tarbevesi ka soojaks

vanad postitused
Külaline
külaline

tarbevesi ka soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

on kohalik lahtine kesküte. mingeid pumpasid ega muid asju süsteemis pole. soov on aga kütteenergiat tarbevee soojendamiseks ka kasutama hakata. mida targemad soovitavad?
ilmselt ise niiehknaa ehitama ei hakka aga tahaks põhimõtetega kursis olla.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sooja tarbevee soojusvaheti kas katlaga järjest või paralleelsest sõltub sellest, millised on sinu tahtmised ja küttesüsteem.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kalvis kirjutas:Sooja tarbevee soojusvaheti kas katlaga järjest või paralleelsest sõltub sellest, millised on sinu tahtmised ja küttesüsteem.
ja kuidas see kütteperioodi väliselt sooja peaks andma? või kuidas seda iganes lahendatakse?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kuna küttesüsteemist pole täpsemalt teada siis on mitmesed lahendused.

Üks võimalus on panna sooja tarbeveega soojendiga järjest elektriboiler.
Teine võimalus on kütta katlaga küttesüsteemi edasi, pannes radiaatoriringile ette ühe kraani ja keerata suveks kinni. Nüüd soojendab katel vaid tarbevee soojendajat. Seda lahendust ei saa kasutada tahkekütusekatelde puhul, sest need ajaksid süsteemis vee keema. Nafta ja gaasikatelde või juhitavate pelletikatelde puhul on see võimalik.
Kolmandaks - tahkekütusesüsteemide puhul võib osta veel lisaks kõige väiksema võimsusega naftakatla (või soojuspumba) ja kasutada seda suvel tarbevee soojendamiseks. Samuti annab selline automaatkatel ka südatalvel vajaliku lisaküttevõimaluse või võimaluse lahkuda kodunt pikemaks ajaks ilma hirmuta, et miski lõhki külmuks.

Ülejäänud võimalused on suhteliselt kehvad või kallid.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mida aga arvata boileritest millest saab küttevee läbi juhtida? ja kust kohast saaks sellise boileri lahtisele-isetsirkuleerivale süsteemile? ise tartus.
Kasutaja avatar
Pildistaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 31 Jaan 2005, 17:03
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Pildistaja »

Sooja tarbevee puhul on oluline vee temperatuur. Liiga madala temperatuuri puhul hakkavad torustikus elama mikroorganismid ja kuna seda vett võidakse kasutada ka joomiseks, siis on tegemist lausa eluohtliku probleemiga.
Teisalt liiga kõrge temperatuuriga hakkab (ettevalmistamata) toorest veest intensiivselt katlakivi ladestuma küttepindadele.
Neist kahest protsessist lähtuvalt ongi sooja tarbevee optimaalne temperatuur 55-60°C.
Seega tasub tõsiselt võtta Kalvise soovitust kasutada elektriboilerit. Siis on vähemasti välistatud liiga madal temperatuur tarbevee süsteemis ja tervistkahjustavate pisilaste teke.

Need 2-süsteemsed boilerid on igas asjalikumas san. tehnika poes pakkumisel. Tõsi küll, mitte isevoolse lahenduse jaoks. See boileriosa tuleb minu arvates lahendada siiski pumbaga.
Kõige olulisem on silmale nähtamatu...
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tekkis küsimus.Kui boiler on pandud reziimile E kas siis on paha või?Sellel temperatuuril kannatab veel käsa pesta ilma külma lisamata, aga see ei ole vist 55-60kraadi.Ja mitu satikat ma olen nüüd aastatega sisse joonud?
Taastaja.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pildistaja kirjutas:Need 2-süsteemsed boilerid on igas asjalikumas san. tehnika poes pakkumisel. Tõsi küll, mitte isevoolse lahenduse jaoks. See boileriosa tuleb minu arvates lahendada siiski pumbaga.
kas nii saama et osa süsteemi on isetsirkuleeriv ja boileriosa pumbaga?
sundehitaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 29 Aug 2005, 15:49

Lugemata postitus Postitas sundehitaja »

Ma ei tea kui suurt boilerit siin vaja oleks aga ma pakkusin ostu -müügi foorumis roostevaba boilerit müügiks.Vaata kas sellise boileri süsteemiga annab midagi teha.Küttesüsteemi veega või kütta läbi soojusvaheti,kerisega lahtisi otsi pidi jne.,sõltub kuda kombineerida tahad.Boileri võib survestada või kasutada lahtises vee süsteemis,vahet pole.
Kasutaja avatar
Pildistaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 31 Jaan 2005, 17:03
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Pildistaja »

Taastaja
Selle boileri E-režiimi temperatuuri ma ei tea, küll aga tean, et pidev ~30 kraadi peal hoidmine tekitab torustikesse mikrofloora vohandeid. Probleem on suurem soojades maades, kuid ka meil ei ole sellega asi päris muretu.


Vajalik on pumba ja süsteemi hüdrauliline koostöö läbi arvutada, aga minu arvates on küll võimalik isevoolsest süsteemist teha sundtsirkulatsiooniga väljavõte.
Kõige olulisem on silmale nähtamatu...
Vasta