ahjuga teine korrus soojaks?

vanad postitused
andrus
külaline

ahjuga teine korrus soojaks?

Lugemata postitus Postitas andrus »

Plaanitavasse majja tuleb esimesele korrusele korralik ahi. Sama ruumi kohal olevas toas, aga ei ole mingit kütet. Kas annab ahju soojamüüri niimodi planeerida, et ka ülemine korrus soojeneks läbi selle. Tegemist on puit sõrestikust majaga.

tänud.
huviline
külaline

Lugemata postitus Postitas huviline »

Aga miks mitte ehitada ahi nii, et ulatub ka otsapidi teisele korrusele. Olen sellist näinud täitsa ok oli.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ja tõusvate spiraallõõridega 8)
Siis kisub tõmme ahjuukse lausa sissepoole :lol:
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga ära sa liig palju ahju teisele korrusele aja, mul on kurram ülal palav all külm, ahju lagi annab sooja nii mis hirmus.
Andrus
külaline

Lugemata postitus Postitas Andrus »

seda mõistan ise kah, et kui soojamüüri liiga palju üles ehitab võib asi vist liiga soojaks minna. Soe läheb ju ikka alati üles. Kus see piir nüüd siis on?
Samas kui esimesel korrusel on soe müür laeni kütab see ka mingil määral ülemist ruumi vist?
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

no mul ahju ülemine osa teisel korrusel 40 sm kõrge ja 95 x 95 toapinda õigemini toa ruumala kuskil ca 60 m3. Seinte soojustus oleks võinud isegi parem olla , igaltahes palav on. Rohkem ei oska küll miskit lisada.
Andrus
külaline

Lugemata postitus Postitas Andrus »

samas, kui soemüür ehitada teisele korrusele välja, siis on ta kõrgus pea 3 meetrit. kas see soojamüüri sees olevat tõmmet nõrgaks ei tee. liiga kõrgele üles ja siis alla jälle ja üles?
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

korstna pikkuse ja lõõride pikkuse vahel on seos.Vaata eriala raamatust järgi.
Vasta