PELLETI- (GRAANUL)KÜTE

vanad postitused
M.
külaline

PELLETI- (GRAANUL)KÜTE

Lugemata postitus Postitas M. » 02 Aug 2005, 03:10

Kas kellelgi on kogemusi kesküttega pelletitel (graanulitel)?

On see kallilt kätte tulev soojus?

Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis » 21 Sept 2005, 12:10

Otsest pole, kuid olen näinud TTÜ-s vastavaid seadmeid ja kommentaari katsetajatelt.
Kuna puidu pelletiteks töötlemise kulud on üsna suured ja sõltuvad väga palju konkreetsetest juhtumitest siis on nende hind stabiilne sõltuvalt nafta hinnast. See tähendab, et kui sul on otsesidemed ja lähedus toormeallikaga siis võid saada palju odavamalt, kui ei ole siis igasugused vahendusoperatsioonid ajavad hinna lakke. Ülespoole nafta hinda pellet minna ei saa sest inimesed ostavad siis pigem naftat kui viitsivad jännata pelletitega.
Pelletite põletamiseks sobib pea igat liiki katel, kuid see nõuab teatud kateldel ebamugavaid ümberehitustöid. Kõige sobivamad on juba kohe pelletite põletamiseks sobivad katlad, kuid turu liigsuur nõudlus on ajanud nende hinna ülemõistuse kalliks. Kuid ikkagi on nende kateldega veel võimalik saada säästu. Teine variant on kasutada altpõlemisega katlaid. Nende katelde hinnad on odavad, kuid nõuavad paremat tõmmet ja kütjalt eelteadmisi (põlemist reguleeritakse kahe siibriga ja see toimub käsitsi). selline katel tahab siiski vaid kütustena ühtlase kvaliteediga ja vähese tuhaga kütuseid - hakkepuitu, pelleteid, kivisütt või ka turvast. Kord põlema pandud katel töötab ühtlasena kaua aega ja kui kütust pidevalt lisada siis pikaajaliselt.
Kas kasutada pelleteid või mitte sõltub ikkagi vaid kättesaadavast toorme hinnast. Eestimaal on see eelis, et meil on küttepuitu palju, kuid kahjuks selle töötlemine on lapsekingades.

Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Lugemata postitus Postitas Tupsik » 20 Dets 2005, 13:48

Ega see soojus lõppkokkuvõttes odavamalt küll ei tule, kui saepurubriketiga. Ainult kasutamine on mugavam, selle eest jälle korralikud põletid on kallid. (alates 23 000.- eek) Lisandub veel katla hind, samuti vaja kütust kuskil säilitada. Kui põlemisprotsessi automatiseerida pole vaja , siis eriti veel ei soovitaks.

Vasta