ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Siia foorumisse postitage ainult tööpakkumised!
Foorumi reeglid
NB! Tööpakkumise korral lisage ka asukoht! Kui teema algataja ei soovi enam tööpakkumisi, siis oleks soovitav seda ka oma teemas teada anda, et Administraator saaks teema lukku panna. Kui soovite aga hoida oma tööpakkumise teemat kõikide postituste eesotsas Kleepsuna, siis on see võimalik tasulise teenusena. Huvi korral saata privaatsõnum kasutajale Kristel
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

Ikka ja jälle tekib probleeme, kui makstakse raha ette. ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!
Panta
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas Panta »

ja samas hakkavad mehed tööle ning teevad. kuna klient laseb nad üle ja raha ei maksa siis töömehed lahkuvad, klient otsib uued mehed ajab neile sellist juttu et eelmised töömehed kadusid koos rahaga. samas saavad järgmised mehed objekti valmis ja kordub sama jama . töömehed raha ei saa.kliendil nagu naks objekt tasuta käes.huraa. see on jama. kõik sõltub vastastikusest usaldusest.
mrWilson
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 16 Veebr 2008, 13:58
On tänanud: 3 korda

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas mrWilson »

Usaldus, mai ääss... Paber tuleb teha ja autogrammid alla. Kuigi jah, ideaalis võiks see ju nii olla.
Panta
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas Panta »

aga kui oled lihtsalt omal käel tegija.on vahest küll selline tunne olnud et KLIENT võib panna täiega aga õnnex pole seda juhtunud.siiani on küll kõik usaldusel olnud ja probleemi pole olnud. probleemid on olnud ametlike tööandjatega.niipalju kui mina olen aru saanud on enamus väikeettevõtjad huijarid.
mrWilson
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 16 Veebr 2008, 13:58
On tänanud: 3 korda

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas mrWilson »

Üldjuhul erakliendid külma ei tee, kes see ikka puruks pekstud akendega talvele vastu tahaks minna jne... :D Ok, see selleks.
Minu arust kõige suurem riskigrupp on väikeettevõtjad kellel nö. finantsiline packup puudub, ehk palkasi suudetakse välja maksta alles siis (ei või kindel olla..) kui klient neile maksab.

Omal käel tegija või mitte, mingigi elementaarne paber peaks pooltel siiski olema, tihti on sedalaadi ülelaskmised (pean silmas mõlemaid pooli) just arusaamatuste tõttu varmad tekkima, neid kes kohe alguses plaanivad teid üle lasta on õnneks vähe. Istuge maha, pidage nõu ning pange kirja olulisemad asjad mida teiselt poolelt nõuate. Kui ise ei oska küsige targematelt nõu. Tehke endale juba varem nö. tüüpleping valmis kus on teie jaoks olulised punktid ära toodud, hiljem täiendage seda juba koos kliendiga. Kui kohe algul hakatakse sellist juttu ajama, et ei tea kas seda lepingut on ikka vaja vms. siis tundub ju asi üsna kahtlane, kas pole? Lepinguta võite teha sugulasele või sõbrale aga võõrale inimesele keda te kunagi varem näinud ei ole... Endal lihtsalt veidi kindlam tunne. Edu!
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas Busta »

Enne kui teed võõraga tehingu, pea nõu juristiga :!: Ükski konsultatsioon ei ole nii kallis, et see kaaluks üles võimaliku probleemi. Kui ehituses probleemid tekivad, siis on need reeglina alati kallid.
maaler41
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 26 Jaan 2009, 17:00
Asukoht: tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas maaler41 »

mrWilson kirjutas:Usaldus, mai ääss... Paber tuleb teha ja autogrammid alla. Kuigi jah, ideaalis võiks see ju nii olla.
Elu näitab,et ega see paber ja allkiri ka midagi ei tähenda. Tuleb asjad enne ikka kokku leppida ja osade kaupa raha küsida.
Loll on see,kes tegemata töö eest raha maksab. Veel nõmedam on raha küsida,kui midagi pole veel tehtudki!!:) aga eks ta ole- inimesi on igasuguseid.
Üldiselt on erakliendid ausad. Minul on ainult üks negatiivne kogemus,mis läks mulle üle 4000krooni maksma.Õnneks olen nüüd ettevaatlikum ja seni ausalt töötasu kätte saanud!! :)
maasikmari
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas maasikmari »

AGA KUI FIRMA CITYSPIRIT OÜ ON NII PUHTA TAUSTAGA,ET KREDIIDIINFOGI KORRAS.
ET KUIDAS NAD SIIS INIMESTELT TOHIVAD ETTEMAKSU KÜSIDA.
JA KUI KÜSIVAD SIIS PEAK JU ENNE SOOME SÕITU PABERIASJAD KA KORDA TEGEMA,LEPINGUD JNE.
TAHAKS NAGU RAHULIKULT KODUS LEPINGU LÄBI LUGEDA .
omega
-
Postitusi: 143
Liitunud: 04 Okt 2009, 14:58
On tänatud: 1 kord

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas omega »

Tellijad võiksid oma kuulutused kinni panna, kui töödele tegija leidnud
omega
-
Postitusi: 143
Liitunud: 04 Okt 2009, 14:58
On tänatud: 1 kord

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas omega »

Lugupeetav veebimeister, mida tähendab liikuv ridade arv ümmargusel ikoonil ?
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

omega kirjutas:Lugupeetav veebimeister, mida tähendab liikuv ridade arv ümmargusel ikoonil ?
ei saanud aru :scratch:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Arvatavasti mõtles omega seda, kui lööd pealehel mingi teema lahti ja seal alateemade ees oleval ümmargusel ikoonidel nagu tekst jookseks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

urmasr kirjutas:Arvatavasti mõtles omega seda, kui lööd pealehel mingi teema lahti ja seal alateemade ees oleval ümmargusel ikoonidel nagu tekst jookseks.
:doh: Ei suutnud kohe antud teemaga seost leida. See tähendab, et teemas on rohkem kui 25 postitust...
zewa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Jaan 2010, 19:48

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas zewa »

Aga mida teha kui eestis sõlmiti leping vahendisfirmaga ja mindi välismaale tööle tehti töö ära ja sealne välismaa ülemus ei maksnudki palka töömeestele????? Aga samas leping on olemas,mis eestis sõlmitud. Mis õigused on? ja kuidas edasi käituda? kas olex mingi võimalus mingigi raha saada? Kirjutage palun omapoolseid vastuseid-jään ootama
olli5olli5
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Mär 2010, 10:08

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas olli5olli5 »

Tere,
No eks ole tõesti nii, et palju on inimesi, kes on petmise peal väljas.
Samas on ka olemas palju neid, kelle sõna maksab rohkem kui mingi paberil allkiri.
Omast kogemusest võin öelda, et oleme siiani kõik tööd teinud nii, et pool raha võtame ennem tööde alustamist ette ja ei ole veel keegi pidanud pettuma usalduses ja usaldamises.
Uduu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 30 Mär 2009, 15:58

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas Uduu »

Kuulge, ärge nüüd ikka jama ka ajage, tehke ehitajaga või muu teenuse osutajaga leping, kasvõi selline, mille hiljem hävitate, kui mõlemad pooled on oma kokkulepped täitnud. Eriti oluline on, et teete lepingu kui ettemaksu maksate nn tundmatu taustaga tegijale. Öelge, et kui tahate ettemaksu, teeme lepingu teie kui füüsilise isikuga või kui teete lepingu juriidilise isikuga, uurige selle tausta (Google, krediidinfo, inkassofirmad jms allikad). Igasugu elukaid on ilmas, kes ongi väljas kergeusklikke leidmisele. See, kes ikka lubab teile näiteks teha katuse ja küsib 10 tuh ettemaksu ja kui ta selle kohta mingit paberit keeldub tegemast - siis tuleks temaga tehing katki jätta... Lepingut või omi õigusi tasub juba seepärast nõuda, et potentsiaalne tüngategija loobub oma "kavalustest", kui näeb, et teine pool on teadlik teatud asjades
bossum
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 24 Apr 2010, 07:01

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas bossum »

Tere.
Õnneks pole veel sellise kliendi otsa kukkunud, kes tüngatama oleks hakanud. Püsiklientidega ei olegi enam teinud lepinguid, lihtsalt suusõnaliselt saanud kokku leppida ja kõik toimib. Arved ainult allkirjastame garantiide jaoks. Uute klientidega on soovitav ikka paber ka teha, suuremamahuliste tööde korral esitan vahearved kas siis mingite konkreetsete tööetappide läbimisel või siis ca kahe nädala tagant. Kui mingi tööline küsiks ettemaksu ca 50%, siis sellise saadaks ise ka ukse taha, aga 20-30% ettemaksu küsida kliendilt on täiesti normaalne, se näitaks ka kliendipoolset usaldust. Üks sõber ütles kunagi, et kui klient tüngatama hakkab, siis lase tal uurida kui palju maju põleb aastas, et üks maja ees või taga ei muuda statistikat, se pidavat mõjuma:D Aga ok, meeldivat koostööd.
Mart1n
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 17 Sept 2010, 22:28

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas Mart1n »

Mina ei hakka üldse liigutamagi midagi kui pole lepingutel allkirja all ja 30% ettemaksu
leping
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas leping »

Mart1n kirjutas:Mina ei hakka üldse liigutamagi midagi kui pole lepingutel allkirja all ja 30% ettemaksu

30% ettemaksu ja allkirja lepingule võid ju saada, kuid kas sa ikka liigutad nii nagu lepingus kirjas või hoopis ummamuudu? :lol:
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas marguso »

isegi kui teate tausta ärge makske ette. mina maksin kuigi googeldasin ja tegin 100 muud vigurit sellisele mehele nagu Andry Ruudi ja tema paarimehele Raul Kaup. Tegin lepingu ja puha. Ehitus paistab olema petturite kullaauk
:hello:
akuraat
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas akuraat »

isegi kui teate tausta ärge makske ette. mina maksin kuigi googeldasin ja tegin 100 muud vigurit sellisele mehele nagu Andry Ruudi ja tema paarimehele Raul Kaup. Tegin lepingu ja puha. Ehitus paistab olema petturite kullaauk
Mis sa kostad.... kui ise sõna ei pea eks siis nii lähebki.... käisin ka seda objekti vaatamas, sai ka kokku lepitud, et hakkan tegema, mingit ettemaksu ei tahtnud, maksmine pidi toimuma iga kahe nädala tagant vastavalt kuludele kui algusaeg käes siis helistamisele enam ei vastatud, aus mees oleks vähemasti öelnud, et teised tegijad leidis.... nüüd tuleb välja, et olid vinged "tegijad" tõesti...
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas maik »

Nu näed nüüd marguso, oma ehitaja valikul lähtusid kõige odavama "tegija" järgi ja tulemus oli juba ette prognoositav.
Sellest saagast tasuks teistelgi tellijatel õppust võtta ja mitte lasta end segadusse viia odavatest nn.ehitajatest.
Selline jutt, et mehi ei leia, ning kui leian siis nad ei oska on juba vana laul ja tõestab jätkuvalt tellija rumalust (makseraskust).
Siin ew kehtib üks ja ainuke reegel "Raha Eest Saab Kõike"
ew on nii väike, et sisuliselt ei ole raske oma tutvusringist otsida kedagi, kes teab kedagi, kes soovitaks pädevaid ehitajaid.
Nu aga kui soovi on siis nuumake edasi endiseid turvamehi ja muude erialade esindajaid kes buumi ajal ehitusele ronisid.
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas marguso »

to: akuraat. ainuke kellega jäid antud objekti puhul asjad õhku või korrektselt lõpetamata oli üks härrasmees nimega meelis.
kui see oled sina siis väiksed vabandused. aga mina mäletan seda asja natuke teisiti. pidin sulle helistama laupäevasel päeval ja alustamise aja kokku leppima. tegin seda nii laupäeval (mainisid, et kui ei vasta helistad tagasi. oli sul mingi üritus), kuna tagasi ei helistatud helistasin pühapäeval kolm-neli korda. Esmaspäeva lõunal sõitsin Lätti, kus viibisin kolm päeva. Ja ma nüüd täpselt ei mäleta, kas oli see esmaspäeva õhtul või teisipäeval kui keegi helistas korduvalt. Aga kuna numbrit ei näidanud ei saanud ma ka tagasi helistada. Ja minu mälu järgi olid see sina kelle telefon ei näidanud kunagi numbrit kui helistasid. Kuhu ma oleksin pidanud helistama. Mille järgi sind otsima: Tõsi numbri sa mulle andsid kui küsisin, aga kirjutasin selle paberile ja nagu ikka hiljem ei suutnud seda leida. perekonnanime ka ei teadnud. Ja nii see kahjuks läks. Selles olen ma kindel, et tegin ülihalva valiku ja sain oma koolirahad. Samuti arvan ma, et sinuga asju ajades ei oleks ma ka sellise probleemi sees olnud. Aga näe tagantjärgi tarkus see.
Viimati muutis marguso, 15 Dets 2010, 01:48, muudetud 1 kord kokku.
:hello:
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas marguso »

to: maik. ei valinud kõige odavamat tegijat vaid kõige libedama jutuga sellid :) ja nemad olid ka ainukesed, kes toona suutsid öelda koos materjalidega lõpp hinna mille eest ära teevad. aga eks inimene õpib kogu elu. ma olingi kergel pääsenud. korteri kap remont läks kuiagi nii hästi ja libedalt, et ma arvasin, et petistest ehitajaid ja sosseppasid polegi olemas :)

ja mis kuradi makseraskustest sa jahud. kui loed mu jutu uuesti läbi siis maksin ettemaksu oma lolli peaga rohkem kui lepingud ja kokkulepped ette nägid. igakord maksin kui meestel vaja läks või kui haledat nägu tegid.
parastamine ei vii kuhugi. pigem las õpib minu juhtumist ka peale minu keegi veel.

selles on sul õigus, et läbi tuttavate leiab usaldusväärseid ehitajaid. mul endalgi on nüüd tekkinud mitu inimest, kes kuuldes, mis juhtus on rääkinud, et näe mulle tegi selline hea mees jne.

aga värske majaomanikuna (loe pangaorjana) olin liiga kärsitu ja tormasin veidi palju.
:hello:
leida
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas leida »

Aga mida soovitate tellijale kellel on lepig tehtud, rahamaksete paberid mõlemapoolsete allkirjadega olemas, tähtaeg läbi, maja pooleli ja ehitaja peidus( ei võta toru, ei vasta meilidele)? :cray: :cray:
Vasta