1. leht 1-st

malmkanalisatsioonitorude vahetus

Postitatud: 30 Nov 2005, 23:23
Postitas tõnu
majas plaanitakse teha malmkanalisatsioonitorude vahetus. kas sellel on mõte? maja ise 1968 aastal ehitatud.
kui pikk on malmtorude eluiga ja plasttorude oma?
Neid torusi vahetatakse igalpool hooksalt, kuid kui nad läbi ei lase kas siis lihtsalt vahetamine on mõttekas? Plasttorud on minuarust ka "lärmakamad".

Postitatud: 01 Dets 2005, 00:02
Postitas Imre
Vähe lärmakamad on nad tõesti,kuid ehita torudele kast ümber.Plasti eelis juba selles,harvem ummistub,suurem läbivus.

Postitatud: 01 Dets 2005, 18:31
Postitas tõnu
kas sellel vahetamisel on mõtet kui tuleb kõvasti seinu lõhkuda. Malmturu peaks kestama kauem kui plastoru?
Ise pole küll kuulnud et malmtoru oleks läbi roostetanud.

Postitatud: 02 Dets 2005, 15:43
Postitas Külaline
Ega malmtoru nii lihtsalt läbi ei roostetagi,kuid malmtoru saastub seest kiiremini.Vahetasin omal ajal paneelmaja korteris malmtorud plastiku vastu sest puhastamine oli juba mõttetu.Torude sees oli mingi poorne sodi ja läbivoolu polnud ollagi.Pärast plastiku kasutamist kõik probleemid kadunud.Lisaks:plasttoru ei roosteta üldse,sodi korjumine on minimaalne korraliku paigalduse puhul,kui tahad midagi ümber teha on see lihtne(kõik tarvikud saadaval).Mis lõhkumisse puutub siis paneelmajas(ma ei tea mis maja Sul on) on paneelides avad juba paneelides olemas ,need on ainult segu täis löödud pärast torude paigaldust(löö haamriga lahti ja asi tahe).Paned uued torud ja täida ümbrus kas kipsi või makrofleksiga.Ainult vannidele kraanikaussidele jne tuleb vedada maandusjuhe.Kui vahetust teostab majas firma,siis tuleb jälgida ,et nad seda kindlasti teeks.Muidugi kui malmsüsteem on igati OK ja kellelgi probleeme pole, kerkib alati küsimus, kas tasub raha raisata ja toimiv süsteem ehitamise pärast ümber ehitada.Seda tuleb aga ise otsustada,teistel raske nõu anda.

Postitatud: 03 Dets 2005, 21:02
Postitas tõnu
arvan et eks need plasttorudki pudenevad kord laiali. see selleks.
miks seda maandust vaja on? Selleks et kui võtad ühe käega "stepslist" kinni ja teisega kraanikausist et siis saaks paraja laksu?

Postitatud: 05 Dets 2005, 11:24
Postitas sundehitaja
Vene ajal kasutati torustikke maandamise eesmärgil.Vannide, kraanikausside jne puhul kui nad pole maandatud võid saada päris korraliku staatilise elektri suraka.See on sama mida Sa kindlasti vahel oled saanud kui kannad teatud materjalidest riideid ja võtad kinni mingist metall trepi käsipuust vms.Tõsi vann näiteks oli ka eraldi maandatud mingi metall latiga vastu seina kust läks mingi metall armatuuri külge.Aga aeg ja niiskus jne võivad oma töö teha.Tegemist on ikkagi n.ö. niiske ruumiga kus oleks parem taolisi nõudeid täita.

Postitatud: 06 Dets 2005, 19:39
Postitas Imre
Niiske ruumi vool too ikka läbi lekkevoolukaitsme,siis kindel.