Kütteautomaatika paigaldus ja süsteemi kontroll

Siia foorumisse postitage ainult tööpakkumised!
Foorumi reeglid
NB! Tööpakkumise korral lisage ka asukoht! Kui teema algataja ei soovi enam tööpakkumisi, siis oleks soovitav seda ka oma teemas teada anda, et Administraator saaks teema lukku panna. Kui soovite aga hoida oma tööpakkumise teemat kõikide postituste eesotsas Kleepsuna, siis on see võimalik tasulise teenusena. Huvi korral saata privaatsõnum kasutajale Kristel
Ristov
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 21 Dets 2018, 14:27

Kütteautomaatika paigaldus ja süsteemi kontroll

Lugemata postitus Postitas Ristov »

Tere

Vajan küttesüsteemi automaatika paigaldamist ja kogu süsteemi kontrollimist/ülevaatust, et kas kõik töötab õigesti.

Tregemist 1-korruse korteriga Tallinna kesklinnas vanas 2-kordses puumajas, 70m2. Suvel sai paigaldatud remondi käigus uus küttesüsteem. Elektriga köetav vesi-põrandaküte. Akumulatsioonipaak ja tsirkulatsioonipump asuvad keldris (otse elutoa all) ja tenniga kütab paagis vee soojaks. Tiemme kollektor asub toas ja 4 kontuuri/tsooni on (elutuba, esik ja 2 magamistuba). Põrandaküte on puitlaastplaadile paigaldatud tycroc plaadid ja plastiktoru, naturaalparkett. Tsikulatsioonipump on WITA, saab valida 3 tööastme vahel 39-80w, hetkel töötab keskmisel astmel 62W. Pump peab vee keldrist üles tõstma I korrusele. Süsteemis on rõhk ca 1atm. Keldris on ka 3T klapp, millega hetkel käsitsi reguleerin toas soojust vastavalt vajadusele. Süsteem on tehtud Aluplex torudega.

Praeguste välitemperatuuride juures ca +2...-2C lasen põrandasse 48C vett, et toas piisavalt soe oleks (ca 22-23C), aga kontuurid on soojad ainult alguses (nt elutoa põrandast on ca 20% ainult soe, ülejäänu osas ei ole põrand tuntavalt soe; muudes toad on väiksemad ja seal suurem osa põrandast soe). Süsteemist väljuv vesi on toatemperatuuril, ca 22-23C, s.t. et kõik soojus mis põrandasse läheb ka tuppa jääb. Kollektoril on kõik klapid maksimaalselt avatud. Seega minu loogika ütleb, et tsirkulatsioonipump töötab liiga nõrgal võimsusel. Seega oleks vaja süsteem üle vaadata ja vastavad muudatused teha, et õigesti tööle hakkaks.

Lisaks on vaja paigaldada Tiemme kollektorile Tiemme ajamid, Danfossi kontroller, keskjaam ja juhtmevabad termostaadid. Kõik seadmed on olemas, vajan ainult paigaldust. Kontroller tuleks ühendada ka tsirkulatsioonipumbaga - vastav juhe on veetud.

Tasu kokkuleppel. Huvi korral palun kontaktid saata PM-i ja võtan ise ühendust või võib ka siia teemasse kirjutada.

Vasta