Kas tasub radikaid sedasi ühendada

vanad postitused
Littleant
külaline

Kas tasub radikaid sedasi ühendada

Lugemata postitus Postitas Littleant »

On eramaja mis oli varem küla ühise keskküttesüsteemi küljes. Aga nüüd on ügalühel oma ja nii ka meil oma katel. Radikad on seinas ühendatud skeemi A järgi. Aga kas poleks mõtekas et kogu vesi radikatest läbi jookseks, et paneksin alla "pimedad" ette (joonis B)? Kas siis pean ka need peenemad torud pakude vastu vahetama? Läbimõõdud on väljast umbes peenike 2cm ja paks 3cm. Maja ühekorruseline ja kokku 6 malmradikat.
Pilt
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Lisainfot teadmatta on raske vastata õieti. Igaljuhul toimib radikate soojenemine mõlemal juhul. Soovitan jääda esimese variandi juurde ja paigutada lühistorule kui ka radiaatorile kraanid.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aitähh vastuse eest. Kraanid on hea mõte, ainult paigaldamine on keerukam kui pimedatel.

Aga veel:
vee suund on mul joonisel valesti märgitud. Hakkasin mõtlema, et kas vesi voolab ikka õiges suunas? Eelmine omanik oli üsna mugav mees ja võis vabalt valesti ühendada. Pumba on ka tagasivoolule pandnud. Olen kuulnud, et pump tagasivoolul "tekitab" süsteemi õhku.
Littleant
külaline

Lugemata postitus Postitas Littleant »

eelmine postitus on minu tehtud. Ununes nimi panna.
Kasutaja avatar
Pildistaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 31 Jaan 2005, 17:03
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Pildistaja »

Voolu suund peab ikka olema nii, nagu alguses joonistasid, muidu ei saa radikas tänases olukorras üldse soojaks minna. Toimub ju läbi radiaatori lokaalne loomulik tsirkulatsioon, kuigi süsteemis ringleb vesi vastavalt sinu infole pumba abil.
Kas pump tagasivoolul süsteemi õhuumulle tekitab või mitte sõltub üldisest süsteemi rõhust. Õhk tekib süsteemi sel juhul, kui pump suudab tagasivoolu mingis osas alarõhu (atmosfääri suhtes) tekitada. Sel juhul peab pealevoolu torustik olema võrdsustatud atmosfäärirõhuga. Kui süsteemis on olemas suurem staatiline ülerõhk, kui pumba tõstevõime, siis õhu süsteemi tungimist karta ei ole.

Kalvise soovitus on hea. Paigaldada tuleks aga vähemalt lühistorule (sinu planeeritava katkestuse asemele) reguleeriv armatuur (parim lahendus on seadeventiil, hädapärast saab hakkama ka väikeste siibritega, mille eeliseks on oluliselt madalam hind), siis saab selle abil häälestada, kui palju sooja liigub mööda ja kui palju surutakse läbi radiaatori. Kui paigaldad tavalised sulgeventiilid (kuulkraanid) siis on need ette nähtud vaid täielikult kinni või täielikult lahti hoidmiseks. Ehk siis saada valida, kas tänane olukord või selline olukord, nagu plaanisid tekitada.
Kõige olulisem on silmale nähtamatu...
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Pump on tagasivoolul sellepärast, et seal jookseb külmem vesi. Pole energias vahet kas käru tõmmatakse või lükatakse. Ka kaviatsioonioht on tagasivoolul väiksem.
Littleant
külaline

Lugemata postitus Postitas Littleant »

Pildistaja kirjutas:Voolu suund peab ikka olema nii, nagu alguses joonistasid, muidu ei saa radikas tänases olukorras üldse soojaks minna.
:) Üritasingi seda öelda, et praegu voolab teisele poole kui joonisel näidatud.

Mis nende "siibrikeste" nimetus on mille järgi võiks neid poest küsida?
Vasta