Ehitusspets
Ehitusspets

Ja kuidas sa sellele piiramatule tarbimisele siis piiri paned ilma miskit ette võtmata ? Luban, et saad miljardäriks, kui vastava toimiva plaani maailmale esitad.

võhik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas võhik »

xxx111 kirjutas:
18 Apr 2020, 17:59
Selgituseks "elevant ruumis" kohta
Minu arvates on kogu selle teema puhul "elevant ruumis" m2 kogus.
Sinu arust on see m2 kogus, mina ei tea mis see oleks
Terminit "elevant ruumis" tean küll...

Ja seda tean ka, et antud kujul energiamärgis on jura...
"Elevant elutoas" on õige vaste eesti keeles, mida aegajalt ka kasutatakse ja mis annab edasi ka selle õige intiimse nüansi...

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänatud: 179 korda

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

val kirjutas:
26 Apr 2020, 07:52
Ja kuidas sa sellele piiramatule tarbimisele siis piiri paned ilma miskit ette võtmata ? Luban, et saad miljardäriks, kui vastava toimiva plaani maailmale esitad.
Mis sa selle all mõtlesid? Muidu raske adekvaatselt vastata.
Kui mõtlesid fossiilkütuste tarbimist siis lahendus oleks ühtne ülemaailmne (aktsiisi) CO2 maks (kogu maailmas ühine ja üks ja sama väärtus). Ei mingit kvoodijura ega midagi. Esmases lähenduses saavad liikmesriikide valitsuses selle ise ära tarbida roheliste projektide finantseerimiseks. Sedasi ei teki turumoonutust, mille näiteks EL on oma liikmesriikidele tekitanud. EL on kehtestatud räiged CO2 kvoodimaksud (seejuures need liikmesriigid kes sõrad vastu ajasid nagu Poola, pääsesid - neile kehtib Kyoto protokoll), kes vastu ei ajanud nagu Eesti, saavad täie karmusega tunda EL piitsa!) aga muu maiilmas pole ja nii oleks kasulik põlevkivi ahju ajada Ivangorodis, see turumoonutus ongi Vene elektri kuntslikult odavaks teinud. EL eelistab silmi pööritada ja mingit kamarajura ajada, omal palk silmas.
Ühtsel maksul ei ole niikaua mõtet kui osad liikmesriigid kehtestavad ja osad mitte.

xxx111
Ehitusspets
Ehitusspets

Olen üsna veendunud, et energiaprobleemi ei lahenda tuulikute ja PV paneelidega.
Kumbki neist pole "stabiilne" ja vajavad kõrvale nii või teisiti "midagi muud".
Mina oleks kahe käega poolt tuumaenergia arendamisele...

Mis puudub nafta tarbimisse siis naftatoodeteta hakkama ei saa. Ja ma ei mõtle vaid kütust.
Ning naftakütusele alternatiiv elektrisõidukite näol pole "rohelisest aspektist" tõsiseltvõetav seni kuni seda pole adekvaatselt hinnatud "elukaart arvesse võttes". So võttes arvesse ka tootmise, kasutusea ja utiliseerimise...
Nt, et "mitu akut ja mis hinnaga on vaja toota" et saavutada võrdne efektiivsus nt diiselmootoriga...

Mis puutub "vene odavasse elektrisse", turumoonutusse jms
Mulle näib, et EL on end ise nurka mänginud, "ISE ENDALE tekitanud turumoonutuse" ja nüüd surub seda ka teistele peale ja siis "pahandab, et teised ei taha vedu võtta ja moonutavad turgu"...

Aga need vaid minu arvamused...
Viimati muutis xxx111, 26 Apr 2020, 10:58, muudetud 1 kord kokku.

xxx111
Ehitusspets
Ehitusspets

Lisaks...
Võime ju mõelda ja unistada, et "majandus ei pea olema kasvule orienteeritud, tõmbame tarbimise koomale, kasutame vähem transporti jms" kuid reaalsus on midagi muud...
Seda näitab ilmekalt koroona...
Enamus neid "keskkonnaaktiviste" on "keskkonnaaktivistid" seni kuni muudatused ei puuduta neid ennast ja saab lihtsalt "kireda"...Niipea kui "aktivist" panna valiku ette, et a-la homsest sissetulek -50%, küttekulud + 20%, reisimine "vaid eriloaga" jms so senise elukorralduse totaalne muutus muutub ka "aktivisti" arvamus
Selle kohta on isegi küsitlusi tehtud...
Mõte on selles, et pole mõtet unistada ebareaalsetest asjadest...

val
Ehitusspets
Ehitusspets

Peaks midagi tegema, aga ainult siis, kui teised kah teevad ja kui see ei ole võimalik, siis ei võta midagi ette, st probleemid kuhjuvad eksponentsiaalselt edasi. Kui pauk käib, eks siis vaatame ja mõtleme. Kas sain teie lahendusest õigesti aru ?

xxx111
Ehitusspets
Ehitusspets

Peaks midagi tegema, aga ainult siis, kui teised kah teevad ja kui see ei ole võimalik, siis ei võta midagi ette, st probleemid kuhjuvad eksponentsiaalselt edasi. Kui pauk käib, eks siis vaatame ja mõtleme. Kas sain teie lahendusest õigesti aru ?
Miks siis nii...
Kui ma teaks seda "õiget lahendust" siis ma oleks tõesti rikas mees...
Aga "loosungitega" küll füüsika vastu ei saa

xxx111
Ehitusspets
Ehitusspets

Aga kui "me" EL-s tõesti otsustame, et olenemata muu maailma käitumisest "roheline" esmalt siis nii on...
Selle juurde siis peaks käima ka jutt, et peame loobuma sellest ja teisest (mina teist varianti ei näe)
Kui see on "meile" aktsepteeritav siis nii on
Ilmselt mulle pole aktsepteeritav ja peaks kolimisele mõtlema

val
Ehitusspets
Ehitusspets

Sorry, aga mulle tundub teie juttu kohati loosunglik või propagandistlik. See on inimlik nagu ikka tundmatute või keeruliste teemadega, aga ajaloost võiks õppida. Ei pea täie hooga vana teed edasi kihutama, vaieldes selle üle, kas sees peab olema 5. või 6. käik, teades samal ajal, et paari-kolme kurvi pärast lõpeb tee kuristikus. ...ja kolida pole selle eest kuhugi ilma hüvedest loobumata.

CO kaubandus ja erinevad energiasäästu meetmed (märgis sealhulgas) on väga reaalsed asjad ja osake suuremast pildist. Kindlasti ei ole kõik meetmed ja tegevused edukad või ideaalsed, aga vähemalt on see toimiva loogikaga plaan. ..ja paremat pole keegi pakkunud. Muide, rahvusvaheline (EU väline) CO kaubandus on töös. Canada, China, Japan, New Zealand, South Korea, Switzerland and the United States toimetavad miskit https://ec.europa.eu/clima/policies/ets/markets_en

xxx111
Ehitusspets
Ehitusspets

ja kolida pole selle eest kuhugi ilma hüvedest loobumata.
Just. Täiesti nõus sinuga.
Aga kui mul indiviidina on valida kas loobuda hüvedest või mitte siis ma valin mitte loobumise või vähemalt tahan teada millest loobuma peab...

Kui Sulle tundub minu jutt propagandistlik siis tundub. Mis siis ikka...
Minu juttu ei maksa vaadata "maailmaparandaja" vaatevinklist.
Ma pigem "ergutan mõtlema, arvutama jms" mida üks või teine poliitiline otsus tähendab indiviidi jaoks ja mitte pimesi uskuma - muud midagi...
Kas poliitiline otsus on "hea või halb" ei kuulu minu pädevusse, küll aga meeldiks mulle kui "poliitilise otsusega" kaasnevad tagajärjed ka oleks selgitatud.

Prill
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänatud: 30 korda

Lugemata postitus Postitas Prill »

Keskkonnasäästu teemade kriitikud on omaette vandenõuteoreetikud - nõuavad napakate säästu- ja keskkonnanõuete kaotamist, samas reeglina ise alternatiivi välja pakkumata. Energiamärgiste teema ei paista erinevalt, aga kujutame olukorda, kerime aja 20-30 aastat tagasi, kus energiamärgiste süsteemi polnud ja saastamine oli hoopis kõrgemal tasemel, samuti energiatarbimine suurem, sest säästmine väiksem. Kas energiamärgiste ärakaotamisega läheks midagi paremaks, või hoopis halvemaks - mina arvan, et kehvemaks.
turumajandusele rõhumine on vale tee, sest tõsiasi, et reostamine on alati odavam, kui mittereostamine, seda jub aaegade algusest, kus paraski ja jääkide heitmine aknast tänavale oli norm aga täna bürokraatia-direktiivid on nõuavad ausalt majaomanikult torustiku ehitamist ja maksma keskkonnabursuidele reovee ära juhtimise ja puhastamise eest - puhas kulu ju.
Kas keegi meist tahaks naabrit, kes ehitab rikkaliku u arvuga maja ja uhkustab suure katlaga, mida kütab rehvidega - hea maja, odav teha, küte pea tasuta ja vanade rehvide utiliseerimise eest peaks tunnustada saama. Ja, kes oled sina inisemaks, et lubi on tahmast must ja lapsed sul köhivad, turumajandus ju.
Tegelikult vaba turumajandust ei eksisteeri kuskil, kõik riigid sekkuvad turumajandusse, läbi tollide, aktsiiside, maksustamise ning keeldude-käskudega - millel on otsene mõju toote-teenuste hindadele ehk turumajandusele.
Kui riik regulatsioonide ja maksudega ei sekkuks, vohaks kirjeldatud rehvipõletus ja saastavad tehnoloogiad, mis hinna poolest atraktiivsed on. Samuti võiks koos energiamärgiste süsteemiga ka inseneride kutsetunnistuste süsteemiga saata prügikasti, sest kindlasti leidub näiteid, kus napakas kutsesüsteem ei taga midagi ja vaatamata sellele projekteeritakse küsitavaid, isegi kehvi lahendusi, mis on tarbijale-tellijale kahjulikud - las turumajandus otsustab. Sama ka arstidega - kunde oma risk kelle lõikama palkab, riiklik süsteem nagunii ei taga ju midagi, alatasa valesid ravijuhtumeid, ja isegi letaalse lõpuga.
Kas, see kui süsteemil on puudusi ja süsteem ei ole ideaalne, on parem kui süsteemi puudumine.

xxx111
Ehitusspets
Ehitusspets

Prill...

Ma ei vaidle selle üle kas energiamärgis on halb või hea
Samuti ei arva ma, et arutu saastamine on hea
Ja samuti ei otsusta ma kas turumajandus toimib või mitte
Mis mulle ei meeldi on see kui "asju ei nimetata õigete nimedega või räägitakse pool tõest või eksitatakse teadlikult jms"
Ma ei soovita mitte midagi muud kui "asja sisse vaadata" ja sealt teha täpselt sellised järeldused nagu keegi heaks arvab...
Sinu arvates on energiamärgis väga hea ja objektiivne asi - ma ei vaidle Sinu arvamuse vastu, Sul on õigus
Minu arvates päris nii ei ole - palun jäta mulle õigus minu arvamusele
Äkki tulenebki arvamuse erinevus sellest, et me hindame erinevate kriteeriumite järgi...

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänatud: 179 korda

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Energiamärgise kaotamine ei tee halba ega ka head, kuna märgise väärtus on tänu moonutatud andmetele vale, seega kadumisest halvemaks midagi ei lähe.
Riigi majanduspoliitika käib maksude kaudu, kui see on korraldatud mõistlikult siis vabaturg ´+ maksud annab kokku hea tulemuse. Kui see on valesti korraldatud siis võimendub hoopis halvemuse poole. Energimärgise osas tundub, et läheb see viimane just käiku. võitjaid pole, kahjuks pole teada palju on kaotajaid. Igatahes Büroo kinnisvara arendajad juba nutavad, et kaotusmäär sööb kasumi. Praktika on näidanud, et riik on üldiselt üsna saamatu ja kohati loll asjalike määruste välja töötamisel. Parteilised erahuvid tapavad palju.

Siiski süsteemi puudumine on tõestanud olukorra paremust kui halb süsteem. sel juhul kehtib vabaturg ja loodusseadused, neil on kombeks mingisugune eneseregulatsioon. Enne energimärgist oli näha kuidas toimis - kinnisvara arendajad lähtusid võimalikult odavast ehitushinnast. Ostjad, kes ei viitsinud ennast kurssi viia said pügada. see tuli kenasti eelmise masu ajal välja. Mitmed, kes aga tegid rohkem kulutusi - tundus et olid lollid, hõõrusid siiski hiljem heameelest käsi - hinnad korreleerusid üsna kiiresti õigele hinnatasemele.

Vasta