ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Siia foorumisse postitage ainult tööpakkumised!
Foorumi reeglid
NB! Tööpakkumise korral lisage ka asukoht! Kui teema algataja ei soovi enam tööpakkumisi, siis oleks soovitav seda ka oma teemas teada anda, et Administraator saaks teema lukku panna. Kui soovite aga hoida oma tööpakkumise teemat kõikide postituste eesotsas Kleepsuna, siis on see võimalik tasulise teenusena. Huvi korral saata privaatsõnum kasutajale Kristel
naabrimees
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas naabrimees »

leida kirjutas:Aga mida soovitate tellijale kellel on lepig tehtud, rahamaksete paberid mõlemapoolsete allkirjadega olemas, tähtaeg läbi, maja pooleli ja ehitaja peidus( ei võta toru, ei vasta meilidele)? :cray: :cray:

Leidakene , mis sinuga juhtus ? !
leida
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas leida »

kulla naabrimees, see just juhtuski, ehitaja on saanud u 30tuh veel ettemaksugi materjali hankimiseks, aga keda pole ehitamas on tore eesti ehitajamees:(( :shock: teha on veel nii mõnedki spetsialisti vajavad tööd, pintseldamisega saan isegi hakkama, kui vaja. Aga kuidas see krdi mees põõsast kätte saada, nii et ta ennast ka liigutaks ja tööd ära teeks? Millega pitsitada, mida need vennad kardavad? Masu ajal niimoodi kliendiga käituda, no ma ei tea?
Samas tean, et teeb tööd teisel objektil. :scratch: :cray:
naabrimees
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas naabrimees »

leida kirjutas:kulla naabrimees, see just juhtuski, ehitaja on saanud u 30tuh veel ettemaksugi materjali hankimiseks, aga keda pole ehitamas on tore eesti ehitajamees:(( :shock: teha on veel nii mõnedki spetsialisti vajavad tööd, pintseldamisega saan isegi hakkama, kui vaja. Aga kuidas see krdi mees põõsast kätte saada, nii et ta ennast ka liigutaks ja tööd ära teeks? Millega pitsitada, mida need vennad kardavad? Masu ajal niimoodi kliendiga käituda, no ma ei tea?
Samas tean, et teeb tööd teisel objektil. :scratch: :cray:



Kallis Leidakene, helista Võsa Peetrile tema suudab Sind kindlasti aidata ! :)

Võsareporteri vihjetelefonile 54 54 1010

http://kanal2.ee/saated/Vosareporter


Tervitab naabrimees !
leida
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas leida »

kulla naabrimees, ega sa ometi mu põõsas ehitaja pole, temagi kartis võsa petsi kõige rohkem, ma pakuks kohe pealtvaatajat/nägijat. :shock:
naabrimees
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas naabrimees »

leida kirjutas:kulla naabrimees, ega sa ometi mu põõsas ehitaja pole, temagi kartis võsa petsi kõige rohkem, ma pakuks kohe pealtvaatajat/nägijat. :shock:


Kõtt magama sellise jutuga , Leidake ! Karda Jumalat !
leida
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas leida »

nali naljaks, aga mis ma teen, ei saa ju olla, et EVs on ainuke täidesaatev/karistav/kardetav organ võsapets?
:confused:
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas marguso »

lihtne. riputa varganäost ehitaja (kuidas teisiti nimetada ettemaksu saanud sullerit) nimi koos kontaktide ja muu sellisega siia üles. usu mind. rott tuleb urust välja.

mul oli sama lugu. mehed ennem ei suhelnud kui nende toimetamised koos nende nimedega üles panin. mitte, et sellest tolku oleks olnud (loe raha tagasi saanud vms), aga suhtles küll (ähvardades)
:hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

leida kirjutas:Aga mida soovitate tellijale kellel on lepig tehtud, rahamaksete paberid mõlemapoolsete allkirjadega olemas, tähtaeg läbi, maja pooleli ja ehitaja peidus( ei võta toru, ei vasta meilidele)? :cray: :cray:
Minu juhtumi puhul olid rollid küll vahetunud, aga see ei muuda asja. Istu arvuti taha ja pane kirja algusest saadik kronoloogilises järjekoraas enda ja ehitaja vahelised vestlused. Päris sellest pole vaja alustada, et kõigepealt lõi Jumal maa ja taeva, teisel päeval jne..., aga alates sinu ja ehitaja vahelise suhte tekkimisest, töödest, mida oli vaja teha, kuidas leidsid nemad (ehitajad), kokkulepetest ehitaja poolt teha lubatud töödest, lepingutest, raha üleandmisest, telefonikõnedest, sõnumitest, vestlustest eposti teel, lubadustest jne jne. võimalikult täpselt kuupäevade kaupa. Kui oled mõne telefonifirma lepinguline klient, küsi neilt kõnede väljavõtted meeldetuletuseks, millal keegi kellele on helistanud. Kirja lõpus anna mingi 5 päevane tähtaeg reageerimiseks koos hoiatusega, et lõpetad lepingu vastavalt VÕS-le ja palud vabatahtlikult raha tagasi kanda sinu arvele ning mittereageerimisel pöördud hagiga kohtu poole. Võid selle saata lisaks (topelt ei kärise) ka tähitud kirjaga (fikseeritud, et ehitaja sai selle kätte), kusjuures postkontorist saad tellida teenuse, et saaja on kirja isiklikult allkirja vastu kätte saanud. Kui selle sinu antud aja jooksul ei ole reageeritud, siis pöördudki ise vastava hagiavaldusega kohtu poole, kas kiirmenetluse korras või üldmenetluse vormis (võtab kauem aega). Kui kiirmenetlusega ja sa kasutada juristide abi, siis sellisel juhul sa õigusabile kulutatud raha tagasi ei saa ja see tuleb omast tasukust välja käia. Soovitaks näidata kõiki pabereid eelnevalt pädevale juristile.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
leida
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas leida »

Tänks, ongi plaan anda asjale ametlik käik, ma juba mõtlesin, et kõik ehitajad on nüüd suu vett täis võtnud ja selline käitumine on norm.
Külaline
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Väike hoiatus--kui teil juhtub tegemist tulema sellise mehega nagu Jan Saar tasuks olla ettevaatlik.Kurb aga tõsi-on ikka eriline M
Nordlink
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 19 Apr 2011, 16:14

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas Nordlink »

Praegusel ajal on suhteliselt raske leida selliseid ettevõtteid kes suured objektid oma rahadega lõpuni teeb. Ja just alustanud ettevõttele nö ei antagi mingit võimalust end tõestada kuna ei maksta ette isegi materjali raha. Minu arvamus on selline, et kui ei julge ette anda, siis mine osta ise materjal välja ja ongi asi lahendatud. Vastasel juhul tuleb täita paber.
leida
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas leida »

Riputan siis siiagi meie toreda "ehitusmeistri" üles:
Margus Narusk, oli oü Moonhouse, mis nüüd on pole aimugi.
L-Eesti, Raudsepa küla, Kotre talu, Valgamaa.
Huvitav, et kohalikud umbes teavad, mis vend on, aga keegi hoiatama ei tule, tagantjärgi kuuled, et noojah SEE vend. Sellepärst kujunebki kohalikest halb maine ja üldistame kõigi peale, lõpuks toome ikkagi ehitajad päälinnast.(algne mõte kohalikele tööd pakkuda sai valusalt karistet)
Tegu vanavanemate talumaadega, niiet tagasi juurte juurde, et "mis sa sinna ronid" arvajatele.
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

maksid raha ja tööd ei tehtud
leida
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas leida »

jep, ja nüüd istub Rootsis ja loodab, et sellega asi lõppebki.
raudpats
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 02 Mär 2010, 12:54
On tänanud: 4 korda

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas raudpats »

Töötan tehases tislerina ja mulle kohe väga meeldiks kui meister mulle mõne trepi või ukse eest pool kohe kätte maksaks :grin:
Aga ei maksa ta ühtigi. Miks peaksin siis mina kui tellija maksma töömehele kes mulle ehitab ? Eesti elu on ikka kummaline küll.
Saan aru,et kui on suurem objekt ja töid mitmeid,mille teostus kestab kauem kui 1 kuu.Aga näiteks mingi ahju,kaevu või mõne muu väiksema töö eest küll mingit ettemaksu ei maksa,saadan aia taha.
Samas kui mul raha pole,kuidas saan sind siis kaubelda :scratch:
Jah ,kummaline elu on meil siin eestis.
essa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Veebr 2009, 17:32
On tänatud: 1 kord

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas essa »

raudpats kirjutas:Töötan tehases tislerina ja mulle kohe väga meeldiks kui meister mulle mõne trepi või ukse eest pool kohe kätte maksaks :grin:
Kui sa kuu alguses kõik trepi või ukse materjalid pead enne ise välja ostma ja kuu aega tööd tegema, küll sa siis aru saad milleks ettemaksu küsitakse.
Nii nagu on tegijaid "sigu" on ka tellijaid samasuguseid.
Laseb sul kogu töö ära teha ja kui rahamaksmise aeg- siis leiutab kõiksugu vigu millega rahul ei ole- või mingeid lisatöid mida algul plaanis ei olnud jne.
Hea koostöö aluseks on mõlemapoolne tahe see töö võimalikult tulemuslikult valmis saada.
Ehitusbrigaad
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 20 Nov 2011, 13:01

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas Ehitusbrigaad »

ÄRGE MINGIL JUHUL TEHKE ENNE TÖÖD, KUI KLIENT ON RAHA ETTE MAKSNUD - ERITI, KUI KLIENDIST MIDAGI EI TEA ! - võib siia vabalt vastuseks postitada, arvan ma ! Kas pole ?
Kahjuks ongi mentaliteet, et ehitaja on tropp ja siga.... - aga on väga suur % tellijaid, kes ainult seda ootavad, et keegi tuleks, hakkaks tegema, kulutaks raha ( juba ammu enne seda, kui tellija oma esimese reaalse kulutuse teeb) et siis lihtsalt üle lasta....
Tekkivad probleemid on alati kahepoolsed ja sõltuvad läbirääkimistest jne, kuid alati ei taga ka leping kõike lõpuni ! Kui on tavapärane stampleping, siis seal ei ole kirjas näiteks konkreetseid kvaliteedinõudeid, mille järgi töö teostatakse ( RYL) - kõvematel lepingutel muidugi on, aga kes see ikka alati seda 20-lehelist tegema hakkab - ja ongi tellijal jäme ots käes ! Sa võid lõpuks oma töö üle lakkuda ja veel korra üle lakkuda ja elada elu lõpuni betooni maitse suus, aga oma rahast oled ilma.... niiet - ÄRGE TEHKE ENNE TÖÖD, KUI TELLIJA ON RAHA ETTE MAKSNUD.
KõikOnRahul
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 11 Jaan 2008, 19:48
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 3 korda

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas KõikOnRahul »

Nagu ikka- tõde on kusagil vahepeal. Leping peab olema võimalikult lühike kuid konkreetne. Lepinguga käivad kaasas ka erinevad lisad.
Sebra
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas Sebra »

Kõikk on õige,kuid järjest rohkem hakkab tekkima tööpakkujaid kes sind üle lasevad .Väga loll on ka teha töö ära raha saamata!
Mina leian ,et väikeste objektide puhul tuleb summa jagada pooleks .Esimene pool ette ja teine pool siis kui töö tehtud.Sellisel juhul lähebki asi usaldusele,mõlemal poolel on võimalikk tünga saada,kuid poole summaga !!!
Uskuge nii sujuvad asjad hulka paremini ja probleeme ei tekki! :wave:
Pahtel30
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Mär 2012, 07:10

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas Pahtel30 »

Sebra kirjutas:Kõikk on õige,kuid järjest rohkem hakkab tekkima tööpakkujaid kes sind üle lasevad .Väga loll on ka teha töö ära raha saamata!
Mina leian ,et väikeste objektide puhul tuleb summa jagada pooleks .Esimene pool ette ja teine pool siis kui töö tehtud.Sellisel juhul lähebki asi usaldusele,mõlemal poolel on võimalikk tünga saada,kuid poole summaga !!!
Uskuge nii sujuvad asjad hulka paremini ja probleeme ei tekki! :wave:
Ja mina olen ka antud mõttega nõus,sest tean palju häid mehi kes on rahast suu puhtaks pühkind ,kuna tellija leiab põhjenduse ,et töö on alvasti tehtud ja liiga kaua läks jne.Sina pinguta palju tahad ,te nii korralikult kui võimalikk ja ikka rahast ilma.Isegi kui leping on sõlmitud on tööpakkujal sedasi võimalikk rahast kõrvale hiilida. :(.Ma kül ei tea ehitajat kes lihtsalt raha kätte saades minema kaob ,need pole ehitajad vaid lihtsalt sulid ,ehitaja kaob siis objektilt kui raha ei saa :grin:
Pahtel30
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Mär 2012, 07:10

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas Pahtel30 »

Ehitusbrigaad kirjutas:ÄRGE MINGIL JUHUL TEHKE ENNE TÖÖD, KUI KLIENT ON RAHA ETTE MAKSNUD - ERITI, KUI KLIENDIST MIDAGI EI TEA ! - võib siia vabalt vastuseks postitada, arvan ma ! Kas pole ?
Kahjuks ongi mentaliteet, et ehitaja on tropp ja siga.... - aga on väga suur % tellijaid, kes ainult seda ootavad, et keegi tuleks, hakkaks tegema, kulutaks raha ( juba ammu enne seda, kui tellija oma esimese reaalse kulutuse teeb) et siis lihtsalt üle lasta....
Tekkivad probleemid on alati kahepoolsed ja sõltuvad läbirääkimistest jne, kuid alati ei taga ka leping kõike lõpuni ! Kui on tavapärane stampleping, siis seal ei ole kirjas näiteks konkreetseid kvaliteedinõudeid, mille järgi töö teostatakse ( RYL) - kõvematel lepingutel muidugi on, aga kes see ikka alati seda 20-lehelist tegema hakkab - ja ongi tellijal jäme ots käes ! Sa võid lõpuks oma töö üle lakkuda ja veel korra üle lakkuda ja elada elu lõpuni betooni maitse suus, aga oma rahast oled ilma.... niiet - ÄRGE TEHKE ENNE TÖÖD, KUI TELLIJA ON RAHA ETTE MAKSNUD.
Ja kahjuks nii ongi.Varasemal ajal käis asi nii,et kui polnud tööd polnud raha ,nüüd käib ni,et kui pole raha pole ka tööd.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Sebra kirjutas:Kõikk on õige,kuid järjest rohkem hakkab tekkima tööpakkujaid kes sind üle lasevad .Väga loll on ka teha töö ära raha saamata!
Mina leian ,et väikeste objektide puhul tuleb summa jagada pooleks .Esimene pool ette ja teine pool siis kui töö tehtud.Sellisel juhul lähebki asi usaldusele,mõlemal poolel on võimalikk tünga saada,kuid poole summaga !!!
Uskuge nii sujuvad asjad hulka paremini ja probleeme ei tekki! :wave:
Kas kuhugi firmasse tööle vormistades kah küsid ühe kuupalga peale lepingu allkirjastamist avansina ette, noh nii vastastikuse usalduse näitamiseks. :)
Mulle näiteks pakuti pool objektile kuluvast töörahast ettemaksuks, et hinda väheke alla laseksin. Keeldusin, sest sellise ettemaksu (tööraha) puhul kaob ära töölkäimise stiimul. :)
Pahtel30 kirjutas:...Isegi kui leping on sõlmitud on tööpakkujal sedasi võimalikk rahast kõrvale hiilida...
Kui sa asja niisama jätad, siis küll, aga Leping peab olema konkreetne.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kaamel
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas kaamel »

To Urmas-tänapäeval peabki juba kuupalga või vähemalt pool palgast ette küsima.Põhjus vääga lihtne,Igasugusei vargaid ja pettureid on liiga palju siginenud ja kõik "teevad" oü-d... Võetakse tööle,lepinguga venitatakse,lõpuks jäetakse maksmata ja see nn "firmaomanik" laseb ka sellesama oü võlgadega põhja.Ja tema ei vastuta mitte millegiga.Sellesama nn oü omanik ja juhatuse liige on üks ja sama tüüp ja tema EI VASTUTA OMA VÕLGADE EEST?! Eesti "seadused" on paraku sellised pätte soosivad. Palgast oled ikka ilma ja selle firmakese võlad ei ole selle tüübi asi,teeb järgmise oü ja asi jätkub.. :banghead:
müük
külaline

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas müük »

Ära maksa raha ette näide:

Klient soovis osta "seadet" Leppisime kliendiga kokku paigalduse ja hinna.Tegime hinna sootsamaks - ET ikka müük toimuks.
Kokkulepitud päeval panime sedame paika. Kohapeal vaatasime koos üle, et seade töötab.

Järgmisel päeval helistasime üle et kas kõik on OK -ning TEEME ARVE ÄRA.
SIIS HAKKAS PEALE:
Tahaks veel paar päeva "proovida" - kuidas seade töötab!!!
Kas seade ikka töötab vastavalt normidele -vaataks kohapeal veel üle...OK kõik kliendi heaks, läksime kohale.
Veendusime kõik koos, et seade töötab - korralikult.Järgmisel päeval tegime arve ära. Makseaeg 3 päeva.
Klient helistab et ootaks selle arvega -TEMA veendub kas seade ikka töötab.....
NO JA NII KEERUTATI nädal....
Lõpuks me ei pidanud vastu läksime kohale ja demonteerisime seadme. Lihtsalt viisime kauba minema.

EHK KAHJUKS edaspidi kui klienti ei tunne -VÕTAN RAHA ETTE. Kahjuks on "naljamehi" liiga palju.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: ÄRGE MAKSKE RAHA ETTE, KUI TEGIJAST MIDAGI EI TEA!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaamel kirjutas:To Urmas-tänapäeval peabki juba kuupalga või vähemalt pool palgast ette küsima.Põhjus vääga lihtne,Igasugusei vargaid ja pettureid on liiga palju siginenud ja kõik "teevad" oü-d... Võetakse tööle,lepinguga venitatakse,lõpuks jäetakse maksmata ja see nn "firmaomanik" laseb ka sellesama oü võlgadega põhja.Ja tema ei vastuta mitte millegiga.Sellesama nn oü omanik ja juhatuse liige on üks ja sama tüüp ja tema EI VASTUTA OMA VÕLGADE EEST?! Eesti "seadused" on paraku sellised pätte soosivad. Palgast oled ikka ilma ja selle firmakese võlad ei ole selle tüübi asi,teeb järgmise oü ja asi jätkub.. :banghead:
Paraku eksid! Eesti seadused võimaldavad ka OÜ juhatuse liikme vara kallale minna, ainult sul peab olema vettpidav Leping ja väga hea advokaat, kes kohtus tõestab, et selline ongi firmaomaniku stiil. Kui ikka sama tegevusalaga mitu firmat on pankrotti läinud, siis peaks olema nagu arusaadav, et asi ei ole firma juhtimisvigades. Muidugi, tõestada on vaja!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta