Haret Metalli STI TGV 200-300 katel -mix tõmbab halvasti?

vanad postitused
roopija
külaline

Haret Metalli STI TGV 200-300 katel -mix tõmbab halvasti?

Lugemata postitus Postitas roopija »

Katel 1997 aastast,valmistatud eksperimentaalkorras (vist koostöös TTÜga) ja selliseid tehtigi kuulu järgi ainult 2 tükki (meil on nr. 002).
Tal on veesärgis vertikaalsed lõõrid(kolle-alla-yles-alla-korstnasse);väljaviik alt,originaalslepe oli ca 1.2 m pikk,terasest, 15x25 cm ristlõikes,
pluss kivist horisontaalne suitsukäik pikkusega ca 2 m ristlõikes 60x80 cm
kuhu jooksevad ka Universaalide lõõrid
Korsten küllaltki power tõmbega( Universaal-6 katlad samasse korstnassse tõmbavad hullu moodi).
PROBLEEM: millegi pärast katel kipub rohkem ukse vahelt sisse ajama kui korstnasse.Seda katelt on saanud puhastada hullumiseni,nii et korstnahari ribadeks;on tehtud uus suur slepe (50x60 cm)metallsleppe asemele nagu mõned soovitasid,on suletud teiste katelde tõmbed vältimaks liigtõmmet... peale sleppe uuendamist justkui veidi tõmme paranes kuid ust avades saad ikka leegiga üle larhvi ja lagi on juba tahmasem kui korsten ise.(pidevalt pressib ukse vahelt ja ka lisaõhu klappide vahelt suitsu sisse).Kas aitaks üldse miski peale sundväljatõmbe (ventilaatori)???
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Jaan »

Aga võibolla on korsten vaja pikendada, mõni kõrgem maja vm. segab tõmmet.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sa pole maininud korstna kõrgust. Horisontaalne lõõr nõuab kahekordse tema pikkusele vastavat täiendavat korstna pikkust (ehk +2 meetrit lisaks). Kui katlas on laskuvad lõõrid, on vaja samamoodi sellele kompensatsiooniks pikemat korstent (+ minimaalselt laskuva lõõri pikkus).

Ka pole teada, kas sama korstna lõõri küljes on veel kütteseadmeid. Kui jah siis tuleks need kõrvaldada või ümber suunata mõnda teise korstnasse. Samuti vaata, et korstna jalas olev tahmapuhastusauk oleks kinni.

Kas tõmme on piisav tehakse kindlaks küünlaga. Kui avad oma kütteluugi ukse peab tõmme kallutama küünlaleegi. Kui ta seda ei tee siis on tõmme ebapiisav. Kui kustutab leegi siis on liiga suur.
roopija
külaline

korsten pikk!

Lugemata postitus Postitas roopija »

Korsten on küllalt pikk,ca 12..15 m, segavaid hooneid lähedal pole.
Muide,proovisin tõmmet katlast väljamineva suitsukäigu juures,puhastusavas vahetult enne väljaviiku:tõmme oli sealgi ...talutav,ütleme(põleva ajalehe imes sisse).Seega vist oleks peaprobleem katla enda ehituses(kolde suurus,küttepindade ja tulekanalite mõõtmed/asend vms ?Kas polegi mitte vertikaalselt üles-alla käiva tulekanali süü?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Su kõik takistused on ju peale korstent - pikk horisonttaallõõr, katel oma käikudega. Kuidas oli tõmme katla ukse juures? Mulle tundub, et korstna tõmbest siiski ei jätku sellise imekatla jaoks. Üks võimalus tõmmet parandada on veel korstnale õhuvoolusuunaja paigaldada. Su katel tahab saada tavalisest katlast lihtsalt tugevamat tõmmet.
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

Need katlad üle 10 aastakese pidevat kütmist vastu ei pea. Seega mõni aasta veel kannatada. Õnneks pole ka enam firmat, kes neid tootis. :lol: Jäänud ainult lollikesed, kes omal ajal õnge läksid. Oleks ka ise naabrimehe eeskujul kunagi äärepealt läinud, oleks üks lollike rohkem saanud. :roll: Eelnev jutt puudutab muidugi väikseid katlaid, aga ei usu, et suuremadki paremini toodetud olid. Lihtsalt kasutatav vene materjal oli shitt.
Vasta